Šta je novo?

[VIP] "VipZaSve" - revolucionarni prepaid konacno i u Srbiji

Zar nema napomena na sta moze da se koristi i koliko traje bonus kredit. Meni na obicnom pre-paidu redovno daju bonus posto uplacujem jednom u 6 meseci, od tog bonusa mogu da koristim normalno kao i od ovog obicnog...
 
Sa operaterima se nikad ne zna. Samo vazi provereno u praksi, a dosadasnja iskustva se ne mogu analogijom prenositi za nove usluge i promocije. Ovo je iz iskustva. :)
 
Ko ima starije kartice VIP-a mozda moze, zbog tadasnjih ugovora, da zadrzi prava koja danas korisnici ne mogu da dobiju (tipa dupli kredit koji je mogao da se koristi i za VAS usluge, gde je VIP direktno na gubitku, zbog nepromisljene promocije).
Ali danas bonusi mislim da za sve mreze i kartice vaze samo za pozive/SMS/net unutar mreze i nista vise :(

Posto i dalje jedan izuzetak, a to je bonus sa MT:S BIB karticom, koji je pravi kredit.
 
Posle 12 godina telenora, prešao na ovaj pripejd. Prvo sam uplatio 100 din preko web bankinga radi provere i prelaska na prazničnu promociju i dali su mi 100 din bonusa. Zatim sam uplatio 510 dinara za aktivaciju prazničnog vip paketa i skinuli su mi onih 100 din bonusa. Dakle, na ovom paketu se ne dobija bonus. A i bilo bi previše.
 
Ko ima starije kartice VIP-a mozda moze, zbog tadasnjih ugovora, da zadrzi prava koja danas korisnici ne mogu da dobiju (tipa dupli kredit koji je mogao da se koristi i za VAS usluge, gde je VIP direktno na gubitku, zbog nepromisljene promocije).
Ali danas bonusi mislim da za sve mreze i kartice vaze samo za pozive/SMS/net unutar mreze i nista vise :(

Posto i dalje jedan izuzetak, a to je bonus sa MT:S BIB karticom, koji je pravi kredit.

Sta je BIB?
 
Banca Intesa Beograd
 
Ako se nevaram, ta kartica je ukinuta. Barem za nove korisnike.
 
I dalje stoji na oba sajta da moze da se dobije, nisam probao.
 
Ja sam probao i nisam uspeo. Posle sam dobio odgovor na Mts fb stranici da je ta "promocija" zavrsena.
 
Izgleda da ovaj pripejd ipak ima ograničenje:

/Ova promocija ti nudi mogućnost da ostvariš specijalni bonus do ukupnog iznosa od čak 2400 minuta godišnje, odnosno 200 minuta mesečno ka svim mrežama!/

Ovo sam tek sada video, ne sećam se da je bilo ovo ograničenje od 2400 minuta godišnje, odn. 200 mesečno. Da li to znači da se ova promocija može aktivirati maksimalno jednom mesečno, ili maksimalno 12 puta godišnje, recimo po 2 puta tokom 6 meseci?! Ne razumem zašto bi sami sebi ovako ograničavali profit.
 
dok je bilo ono sa 150, nije bilo problema, spucaš minute za 15 dana rokneš opet 500 din i cepaš ...

moguće da možeš 12 puta u toku godine, a posle se vraća 150/2000/3000/150 ili slično ....
 
Iskreno se nadam da nisu toliko glupi ili da nikome nece trebati da sazna :)
Po recima ne lici da ima ikakvog ogranicenja, vec da su koriscene samo za marketing svrhe (kao da daju 2400 minuta, a ne ustvari +600 godisnje), tj. da se misli da toliko dobijas ako svaki mesec aktiviras, a moze i cesce (mada ce vecina redje).

Prosao sam 5x reci, jer je VIP u pitanju, ali ne vidim ovog puta da lici na fine print, vec mozda cak i fail print, kako smo navikli :D
 
Pa možda jer je praznični, a kad spucaš 12 puta, vraća se onaj prvi .... njima isto, 500 din pa 500 din .... samo daju manje.
 
Verovatno je tako, 12 *200/500, a dalje 150/300 neograničeno. Vip razmišlja dugoročno, ovaj pripejd će doneti puno novih korisnika, a neki od njih će preći u postpejd, potpisati ugovore da bi uzeli telefon, ili iskoristili popuste.
 
A koja su ogranicenja onog bonus kredita ko uzme telefon?
 
Ovde http://www.vipmobile.rs/privatni/prepaid/promocije/vipzasve.2331.html pise ovo:

``Opcija 2: 200 minuta ka svim mrežama, 2000 minuta u Vip mreži, 5000 SMS ka svim mrežama i 500 MB u trajanju od 30 dana, po ceni od 500 dinara.``


a ovde http://www.vipmobile.rs/privatni/prepaid/opcije.631.html

``Opcija 2 sadrži 150 minuta ka svim mrežama, 1500 minuta u Vip mreži, 5000 SMS ka svim mrežama i 300 MB u trajanju od 30 dana, po ceni od 500 dinara.``

dali neko zna koliko minuta i poruka se dobija u vipzasve?
 
