Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ja sam jos uvek na Creators Update verziji, najkonzervativnija moguca podesavanja, stariji video drajveri i najbitnije - racunar radi. Mit o boljim performansama i slicno je odavni iza nas, nema bas nikakvog razloga da se skace prvog dana na nove verzije.
 
1803 ima čudne bugove, danas je strelica od miša postala tri tačke... :trust:
 
1803 ima čudne bugove, danas je strelica od miša postala tri tačke... :trust:
Ti si jos i dobar meni prestao bio raditi (bezicni je). ON-OFF, vadio bateriju, vratim, kad proradi minuti i stade. Izvadim USB receiver i vratim i sve OK.

Onda se sjetim da pogledam u Device Manageru za USB u Advanced da iskljucim onaj 'power save'.

Sve sam ja to bio iskljucio, ali svaki upgrade windowsa sve poremeti, kao i ono u vezi mreze da se iskljuci sifra za sharing.

Daj bre, nemam zivaca, jednom sredim podedavanja, sledeci put se sve vrati.
 
1803 ima bug i sa Keyboard Layoutom. Meni je (zbog zene) postavljen SRP layout, i do sada nikada nije bilo problema. Sa 1803, malo-malo pa ga posle restarta (random, ne svaki put, sto posebno iritira), ili gasi/pali ciklusa vrati na ENG, iako u opciji "Override for default input method" uredno sve vremestoji "Serbian (Latin).

Interesantno, i (bar meni) nadasve cudno je da su iz Control Panel/Clock,Language,Region u 1803 potpuno izbacili karticu Language.
 
Sveze instaliran u martu 2016, i do sada samo nadogradnje... Nijedan format ili refresh. I sve fercera, sa masinom iz potpisa bez problema :)
 
Pun je bagova,mozda se jos nisu odrazile kod tebe.
Na poslu mi chrome konstantno puca, a zamrzava i team viewer.
Kod mene se chrome prilikom paljenja racunara,podigne zajedno sa sistemom,sa sve otvorenim prozorima na kojima sam bio pre gasenja i ponovnog pokretanja računara.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da li koristi neko Chrome od vas kome se ne blokira? Sad mi se opet blokirao ali sam uspeo da ga odblokiram sa kombinacijom tastera Windows logo key + Ctrl + Shift + B i nije morao restart, sto je bar neko resenje do ispravke. Naravno moracu da predjem na Firefox. 360 AV dakle nije uzrok.
 
Koristim hrom, zaista nijedan prob za sad. Imam ublok origin od ekstenzija, možda tebe zeza neka od ekstenzija?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Može li neko da objasni ovaj bug, bar mislim da jeste, i kako da se reši?
Iz nekog razloga UI na nekim mestima nije zaobljen, isto se dešava i u Twitter PWA.

Ovde slajder treba da je zaobljen a nije.
asd.png


Druga stvar, izgleda da su izbacili iz advanced startup opciju da uđeš u Safe mode??!
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju toga i odabiranja Safe Boot u msconfig, boot tabu?
 
Ubaci Ublock Origin, svakako je bolji od drugih ekstenzija za tu namenu.
 
Koristim Google Chrome na 1803, 64bitnu verziju, nijedan jedini problem na masini iz potpisa.
Google Chrome mi je primarni browser.
Dakle, u pitanju je cista instalacija Win 10 1803.
 
A fora je da oba Addona isto imam i sad u Firefoxu i za sad bez problema. Ublock Origin sam koristio ranije ali mi se nesto nije svidelo, ne secam se tacno sta. Moram da probam opet.
BTW, Firefox je drasticno brzi od Chrome-a.
Edit: upravo se blokirao, dakle nije samo do Chrome-a.
Sad ubacio Ublock, ostalo izbacio.
 
Poslednja izmena:
A fora je da oba Addona isto imam i sad u Firefoxu i za sad bez problema. Ublock Origin sam koristio ranije ali mi se nesto nije svidelo, ne secam se tacno sta. Moram da probam opet.
BTW, Firefox je drasticno brzi od Chrome-a.
Edit: upravo se blokirao, dakle nije samo do Chrome-a.
Sad ubacio Ublock, ostalo izbacio.

