Šta je novo?

Win 10 ili Win 7 ????

Mala pomoc ako moze.... vezano za onaj tutorijal na vrhu strane (softveri). Ok, skinem ISO za w10 (valjda w7 ne moze) i da li onda ubacim ono sto je na pomenutom linku pod podnaslovom Install now, Activate later (one sifre 5X po 5 karaktera)... hoce li to raditi (da nije neki trial)???? Ili moram da skidam neke sumnjive programcice sa YT ili odakle vec da bi to sve funkcionisalo??? Moze li mi neko reci pls???
 
Poslednja izmena:
Windows 7. I ja sam na win10 imao dosta bagova, pogotovo na laptopu koji ima i integrisanu i neintegrisanu grafiku. A i pri instalaciji mi se obrisao MAXX Audio i nikako nisam mogao da ga instaliram pa sam se odmah vratio na sedmicu. :D
 
IvaVuk je Vuk40

Stvarno se nadam da nije, posto je ova tema ionako katastrofa i baca ljagu na forum. Jos kada bi se ispostavilo da imamo jos jedan teski slucaj damirbajitisa... definitivno je nemoguce se izolovati od desavanja u ovoj zemlji, to se preliva i na forum.
 
Vidim da je taj banovan... al ja nemam veze s tim... nemam veze ni sa softverima mnogo i lepo sam se izvinila u prvom postu. Mislila sam da forumi sluze da ljudi jedni drugima pomognu, pa ma kakve neznalice neki bili. Nisu svi te srece da im mame i tate kupuju skupe sprave i da imaju dobar start u zivotu za bilo sta... ja sam stedela i samouka sam. Hvala na pomoci.
 
Ne postoji razlog da koristis Windows 7 koji je izmedju ostalog zahtevniji, da ne kazem sporiji, od ova dva.

W7 nije sporiji, toliko uporednih testova na netu da je malo bezbeze pisati ovakve stvari. Npr, u PR i PS rezultati komplikovanih akcija su u okviru 1s izmedju W7, W8 i W10.
Naravno, W7 je stabilniji.
 
Vidim da je taj banovan... al ja nemam veze s tim... nemam veze ni sa softverima mnogo i lepo sam se izvinila u prvom postu. Mislila sam da forumi sluze da ljudi jedni drugima pomognu, pa ma kakve neznalice neki bili. Nisu svi te srece da im mame i tate kupuju skupe sprave i da imaju dobar start u zivotu za bilo sta... ja sam stedela i samouka sam. Hvala na pomoci.
Kakve sad mame i tate i skupe sprave? Ovakva tema pored onolikih tema o win10 i win7 je nesto sto nema potrebe da postoji. Ili ima ako je moderatorima stalo da se ozivi svadja i rasprava o necemu o cemu je toliko razglabano da je vec muka svima.Sto se mene tice niti imam sta protiv tebe niti sta protiv Vuk40,niti znam sto je banovan nego samo zapazam da je nemoguce da je sve slučajno. I jos Stopke po 1000 pun krece sa raspravom "win 7 je bolji....". Iste stvari isti ljudi pisu po ko zna koji put. Jedina razlika je sto je umesto Vuk40 IvaVuk, pa rek'o mozda je i to isto, što da ne.
 
Mala pomoc ako moze.... vezano za onaj tutorijal na vrhu strane (softveri). Ok, skinem ISO za w10 (valjda w7 ne moze) i da li onda ubacim ono sto je na pomenutom linku pod podnaslovom Install now, Activate later (one sifre 5X po 5 karaktera)...

Sedmicu skineš tu:
http://forum.benchmark.rs/showthrea...acione-iso-e-svih-verzija-Windowsa-i-Office-a

Destku možeš i sa sajta i sa linka gore:
https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/software-download/windows10

https://www.tenforums.com/tutorials/1950-windows-10-clean-install.html
http://www.sevenforums.com/tutorials/1649-clean-install-windows-7-a.html

Za šifru možeš skip tokom instalacije,
a onaj drugi deo pitanja, nije dozvoljena diskusija na forumu.
 
Pošto nije, odeš lepo u microsoft serbia i kupiš win10 za 200e i skačaš od sreću.
 
