Šta je novo?

VIEWSONIC VX2433wm

Hvala.

Kad pogledam razliku izmedju ova 2 monitora izgleda da je samo u kontrastu.

vx2260wm - Kontrast : 20000 :1

vx2433wm Kontrast : 1000 :1 + HDMI prikljucak

Da li je kontrast bitna stavka u prikazu slike posto sam vise zainteresovan za 2433wm zbog dodatna 2 incha?
 
Poslednja izmena:
bitan je ...ali ne toliko....
 
I vx2260wm ima HDMI, DVI i VGA, mada se slazem da ovde kontrast nije toliko bitan u odnosu na 2 incha.
 
Kontrast je i na 2260 1000:1, ali dinamicki moze da se poveca kao na 20000:1 sto nema veze sa vezom.
 
Imam ga nekih mesec dana i prezadovoljan sam. Za relativno male pare odlican full HD monitor.
 
Pozuri sa kupovinom ako si namerachio poshto je opet vrlo moguce da ostanesh bez njega jer ih nema bash mnogo. Da se ne ponavljam ili je sve rezervisano ili budesh imao srecje pa neko odustane od rezervacije i ugrabish ovaj fantastichan monitor za 250e.

Ja vecj 3 sata ne mogu da se nachudim u shta gledam jer posle asusa od 19 incha, ovo je neverovatno iskustvo.

Sad mogu da se opale igre i hd filmovi konachno : )
 
Pozuri sa kupovinom ako si namerachio poshto je opet vrlo moguce da ostanesh bez njega jer ih nema bash mnogo. Da se ne ponavljam ili je sve rezervisano ili budesh imao srecje pa neko odustane od rezervacije i ugrabish ovaj fantastichan monitor za 250e.

Ja vecj 3 sata ne mogu da se nachudim u shta gledam jer posle asusa od 19 incha, ovo je neverovatno iskustvo.

Sad mogu da se opale igre i hd filmovi konachno : )

Vec treci put danas citam tvoje hvalospeve, mora da je bas mnogo dobar :D

Nego, cime si toliko odusevljen? Velicinom i rezolucijom ili ima jos necega (lepse boje, bolji uglovi ili stavecj)?
 
Haha

Pa tako ti je to kada dobijesh novu igrachku.

Aj ovako. Prvo zadovoljan sam jer je sve u kutiji doshlo kako treba znachi svi kablovi su tu. 4 komada [ u poslednjoj kupovini sam bio krajcovan za jedan jako bitan ;]. U odnosu na 19" asus mogu da primetim sledece stvari :

- plivam ochima ;]
- ne znoje se, shta vishe prija im ;]
- uglovi gledanja su za sada vishe nego zadovoljavajucji zato shto sam prilichno uvaljen u stolicu i nemam nikakvih problema sa time [ kada ustanem i gledam monitor odozgo naravno da je slika drugachija tj bledja ali to je sasvim normalna stvar i nadam se da ga nikada vishe necju posmatrati sa visine ]
- Boje ne mogu jednostavno da se mere sa predhodnikom zato shto je BELA BELA a CRNA skoro pa skroz CRNA shto je za TN panel podvlachim skroz okej.

- Igrao sam CS i osecjaj je - fantastican. Igru od kako sam krenuo da igram uvek igram u native rezoluciji tako da i ovaj put na maksimalih 1920x1080 igra dobija potpuno drugachiji smisao ;]

- Pustio sam par filmova i sa razdaljine od 5 metara sve se lepo vidi bez ikakvih probijanja.

- Vezao sam ga preko DVI-a.
- Graficka je gtx 260 216sp tako da cje pasti gaming u pravom smislu te rechi.

- Nema duhova u igrama, verovatno jer ima odziv 2ms : )

Po meni ima skroz sexy dizajn i ova plava lampica mi ne predstavlja problem ispod logo-a jer je vishe i ne primecjujem [ navikoh se za 3 sata blejanja ]. E sad ide onaj deo gde se se kupac pravda svima pa i sebi.

