Šta je novo?

Win 10 ili Win 7 ????

Moguće da su sad malo posredili te alate. Ranije su često izazivali probleme. Velika većina onih koji su se žalili da im Win 10 ne radi kako treba su bili upravo ljudi koji koriste neki od tih alata.
Dobro, ako je tako onda i oni kojima smeta telemetrija sada mogu bez problema da je isključe.

Sent from mTalk on L640 DS 10.0.14393 Release Preview
 
Nema tu sta da se sredi. 90 posto stavki u tim alatima je menjanje polisa u gpuedit.msc (group policy)sto moze i rucno da se uradi.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Jeste, samo sto nema potrebe da se zezamo time kada sve moze u par klikova.
 
Apsolutno. Ali, onda to znaci da su se problemi na kompovima tih ljudi nisu nastali zbog aplikacija, nego ko zna zbog cega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A ništa ni ne treba da klika, ne menjaju oni gpuedit već registar, a mogu i stvari koje vi ne znate, a Windows može da izmeni i strukturu registra posle update-a i nije prvi put, i tu će nastati problemi.
 
Ja korsitim win 10 vec duze vreme i kuci i na poslu... Miskim da je win 7 bolje resenje.. Evo i dva neka primera...

Kucna varijanta... Picim online igru i on pocne da skida update... Ne mogu nikako da prekinem update... Nervirao sam se nekoliko puta.. Imam problema u alt-tab igara tipa dota 2 gde kada se vratim u igru dobijem slajdsou od fps-a pa moram i tako neke sitnice koje nikad nisam uspeo da resim...

Na poslu imam nov racunar koji MORA da radi punih 24 sata 7 dana u nedelji... Na njemu je program monitoring derivata i ne sme biti iskljucen nikada jer ceo posao staje... Win 10 kao i obicno non stop trazi update neki te me hvata strah od svakog gasenja kompjutera bilo nestankom struje i slicno jer ne znam koliko ce mu vremena trebati da instalira te updejtove i dali ce uopste da podigne sistem i da radi sa svim onim programima na njemu... Tako da cu cim budem imao vremena da vrarim sve na win 7

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To za Windows update je reseno od aprila kada izadje Redstone 2 moci ce na 35 dana da se zakljuca restart kompijutera za windows update.
 
Ima rešenje i za 24/7:
Windows 10 Enterprise Long Term Servicing Branch (LTSB) is similar to Windows 10 Enterprise but does not include Cortana, Windows Store, the Edge browser, Photo Viewer and the UWP version of Calculator (replaced by classic version), and will not receive any feature updates, gives companies more control over the update process. Windows 10 Enterprise N LTSB also lacks the same components absent in other N variants (see below), and it is the most stripped down edition of Windows 10 available.

Kada nema resursa windows ne skida update, tako da se pauzira kada nema resursa.
 
A ništa ni ne treba da klika, ne menjaju oni gpuedit već registar, a mogu i stvari koje vi ne znate, a Windows može da izmeni i strukturu registra posle update-a i nije prvi put, i tu će nastati problemi.

Tačno. Ko zna šta se sve tu u pozadini dešavalo.

Zaboravio sam da napomenem još jednu pogodnost - GameDVR. Odlična zamena za one koji nemaju ShadowPlay i slično, naročito mogućnost snimanja određenog broja minuta unazad. Igram World of Tanks Blitz još od kad se pojavila u Windows Store i uključeno mi je snimanje zadnjih 5 minuta gameplay-a. Ako partija bude dobra samo pritisnem Win+Alt+G i poslednjih 5 minuta su snimnjeni na HDD.

Preko Xbox aplikacije pregledam snimak i isečem početak ako je partija trajala kraće od 5 minuta i eventualno nešto na kraju, bez rekompresije. Dok traje snimanje sadržaj je smešten u RAM memoriju i ne upisuje se ništa na HDD dok ne pritisnem kombinaciju tastera za čuvanje pa nema nepotrebnog drljanja po HDD/SSD. Takođe nema ni nepotrebnog zauzimanja prostora na HDD. GameDVR takođe podržava i snimanje u 60fps i ne opterećuje mnogo računar.

Nisu baš sve grafičke podržane. Moja je AMD R250 i podržana je. Snimanje je radilo i sa integrasanom Intel-ovom grafičkom u Pentium G3220. Pa ko voli da snima gameplay ovo nije loše built-in rešenje.
 
Koristim Win10 za posao (dizajn, renderovanje u 2, 4 i 8K) i igranje (od starijih igara do najnovijih tipa Battlefield 1 i sl.) i nisam imao nijedan problem osim automatskog restarta koji sam ugasio posle prvog slucaja kada mi je prekinuo render u sred noci. Imam Win10 instaliran na osnovnom kompu, na jos jednoj starijoj konfiguraciji i na laptopu i svuda radi odlicno s obzirom da mi desktop kompovi rade 24/7 godinama.

Sa druge strane, nisam imao problema ni sam Win7, ali mi on posle godinu i po rada na Win10 izgleda kao WinXP :d
Navikao sam na Win10 interfejs toliko da me Win7 interfejs sada nervira, sto govori da ima napretka u Win10 interfejsu.
 