Kakve sad mame i tate i skupe sprave? Ovakva tema pored onolikih tema o win10 i win7 je nesto sto nema potrebe da postoji. Ili ima ako je moderatorima stalo da se ozivi svadja i rasprava o necemu o cemu je toliko razglabano da je vec muka svima.Sto se mene tice niti imam sta protiv tebe niti sta protiv Vuk40,niti znam sto je banovan nego samo zapazam da je nemoguce da je sve slučajno. I jos Stopke po 1000 pun krece sa raspravom "win 7 je bolji....". Iste stvari isti ljudi pisu po ko zna koji put. Jedina razlika je sto je umesto Vuk40 IvaVuk, pa rek'o mozda je i to isto, što da ne.
Znaci ne mogu da pišem istinu?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
[/QUOTE]
Znaci ne mogu da pišem istinu?

Sent from my D6603 using Tapatalk[/QUOTE]
Naravno da ne.
 
Poslusacu te, prekjuče.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Bot land.

Danas se ne ore i ne kopa, hrana se zarađuje drugačije.
 
Pošto nije, odeš lepo u microsoft serbia i kupiš win10 za 200e i skačaš od sreću.

ma da, najbolji savet od svih :) kako se toga nisam ranije setila :wall: :D

nego i dalje mi nije jasno.... skinula sam iso, koji traje 24h, al ne smem da krenem s instalacijom.... posto ovde neki nece da kazu neke stvari :smackbum:... da li kmspico ili nesto drugo...???? skrtci :D
 
Ако одлучиш да користиш Седмицу, скини ентерпрајз верзију и имаш мислим 600 дана такорећи легалног коришћења.
 
W7 nije sporiji, toliko uporednih testova na netu da je malo bezbeze pisati ovakve stvari. Npr, u PR i PS rezultati komplikovanih akcija su u okviru 1s izmedju W7, W8 i W10.
Naravno, W7 je stabilniji.

Zato sam i naveo "da ne kazem sporiji".

Nije bez veze. Ono sto sam mislio i sto zaista jeste, je da je Win 8.1 u radu primetno zivahniji od Sedmice (licno testirano-isprobano-zakljuceno na matorim dual core masinama), pa i Win 10 za nijansu zivahniji od Win 8.1.
Na to sam mislio ;)

I Sedmica i 8.1 su odlicni sto se tice stabilnosti.




Kakve sad mame i tate i skupe sprave? Ovakva tema pored onolikih tema o win10 i win7 je nesto sto nema potrebe da postoji. Ili ima ako je moderatorima stalo da se ozivi svadja i rasprava o necemu o cemu je toliko razglabano da je vec muka svima.Sto se mene tice niti imam sta protiv tebe niti sta protiv Vuk40,niti znam sto je banovan nego samo zapazam da je nemoguce da je sve slučajno. I jos Stopke po 1000 pun krece sa raspravom "win 7 je bolji....". Iste stvari isti ljudi pisu po ko zna koji put. Jedina razlika je sto je umesto Vuk40 IvaVuk, pa rek'o mozda je i to isto, što da ne.

Sve banovati - i botove hejtere i botove koji "promovisu" Win10. :d
 
Poslednja izmena:
Svaki Windows leti kad ga tek instaliraš. A kako radi posle godinu dana, najviše zavisi od korisnika?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Eto. Slušajte čika jojoa, starog connoiseura.
 
Windows 10 postoji skoro dve godine.
Ako do sad nije rešena podrška za igre i drajvere, ne znam kad će.

Da se razumemo, Microsoft je nekad bio mnogo lenji po pitanju svega navedenog.
Sad mi se čini da su mnogo razumniji i bolji po tom pitanju.

Iskreno, mislim da je Windows 10 daleko bolji, ako ništa drugo, onda bar zbog DirectX-a.

Ako već imaš nov i snažan računar, stavi Windows 10.

To je ipak samo moje mišljenje.
 
Windows 10 postoji skoro dve godine.

Windows 10 Version 1507 postoji godinu i po dana.
Windows 10 Version 1511 postoji godinu dana i jedan mjesec.
Windows 10 Version 1607 postoji pola godine.