Ima tzv. praznični vip za sve (200 min+ 500 MB+...) koji je potrebno posebno aktivirati pozivanjem korisničkog centra 060/1234 i slušanjem uputstva za odabir (mislim da je 1 za promenu tarife, pa 5 za vip za sve, ali nisam siguran da je ovaj redosled), ili traži agenta da ti on aktivira. Prelazak se plaća 100 dinara.
Na ovoj promociji imaš ukupno 12 aktivacija po 200 min i 500 MB za 500 dinara, a zatim dalje po 150 min i 300 MB za isto 500 din.

Na kartici nikada ne treba držati više od iznosa za aktivaciju, jer po isteku bilo minuta, bilo interneta naplaćuje se po minutu i kilobajtu. Treba 505 dinara za aktivaciju i poruku sa sadržajem 2 na broj 2014. Poruku šalješ tek kada aktiviraš praznični vip za sve, inače će ti dati 150 min i 300 MB.

Malo sam konfuzno objasnio, nadam se da je jasno kako i šta raditi.
 
Poslednja izmena:
Isprobano?
Jesi proverio za ovaj deo od 12 puta 200 max.?
 
Znachi prva varijanta je za praznike. BTW, dali postoji kod VIPa neka preplata kada npr ne potrosim kredit, da mogu preneti za sledeci mesec itd...
 
Zar ne mislis da bi to bilo previse? :)
 
Znachi prva varijanta je za praznike. BTW, dali postoji kod VIPa neka preplata kada npr ne potrosim kredit, da mogu preneti za sledeci mesec itd...

U prepaidu ako ne potrosis kredit, prenosis ga. Ako nisi na to mislio, vec na prenos saobracaja u postpaidu, ima za firme samo, BizPartner (nesto kao MixNet/PrenesiISurfuj, samo drugaciji nivoi/cene/saobracaj).
 
Isprobano za prelazak 100RSD i 505 da je potrebno za aktivaciju (nisam video da je negde ranije pomenuto).

A za 12x200 da li si pitao VIP :)
 
100 dinara je sigurno potrebno za prelazak, meni nisu hteli da prebace jer nisam imao 100 dinara. a za aktivaciju mislim da skidaju ravno 500 mada nije na odmet uplatiti 510 za svaki slučaj. ovo treće ne znam :)
 
Isprobano?
Jesi proverio za ovaj deo od 12 puta 200 max.?

Nisam još uplatio 12 puta, mada sam prvu aktivaciju skoro potrošio za manje od sedam dana.:d
Nisam proverio, ali ne vidim šta bi ono pisanije na sajtu moglo da znači, definitivno je 200*12=2400 minuta za godinu dana, u tri, ili 12 meseci, svejedno je.
Baš sam se opustio, zovem sve redom i reklamiram vip.:D Tri drugara već napola ubeđena da pređu iz telenora, a nisu ni znali da postoji prenos broja, pogotovo da broj ostaje isti, nije ni čudo što telenor opstaje sa onim cenama.
 
U prepaidu ako ne potrosis kredit, prenosis ga. Ako nisi na to mislio, vec na prenos saobracaja u postpaidu, ima za firme samo, BizPartner (nesto kao MixNet/PrenesiISurfuj, samo drugaciji nivoi/cene/saobracaj).

Mislim kao u MTS KT paket, ako ne potrosim kredit, prenosim za sledeci mesec. Bar do sada tako je bilo. Ja trenutno koristim KT ali hocu da menjam provajder je sa 0.8rsd cena sms poruke je skocila na 4.5 rsd sto je bezubrazluk...sanse nema da ja koristim vise njih...
Inace, kako to ide, da imacu 150 min ka svim mrezama i 2000 min u Vip mrezi, dakle prvo se trosi onih 150 minuta, pa onda 2000 min u Vip mrezi?
 
Poslednja izmena:
Ovo je klasičan prepaid , ne stiže ti račun- Kao i svaki prepaid. Ono što ije na kreditu, stoji. Moraš jednom u 6 meseci da dopuniš, da ne ugase. Cela filozofija.

Saobraćaj koji dobijaš na 30 dana, posle 30 dana PUFF!!! Nema ga, ako ga ne potrošiš....

Da, prvo ka svim mrežama, kad to spucaš, onda ide u mreži.

Za razliku od KT, koji se valjda troši paralelno?

Zar ne postoji neki SMS dodatak za KT?
 
Poslednja izmena:
Mislim kao u MTS KT paket, ako ne potrosim kredit, prenosim za sledeci mesec. Bar do sada tako je bilo. Ja trenutno koristim KT ali hocu da menjam provajder je sa 0.8rsd cena sms poruke je skocila na 4.5 rsd sto je bezubrazluk...sanse nema da ja koristim vise njih...
MTS KT je zadnji podigao cene SMS usluga, pa ako ocekujes da ces bolje proci sa nekim slicnim modelom, sebe varas :(
Kod KT-a je bonus u mrezi izgubio smisao zbog tih cena, ali SMS-ovi i dalje mogu jeftino da se koriste uz razne tarifne opcije/promocije, pa SMS ispadne 0.03RSD a ne 3RSD kad uzmes 100x opciju.
Gledaj sta ti je najisplativije u datom trenutku, a ne logikom "mrzim ih sada" :) Da se tako radi, na kraju ces ostati bez operatera i banke :D

Inace, kako to ide, da imacu 150 min ka svim mrezama i 2000 min u Vip mrezi, dakle prvo se trosi onih 150 minuta, pa onda 2000 min u Vip mrezi?

Da.
 
Nazad
Vrh Dno