Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Pozdrav, razmisljam se da pokrijem vikendicu kamerama. Postavio bih po coskovima 3-4 kamere da pokriju sve cetiri strane placa oko kuce.
Ne zelim uredjaj za snimanje, vec gledam IMOU WIFI kamere kojima bih mogao da pristupim online i proverim da li je sve u redu, a i da mogu da pregledam snimke s'vremena na vreme. U obzir dolazi i snimanje na cloud po nekoj razumnoj ceni, mada nije obavezno.
Razmisljam se o sledecim modelima pa mi potvrdite da li sam na pravom putu, i ako imate neki predlog rado cu ga poslusati.

IPC-F42P-D IMOU Dahua WiFi IP kamera

Dahua HAC-HFW1509TLM-A-LED-0360B-S2

Dahua IPC-HFW1430DS-SAW-0360B 4MP ir bullet network camera​

IMOU IPC-F42P-D

Video sam i neke modele na baterije koji ne zahtevaju neprekidno napajanje pa ne bi morao da se zezam sa kablovima pa da li ima neko iskustva sa tim kamerama?

 
Poz ljudi nov sam u svetu video nadzora pa sam krenuo sa jeftinom Ptz kineskom kamerom onom sto se prodaje po kp za nekih 4.5k din.Sve to sam solidno montirao i povezao preko lan kabla i pasivnog poe i to radi posao.Problem nastaje sa aplikacijom CarecamPro tacnije sa podesavanjem sata na istoj,konstantno mi se desava da sat bezi za 1h u odnosu na tacno vreme i samim tim video koji kamera snimi ne moze da se reprodukuje i ako je pohranjen na microSD koja se nalazi u samoj kameri.Jel uspeo neko da resi problem ili je to jednostavno tako kod ovih jeftinih kineskih ip kamera.
 
Isključi DST i ručno podesi sat na kameri.
 
Znam da je meni DST pravio taj problem sa sat vremena i na Dahua i Hikvision DVR/NVR.
 
Pozdrav,imam video nadzor sastavljen od Imou kamera(ipc-f42f) sve radi kako treba,slika sasvim ok,za te pare mislim da ne moze bolje(izasla me 1 kamera oko 50e)
Eh sad,na telefonu i kompu imam aplikaciju imou koja radi manje vise ok,ali posto ne postoji njihova app za tv(andorid,eon box) da li postoji neka druga app koja moze da radi sa Imou kamerama ili neki drugi nacin prikazivanja i na tv-u?
 
Tacno nema DST u opcijama ima manuelni mod ali se prakticno isto desava.Jel moguce da problem pravi pasivni poe,ima nekih 15m lan kabla koji nije neke ekstra kvalitete.Sumljam da dolazi do reseta kamere i zato da zezne vreme.
 
Tacno nema DST u opcijama ima manuelni mod ali se prakticno isto desava.Jel moguce da problem pravi pasivni poe,ima nekih 15m lan kabla koji nije neke ekstra kvalitete.Sumljam da dolazi do reseta kamere i zato da zezne vreme.
Namesti vreme i datum tacno , pogledaj slike ako je to ta kamera
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-06-11_22-40-12-562.jpg
    viber_slika_2023-06-11_22-40-12-562.jpg
    49.8 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot_17.png
    Screenshot_17.png
    77.4 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_18.png
    Screenshot_18.png
    163.7 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
Hvala pokusat cu tako ma da sve moguce postavke sam isprobao i uvek se vreme pomeri dok god je sat sinhronizovan radi dobro ali to nekad ne potraje ni ceo dan.
 
Kakvo je mišljenje o Xiaomi C400? Primarno mi treba kao baby monitor, ali nekad će u budućnosti biti i sigurnosna kamera.
Da li si uzeo ovu kameru? Akonjesi kako si zadovoljan? Ili koju si vec uzeo?

Trazim jeftinu baby monitor kameru koja ima notifikacije za zvuk primarno.

Dok dete spava faktički ne mogu da izadjem iz kuće 😅
 
Da li si uzeo ovu kameru? Akonjesi kako si zadovoljan? Ili koju si vec uzeo?

Trazim jeftinu baby monitor kameru koja ima notifikacije za zvuk primarno.

