Šta je novo?

Waterpik - oralni irigator?

Ja sam skoro uzeo Waterpick Cordless Advanced, zbog mesta u kupatilu i zato sto mogu da ga nosim sa sobom (sto mi je veoma bitno). Odlican je, mnogo brze i jednostavnije se ciste zubi od konca... Baterija dosta dugo traje, jedino sto u toku ciscenja mora rezervoar da se napuni 2-3 puta za razliku od onih stonih varijanti... Svaka preporuka...
 
A koristi li neko ove uredjaje sto nudi Prizma? Mislim deluju isti kao i Waterpikovi,samo logo Prizme.Ne znam ima li razlike? I kako cistite rezervoar za vodu,koji je najlaksi nacin?
 
Koristim ja par godina. Već je propišao vodu na spoju creva i onog završetka na koji se kači nastavak. Osrednji kvalitet, ali radi stvar. Veoma je teško održavati ga zbog samog dizajna.
 
Ja uzeo neki Lidlu. I radi odlično. Kada se pokvari, ide na reciklažu el. otpada i kupim drugi.

A posebno je odlično što na njega pašu i OralB/Braun Oxy jet nastavnci sa jednog pokojnog OralB, nastavci što daju onaj rotirajući mlaz.
 
Taj iz Lidla je preslab. Meni nije mogo ništa da očisti.
 
Ja uzeo neki Lidlu. I radi odlično. Kada se pokvari, ide na reciklažu el. otpada i kupim drugi.
Mali off, gde u NS moze da se reciklira elektricni otpad? Imam par produznih kablova, 2 grejalice, neke stare sijalice. Stoje mi u podrumu, nikako da ih se resim, a ne bih da ih bacim u smece.
 
Poslednja izmena:
Rade razni, izgooglaj....

Evo npr. ovi: https://www.scanmetals.rs/otkup-elektronskog-otpada-beograd/
(da, piše BG u web adresi, ali rade i u NS)

Ali ne računaj da će dolaziti na adresu za sitnice, bez obzira šta piše na sajtu. Najbolje je zgomilati više toga, sa nekom belom tehnikom (po to 'oće da dođu) ili odneti njima direktno ako su usput. Ne računaj ni neku zaradu, bitno je da nije završilo zakopano/zapaljeno na deponiji.
 
Da da, svakako bih ja odneo, nema potrebe da dolaze. Ne treba mi zarada, samo da zavrsi tamo gde treba i kako treba. Hvala
 
Preporuka za neki model?
Mora da ima minimum 3 “cevčice”, za svakog člana porodice po jedan.
 
Je l mora i da svira po želji? 😃

Sa dve videh da ima, a možda treća da se kupi.
 
Ja imam neki Prizmin, dental jet već tri godine. Ima nekoliko nastavaka, ali dva standardna dođu u pakovanju, plavi i roze. Radi na struju, tj. nije punjiv pa time ni mobilan. Zauzima i solidno mesta.
J b g, ovaj mi je i prvi i jedini koji sam do sad koristio, pa ne znam kako da uporedim sa drugim.

Klinci imaju onaj punjivi iz Lidla, ali ga nisam koristio. Svakako je manjih dimenzija i možeš ga poneti na put.
 
Ja godinama koristim waterpik 100 (onaj model sa plavom posudom) i prezadovoljan
 
Ja sam skoro uzeo Waterpick Cordless Advanced, zbog mesta u kupatilu i zato sto mogu da ga nosim sa sobom (sto mi je veoma bitno). Odlican je, mnogo brze i jednostavnije se ciste zubi od konca... Baterija dosta dugo traje, jedino sto u toku ciscenja mora rezervoar da se napuni 2-3 puta za razliku od onih stonih varijanti... Svaka preporuka...
Jel imaš i neki stacionarni? Da možeš da ga uporediš.
Imam Waterpick WP-660E i sa njim sam prezadovoljan, a na putovanja nosim onaj iz Lidla i uopšte mi ne odgovara, a nedavno mu je crkao i punjač, pa tražim drugo rešenje.

Koristim ja par godina. Već je propišao vodu na spoju creva i onog završetka na koji se kači nastavak. Osrednji kvalitet, ali radi stvar. Veoma je teško održavati ga zbog samog dizajna.
Na mom Waterpick WP-660E je pustilo crevo posle 3ipo godine. Korsitim ga bukvalno svakog dana, osim ako sam na putu. Novo je 2.000 dinara, menja se sa 2 šrafa.

Taj iz Lidla je preslab. Meni nije mogo ništa da očisti.
Meni je prejak tj. nije prejak, već drugačije pulsira/izbacuje. Koristio sam ga uvek na onom najsporijem (soft?), a Waterpick korsitim na 8 od 10. Krenuo sam sa recimo 2 ili 3, pa vremenom došao do 10.

