Šta je novo?

ViewSonic ViewPad 10s

I to je bolje nego 320x240 na telefonu...

Sent from my Vip Droid using Tapatalk
 
Uzeo sam 10s verziju sa 3g/gps. Instalirao sam par dialer-a ali mi nedaju da napravim novi kontakt. Kao telefon funkcionise ako direktno kucam brojeve.

Poz
 
Uzeo sam 10s verziju sa 3g/gps. Instalirao sam par dialer-a ali mi nedaju da napravim novi kontakt. Kao telefon funkcionise ako direktno kucam brojeve.

Poz

Da li mozes da ostvaris pozive sa tim dialerima koje si instalirao? Jesi li isprobao kako rade? Kod mene nije moglo, tj telefon zazvoni ali kad se otvori veza niko nikog ne cuje.
 
to jos nisam probao, cuje se da zvoni, doduse zvao sam sebe ... ali mi je adresar bitan radi mailova ...
 
Evo vec neko vreme koristim Corvus 5 Rom I mogu vam reci da je fenomenalna stvar. Instalirao sam link2sd I resio problem interne memorije za jedan dugi, dugi period. Radi mi i usb tethering i sad mogu da se nakacim na bilo koju vrstu konekcije. Sada mi moj tattoo sluzi kao 3g wifi router. Ovaj tablet je fenomenalna stvar. Pozdrav!
 
Мože li neko od vlasnika ovog tableta da podeli iskustva o trajanju baterije?
 
Poslednja izmena:
Kakva su vaša iskustva sa flashom 10.3. To meni nikako ne radi kako valja - od kako sam uradio update browser mi stalno puca čim pokrenem flash preko celog ekrana (a hoće i bez toga, tj dok sam u malom prozoru). To je zapravo počelo još još prelaskom na 10.2 i sada bih se rado vratio na 10.1. Ima li negde da se nađe 10.1, da bih mogao kao čovek da pratim fromsportcom.
 
Juče sam se vratio na 10.1 i lepo odgledao Novaka na odmoru u Turskoj. Lepo - koliko je brzina interneta to dozvoljavala. Ali je sve radilo kako treba.
Malo sam džarao po forumima i vidim da flash 10.3 mnogima pravi probleme.
 
Treba mi pomoc oko tableta.Pre neki dan sam kliknuo na clear all setings and data ili tako nesto,misleci da ce vratiti tablet u fabricko stanje posto je krenuo da baguje.Medjutim sada ne mogu da upalim tablet.Da li neko zna da li clear all data dugme obrise i OS ili se moj tablet izbagovao i neko uputstvo kako ponovo da dignem sistem.
 
Dvejabuke, za uputstvo kako ga povratiti, moraces malo da proceprkas po netu, ali clear all data ne brise sam OS. Izbrise aplikacije, imenike itd, ali OS ostaje.

Za zainteresovane, na mycrosistemsovom sajtu pise da je kod njih ovaj model oko 27000 bez 3G, oko 31600 sa.
 
Zna li neko da li postoji mogucnost da se na tablet poveze eksterni gps uredjaj ? Ako postoji koji ?
 
Obrisa sam phone.apk i telephonyprovider.apk I uspeo da formatiram sd sa jedinim backupom. Da li neko mozda ima dobru volju da mi ih posalje na [email protected] ili da da neki link posto nikako ne mogu da ih nadjem.
 
Poslednja izmena:
Molim da mi resite dilemu, na razlicitim mestima citao sam razlicite stvari.... Da li 10s, varijanta 3G i GPS moze da radi kao klasican GPS uredjaj bez potrebe da se uz pomoc interneta locira satelit??? Ako se ubaci nps IGo? Pitam to najvise zbog koriscenja navigacije u inostranstvu? Hvala!
 
Molim da mi resite dilemu, na razlicitim mestima citao sam razlicite stvari.... Da li 10s, varijanta 3G i GPS moze da radi kao klasican GPS uredjaj bez potrebe da se uz pomoc interneta locira satelit??? Ako se ubaci nps IGo? Pitam to najvise zbog koriscenja navigacije u inostranstvu? Hvala!
Naravno da može, bilo verzija sa integrisanim GPS modulom, bilo verzija bez preko bluetooth GPS modula. Samo je pitanje koliko je zgodno nosati naoko "desetku" za tu namenu, pogotovo kačiti u kolima :d
 
Honeycomb 3.2

Za one koje interesuje da urade update svog tableta toplo preporucujem Honeycomb 3.2 za advent vega tablet. Verujte i da necete ni prepoznati kako ova uda mogu da rade. Otaranje stranica sa gomilom flash sadrzaja je igracka za ovaj tablet. Cak mozes da igras flash igricu fullscreen- bez ikakvih problema. Gmail fenomenalan, browser se igra sa internetom. Fenomenalan ROM !!!
 
Danas sam kaparisao 10s u emmi-ju sutra idem po nejga, odma stavljam 3.2 i pisem utiske.
 
Šta instalirate - vegacomb 3.2? Koliko vidim ljudi to jako hvale uz neke sitnije probleme (usb, hdmi, rezolucija...) E sad mene zanima da li treba rootovati tablet pre svega, kako vratiti stari rom ako ti se ovaj ne sviđa, da li ovo sadašnje stanje treba bekapovati...
Malo pomoći za nas nestručnije ne bi bilo loše.
 
Šta instalirate - vegacomb 3.2? Koliko vidim ljudi to jako hvale uz neke sitnije probleme (usb, hdmi, rezolucija...) E sad mene zanima da li treba rootovati tablet pre svega, kako vratiti stari rom ako ti se ovaj ne sviđa, da li ovo sadašnje stanje treba bekapovati...
Malo pomoći za nas nestručnije ne bi bilo loše.