Dok dete spava faktički ne mogu da izadjem iz kuće 😅
Nisam još. Dobili smo onaj klasičan baby monitor a beba nam je još u sobi gde smo mi pa se ne žurimo mnogo, ali je u planu.
 
Kupljen set od pet komada DS-2CD2047G2-L u kombinaciji sa DS-7608NXI-K2 snimačem, sutra šarafanje pa ćemo da vidimo kako to radi. :)
 
Fin setup. ColorVu su odlicne kamere. Bulletke imaju malo vise problema sa insektima (pauci, mreza) itd. Turretke su tu dosta bolje a i ljepse su ako idu na privatni objekat. Sto se tice snimaca, za malo vecu razliku u cijeni si mozda trebao ici na bar I2 seriju, ima duplo veci bandwith. Imao sam nekad ovaj tvoj NVR i znalo mi je zafaliti ako idem na max bitrate i priblizavam se max broju kamera(8)
 
Razmatrao sam I2 seriju, ali je bio mnogo skuplji, a imam skromne potrebe, pa sam mislio da će K2 biti dovoljan za 5 komada, šta ti misliš da li će biti bandwith zezati tu?
 
Igraj se sa postavkama bitrate i fps pa vidi sam. Kod mene je sve na max, pa je znalo izletiti na ekran da fali resursa.
 
Pozdrav,
Molim za savet.
Trebala bi mi spoljna ip kamera koja se povezuje preko wifi i da moze da detektuje pokret (ljudsku osobu) na daljini od cca 20-30 metara.
Potrebne su mi dve kamere, jedna od njih mora da radi na baterije druga ne mora.

Sa nekom woox indoor varijantom sam se malo igrao, ima taj motion detection ali radi samo kada je osoba udaljena par metara od kamere.
 
Ovo sto ti trazis spada u domen profi opreme i skupo je ko sami djavo
 
Pa sta onda detektuju kamere sa motion detection-om 🙂
Nije valjda da to radi samo na parvmetara udaljenosti?
 
Taj motion detection ti je bezveze stvar. Reaguje na sve zivo(lisce, travu, drvece). Tebi treba tzv smat event tipa human detection ili line cross ili intrusion. To imaju samo dobre kamere bas sa to radi iole kako treba. Ne znam kakvo ti je podrucje koje zelis pokriti. Postavi fotografiju pa cemo dati savjete
 
Ima li neka jeftinija kamera sa sim karticom zbog neta,nema mogucnosti za lan,wifi?
 