Iskreno mislim da za 250e u dinarskoj protiv vrednosti na danashnji dan jednostavno ne postoji bolji monitor u bilo kojoj klasi. 24" 1080p Full HD sa HDMI, DVI prikljuchkom za te novce ja nisam video. Ako jeste onda mozhe da me grize savest. Isto tako postoji jedan deo mene koji govori " da si uzeo 22" mozhda bi se kajao shto nisi dodao 3 soma dindzi za 24" al ovako nema potrebe za time jer je 26" avion a ja nemam polozheno : )))

Najkracje recheno koga smara da chita sve ovo - filmovi, igrice, "casual work" [ net, dokumenti, zika ] su fantastichni i nemam apsolutno nikakvih primedbi za sada.

Sve drzhim na default-u tj nishta nisam dodatno chachkao i nameshtao ali ima vremena da proguglam neke kombinacije.

Za kraj krajeva evo devojka dodaje SIZE DOES MATTER shto u sushtini svi znamo shta znachi [ razbicju je ovaj put : ]
 
@Oki: Znam samo jos za Asus ASUS VH242H koji je slican/isti po specifikacijama, vec sto sam ti to napisao "tamo", ali bih se i ja verovatno odlucio za Viewsonic.

Sad kad sam procitao ovo, malo zalim sto se nisam sacekao da skupim jos ~100e, vec sam kupiJo polovnu "analognu" Acer krntiju za 90e. Visak parica je expresno nestao :D...
 
Asus jeste solidna zamena ali mislim da nije potrebno naglashavati da je kod ViewSonic-a politika tj tolerancija na mrtve i zaglavljene piksele 0 i zaista se toga pridrzhavaju ako i kada se desi.

To mi je i sam prodavac danas rekao, garancija je 3 godine i kod uvoznika i kod samog prodavca. Pa meni je ovo iskreno bila jedina prilika da se poshteno ponovim jer kao shto i sam kazhesh 250e mozhe da ode za chas, al kada vecj toliko buljimo u ekrane neka to ima barem malo stila :d
 
Ahhh Oki ... Izgleda da si uspeo da me ubedis da pljunem poslednje pare i zamenim mog staarog druga Samsunga 940bf... vec vidim sebe kako se samom sebi (jelte:p) pravdam za potroseni novac... xD
 
Da li moze neko da napise kako je podesio contrast/brightness i color adjust, posto nikako ne mogu na namestim kako treba :)
 
Contrast i Brightness su mi na 70,Color temp 9300k,Response time Advanced :>
mada menjam nonstop dok ne vidim shta mi je najbolje ...
btw da vidish kako tek izgledaju 2 komada jedan do drugog :D

 
Poslednja izmena:
bitje za koji dan poshto krechim sobu pa nije sve na mestu,inache predjoh sa samsunga 226bw [ sa samsungovim panelom ] a imah ga preko godinu i po dana i naravno sve pohvale za taj monitor ... bitje review ako vam treba,nije problem,al za koji dan :>
 