Riknuo mi je nedavno punjač na tom iz Lidla, a koleginica kaže da oni imaju 2 komada, a da im je jedan punjač crkao nakon nekoliko punjenja, pa su im zamenili. Zapravo, moj punjač je napunio bateriju maks 4-5 puta, jer taj korsitim samo za putovanja. Mislim da je još u garanciji, ali ni ne znam ko mi ga je kupio, pa nemam račun.
 
I ja sam pre dva meseca zamenio crevo. Postalo je krto i počelo da curi. Poručio od uvoznika i zamenio sam, što kažeš dva šrafa. Cena 1300 sa isporukom.
 
Pa jbt, ovo je isti deo koji koristi i Prizmin dental jet.
 
Aha, tvoj je za Prizmu, na sajtu stoji da je 1200 sa dostavom i zaista izgleda isto. Pitanje je da li je isti konketor. Dobije se malecki listić, kao neki filter, koji se postavi ispod.

Možda zaista jeste isti ceo uređaj 😬
 
E to nisam dobio, valjda...
Nije mi stigao "O ring" pa sam to uzeo sa starog, jer je propišao odmah po zameni, a ja nisam obratio pažnju da li je tu.
 
Ja koristim, ali Nicefeel.

Sta znam, ali ja ne primetim neku razliku.
Trenutno na br.2 sto se tice jacine koristim.

Imam problem sa desnim i koristio sam sve i svasta.
Od cetkica (ultra soft), pasta (paradontaks, nekih iz Aloje), neki gel (gingival) ali mislim da samo malo moze da ublazi
 
Dešava se da desni nisu osetljive, već su stalno pod blagom upalom, zbog ostataka hrane. Baš u tim situacijama je oralni irigator pun pogodak. Redovna upotreba i zapravo shvatiš da su desni OK, samo su bile pod pritiskom.

Naravno, kreneš sa manjim intenzitetom, pa vremenom pojačavaš.

Obrati pažnju da nije svaki irigator isti. Meni je Waterpick, onaj veliki, ne znam sada model, super. Imam i onaj bežični, na baterije, iz Lidla. Da sam prvo njega probao, pomislio bih da su irigatori glupost i verovatno bih ga veoma retko koristio. Ovako znam kako radi ozbiljan uređaj, a Lidl nosim na putovanja. Inače, za njega mi je crkao punjač, pa sam dobio novi, već nekoliko meseci stoji u kutiji, nisam ga raspakovao. Izgleda da je vreme za neko putovanje :)
 
Decembra uzeo ja Prizmin DentalJet, koristio ga mozda mesec dana. Evo sad i ne pamtim kad sam ga koristio zadnji put.
Nikako da se nateram da ga stavim u oglase.
Okej je, sta znam, bar meni nista posebno, sto bi rekli Amerikanci/Englezi, gimmick.
Samo interdentalne/konac.
 
Ne znam kakav je Prizma, ali kao što rekoh, da sam prvo probao Lidl model, gotovo sigurno bih imao stav kao ti. Drugačije pulsira, potpuno drugačije radi.
 
Ja sam na taj Lidlov baterijski, nakačio vrhove od Oral-B Oxy Jet irigatora, ovakvog. To je onaj što daje kružni mlaz.
Taj original mi je je u kvaru, pa mi ostali vrhovi.

Zanimljivo je da vrhovi pašu.
I mnogo bolje Lidl drndalo radi sa tim Oral-B vrhovima nego sa orignalnim Lidl-ovim, onim "igličnim" mlazom.
 
Trenutno imam prizmin “stoni” i waterpik bezicni za putovanja i kad mi smor da punim stoni. Imala sam lidlov kome je riknula baterija pa sam dobila povracaj novca. Inace je bio ocajan, cak je WP bezicni bolji. Prizmin je ok sto se tice snage ali pucaju nastavci, s pocetka sam mogla samo na peticu jer desni, a vec dve godine svako vece desetka i zurka. Desni su roze lepe ALI, ako uzmes one plave tabletice za zvakanje koje pokazuju plak, pa uradis eksperiment: waterpik, interdentalne, konac (i to pravilno koriscenje skroz u meso) i cetkica 4 minuta - videces da i dalje ima bakterija sto je maestralan smor za opsesivce. Not recommended.

Meni su desni pre WP bile na sve strane, gore dole, upaljene, dzepovi… bukvalno sam resila 80% problema sa svakodnevnim koriscenjem.
 
Jel imaš i neki stacionarni? Da možeš da ga uporediš.
Imam Waterpick WP-660E i sa njim sam prezadovoljan, a na putovanja nosim onaj iz Lidla i uopšte mi ne odgovara, a nedavno mu je crkao i punjač, pa tražim drugo rešenje.
uh, bas kasnim sa odgovorom... nemam stacionarni...
 
Nazad
Vrh Dno