Jesi se resio tog kineza od antivirusa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesam, isto je i bez njega pa ga vratio. Nije do njega. A i blokirao opet i sa Ublock-om. Ocigledno moja masina ima neki problem sa 1803. Ima noviji BIOS, sad cu da flesujem i to da probam.
 
kod sestre na novom lap topu koji je radio odlicno mesec dana uz tadasnji win 10 koji je bio clean install, poceo je da zabada, frizuje i ne otvara odredjene aplikacije iz cista mira.
nije nista novo instalirala, koristi chrome uz samo ublock ekstenziju i koristi web aplikacije i servise tako da nije nista novo dodavala u masinu.
nisam namerno nista cackao oko sistema pa je ostala sva telemetrija i defender.
rekao sam joj da ne apdejtuje jos na ovaj novi 1803 jer koliko sam video donosi jos novih problema.

masina je dell i7-7500u/4gb ddr4/neka ati sa 2gb vrama/256gb m.2

moze li na ovu masinu da se instalira win 7 i natera integrisana grafika da radi kako treba?
instalirao sam bio prvo nju ali nikako nisam mogao da nadjem resenje za grafiku pa sam instalirao privremeno 10ku.
 
hvala puno za ovo. nisam imao vremena da isprobavam razna resenja po netu a ovo je izgleda konkretno resenje.
odradicu joj onda win7 ovih dana i resen problem.
 
videcu i to. ne teeba mi bas hitno jer sestra dolazi za 10ak dana sa masinom pa cu onda da joj odradim.
komp joj treba za posao pa ovakve stvari na win 10 ne smeju da se desavaju.
 
Ja sam skidao drajvere za i3-7100 koji ima HD 630 sa Inteleovog sajta i nijedan nije radio na Win7. Na kraj nasao neki sa Gigabyte sajta koji radi. A na Intel sajtu pise da je za Win7 ali ne radi. Slepci.
Posle update BIOS-a nisam imao blokadu mada nisam nesto mnogo surfovao, igrao Shadowgun preko 2 sata i nije zezao.
 
Poslednja izmena:
videcemo za 10ak dana. znao sam da postoji neka zackoljica ali sam morao to vece da sredim neki sistem pa nisam mogao puno da isprobavam.
nisam imao srece ni sa nekoliko amd a ni sa intel drajverima za win7.
isprobacu neka od ovih resenja pa javljam.
sestra ne igra igrice, koristi malo photoshop koji je jedini nesto graficki zahtevan tako da mislim da nece biti problema.
u svakom slucaju cu dati sve od sebe da bude win 7 na njemu jer je 10ka definitivno uzas i nikad nije radio kako treba kod mene.
 
Može li neko da objasni ovaj bug, bar mislim da jeste, i kako da se reši?
Iz nekog razloga UI na nekim mestima nije zaobljen, isto se dešava i u Twitter PWA.

Ovde slajder treba da je zaobljen a nije.
Pogledajte prilog 250893

Uključio GPU rendereing za Edge u Aplication Guard modu, koji je eksperimentalan, i to je izazvalo anomalije, tipa taj slajder je šiljast itd.
Ugasio sam polisu, uradio clean reinstall GPU drajvera i sve je normalno sada. Prvo se nisam ni setio da to može da bude razlog.
 
videcemo za 10ak dana. znao sam da postoji neka zackoljica ali sam morao to vece da sredim neki sistem pa nisam mogao puno da isprobavam.
nisam imao srece ni sa nekoliko amd a ni sa intel drajverima za win7.
isprobacu neka od ovih resenja pa javljam.
sestra ne igra igrice, koristi malo photoshop koji je jedini nesto graficki zahtevan tako da mislim da nece biti problema.
u svakom slucaju cu dati sve od sebe da bude win 7 na njemu jer je 10ka definitivno uzas i nikad nije radio kako treba kod mene.

Eventualno probaj Win10 LTSB kod nje.
 
razmisljao sam i o tome ako bas ne uspem ali se nadam da cu da namestim 7icu.
 
Nazad
Vrh Dno