Na koji Wndows 10 mislite kad kažete da ima/nema probleme? :)
 
Windows 10 Version 1507 postoji godinu i po dana.
Windows 10 Version 1511 postoji godinu dana i jedan mjesec.
Windows 10 Version 1607 postoji pola godine.

Na koji Wndows 10 mislite kad kažete da ima/nema probleme? :)


Pa bato na bilo koji! Meni nije pravio Bog zna kakve probleme ni od samog početka.
Kao što rekoh, stvar navike i željle da probaš nešto novo.

Iskreno mislim da je sasvim OK.

Mislim kakav je bio ME, Vista i 8-ica....

10-ka je bombona!

P.S. Windows 10 se zvanično pojavio 29.07.2015. ako se ne varam.
U Julu će biti dve godine.

Vidiš i sam da stalno prave zakrpe za njega, znači da su vredni i da rade na poboljšanjima.
Dosta toga se NAŽALOST odnosi na glupu Kortanu koju mi ovde ni nemam mogućnost da koristimo.

Ispravka, imamo mogućnost ako region promeniš na USA.
 
Pomenuli ste alate za održavanje, koje alate koristite?

Poslato sa HTC 10
 
O & o, spybot anti beacon.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
DWS lite
 
Windows 10 postoji skoro dve godine.
Ako do sad nije rešena podrška za igre i drajvere, ne znam kad će.

Da se razumemo, Microsoft je nekad bio mnogo lenji po pitanju svega navedenog.
Sad mi se čini da su mnogo razumniji i bolji po tom pitanju.

Iskreno, mislim da je Windows 10 daleko bolji, ako ništa drugo, onda bar zbog DirectX-a.

Ako već imaš nov i snažan računar, stavi Windows 10.

To je ipak samo moje mišljenje.

Window 7 jos uvek kompaktnije resenje. Imam multi boot sa w7 i w10 sa hardverom koji moze sve da 'pogura', bez polemike u win7 sve funkcionise(sem dx12 ;)), dok w10 ce jos da saceka do sledeceg velikog apdejta..
 
Što se mene tiče, Windows 10. Ne zato što je Windows 7 loš već zato što 10-ka nudi neke sitnice koje meni lično olakšavaju svakodnevno korišćenje.
Mail je odličan i obaveštenja o imejlovima dobijam u realnom vremenu. Tu je i Weather za prognozu a myTube mi šalje notifikacije o novim klipovima na YT kanalima koje pratim (maksimum za 15 kanala). Tu su i Viber, Messenger i Skype Preview da poruke, uključujući i SMS, šaljem i na njih odgovaram sa računara. Zgodno kad je fon na punjaču.
Ne koristim stare programe a od starih igara Warcraft 3 radi bez problema.
Telemetrija je na Basic. Ne koristim ove antišpijunske alate pa mi ni Windows 10 ne pravi probleme zbog nekog pogrešno isključenog servisa.

Sent from mTalk on L640 DS 10.0.14393 Release Preview
 
To su odlične pogodnosti za w10 korisnike.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Što se mene tiče, Windows 10. Ne zato što je Windows 7 loš već zato što 10-ka nudi neke sitnice koje meni lično olakšavaju svakodnevno korišćenje.
Mail je odličan i obaveštenja o imejlovima dobijam u realnom vremenu. Tu je i Weather za prognozu a myTube mi šalje notifikacije o novim klipovima na YT kanalima koje pratim (maksimum za 15 kanala). Tu su i Viber, Messenger i Skype Preview da poruke, uključujući i SMS, šaljem i na njih odgovaram sa računara. Zgodno kad je fon na punjaču.
Ne koristim stare programe a od starih igara Warcraft 3 radi bez problema.
Telemetrija je na Basic. Ne koristim ove antišpijunske alate pa mi ni Windows 10 ne pravi probleme zbog nekog pogrešno isključenog servisa.

Sent from mTalk on L640 DS 10.0.14393 Release Preview

Ne pravi ni meni nikakve probleme iako sam prakticno sve iskljucio. :D Evo pola godine radi kao svajcarski sat.
 
Nazad
Vrh Dno