Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Trebao si da trazis uzi ugao posto i onako snimas sa velike daljine i dobijas sirok ugao.
Sledecu kameru kada budes uzimao uzmi uzu pa im zamen mesta.
 
Trebao si da trazis uzi ugao posto i onako snimas sa velike daljine i dobijas sirok ugao.
Da li bih sa 3.6mm optikom dobio nešto više u odnosu na sadašnjih 2.8mm osim užeg ugla pokrivanja? Na 3.6mm mislim da je ugao pokrivenosti oko 95 stepeni, što meni nije problem jer kao što vidiš zona detekcije mi je skoncentrisana na vrlo malu površinu.
 
Tebi bi valjalo 6mm ali gde to može da se nadje ne znam
Hvala lepo na savetu i odgovoru @bakara.
Kao što rekoh, za sada mi ovo radi posao, jer mi je bitno samo da vidim ukoliko mi neko "kidiše" na mesto dok moj auto nije parkiran. Parking je u privatnom vlasništvu, imam rampu na daljinski postavljenu na njemu, ali ima svakakvih ljudi, pa sam samo stavio kameru "za nedaj Bože" ako nekome budem morao neke stvari da objašnjavam na teži način ;)
 
Razumem ja tebe, ali meni se nasilja,
to nikad nije dobro👍

Nekad je bolje nemati kameru, propustis neke stvari,
ne znaš i ne nerviras se.
 
Razumem ja tebe, ali meni se nasilja, to nikad nije dobro👍

Nekad je bolje nemati kameru, propustihs neke stvari, ne znaš i ne nerviras se.
U potpunosti se slažem, ali se i uvek setim Đoleta Balaševića, koji je jednom prilikom rekao u fazonu:
Nemojte se deco više sklanjati... Kako se mi sklonimo, odmah dva-tri nova idiota uskoče na naše mesto. Nastavimo li da se sklanjamo, svi ćemo živeti jednog dana u Pekingu.
No, odosmo u off, izvinjavam se. Javim se sa utiscima o IMOU Cell 2 kamerici kada bude stigla, i isprobam je.
 
Ima li neko kao ja problem sa dahua strimingom na mts? Cimao sam podršku, kao forvardovali mi port, ali džabe, ne mogu da pređem 100kb/s upload, nemoguće je gledati stream ni u SD-u, HD je slajd show. U stanu na sbb je sistem radio savršeno, ali na mts nikako. Ima li rešenja za ovo uopšte?
 
Da ponovim jos jednom pitanje,da li ima neka app za android box(eon box) za video nadzor(Imou kamere)posto njihova orginalna app nema za tv.
 
Mozes da koristis DMSS za to, ali ti treba air mouse.
Za android TV ne postoji app
 
Nesto mi se cudno desava sa Dahua wifi kamerom koja snima na SD karticu, brise snimke....:(
Obrisalo sve snimke od petka i subote prethodnog vikenda(16-17.06), sad od petka, subote i nedelje, evo i danas sve sto je snimljeno do 20h, a bilo ih je, proveravao sam.
Dal' nije nesto do podesavanja, jesam nesto gledao, ali se ne secam da sam bilo sta menjao?!:unsure:
Inace slobodno 3GB od 119....
 
Poslednja izmena:
^^Samo je komplikacija instalirati DMSS i GUI je loše izlomljen, pa nije baš sjajna za korišćenje.

Telefon može da se koristi kao TouchPad, samo je opet potrebna neka aplikacija, ima više opcija koje ok rade.
 
Koristis peer 2 peer?
Nemam pojma, misliš na podešavanja NVR? Proveriću.

Evo, toeto. Ovo sam izlistao sa aplikacije, trenutno nemam pristup snimaču, pretpostavljam da ovo treba da promenim na neki drugi protokol?

