Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Proveri sistem sa sfc/DISM, obriši s DDU drajvere i stavi nove, pa javi.
 
Probao sam to posle prvog dešavanja. Nije problem u sistemu, niti u drajverima, oni su OK instalirani i rade. Problem je vreme kada su instalirani.
 
Do sada mi nikad nije izlazio nikakav reset, a u poslednja 3-4 dana samo nesto mulja, recimo win11.png, hdd ide u 100% cesto isto pojacano opterecenje cpu, jedino ako nisu neka velika azuriranja, ubija u pojam.
 
Pa taj Reset je deo Troubleshooting procesa. Vraće sva podešavalja na početni Default status. Možeš da biraš da ostavi ili ne programe i podatke koje si ti ubacio. Uradi "Sfc /scannow pre nego šti išta drugo počneš.
 
16226 Fast ring

Posto je changelog preveliki a nebih da pretovarim temu...
Vise o build-u na >>> https://blogs.windows.com/windowsex...r-preview-build-16226-pc/#QEK08m4GrDbQz7Rp.97

Ubacili su konacno GPU tab u Task manager-u :wave: odlicno

e750551b27fb9912b1ea0f877e310fdf-995x1024.png

Windows 10 and SMB1: As part of a multi-year security plan, we are removing the SMB1 networking protocol from Windows by default. This build has this change, however the change only affects clean installations of Windows, not upgrades. We are making this change to reduce the attack surface of the OS.
:beat:


A ko ima problema oko prelaska na ovu verziju , mora pre instalacije da ukloni net 3.5 vise o tome https://answers.microsoft.com/en-us...-35a2-4fd4-b4c0-91dca9f9862d?tm=1498085246601
 
Poslednja izmena:
Ja bih radio upgrade i samo zbog GPU monitora u TM. :D
 
Koji će ti to. AB je mnogo ozbiljniji.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
16226 Fast ring

Posto je changelog preveliki a nebih da pretovarim temu...
Vise o build-u na >>> https://blogs.windows.com/windowsex...r-preview-build-16226-pc/#QEK08m4GrDbQz7Rp.97

Ubacili su konacno GPU tab u Task manager-u :wave: odlicno

Pogledajte prilog 231655

Windows 10 and SMB1: As part of a multi-year security plan, we are removing the SMB1 networking protocol from Windows by default. This build has this change, however the change only affects clean installations of Windows, not upgrades. We are making this change to reduce the attack surface of the OS.
:beat:


A ko ima problema oko prelaska na ovu verziju , mora pre instalacije da ukloni net 3.5 vise o tome https://answers.microsoft.com/en-us...-35a2-4fd4-b4c0-91dca9f9862d?tm=1498085246601

Meni ne pokazuje graficku na tom buildu 16226 u task manager a instaliran je zadnji driver za graficku , u pitanju je Intel HD 4000 , detektuje kao Mictosoft Basic Render Driver:

grafcika.PNG
 
Ako nije u pcie slotu onda i nije graficka XD

Salim se, bug verovatno popravice, ne ocekuj odmah da radi, ipak su to insider buildovi a priotitet im je da to omoguce da funkcionise za 2 ili 3 meseca svima u skladu sa mogucnostima :)

Jedino alfa zna pravu istinu o Inteza wp aplikaciji :)
 
Moguce da je bug samo na Intel grafickama , neka se javi neko sa Intel HD 4000 da potvrdi da li radi li ne.
 
Moguce da je bug samo na Intel grafickama , neka se javi neko sa Intel HD 4000 da potvrdi da li radi li ne.

Ja ti predlazem da im pises na feedback da to poprave za hd 4000 tj intel integruse, probaj pre toga da reinstaliras drajvere za gpu mozda tu nesto ne stima mada nebi trebalo ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konacno su ubacili link menu za ono dosadno crveno *Some settings are managed by your organization :D

Capture.JPG

Capture 2.JPG

I sada jasno pise sta je u pitanju :)

Sve bolji i bolji ovaj win 10!
 
Poslednja izmena:
Moguce da je bug samo na Intel grafickama , neka se javi neko sa Intel HD 4000 da potvrdi da li radi li ne.

istekao edit odavno.

Vidi ovako je kad nemam drajver, obrisao sam preko DDU pa onda prikazuje samo Basic Render Driver ... pokusaj reinstal drajvera za intel integrusu.

Screenshot (1).jpg
 
Announcing Windows 10 Insider Preview Build 16226 for PC
https://blogs.windows.com/windowsex...r-preview-build-16226-pc/#FmeV5Y6IUgzK1T3S.97
Pažnja veliki broj problema sa instalacijom preko 199 i 215 insider verzija !! Clean install nema problema.