A ništa ni ne treba da klika, ne menjaju oni gpuedit već registar, a mogu i stvari koje vi ne znate, a Windows može da izmeni i strukturu registra posle update-a i nije prvi put, i tu će nastati problemi.
Ne znam zasto kontriras. Ti programi menjaju polise u gpuedit proveren. Za registar nisam siguran.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nikakve polise u gpuedit ne postoje! Gpuedit je program za ažuriranje Registra.
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms815238.aspx
http://www.howtogeek.com/115617/how-to-see-which-registry-settings-a-group-policy-object-modifies/

A najveći problem je struktura registra, koja se menja, znači npr. 1 je sada 0 i obrnuto, menja se za šta se odnose vrednosti, i menja se uloga servisa, a baš to se dešava kod dobrog dela Update-a, jer su razlozi za Update često baš u Registry-ju. A ti programćići em što ne znaju šta se menja u Registriju, niti Windows zna da ste vi nešto menjali, niti vi znate šta sve oni menjaju u Registru.
 
Ne lupaj molim te. Evo ih polise, primeri sa neta:

23801d1436458945-windows-update-automatic-updates-enable-disable-windows-10-a-disable_windows_10_automatic_updates_group_policy-1.png


2015-05-14_11-33-47.png
 
To za Windows update je reseno od aprila kada izadje Redstone 2 moci ce na 35 dana da se zakljuca restart kompijutera za windows update.
O kojim vremenima u srpskom jeziku govorimo u ovoj recenici!? Back to the future or perhaps not? :D
 
o jea.PNG

Ode sedmica ispod 40 posto , globalstats podaci za 15 januar 2017(dnevni podaci).
 
Ja ubacila win 10 pro. I ne svidja mi se. Mislim da je win7 neprikosnovnen u jednostavnosti, pristupacnosti opcijama... Ovo nacifrano mi se ne svidja, tj. suvisno je. Zasada dobro radi, mada mi se ne svidja nimalo. Mozda navika na win 7... Ali pre ce biti da je win7 neuporedivo pregledniji od nacifranog win10. Ni ms office 10 mi se ne svidja. Ni word 10, ni excel 10. Bas sam razocarana. Eto, bila sam radoznala i sad cu najverovatnije preinstalirati ssd.
 
Navika. Win 10 je promenio korisnički interfejs dok Windows 7 "vuče" interfejs još od XP. Trebalo mi je par pokušaja ali sam se navikao na 10-ku. Na svu sreću stari Control panel je još uvek tu za one koji se ne snalaze u novom ili za opcije koje još uvek nisu portovane.

Sent from mTalk on L640 DS 10.0.14393 Release Preview
 
@IvaVuk

To je stvar ukusa, meni je 10-ka mnogo lepsa po izgledu od 7-ce.
Posto odigram i neki dx12 titl ne bih se vracao na 7.

Updateove i ostale stvari pogasio sa o&o pre par meseci, ni jednom se nije sam restartovao nakon toga, posto koristim ssd ne verujem da bi bilo razlike u radu izmedju 10 i 7.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Manualno menjanje firmware-a na ssdu radi ogromnog povecanja brzine.
[emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5] [emoji5]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pitam jer vidim da mnogi tako napisu a misle na reinstalaciju...
Preinstaliran i reinstaliran su dva razlicita pojma
 
Da ali iz teksta se vidi da misli na reinstaliranje mada nema potrebe za tim. Samo treba da ubaci classicshell http://classicshell.net/ i bti će joj kao i win 7. Ja ga prvog instaliram. Win 7 držim samo zbog starijih programa koji bolje rade na win 7 nego li na win 10. Inače najviše volim Win Server 2016. Jednostavan i čvrst.
 
Da ali iz teksta se vidi da misli na reinstaliranje mada nema potrebe za tim. Samo treba da ubaci classicshell http://classicshell.net/ i bti će joj kao i win 7. Ja ga prvog instaliram. Win 7 držim samo zbog starijih programa koji bolje rade na win 7 nego li na win 10. Inače najviše volim Win Server 2016. Jednostavan i čvrst.

Doduse pitanje je kako funkcionise u desktop rezimu. Cuo sam da je najbolje odradjen pored LTSB verzije.
 
Funkcioniše odlično čak i neke igra rade. Od poznatih Doom, CoD .. hoće dok DeusEx recimo neće. Na Serveru vidim mikroSD kada prikačim tablet dok na Enterprise LTSB recimo neće ni posle reinstalacije LTSB-a. Ostalo radi Office,Adobe,Visual Studio.... Ne bih znao za Skype i nešto egzotično ali Server 2016 je moj izbor broj 1.
 
Samo cu reci da od kad sam instalirao Win 10 pre pola godine, vise nisam ni pomisljao da se vracam na sedmicu, a sad to ne bih uradio ni u ludilu.
 
Sedmica je korisna samo ako imaš stare igre ili softver koje bolje rade ili uopšte rade na sedmici. Inače u svemu ostalom Win 10 je bolji.
 
Mozda nisu azurirani na tom naojboljem sajtu.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Nazad
Vrh Dno