+1 Ako moze uputstvo.Hvala:d
 
Internet je pun uputstava. Treba ga rootovati (z4root bi trebao da radi posao), skinuti rom manager, pomocu njega ucitati clockworkmod. Ukoliko hocete da napravite backup starog sistema kako biste mogli da ga vratite na staro, to cete uraditi preko njega. Takodje, preko njega cete flashovati i vegacomb. Ova (skracena i jednostavna) procedura bi trebala da radi sa ovim uredjajem, naravno, internet je prepun detaljnijih uputstava.
 
Koliko čujem ne rade najbolje jedino mikrofon i camera, ali sve ostalo je sasvim zadovoljavajuće. Inače 3.2 radi na obe verzije 10s (Wi Fi only i 3G).
 
+1 Ako moze uputstvo.Hvala:d

Za pocetak bi bilo najbolje da proucis kako se tablet flash-uje na pocetno stanje i to imas na ovom linku i da pripremis PC za sve potrebno. Treba ti i USB (musko - muski) kabl.

Ostatak me je mrzelo da prevodim...

1) Switch the Vega off by holding the Power button for a long time.
2) Now put it into NVflash mode by using the "Hold down Back button for two full seconds, press POwer button for two full seconds while continuing to hold down Back button, release Power button, but hold down Back button for another two seconds" method. I find it much easier to get into NVflash mode when the Vega is plugged into the power supply.

3) Connect the Vega to your PC and re-flash Newbe's Stockmodded rom 1.10 v2.

*** dovde ti je kao i u upustvu samo sto flash-ujes Newbe-jev rom, a ne Veiwsonic-ov ***

4) Now boot up and go through the set up routine.
5) Then select Recovery on the All Apps screen. Confirm that you want to go into recovery.
The Vega will switch off and re-boot into CWM recovery.
6) Wipe all data and cache.
7) I usually also wipe cache additionally for good measure
8) Select Advance and select wipe Dalvik. Wipe Dalvik cache.
9) Go back to first list of options and select Insall rom from SD.
10) Select Choose rom zip from SD
11) Select VC 3.2 Build 7.

Mozda izgleda komplikovano, ali se vrlo lako udje u fazon. Najbitnije je da ne mozes da ga upropastis jer uvek uz pomoc prvog linka mozes da ga vratis na fabricko stanje.

srecno...

P.S. Nije dovoljno samo root-ovanje i CW mod, sto se i vidi iz gore navedenog...
 
Poslednja izmena:
Da upravu si, gubi se garancija ali se dobija fantastican tablet. Evo ja koristim ovaj vc 3.2 nedelju dana intenzivno pa cu pokusati da prenesem svoje utiske. Do sada sam koristio Corvus 5 ROM koji je zbilja odlican i na njemu radi ceo sistem. Slucajno sam video da su izbacili ovaj vc3.2 i da ga hvale po foruima pa rekoh ajde da i ja probam to ali ne verujem previse u takve price. Kad ono medjutim, verujte da je ogromna razlika, fakticki neuporediva. Jednostavmo honeycomb je projektovan za visejezgarne procesore i iskoriscava to jako dobro. Otvaranje stranica na inernetu je pravo zadovoljstvo, g-senzor za igrice odlicno radi, g-mail za 3.0 je ekstra, pustao sam sve video formate koje sam nasao i sve ih jede za dorucak. Probao sam 1080p demo full hd i radi, tako da nema oblasti u kojoj je slab. Ja koristim link2sd tako da sam i tu dobio dodatne memorije. Koristio sam nazalost samo sat vremena samsung galaxy tab 10.1 i necu ga uporedjivati sa v10s hardverski jer se zna koja je razlika (ekran, imterma memorija) ali po brzini v10s nimalo ne zaostaje za njim. Ja sam hteo do pre neki dan da prodam ovaj tablet ali sada mislim da je za cenu od oko 27000 din fenomenalna kupovina. Jos jedno zapazanje, baterija mu izdrazava ceo dan prilicno intenzivnog koriscenja (internet, youtube, citanje knjige, filmovi). Malo preterah ali samo da pomognem ako mogu.
Samo mislim da treba uzeti model sa internim 3g modemom. Pozdrav !
 
Šta je sad cwm? Koji rom manager? Uh, ovo mi deluje prilično jezivo, bojim se da ću odustati. Meni treba neko uputstvo korak po korak sa sve slikama šta se događa na ekranu! U svakom slučaju puno hvala svima na pomoći.

Zašto bi gubio garanciju ako možeš da vratiš na staro. Ima ova dilema negde napred u nekim starim temama
 
Kod ovog tableta ima ta prednost sto veoma lako moze da se vrati na staro.

Inace vegacomb 3.2, jedna rec perverzija, radi bolje od galaxy 10.1, ono treba videti da bi se poverovalo.

Inace radi mikrofon, ne rade samo kamera i Bluetooth, kazu da je kamera sledeca da se sredi.
 
Poslednja izmena:
Šta je sad cwm? Koji rom manager? Uh, ovo mi deluje prilično jezivo, bojim se da ću odustati. Meni treba neko uputstvo korak po korak sa sve slikama šta se događa na ekranu! U svakom slučaju puno hvala svima na pomoći.

Zašto bi gubio garanciju ako možeš da vratiš na staro. Ima ova dilema negde napred u nekim starim temama

Prolistaj malo forume tabletroms.com i forum.xda-developers.com i bice ti puuuuuno jasnije... i samo opusteno.
 
Znaci VS10s, POV mobii tegra su u stvari preimenovani advent vega.
 
Vrh Dno