Screenshot_20230627_081901.jpg
 
Nesto mi se cudno desava sa Dahua wifi kamerom koja snima na SD karticu, brise snimke....:(
Obrisalo sve snimke od petka i subote prethodnog vikenda(16-17.06), sad od petka, subote i nedelje, evo i danas sve sto je snimljeno do 20h, a bilo ih je, proveravao sam.
Dal' nije nesto do podesavanja, jesam nesto gledao, ali se ne secam da sam bilo sta menjao?!:unsure:
Inace slobodno 3GB od 119....
Ne postoji podešavanje da se brišu parcijalno dani, ili se prepisuje najstarije ili se briše sve.
Da bi obrisao poseban dan to mora da se odradi ručno. Ili ne valja kartica.
^^Samo je komplikacija instalirati DMSS i GUI je loše izlomljen, pa nije baš sjajna za korišćenje.
Aplikacija nativno ne postoji za android TV zato što je zahtevna a ATV mora da radi sa ograničenim resursima, a interfejs je prilagođen ekranu na dodir.
Može da se natera da radi sa jednom - dve kamere ali već sa trećom joj nestaje resursa i brljavi kome je to prihvatljivo može sasvim ok da se koristi sa airmouse koji svakako vredi imati i lakše se koristi nego bilo koji touchpad ako se koristi na TV
Nemam pojma, misliš na podešavanja NVR? Proveriću.


Pogledajte prilog 394615
Mislim na app koju koristiš za udaljeni pristup pošto nisi napisao kako pristupas?

Na snimacu ne treba ništa da podesi, samo u aplikaciji izaberi p2p i unesi serijski broj snimaca i user i password korisnika
 
Poslednja izmena:
Ma to je sve namešteno, koristim gDMSS plus. Vidim ja kamere ali ne mogu nikako da ostvarim protok na mts mreži kako bih mogao sa udaljene tačke (telefona) da tečno gledam stream. Na sbb sve radi super, a radi sve i u lokalu kad se nakačim na kućni router telefonom.
 
To onda vec nema nikakve veze sa portovima i forvardovanjem koje pominjes jer ide kriptovano kao internet saobracaj.

kakav je internet upload na toj lokaciji gde je snimac, kako radi ruter, i u kakvom su stanju kablovi?
nesto verovatno ne radi kako treba ni sa obicnim internet saobracajem.

proveri, izmeri, i optimizuj bandwith prema postojecim uslovima.
 
Ma to je sve namešteno, koristim gDMSS plus. Vidim ja kamere ali ne mogu nikako da ostvarim protok na mts mreži kako bih mogao sa udaljene tačke (telefona) da tečno gledam stream. Na sbb sve radi super, a radi sve i u lokalu kad se nakačim na kućni router telefonom.
I ja već odavno imam sličan problem na Supernova optci i o tome sam već pisao ovde: https://forum.benchmark.rs/threads/video-nadzor-iskustva-i-saveti.413190/post-6870971
Restartujem routere i taman pomislim da sve radi ali opet se vrati na isto i Live Stream i pregledavanje snimaka secka i zastaje...
U međuvremenu sam od Supernove uzeo i statičku javnu IP adresu, forvardovao portove 37777 i 80 ali ni to nije pomoglo i problem sa DMSS i dalje postoji!
 
Da se nadovežem na moj prošli post i gde sam na jednom stranom forumu čuo da bi OpenVPN sigurno rešio taj problem sa DMSS pristupom od spolja i da onda ne bi seckao Live Stream i gledanje snimaka...
Pa da li ima neko voljan da pomogne na PP kako da na mom routeru TP-Link Archer AX73 setujem OpenVPN i da takođe na mobilnom (Android Galaxy A71) namestim da uvek preko OpenVPN-a telefon pristupa kao da se uvek nalazi u kućnoj mreži... (ako sam dobro shvatio pontu Open VPN-a)!
 
Poslednja izmena:
Na ruteru idi na VPN podešavanja, otvori open vpn (ima još nekih servisa), uključi enable VPN, imaš 2-3 linije/pitanja, manje više straightforward, Kada ga pokreneš na dnu imaš opciju da skineš konfikuracioni fajl. Pošalji taj fajl na telefon.

Na telefon instaliraš OpenVpn aplikaciju, sa njom otvoriš gornji konfig fajl. Ovo radiš samo jednom, ostaje podešen server.

Kada želiš da se povežeš na VPN sa telefona, pokreneš aplikaciju na telefonu i klikneš Connect.

Uslov za sve ovo je da na lokaciji gde podižeš VPN server imaš javnu IP adresu.
 