Evo mali kratki review[bez slika poshto nisam zavrshio sobu] monitora Viewsonic vx2433wm.Shto se tiche samog izgleda monitora monitor je skroz glossy crn shto znachi svaki dodir=otisak.I postolje i sam okvir monitora su od iste plastike shto je skroz kul.Pre nego kupih monitor a i sad chujem da svi prichaju kako je text fuzzy i zamutjen.Zaista nisam primetio iako kucam dosta da je to problem,naravno probah ga sa cleary type-om i bez i naravno lepshi je sa clear type-om a daleko od toga da je losh bez.Stvar koja se mora imati u vidu je to da je ovaj monitor 23.6" shto znachi da treba da bude udaljen od korisnika poprilichno da bi izbegli pomeranje glavom levo-desno i pritom se ne vidi nikakvo zamutjenje teksta.Naravno u rezoluciji 1920x1080,ne bih znao za ostale poshto jedino tu koristim.Sam prikaz boja je odlichan,chak mi se vishe dopada od mog prethodnog monitora Samsung 226bw s panel.Odziv je odlichan i josh uvek nisam primetio nikakav ghosting izuzev kad se namesti u opcijama samog monitora u Response Time-u sa Advanced na Ultra Fast i tu se javljaju tragovi[roze] bar kod mene koji meni lichno smetaju iako se gotovo i ne primetjuju u normalnom radu,mada nije iskljucheno da je do moje grafichke [7800gs agp] koja ima neke bagove pa je i ovo verovatno jedan od njih.Ovo prethodno uzeti za rezervom jer ne znam da li je do monitora ili do grafichke,either way,nije nikakav strashan problem.Probijanje svetlosti je zastupljeno jako malo ili gotovo nikako.Poshto imam dva komada monitora na jednom rachunaru primetih da mi je na jednom malo jache probijanje svestlosti [ sa strane ] nego na drugom al sve se dalo srediti u podeshavanjima tako da je sad skoro isto.Zvuchnike na monitoru nisam probao niti nameravam al verovatno rade:> Jedino shto me nervira na ovom monitoru je sam logo Viewsonica,ne mislim na textualni deo iznad diode vetj na logo papagaja u gornjem levom uglu.Igre i filmovi...uh:D Samo tju retji perverzija,odushevljen kako izgledaju obichni dvdrip filmovi na ovom monitoru.Samsung 226bw nije blizu,iskreno,i sve cheshtje gledam filmove iako nisam fan.Ugao gledanja je odlichan i opet,mnogo bolji nego samsung 226bw,vertikalni pogotovo,na prethodnom monitoru nisam mogao da legnem i da gledam film bez gubljenja boje i pojavljivanja crne na sred ekrana,toga vishe nema.Ne znam shta josh da kazhem al nije mi zhao para iako je otishlo skoro 50k samo za monitore.Iskreno preporuchujem kupovinu svakome ko planira neki full hd monitor a da ne puca mnogo para.Jedino shto mi nije bash jasno je zashto je cena ovolika,ochekivah bar 100e skuplje al dobro.Imajte u vidu da imam dva primerka ovog monitora shto znachi da teshko da mozhe da se kazhe da su moji primerci neshto bolji od ostalih itd kao shto je sluchaj kod kupovine jednog monitora.Preporuka svima :)))
 
Takodje sve preporuke za monitor, ja sam posle LG-a progledao :)
 
pitanje

Je l moze neko da mi napise gde mogu da procitam da viewsonic daje garanciju na mrtve piksele 0....
 
Hmm... ovaj monitor ili ASUS VH242H? Razlika u ceni im je 200 dinara (ASUS je jeftiniji btw) pa ako je neko imao prilike da uporedi nek podeli iskustva, pošto u KGu nema upoređivanja, samo naručivanje uz avans, što podrazumeva da sam već kupio monitor :/
 
ja sam jako zadovoljan asusom pogotovo što sam ga platio 18000 na win akciji. a sigurno bih dao 22 i da nije bio na akciji.
 
Bila je vec ranije prica o garanciji na 0 mrtvih pixela i zakljucak je da to ne vazi u Srbiji. Tacnije to vazi samo na nekoliko vecih svetskih trzista. Kod nas je ona garancija koju uvoznik proglasi.
 
Pre godinu dana mi je jedan informisani i uvazeni prodavac rekao da garancija na 0 mrtvih pixela vazi samo za "P" seriju. Mozda se promenilo, pa sad ne vazi ni za nju, ne znam.
 
Meni je to lichno rekao chovek koji mi je prodao monitor u microsystems-u tako da se pozivam na njega u mom sluchaju. Ali kako se ni do dan danas nije pojavio ni jedan mrtvak, velika je verovatnocja da cje tako i ostati..tu je svakako 3 godine garancije pa i ako se pojavi znam shta cju da radim :wave:
 
I meni je, prilikom kupovine, prodavac rekao da je garancija na monitor 0 mrtvih piksela. E sad, problem je što ja zaista to nigde nisam pročitao, zvanično, da važi i za našu zemlju.
 
Meni je to lichno rekao chovek koji mi je prodao monitor u microsystems-u tako da se pozivam na njega u mom sluchaju. Ali kako se ni do dan danas nije pojavio ni jedan mrtvak, velika je verovatnocja da cje tako i ostati..tu je svakako 3 godine garancije pa i ako se pojavi znam shta cju da radim :wave:

Aham ,) a u kojem servisu bi zavrsio taj monitor (pu,pu da ga ne ureknem)?
Da nije mozda u cuvenom Pakomu? :S:
 
Razmisljam o ovome monitoru vec neko vreme, deluje fantasticno. Najverovatnije uzimam njega kad skupim pare:) A i ja sam jedna od retkih ljubitelja glossy plastike pa mi ne smeta :)
 
Nazad
Vrh Dno