Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Imam peripetiju sa Windows 10 kod matoraca, i celo popodne se patim sa time. Naime, zakačio se neki kineski spam koga nikako ne mogu da se otarasim (browser koji se sam pokreće, iskačuće reklame, program za dijagnostiku...) Probao sam prvo da očistim mašinu standardnim setom alatki, ali bez većeg uspeha (nisu pomogli Eset Smart Security, RKill, Kaspersky Virus Removal Tool, Junkware Removal Tool, AdwCleaner (zapuca se, iako pronađe najviše smeća od svih navedenih - not responding)). Tako da sam na kraju rešio da formatiram C particiju, pri čemu sam kod sebe imao instalacije Windows 7 i Windows 10 (ali neku od prvih finalnih verzija). Disk sa Windows 7 uopšte nije hteo da prepozna u boot sekvenci, samo je prešao kao da ne postoji, dok kod desetke uđe u proces instalacije, ali mi nijedna od opcija ne prolazi (ni repair Windows, ni remove everything, ni keep files) pri čemu prijavljuje greške tipa Disk is locked i slično. Da li problem sa desetkom može biti taj što je verzija na DVD-u starija od one koja je na sistemskom disku? I koja je opcija da se vratim na Windows 7 (format pomoću nekog CD-a tipa Hiren's Boot CD, pa onda instalacija na praznu particiju, ili ima neko jednostavnije rešenje?)
Kako si odradio format?


Dobro, ima i tome leka...

Sta si ti, neki doktor?

Ona dvojica masturbiraju na MS ali kako je krenulo, smuvace se.... :d

^ :d Top vrhova :d
To je ono kad izgubis stvarni zivot, a sokocalo ti postane seksualno pomagalo... :d

Seksolog koliko vidim...i to VIP.
 
Poslednja izmena:
vrh.JPG

Vrh! :)

Edit:
Krenuo je da brise, i na kraju je 97.2gb free, nekako je dodao jos 100 mb ^^
Btw, ovo je posle ovog poslednjeg updejta.
 
Poslednja izmena:
Poslednji apdejt za 1607 (KB3200970) je upadao u BSOD nakon podizanja sistema, ali sam ga system restore-om uspeo vratiti na stanje pre apdejta. Problem je što ovaj apdejt opet čeka na instaliranje i ne mogu laptop ni da restartujem ni isključim bez instalacije. Šta da radim?
 
Poslednji apdejt za 1607 (KB3200970) je upadao u BSOD nakon podizanja sistema, ali sam ga system restore-om uspeo vratiti na stanje pre apdejta. Problem je što ovaj apdejt opet čeka na instaliranje i ne mogu laptop ni da restartujem ni isključim bez instalacije. Šta da radim?
Probaj sa CMD kao administrator I kucaj/kopiraj DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Sacekaj da zavrsi, trajace...
 
odradio sam cistu instalaciju ponovo i opet mail ne otvara attachmente tako da je definitivno njihova jos jedna brljotina i necu vise ni pokusavati ista da popravljam...
 
Idi u edit group policy-Computer Configuration - Administrative Templates - Windows Components - Windows Update
U Windows Update Dvoklik na Turn on Software Notifications i izaberi Disabled.

Jel se ovo odnosi samo na to da hoce da restartuje jer je instaliran updejt? To je onaj restart sto ima da se odredi u vreme kada se manje koristi komp.
 
Jel se ovo odnosi samo na to da hoce da restartuje jer je instaliran updejt? To je onaj restart sto ima da se odredi u vreme kada se manje koristi komp.
Da za svaki program koji se update, da ti ne smeta kada igras ili gledas film.
 
Imam dva pitanja.

Kako da iskljucim da me ne smara sa ovim obavestenje za restartovanje kada ima neki update?


A i na laptopu kada hocu da se konektujem na neku mrezu trazi mi da se ulogujem sa hotmail user-om i password-om. To mi se cini da trazi kada ne uspe da se konektuje. Kako iskljuciti? Posto sam svakako ulogovan vec pri podizanju win-a.