To onda vec nema nikakve veze sa portovima i forvardovanjem koje pominjes jer ide kriptovano kao internet saobracaj.

kakav je internet upload na toj lokaciji gde je snimac, kako radi ruter, i u kakvom su stanju kablovi?
nesto verovatno ne radi kako treba ni sa obicnim internet saobracajem.

proveri, izmeri, i optimizuj bandwith prema postojecim uslovima.
Ajde proveriću ponovo, mada mislim da sam sve to već proveravao. Internet je buljavi ADSL 10/1, ali upload radi, blizu je tog jednog megabita kad testiram preko
speed testa. Samo kad gledam kamere upload je užasan, kao da ne postoji. Ne prelazi 70kb/s i to u peaku, veza je nestabilna i često protok pada na 0.
 
Ajde proveriću ponovo, mada mislim da sam sve to već proveravao. Internet je buljavi ADSL 10/1, ali upload radi, blizu je tog jednog megabita kad testiram preko
speed testa. Samo kad gledam kamere upload je užasan, kao da ne postoji. Ne prelazi 70kb/s i to u peaku, veza je nestabilna i često protok pada na 0.
Ako je upload samo 1Mbps onda se bojim da je to baš premalo...
 
Na ruteru idi na VPN podešavanja, otvori open vpn (ima još nekih servisa), uključi enable VPN, imaš 2-3 linije/pitanja, manje više straightforward, Kada ga pokreneš na dnu imaš opciju da skineš konfikuracioni fajl. Pošalji taj fajl na telefon.

Na telefon instaliraš OpenVpn aplikaciju, sa njom otvoriš gornji konfig fajl. Ovo radiš samo jednom, ostaje podešen server.

Kada želiš da se povežeš na VPN sa telefona, pokreneš aplikaciju na telefonu i klikneš Connect.

Uslov za sve ovo je da na lokaciji gde podižeš VPN server imaš javnu IP adresu.
Hvala ti puno,
upravo takvo detaljno objašnjenje mi je i trebalo.

Imam javnu statičku IP adresu koju doplaćujem pa se nadam da će sve raditi kako treba kada dođem kući sa posla i probam.

E sada me zanima jer kao glavni (prvi) router imam Supernovin ONT ZTE F680 i posle njega mi je Archer AX73, a posle njega 24-portni Gigabitni Switch na koga je bukvalno priključena cela moja kućna mreža (NVR, kamere, štampač, AP-ovi, desktop PC i svašta nešto) da ne bude problem za OpenVPN to što imam dva routera u mreži (oba su iz različitih IP opsega i Supernovin je na 192.168.1.x, dok je Archer AX73 na 192.168.0.x)
Vlakno -----> ZTE F680 -----> Archer AX73 -----> TL-SG1024G -----> svi ostali uređaji po kući (iz IP opsega 192.168.0.xxx gde je default gateway AX73)
 
Poslednja izmena:
Ako je upload samo 1Mbps onda se bojim da je to baš premalo...
Nije, jedna kamera u HD vuče oko pola megabita, a imam 3 kamere. Kada striming prebacim u SD, sve tri mislim da ne prelaze 200-300Kbps, ne znam sad napamet ali debelo ispod 500Kbps. Meni ovo ne radi ni u SD, čak ni kad prebacim na jednu kameru u SD. Nešto je drugo u pitanju.
 
@zexoni70 da li si uspeo nešto da uradiš nakon one prepiske?
 
@zexoni70 da li si uspeo nešto da uradiš nakon one prepiske?
Nisam još, sinoć nisam bio kod kuće.
Hvala u svakom slučaju na pomoći.:)
Probaću danas pa ću videti.
Verovatno bi bilo najbolje i najlakše kada bi mi Supernova stavila ONT F680 u bridge mod...
 
To svakako. Ali ako budu pravili komplikacije, i ono što smo kucali će da ti završi posao.
 
Ako to ne nađeš, uzmi neki 4G ruter, to je prilično jeftino, pa ćeš u perspektivi moći da povežeš više kamera, preko jedne SIM kartice.
 
Pa to je i najbolje varijanta, kameru sa sim karticom je teško naći, ako uopšte nadješ kakvog je kvaliteta. Najbolje da nadješ neki kvalitetan ruter koji bi dobro bacao signal i da samo povežeš kameru na wifi
 
Nazad
Vrh Dno