Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

IE 11 ima 336 tako da je ovo ok za pocetak. Ne radi share funkcija kod ovog note dela spartana , inace ok stvar. Zabelezis nesto i podelis . Ne moras da radis ss pa onda da koristis neki program za crtanje pa posle upload.
 
sve ok,ali ivice su prevelike,i ja licno nemerem da koristim internet bez adblock-a.verovatno postoji nacin da se dobudzi neki adblock na spartan,ali me mrzi jer chrome na desktopu radi savrseno,a ako ne bude radio,uvek je tu comodo dragon koji radi jos bolje.

edit: i dalje ne radi "show hidden icons".search takodje cas radi cas ne.
 
Poslednja izmena:
IE 11 ima 336 tako da je ovo ok za pocetak. Ne radi share funkcija kod ovog note dela spartana , inace ok stvar. Zabelezis nesto i podelis . Ne moras da radis ss pa onda da koristis neki program za crtanje pa posle upload.

IE kod mene isti skor:
 

Prilozi

  • iehtml5.jpg
    iehtml5.jpg
    272.2 KB · Pregleda: 168
Zato sto ima egde rendering.

Vidis da pise ispod kao da koristis spartan
 
Poslednja izmena:
Kakav je Spartan u radu sa npr malo zahtevnijim portalima, interesuje me da li se vuce da li ima neke "compatibility" modove i sl.
Mozda napokon instaliram Win 10 build 10049, cisto da me mine zelja, na bratovu masinu :d
 
Meni u Taskbaru ima i Spartan i Internet Explorer , nece valjda oba browsera biti to bi bilo glupo?
 
Po meni je Spartan nešto kao beta prvog FF-a. Nema meni a favorites sa puno linkova je praktično ne upotrebljiv. favorites bar još gori. Neznam za brzinu jer mi je 10ka na sporom HDD-u ali nije ništa brže od IE.
 
Na mydigitallife forumu mi rekose da ako se cista instalacija 10049 odradi onda kao nema Internet explorera u taskbar a ovako ga ima...
 
Како да се одради чиста инсталација када још нема 10049 у промету осим као фаст апгрејд?
 
Углавном ме не занимају те варијанте из домаће радиности, више волем званичне верзије. ;)
 
Cekaj onda da puste slow verziju, ubrzo izbace i iso na insider sajtu.
 
Мени није потребно, већ сам одрадио фаст апгрејд и на компу и на лаптопу него сам онако питао. А ни Windows не користим него само хоћу да видим на шта личи.
 
Мени није потребно, већ сам одрадио фаст апгрејд и на компу и на лаптопу него сам онако питао. А ни Windows не користим него само хоћу да видим на шта личи.

Da to je taj nadaleko čuveni Calexx bivši branitelj sbba :) :banana: svaka čast matori :)...
 
Мораћу да тражим од СББ-а неки неисправан модем или Д3 пријемник па да и ја мало пљујем по њима, овако не ваља што мени све ради добро. ;) Или је то зато што не користим Windows?
 
Мени није потребно, већ сам одрадио фаст апгрејд и на компу и на лаптопу него сам онако питао. А ни Windows не користим него само хоћу да видим на шта личи.



Imas na lapu i kompu w10 a navodno ne koristis, oh Silly Billy ;)
 
opet zli apdejt hoce da mi pregazi drajvere za grafu sa wddm 2.0...
 
Imas na lapu i kompu w10 a navodno ne koristis, oh Silly Billy ;)
На компу имам и Windows 7 и Windows 10, на другом Windows 8.1, на лаптопу Windows 10. Мислиш да то повећава шансу да их користим? Да само додам да на компу имам и десетак линуха (спремљене партиције за 16 али ме све мање занима да их пробам и изабрао сам пар њих), на другом и лаптопу по 5 линуха а на сваком од њих 95% користим Арчија, једно 3% све остале и 2% Windows. Да није ових нових верзија и реинсталација због тога, било би испод 1% коришћења.
Само да додам да неко не помисли свашта, 10 је наравно пробна верзија а 7 и 8.1 су Ентерпрајз илити легалне верзије. Без пиратерије са ОС, код програма промакне ту и тамо понешто. ;)
 
Написао сам
на сваком од њих 95% користим Арчија, једно 3% све остале и 2% Windows.
а OSX сам једном хтео да пробам (без одговарајућег хардвера) али тадашњи комп није нешто подржавао инсталацију, после сам одустао јер сам се сетио да би и то била пиратерија. :) Шта ће ми неки други ОС поред живог Арчија?
 
nikad nije dosta pisanja o drugim OS-evima na win temama.zanimljivo kako ne postoji reciprocitet,tj kako na linux i OSX temama nema win botova.
 
Ne volim update da radim zato sto mnogo dugo radi , sa 10041 na 10049 mi je sat vremena radio , sledeci build idem format...ne verujem da ce Release Candidate do kraja meseca jos je rano...jos je boot logo od 8.1 , za 6 meseci nisu promenili pitanje je da li ce i da promene , ikonica od setup.exe je ista kao 8.1...
 
Ne volim update da radim zato sto mnogo dugo radi , sa 10041 na 10049 mi je sat vremena radio , sledeci build idem format...ne verujem da ce Release Candidate do kraja meseca jos je rano...jos je boot logo od 8.1 , za 6 meseci nisu promenili pitanje je da li ce i da promene , ikonica od setup.exe je ista kao 8.1...


Ms održava build konferenciju 29 aprila valjda , tako da postoji verovatnoća da tada puste RC . Ako već imaju nameru da puste na kraju leta win 10 onda i RTM mora biti negde jula .
 
Ne volim update da radim zato sto mnogo dugo radi , sa 10041 na 10049 mi je sat vremena radio , sledeci build idem format...ne verujem da ce Release Candidate do kraja meseca jos je rano...jos je boot logo od 8.1 , za 6 meseci nisu promenili pitanje je da li ce i da promene , ikonica od setup.exe je ista kao 8.1...


Slobodno update možeš pustiti kada nisi za računarom, ionako nije potreban bilo kakav input od korisnika osim restarta kada svuče build sa WU.
 
Ta konferencija se zavrsava u petak 1 maja , malo vremena imaju da promene dosta stvari build 10049 jeste malo stabilniji od 10041 ali mnogo stvari tu treba da se promene , RC ne mogu tek tako na brzaka da objave! Jos logo nisu osmislili za 10-ku zato im je jos od 8.1 boot logo!
 
Slobodno update možeš pustiti kada nisi za računarom, ionako nije potreban bilo kakav input od korisnika osim restarta kada svuče build sa WU.

Update mi je napravio gomilu gluposti na C:\ pa mi je u disk cleanup bilo za ciscenje 24GB gomila glupih foldera: , Recoveryimage , ~WindowsBT , EFI , Windows.old(iako sam update radio preko windows update) to sam sve pobrisao...cista instalacija je znatno bolje resenje...
 
Nazad
Vrh Dno