I ja sam gledao prethodnih dana tu istu kamericu... Odgledao sam video nekog rusa na YT, baš onako lepo detaljan, skoro pola sata, pogledao na još par mesta utiske... Ne deluje loše.
Kažu da je ok za te pare, na snimcima video deluje pristojno, ima opciju digitalnog zuma mislim nekih 8-10x max, čak na YT ima primer video gde tip koristi kameru za nadzor parkinga, i to na većoj udaljenosti nego što bi meni trebalo. Deluje sasvim pristojno, nije moguće pročitati tablice, ipak je daloko, ali je za ostalo ok...
Cene na KP idu od 40€ pa na više. Navikao sam da kupujem na KP kod domaćih mađara, nikada nisam imao problema ili reklamacia, svakako skoro sva roba kod njih dolazi sa ipon.hu ;)
Da skratim priču, poručio sam je, stiže mi za nedelju dana, pa kada stigne i kada je isprobam, javljam utiske.
Evo da se nadovežem na svoj post od pre tačno mesec dana...
Kamerica IMOU IPC-F42P Bullet 2C 4MP je stigla, postavio sam je da snima moje parking mesto. Udaljenost parking mesta je nekih 50-60 metara, i na toj daljini za ono što meni treba radi posao... Znači, nije moguće očitati tablice vozila, nije moguće prepoznati lica ljudi, ali da imam na oku parkineg mesto i vozila okolo mi je ok. Što se tiče motion detekcije, na toj daljini radi za vozila u pokretu, ali ne radi za ljude. Ne radi kada otvorim vrata na vozilu ili se vrtim oko njega, iako sam podesio zone detekcije i osetljivost stavio na max.
Realno, ovo sve što sam naveo da ne radi bilo je i za očekivati da ne radi na toj daljini, za kamericu kojaa je koštala 40-tak €. Tako da kada podvučem crtu, kamerica je sjajna.
Što se aplikacije tiče, izuzetno sam zadovoljan. Sve je moguće podesiti, izuzetno je lagana za korišćenje, a Imou ima i SW za PC, tako da ne moram snimke ili stream gledati samo na telefonu.
Upario sam je i sa Google Home, imam Mi Clock kao asistenta, Google Chromecast i Mi Box na dva televozora, i ni na jednom uređaju ne mogu da dobijem stream. Koliko sam video na netu, to je problem do samog Google, a ne do Imou.
Za kraj, toliko mi se svidela ova kamerica da sam poručio pre neki dan IMOU Cell 2 u crnoj boji, koju ću da postavim da mi pazi na ulazna vrata od stana. To je takođe kamerica od 4K, ali radi na bateriju, cena je 94€, i mislim da će mi biti sjajna kao neka vrsta dodatne bezbednosti, s obzirom da ima i mikrofon i zvučnik za komunikaciju, kao i alarm sirenu.
Ako nekoga interesuje nešto vezano za IMOU IPC-F42P Bullet 2C 4MP ili IMOU Cell 2 (koja tek treba da stigne), slobodno neka pita.
Taj motion detection ti je bezveze stvar. Reaguje na sve zivo(lisce, travu, drvece). Tebi treba tzv smat event tipa human detection ili line cross ili intrusion. To imaju samo dobre kamere bas sa to radi iole kako treba. Ne znam kakvo ti je podrucje koje zelis pokriti. Postavi fotografiju pa cemo dati savjete
@PROFILER, upravo tako kao što je @rida rekao. Mogu da potvrdim da prava detekcija radi na 15-20 metara max, posle toga radi, ali ne da se možeš osloniti na će svaki pokret detektovati.
Bez problema mi detektuje golubove za 15-20 metara, ali mi ne detektuje ljude na 50-60 metara. Doduše, stavio sam osetljivost na max kako bih izvukao što više detekcije na 50-60 metara, pa zato reaguje na sve i svašta na ovih 15-20 metara.
 
Poslednja izmena:
Ni čovek ne može da prepoznaje tablice i ljude na 60m a ne jeftina kamerica.
A i čemu detekcija ljudi na 60m to je dosta daleko,

ako ti treba bolja detekcija treba da kameru premestis na drugo blize mesto.
 
Ni čovek ne može da prepoznaje tablice i ljude na 60m a ne jeftina kamerica.
A i čemu detekcija ljudi na 60m to je dosta daleko,
Potpuno si u pravu, ja sam se bio ponadao da ću uspeti digitalnim zumom da iz 4K izvučem više, ali to ipak realno nije moguće.
No, kao što rekao, i za ovo što mi treba, dobro je.


ako ti treba bolja detekcija treba da kameru premestis na drugo blize mesto.
Eh, da je moguće... Iz svog stana skroz do parking mesta... Nije bilo moguće bliže :)
 
Poslednja izmena od urednika:
To je apsolutno nemoguce pa taman da imas i 8K kameru.

Jedino opticki zum moze pomoci ali onda gubis sirinu
sa te daljine ako zumiras mozes videti samo auto koji si zumirao i nista okolo, a ta okolina nosi vise korisnih informacija od samo jednog zumiranog objekta.

Drugim recima ni visestruko skuplja kamera tu ne moze mnogo vise da uradi, a najvise bi dobio da jednostavno pomeris kameru na drugo, bolje mesto, sto kazes da ne odgovara
posto verovatno snimas sa terase.

Ako si mislio da sa terase obavestava kamera da ti se neko priblizi autu.... bas si optimista
 
Potpuno si u pravu @bakara :)
No, probao sam, ali ok, kao što rekoh i ovo mi dosta znači.
Ako nekome bude trabala informacija koliko je moguće dobaciti, sada ima i konkretan primer na mojoj slici.
Ako si mislio da sa terase obavestava kamera da ti se neko priblizi autu.... bas si optimista
Večiti optimista :LOL:
 
U tvom slucaju za tvoju namenu sto vise megapiksela i sto uzi ugao snimanja jer snimas sa velike daljine

verovatno si kupio standarnih 2.8mm, a trebao si bar da trazis 3.6mm, pa cak da vidis sta se jos moze naruciti.

ideja ti je dobra
 
Nazad
Vrh Dno