Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Jel' ovo za Windows Phone ili sam ja toliko van tokova za W10?;)
 
You can still upgrade to Windows 10 for free

https://www.windowslatest.com/2018/01/03/can-still-upgrade-windows-10-free/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Microsoft releases Windows 10 builds 16299.192, 15063.850 - here's what's new

https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-windows-10-builds-16299192-15063850---heres-whats-new

Ujedno tu si i linkovi za one koji ne mogu da skinu KB fajlove preko WU (ako ima takvih)


Za 1507 https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4056893

Za 1703 https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4056891

Za 1709 https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4056892
 
Poslednja izmena:
Ja pokusavam da instaliram taj novi security update ali nema sanse, nece. Preko wu mi izbaci posle restarta "we couldnt install updates", a kad skinem ovaj sto se okacili linkove ovde i pokrenem izbaci mi da vec imam instaliran kb4056892, a nemam. Odem na winver i 1709 a build 16299.125 a build bi trebao da je 16299.195?
 
Ne čačkam ništa skoro godinu i po dana na laptopu. Sve sam odradi. Otprilike problema kao sa 7-com, skoro nikakvih.
Ovaj mi je zadnji:
January 3, 2018—KB4056892 (OS Build 16299.192).

Nego, već mi drugi ili treći put Groove pukao za ovo vreme, neće da se pokrene uopšte, kao da ga ne kliknem. Skinuo sam AIMP pa nije problem, nego se navikao na Groove kad uhvatim malo vremena da slušam muziku.
 
Ja pokusavam da instaliram taj novi security update ali nema sanse, nece. Preko wu mi izbaci posle restarta "we couldnt install updates", a kad skinem ovaj sto se okacili linkove ovde i pokrenem izbaci mi da vec imam instaliran kb4056892, a nemam. Odem na winver i 1709 a build 16299.125 a build bi trebao da je 16299.195?

Antivirus?
 
PowerShell kao admin: DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Restartuj, opet PowerShell kao admin: sfc /scannow

Opet restart, pa probaj.
 
Da li je moguce?Cujem da posle tog apdejta neki izgubili i do 30% performansi.(oni koji furaju emulatore)
Treba li odraditi po svaku cenu taj apdejt,jel vazi samo za novije modele ili i za starije Sandy...?
 
Da li je moguce?Cujem da posle tog apdejta neki izgubili i do 30% performansi.(oni koji furaju emulatore)
Treba li odraditi po svaku cenu taj apdejt,jel vazi samo za novije modele ili i za starije Sandy...?

Da, mora. Ako bude i BIOS update za ploču i on ti treba.
 
http://www.zdnet.com/article/micros...greatest-meltdown-spectre-performance-issues/

"Microsoft's Terry Myerson said in a blog post that Windows 7 and Windows 8 users running older processors, like 2015-era Haswell or older chips, will be most affected by performance issues. That's because older versions of Windows have more user-kernel transitions, such as font rendering taking place in the kernel.

Windows 10 users also running older hardware may show "more significant slowdowns," with the company expecting "some users will notice a decrease in system performance."

But Windows 10 users running newer, 2016-era Skylake and Kabylake or later processors will be largely unscathed by any slowdowns, Microsoft said, "because these percentages are reflected in milliseconds"



https://cloudblogs.microsoft.com/mi...-and-meltdown-mitigations-on-windows-systems/

-With Windows 10 on newer silicon (2016-era PCs with Skylake, Kabylake or newer CPU), benchmarks show single-digit slowdowns, but we don’t expect most users to notice a change because these percentages are reflected in milliseconds.
-With Windows 10 on older silicon (2015-era PCs with Haswell or older CPU), some benchmarks show more significant slowdowns, and we expect that some users will notice a decrease in system performance.
-With Windows 8 and Windows 7 on older silicon (2015-era PCs with Haswell or older CPU), we expect most users to notice a decrease in system performance.

For context, on newer CPUs such as on Skylake and beyond, Intel has refined the instructions used to disable branch speculation to be more specific to indirect branches, reducing the overall performance penalty of the Spectre mitigation. Older versions of Windows have a larger performance impact because Windows 7 and Windows 8 have more user-kernel transitions because of legacy design decisions, such as all font rendering taking place in the kernel. We will publish data on benchmark performance in the weeks ahead.
 
Poslednja izmena:
Update-i su mi odgodjeni za 150 dana tako da nisam jos dobio 1709. Jos sam na 1703. Stvar je u tome, ako treba reinstalirati cijeli sistem, da to sada uradim dok nemam obaveza jer zbog posla poslije februara, ako mi kreš sistem moze mi napraviti veliki problem.

Da li da sada proguram 1709 ili da ipak cekam ? Znaci volio bih da to odradim sada ako ce biti problema nego kada budem u poslu ali me interesuje da li da sacekam ako ima bugova itd.
 
Jedino ako imaš baš neki specifični hw ili softver... I obavezo onemogući dodatni AV pre toga, jer može da napravi probleme.
 
Nemam nikakav AV osim sto win10 radi preko defendera. Znaci nema nekih posebnih bugova i slicno, trebalo bi da bude ok ? Znam da se uvijek moze desiti da zatrazi reinstalaciju ali nisam bas pratio koliko je sada 1709 stavilna obzirom da izbjegavam te prve verzije. Valjda su sve sredili u ova 3+ mjeseca.
 
Jel imao neko problema sa 1709, malo malo pa restart sistema, masina je iz potpisa...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
I na AMD procesorima je update blokrian do daljnjeg.
 
Kod mene je prosao apdejt Win-a i (zasada) je sve ok. Ne primecujem usporavanje i nisam imao (pu,pu) bsod.
Interesantno je da mi apdejt nije ponudio Win (Win Update nije registrovao nikakav aprejt), nego Bitdefender kroz opciju Vulnerability scan.
Sto bi trebalo da znaci da je BD kompatibilan sa ovim dodatkom.
 
Nemam nikakav AV osim sto win10 radi preko defendera. Znaci nema nekih posebnih bugova i slicno, trebalo bi da bude ok ? Znam da se uvijek moze desiti da zatrazi reinstalaciju ali nisam bas pratio koliko je sada 1709 stavilna obzirom da izbjegavam te prve verzije. Valjda su sve sredili u ova 3+ mjeseca.

Ništa posebno od problema nema na 1709 da ja znam. Ja sam bio dovoljno lud da stavim čim su pustili. :D

Jel imao neko problema sa 1709, malo malo pa restart sistema, masina je iz potpisa...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Proveri šta ga ruši u Event Viewer npr.

I na AMD procesorima je update blokrian do daljnjeg.

Samo na starijim...
 
Kako blokirati opciju koja podize programe koji su bili upaljeni prije restarta ? Sada kada upalim PC, sam podigne sve aplikacije koje su bile upaljene prije restarta ili gasenja.
 
Kako blokirati opciju koja podize programe koji su bili upaljeni prije restarta ? Sada kada upalim PC, sam podigne sve aplikacije koje su bile upaljene prije restarta ili gasenja.

Za gašenje Koristiš Shutdown ili Hibernate?
 
Ako sam dobro razumeo hoces da sprecis podizanje pojedinih aplikacija nakon restarta ili shutdown-a ?..
Najprostije.. otvori Task Manager i u opciji startup disable app koje ne zelis da se podizu sa win-om.
 
Nazad
Vrh Dno