Šta je novo?

WD vs. Seagate

MagicMaster

Čuven
Učlanjen(a)
12.05.2007
Poruke
6,142
Poena
500
U jednoj prodavnici imaju WD 2 TB za 12169 a SeaGate za 11479 .... da li WD vredi te razlike? Ili je i SeaGate OK ... ?

Rečeno mi je da očekuju u toku nedelje i 2.5 TB i nešto niže cene, pa da sačekam, možda za slične pare dobijem još oko 470 GB :) :)

Ali, ako opet bude bilo dileme, šta uzeti?

WD ili SG ? Hoću što više prostora za što manje para, dakle, green ili ekvivalent, ne mora ono 10000 RPM i slično ....
 
Ako su ti tako rekli, moja preporuka je da ipak sačekaš tih nekoliko dana i pazariš 2.5 TB, zašto da prođeš loše kad možeš odlično proći ? Gledaj samo da se vrti na 7200 rpm, može i od 5400 rpm ali je disk malo sporiji u realnom radu.
 
Ma u redu to, ali ako ne bude bilo, ili bude bulo kao i ovde, dva od 2.5 TB, WD i SG, koji od ta dva ?
 
Sacekaj nize cene za koji dan i uzmi jeftiniji.

TT by Galaxy S
 
Sačekaću .... evo videh sada i u CT imaju SeaGate, skuplji (isto 2 TB kao ova dva gore koje sam uzeo za promer) za par stotki, ali daju 36 meseci garancije, dok tamo "samo" 24 meseca ...

Čekamo do četvtka/petka ....
 
Idi na vecu garanciju, jel ti znaci nesto tih par stotki vise...
U svakom slucaju usmeno proiveri kolika je garancija tamo gde pise 24m
 
Jel to padaju cijene HDD-ova.
Nešto mi to povoljno za 1.5Tb.
 
Ma samo nek je jetinije pa makar i sa 2 godine garancije.
Taman sam danas uzeo hdd rack :)
 
Mene interesuje da li neko poseduje ili je imo prilike da testira SEAGATE 2TB ST2000DL003 iz njihove Green serije.
Temperatura, brzina pristupa, buka i pouzdanost (vreme rada) ?
 
Naravno da mi par stotki ne znaci, za dodatnih godinu dana garancije. Prijatelj mi ide u BG u usce 1. aprila, pa cu sacekati, da proverim da li CT ima ono sa intesom na rate na kreditnu karticu, bes kamate. i sto rece neko, da on bude tamo dok popunjavaju garanciju, a ne da mi salju kurirom, pa bude nekompletna. nadam se da ce za ovih 10 dana stici i serija od 2.5 TB, a da ce cena za nijansu dole, pa bar i to da ubodem.
 
jel zna neko kad ce cene hard diskova poceti da padaju? citam clanak iz januara da su vratili u pogon preko 50 posto proizvodnje.Treba mi hard pa neznam koliko jos da cekam.
 
Pa počele su da padaju. Eto, 1.5TB je u jednom trenutku bio i 16 000, sada ima 2 TB za 12200, green, ali da li će ikada da se vrate na onaj nivo pre poplava, teško je reći .... ne verujem bar još jedno 4-5 meseci ..... možda oni povrate i 100 posto kapaciteta, mi to ne možemo znati. Lakše im je napraviti 20 komada i prodati po ekstra ceni, a prodaće, nego napraviti 50 komada i prodavati sa minimalnom zaradom.
 
ja mislim da ce ovi nasi drzati ove cene sto vise budu mogli!!!
nista moracu da brisem neke fimove i serije.
hvala na odgovoru
 
Mene interesuje da li neko poseduje ili je imo prilike da testira SEAGATE 2TB ST2000DL003 iz njihove Green serije.
Temperatura, brzina pristupa, buka i pouzdanost (vreme rada) ?

Evo rez...ja ga uzeo bas kada su pocele da divljaju cene (imao sam srecu da uzmem po staroj :)ceni) i zadovoljan sam, temperatura od 28c-34c, nije bucan, za sada pouzdan!
 

Prilozi

  • HDTune_Benchmark_ST2000DL003-9VT1663.png
    HDTune_Benchmark_ST2000DL003-9VT1663.png
    86.6 KB · Pregleda: 123
Još samo da se cifra vrati na "pre poplave"... načekaćemo se...

Šta se dešava sa garancijom za Segate? Na online berzi uglavnom vidim da daju 2 godine, a znam da je bilo priče pre nekog vremena da će davati garanciju od samo godinu dana na green seriju?
 
