Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Sta kad win update skine instalaciju ali je ne pokrece? Javlja mi se neka greska kad iz onog windows BT foldera izaberem setup.

Clean install mi nikako ne bi odgovarao...
 
Prosli put ste me iskulirali pa da pitam ponovo :D

Nakon instalacije na C: mi je ostao hidden folder --> $Windows.~WS

6gb zauzima skoro, jel smem to da brisem ili ne?

Ovo je unutra:

Capture.PNG
 
Ne treba ti da iz tog setupa-a pokreces instal. Idi na WU a on svakako treba i sam da ti ponudi upgrade. A,ako te mrzi da cekas vrati se par stranica unazad i skini sa link MS tool pa skini i apgrejuduj manuelno...
 
Mozda Education ima watermark , ali ako je aktiviran ne bi smeo da ima!
 
Nema sta da se leci ... Apgrejdujes i to ti je to. Kasnije ako budes zeleo mozes i da skines win10 i ides na clean instal i opet dobijas legalni win,samo i ukoliko ne menjas plocu...

Nakon godinu dana moraš da pazariš (radio ti upgrejd sa lečene ili radio sa legal, isto ti je), ili da lečiš nakon isteka ovog trial upgrejda LMFAO
 
Meni je tray ikonica sama nestala na win7 i sad vidim da nema foldera sa downloadovanim win10. Nisam brisao update i nisam otkazao rezervaciju. legalan je win.
Da budem iskren, ovo mi savrseno odgovara jer nisam ni planirao da predjem na 10 na kucnom kompu, ali mi je cudno skroz.

Na poslu mi je ikonica nestala na kratko, ali se vratila i onaj folder je tu pa samo cekam da predjem tamo jer nemam nista bitno na njemu.
 
Jos nisam uradio clean install, a laptop mi se butuje za 23 sekunde. Verujem da ce rezultat biti jos bolji kad uradim clean. Da li se u to vreme racuna i moje kucanje sifre pri svakom paljenju?

I kako da iskljucim to kucanje sifre?
 
Poslednja izmena:
Evo kako sam ja aktivirao...
Instalirao sam 8.1 X64 i aktivirao ga sa skajp metodom...uradio update na win 10.
Kad bi uradio clean install win 10 mislite da bi se aktivirao ponovo?
Nemam nikakve insajder naloge i sl. imam samo outlook nalog i isti koristim kao nalog na racunaru (ne koristim local nalog vec outlook za logovanje).
 
Njemu nije dobro aktiviran sigurno , jednostavno aktiviran Windows nesme da ima watermark u cosku!
 

legalan je i aktiviran, univerzitetska fora neka imaju dil sa msom. vec godina koristim njihov win od sedmice pa do ove zadnje 8.1. citam malo po netu, iako je aktiviran, education ostavlja mark, nadam se da je bug samo, a te softvere za skidanje watermarka cu da zaobidjem. nadao sam se da ima neka forica sa registryjem ili vec nekako iz os-a. btw, na prvu sam bio skeptican ali ovaj win radi savrseno kao i 8.1. Adobe paket, autodesk i ostale teze stvari rade fluidno, ili sam to samo ja hajpovan :)
 
O cemu vi to? ja sam ga lepo pitao...covek ne zna ni sta ga pitam.
Skinuo je negde windows 10 i jednostavno ga instalirao onako...
 
legalan je i aktiviran, univerzitetska fora neka imaju dil sa msom. vec godina koristim njihov win od sedmice pa do ove zadnje 8.1. citam malo po netu, iako je aktiviran, education ostavlja mark, nadam se da je bug samo, a te softvere za skidanje watermarka cu da zaobidjem. nadao sam se da ima neka forica sa registryjem ili vec nekako iz os-a. btw, na prvu sam bio skeptican ali ovaj win radi savrseno kao i 8.1. Adobe paket, autodesk i ostale teze stvari rade fluidno, ili sam to samo ja hajpovan :)
Evo resenja http://www.kevinpayravi.me/2015/07/30/windows-10-education-edition-watermark/ moras da editujes basebrd.dll.mui.
 
Upravo videh $Windows.~WS i u njemu:
 

Prilozi

  • 2015-07-30_2133.png
    2015-07-30_2133.png
    97 KB · Pregleda: 200
Uradim danas upgrade sa lecenog 8.1,sve proteklo ok,pise win is activated,jel ce on da ostane aktiviran?ostalo mi sutra da iscitam jedno 200 stranica samo da vidim sta da obrisem sa c particije jer mi ponestaje prostora
 
Ostale su još dve stvari koje me iritiraju,kada pustim neki audio zapis,nekada se pri početku čuje neki jaki praskavi zvuk i onda normalno kreće audio,verovatno je do drajvera za zvuk,a drugi problem je što mi nikada jezik tastature pri paljenju nije onaj koji je bio kada sam ugasio računar,stalno mi vraća na ENG/US.Kako da promenim to??
 
obzirom da je rtm 16384 predpostavljam da je ovaj 16399 neki novi build za insidere?
 
Poslednja izmena:
Evo kako sam ja aktivirao...
Instalirao sam 8.1 X64 i aktivirao ga sa skajp metodom...uradio update na win 10.
Kad bi uradio clean install win 10 mislite da bi se aktivirao ponovo?
Nemam nikakve insajder naloge i sl. imam samo outlook nalog i isti koristim kao nalog na racunaru (ne koristim local nalog vec outlook za logovanje).
Ево себи да одговорим.
Урађен клин инстал улоговао се сам се активирао и регистровао.
 
bravo macko to je to, ti si pravi dasa!

Da ali pazi sta je napiao na kraju

EDIT: It looks like when you restart your computer, the watermark comes back. However, editing the basebrd.dll.mui hex file through HexEdit will show it unchanged. Opening the file, saving it again, and then changing the desktop background will quickly allow you to remove the watermark upon booting. I’ll be looking into a more permanent fix in the meantime.
 
Pronašao sam još jedan bug. Užasno sporo premešta fajlove male veličine sa jedne lokacije na sistemskoj particiji na drugu lokaciju na sistemskoj particiji. Bukvalno zablokira, stoji tako par minuta i na kraju iskopira.

Primer se nalazi u prilogu.
 

Prilozi

  • move.JPG
    move.JPG
    27.6 KB · Pregleda: 160
Nazad
Vrh Dno