Lool ti bas volis duple najave , kasnis, mnogo pre tebe sam najavio [emoji6]

Ne samo to, ja sam sa stable cu verzije presao na ovu 15226 i nije bajno proslo, ali nekako radi, jes da dere FXa ali radi XD

@Lich_king2 uzas!

Sent from Kin :(
 
Poslednja izmena:
Samo sam hteo da upozorim na probleme. Još uvek mi nije uspeo update sa 215, neće pa neće, .Net 3.5 stalno spominje a sve sam sredio oko njega. Nije problem ni sa ISO koji sam napravio od njega, instalirao se bez greške u VM- i clean install na drugom SSD-u. Prebacio sam na slow ring da me ne zeza dok ne instaliram sve na čistoj instalaciji pa ću samo da uradim cloning na ovaj, veći i brži SSD.
 
Samo sam hteo da upozorim na probleme. Još uvek mi nije uspeo update sa 215, neće pa neće, .Net 3.5 stalno spominje a sve sam sredio oko njega. Nije problem ni sa ISO koji sam napravio od njega, instalirao se bez greške u VM- i clean install na drugom SSD-u. Prebacio sam na slow ring da me ne zeza dok ne instaliram sve na čistoj instalaciji pa ću samo da uradim cloning na ovaj, veći i brži SSD.

Ja sam pre instalacije uklonio net 3.5 , pa je prosla instakacija, sam build je pun novih opcija ali nekako se oseti da nije sve ispeglano kao da fx radi non stop po nekim pritiskom, igram bf4 oseti se pad perfor.ansi, uzmem konvertujem u vidcoderu isto nije to to...
Edge i par uwp app su bile bez ikonica u task baru, za sada nisam primetio da edge puca , chrome je isto nekako kilav... Moze da se sve koristi ali normalno oseti se razlika u odnosu na stable buildove.

E da probao sam ali nikako sad ne mogu da vratim net 3.5 ni iz opcije CP niti metoda putem instalionog diska/flasha baca error.

Sent from Kin :(
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre instalacije uklonio net 3.5 , pa je prosla instakacija, sam build je pun novih opcija ali nekako se oseti da nije sve ispeglano kao da fx radi non stop po nekim pritiskom, igram bf4 oseti se pad perfor.ansi, uzmem konvertujem u vidcoderu isto nije to to...
Edge i par uwp app su bile bez ikonica u task baru, za sada nisam primetio da edge puca , chrome je isto nekako kilav... Moze da se sve koristi ali normalno oseti se razlika u odnosu na stable buildove.

E da probao sam ali nikako sad ne mogu da vratim net 3.5 ni iz opcije CP niti metoda putem instalionog diska/flasha baca error.

Sent from Kin :(
Probaj iz safe mode-a. Ako neće ni tako onda :
Those who can't reinstall .NET Framework 3.5 even in Safe Mode, you can reinstall it by mounting 16226 ISO image, opening an elevated Command Prompt and entering the following command:

Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:W:\sources\sxs /LimitAccess

(Replace drive ID W: with the actual ID of mounted W10 ISO.)

If you did not make 16226 ISO you can use any other W10 ISO, all Windows builds have .NET 3.5 install files in \Sources\SXS folder.
 
Ima jedna glupost koja me strasno izludjuje, kako da kada pokrenem kalkulator da prozor bude mali a ne da moram uvek po pokretanju ga smanjujem?
 
Trebalo bi da zapamti veličinu u trenutku zatvaranja. Tako je kod mene...
sent from wp10 L532ds
 
Probaj iz safe mode-a. Ako neće ni tako onda :
Those who can't reinstall .NET Framework 3.5 even in Safe Mode, you can reinstall it by mounting 16226 ISO image, opening an elevated Command Prompt and entering the following command:

Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:W:\sources\sxs /LimitAccess

(Replace drive ID W: with the actual ID of mounted W10 ISO.)

If you did not make 16226 ISO you can use any other W10 ISO, all Windows builds have .NET 3.5 install files in \Sources\SXS folder.

Probao sam to evo i opet i nece :(

Capture.JPG

A odavde samo zakuca na ovo i tako stoji ...

Capture2.JPG

izvoli log file ako mozes pomozi .. samo obrisi .zip



Edit : probao opet u safe modu ali sa netom i proslo :D
 

Prilozi

  • dism.log.zip
    153.5 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
Ako ne nadjes gde je to (a treba da se kopa po registry-ju), i ako te bas bas nervira, mozes probati i ovaj programcic.
 
Nazad
Vrh Dno