Poslednja izmena:
Evo i rezultati punokrvne Baracude 7200.14 (3x1TB ploče!!!), gomila pozadinskih procesa, standardni msahci drajveri.

Veoma sam zadovoljan. Brz, hladan, u normalnom radu u zatvorenom kućištu nečujan, čuje se samo pri intenzivnom korišćenju (search po disku, random seek benchmark, itd). Jedino što sam dobio samo 12 meseci garanciju (Asbis). Kažu to je sada nakon poplava standardno! Malo mi je to sumnjivo što rade, jer po zakonu bi moralo barem 24 meseca. Ili grešim? U prošlosti sam za diskove dobijao tipično 3god garancije, a nikad manje od 2god.
 

Prilozi

  • ST3000DM001-24-mart-2012_15-09.png
    ST3000DM001-24-mart-2012_15-09.png
    71.3 KB · Pregleda: 125
  • 7200-14-Crystal.jpg
    7200-14-Crystal.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 122
Poslednja izmena:
Po brzini čitanja nije mnogo sporiji ni od SSD diskova.
Odličan disk!
 
brzini citanja cega?
4K se jedino racuna i pomalo 4Kdq a sekvencijalno nas bas ne zanima kada poredimo hdd i ssd, tako da su ssd 15-20x brzi...
 
Padaju polako, ali bilo je i reci o tome da su se na trzistu pojavili Refurbished diskovi, pa treba obratiti paznju.

Uzeo sam dva Western Digital 640GB green za klijenta i oba su bila dead on arrival! Uzeto u EWE-u, pozvao ih da pitam šta se dešava sa reklamacijom i da li su imali problema sa tom serijom(septembar 2011) i lik mi odgovara da imaju probleme sa svim serijama! Moguće da prodaju refurbished stvarno, u Srbiji me ništa ne čudi. Što se mene tiče WD nikad više, Seagate sam uzimao više komada raznih serija i nikakav problem nije postojao.
 
@ P307
Gledo sam prosek i da seq u Crystalmark.
Iskreno, ne znam puno o SSD diskovima tako da nisam ni znao da se ti parametri gledaju pri poređenju. Suština mog komentara je da je taj Seagate disk odličnih performansi za mehaničke diskove sa upisom na magnetne medijume, a ne da može i da treba da parira SSD diskovima.

@ M_M
Tek sam sada video ostatak komentara pošto je kasnije menjano.
I ja sam našao informacije online, inostrani sajtovi, da će neke Seagate serije biti sa garantnim rokom od samo godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Još samo da se cifra vrati na "pre poplave"... načekaćemo se...

Šta se dešava sa garancijom za Segate? Na online berzi uglavnom vidim da daju 2 godine, a znam da je bilo priče pre nekog vremena da će davati garanciju od samo godinu dana na green seriju?

Od 1. januara ove godine garancija na SVE elektricne uredjaje je minimum 2 godine!
 
Kako onda Asbis daje garanciju na Seagate samo 1 godinu? Da li to onda rade protiv zakona?

Imam "crno na belo", njihovu garanciju sa njihovim pečatom i zaokruženo 12 meseci. Ja se ničega nisam odrekao u smislu da sam dao svoj pristanak i potpis na samo 12 meseci garancije.
 
Imam i ja od Direct Linka za Gigabyte miš garanciju na 1 god(kupljen pre 10 dana u Monitoru) ali se ni malo ne uzbuđujem. Šta god da mu se desi u dve godine, zakon je na mojoj strani i imam fiskalni sa datumom kupovine :)
 
12 meseci je ako je uredjaj polovan - reparirana graficka npr.
 
I ja takođe jurim 2TB diskove, jer vidim da im je cena pana na cirka 100 evra. 2TB disk mi neće biti sistemski, tako da brzina nije odlučujući faktor - biće sekundarni disk za čuvanje podataka. Ima li nekih zamerki na ove modele koje bi trebao znati:
Seagate Barracuda Green 2TB ST2000DL003
Western Digital Green 2TB WD20EARS
Western Digital Green 2TB WD20EARX

Može preporuka na PM gde bi mogao da ih kupim u centru Beograda sada u subotu - koje su prodavnice otvorene, a da ne deru sa cenama???
 
1. Western Digital Green 2TB WD20EARS (SATA2) - 2 godine garancije
2. Seagate Barracuda Green 2TB ST2000DL003 - 1 godina garancije
3. Western Digital Green 2TB WD20EARX (SATA3) - 2 godine garancije

Namece se logican izbor :) a radnju moras sam potraziti uvek je pitanju gde ga ima na lageru i po kojoj ceni.
 
Nazad
Vrh Dno