I mene to interesuje.
Vuk40@ hvala na objasnjenju.
Inace pocelo opasno da me smara svaki dan nudi update pa restart i ne moze da instalira.
 
Ljudi jel moguce u Win 10 pokrenuti ono Found new hardver pa da ja rucno odaberem odakle drajvere da instalira komp? I ako moze gde se to nalazi?
 
Ljudi jel moguce u Win 10 pokrenuti ono Found new hardver pa da ja rucno odaberem odakle drajvere da instalira komp? I ako moze gde se to nalazi?
U device manager desni klik na to sta zelis da instaliras i update...onda biras auto ili sam.
Ako bas hoces na stari nacin CMD kao administrator i kucaj Hdwwiz.exe
 
Odradi reset, izaberi da ti nista ne zadrzava, to je prakticno isto kao cista instalacija.
Posle samo obrises windows old.

Pogledajte prilog 214389

Izgleda da je problem bio u verziji build-a kojim sam hteo da opravim postojeću instalaciju. Kada sam skinuo friškiju verziju, sve opcije su radile kako treba, pa i ova. Vuče, hvala na savetu svakako!
 
Ugasio sam automatski update sa 'ultimate windows tweakerom', ima li to nekih negativnih posledica, savetujete li da ostavim tako?
 
Novi record optimizacije na insider 14965. :)

Screenshot (331).jpg Screenshot (332).png
 
Ugasio sam automatski update sa 'ultimate windows tweakerom', ima li to nekih negativnih posledica, savetujete li da ostavim tako?

Nema. Otkad sam pre 3 meseca presao na Win10, iskljucen mi je update (narodni .iso je bio updatovan do tada).

Sve super za sada, bas sam neocekivano zadovoljan Desetkom.
 
Imama jedan mali problem folder Fotografije se sam otvori i to sam od sebe ja ga ugasim on sam od sebe opet otvori posle nekog vremena ,kako da resim ovaj problem.
 

Jos samo taj krnji "Movies" da ima po koju advanced funkciju pa da ga koristimo mesto MPCHC :D
Koji je klip u pitanju ? birtate, kodek , rezolucija?

Odlican je poslednji insajder , meni slabasni phenom OC na 3.6 radi kao sat , evo ne prelazi 30c pri ovim normalnim taskovima (surf, pregled slika, video) :) pre na insajderu nije bas bilo bajno, sada je odlicno :)
 
Poslednja izmena:
Jos samo taj krnji "Movies" da ima po koju advanced funkciju pa da ga koristimo mesto MPCHC :D
Koji je klip u pitanju ? birtate, kodek , rezolucija?

Odlican je poslednji insajder , meni slabasni phenom OC na 3.6 radi kao sat , evo ne prelazi 30c pri ovim normalnim taskovima (surf, pregled slika, video) :) pre na insajderu nije bas bilo bajno, sada je odlicno :)
4K HEVC H265
Screenshot (334).jpg Screenshot (335).jpg
 
Aha cool, pa dobro posto sve ide preko grafulje verovatno ima gtx 960 full podrsku za H265.

Nego vidi ovaj fenomen :D imam dva foldera Downloads :D jedan prazan a u drugom su fajlovi koje sam skinuo preko Edge :D ima neko resenje?

Capture.GIF
 
Izbrisem i opet se stvori, mozda ga edge nesto zeza, bas cudno dva ista foldera tj po file name-u ne mogu biti na istoj lokaciji.
 
Bitrate 2000kbps . KOja je poenta ?

Poenta je ta da sam ranije kacio taj isti kao test pa otud poredjenje.
Nisam trenutno kuci ali ako zelis mogu i neki drugi, imam testove do 400mb bitrate.
 

Prilozi

  • Screenshot (189).png
    Screenshot (189).png
    855.1 KB · Pregleda: 82
Koja je lokacija tog drugog Downloads foldera?
 
Nazad
Vrh Dno