Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Moze preporuka za kamere, mislim na model?
Potrebno mi je 3 kamere, jedna sirakougaona i 2 normalne. Poželjno je da imaju i noćno snimanje.
Zatim da ima rekorder kome može da se pristupa putem interneta sa IOS i Android platforme.
Cenovni rang srednji,bitno je i da su pouzdane.
Unapred zahvalan.

Dahua HAC-HDW1200TMQ-A-0280B-S5 sirokougaona

Dahua HAC-HFW1230D-0360 "normalna"

DAHUA XVR5104HS-I3 snimac

Ovo HDCVI varijanta, ako si mislio na ip nadzor napisi pa cu ti dati nesto drugo kao preporuku
 
Ne znam sta znaci HDCVI. Treća snimac I da moze da se pristupi preko neta putem telefona(oba operativna sistema)
 
Ne znam sta znaci HDCVI. Treća snimac I da moze da se pristupi preko neta putem telefona(oba operativna sistema)
HDCVI je konekcija putem koaksijalnog kabla, taj snimac moze sto sam napisao moze sve, pracenje preko PC, Android i Iphone...
 
Znaci kamere se povezuju kablom sa snimacem? Izvini ali laik sam pa me interesuje, verovatno je za mnoge prosto pitanje.
 
Znaci kamere se povezuju kablom sa snimacem? Izvini ali laik sam pa me interesuje, verovatno je za mnoge prosto pitanje.
tako je, kamere se mogu povezati ovom vrstom kabla (koaksijalni ili RG59), lan kablom ili bezicno, mozes malo proguglati, na YT imas dosta video snimaka o otme pa ce ti biti mnogo jasnije
 
Vidim da sada na temi imamo više ljudi iz struke, možda je neko imao iskustva sa Dahua VTO2111d-WP ili nekim sličnim uređajem.

Povezan je na Dahua monitor (lokalna mreža, sve na kablu) i tu notifikacije idu bez problema.

Android telefon sa DMSS dobija notifikaciju isključivo ako je DMSS na ekranu telefona. Ako je pokrenut i poslat u background, ne dobija notifikaciju da je neko zvonio. Ova veza ide kroz Dahua cloud.

Pre dve godine, kada sam ovo monitrao, notifikacije na telefonu su stizale bez problema, do momenta kada sam povezao Dahua ekran. Nakon toga na telefonu uopšte više nije radilo, u DMSS nisam uopšte imao opciju da uključim notifikacije za ovaj uređaj, ali mi nije bilo mnogo ni bitno, pa sam pustio tako.
Sada mi je potrebno da kada neko pozovoni, vidim i na telefonu.
 
Menjalo se u medjuvremenu..Vec godunu, dve mora biti podesen SIP server , ali je on za komunikaciju izmedju pozivnog tablo-a i unutrasnje jedinice.
Spoljna jedinica ide "sama" na net, preko p2p, znaci u njoj nemas izlaz na net...
Njoj pristupas preko racunara ili laptop-a i jednostavno, mozes videti je li p2p "on-line".
Novi DMSS [plavi, naslednik gDmss plus-a] bi trebalo da "vidi" uredjaj kao door i kad se otvori u tockicu za podesavanje, druga stavka je notifikacija.
pozz
 
Da, I ta notfikacija je uključena.
I ukoliko je DMSS na ekranu telefona, notfikacija stigne (I na telefona I na tablo), ali čim je ekran zaključan ili je neka druga aplikacija na ekranu, notifikacije ne stižu na telefon.

U DMSS stoji da ne može da čuva poruke, nakon isključenja DMSS. Da nije "feature" da ne može drugačije, nego da aplikacija bude podignuta?

Screenshot_20230403-081929.jpg
 
Da nije nešto do telefona?

Čim prima notifikacije kada je aktivna app a ne prima u pozadini, verovatno je suspenduje sistem
 
Ako ide notifikacija [van lokalne mreze?], samo ako je podignut i aktivan sw, onda zaista lici da je do telefona?
Mozes li probati dodati , sherovati nalog jos nekom i onda videti?
Ja imam obicaj , vec 10-tak god da iskljucim automatsko azuriranje Play Store programa, pa koristim odredjene aplikacije , kad rade kako treba, dokle god mogu, jer umeju azuriranja i nove verzije da budu losije ili problematicnije...
Nisi napisao da l je samo jedan mobilni u pitanju..
pozz
 
@bakara @zelko.d probao sam danas sa drugog telefona i tamo ne radi ama baš nikako, ALI moj telefon, na kome je juče radilo samo dok je uključena aplikacija, sada uredno dobije notifikaciju, kliknem na nju, pokrene se aplikacija i mogu da se javim.

Još ja držim drugi telefon u ruci, stisnem interfon, kad stiže notfikacija na sat. Po inerciji pogledam i shvatim da je interfon :)

Sada ne znam da li je proradilo trajno ili će tako nekad da šalje notifikacije, nekad ne. Videćemo narednih dana.
 
mora SIP server da se podesi, probaj da uradis update firmera za sve uredjaje, jer se u praksi pokazal kada su uredjaji na razlicitim FW nece nikako da rade, probaj oba uredjaja da uradis update FW, a spoljna jedenica je master, svi ostali su slave, ima tu dosta podesavanja dok ne proradi, ai kad se upare rade top, mozdaa da bi bilo dobro da sve vratis na fabricko kada dignes fw pa da onda opet podesis sve, malo to uzima vremena ali... svakako sto je rekao kolega, mozes da das dodatnu ip kameru pa da imas i sa nje prikaz sa table
 
Već imam dodatnu IP kameru, uzidanu u suprotnom stubu kapije u odnosu na ovu gde je interfon. Radi odlično. Morao sam da stavim 2mpx, jer su mi iz Dahua rekli da je to maks koji ovaj interfon može da pogura.

Nisam siguran da bih se upustio u još jedan ciklus podešavanja interfona, jer prvi put je sve prošlo bez problema, pa sam, iz nekog razloga, ne sećam se što, krenuo iz početak, po istom uputstvu i proveo ceo dan dok ga nisam naterao da radi. Iz recimo 5 ili 10 pokušaja.
Uskoro ću u tom objektu menjati ruter i switcheve, pa ću verovatno tada odraditi i reset interfona.
 
Ljudi koja je najjeftinija dahua, sa opcijom za wifi I sd karticu? Fhd i 25fpsa je pretpostavljam minimum da to izgleda korektno

I jedno glupo pitanjce, da li kamera sama snima na sd karticu, I da li nakon 24h/48h brise prethodni materijal I tako u krug nastavlja da snima?

Izvinjavam se na ovim amaterskim pitanjima, I hvala :)
 
Vidim da sada na temi imamo više ljudi iz struke, možda je neko imao iskustva sa Dahua VTO2111d-WP ili nekim sličnim uređajem.

Povezan je na Dahua monitor (lokalna mreža, sve na kablu) i tu notifikacije idu bez problema.

Android telefon sa DMSS dobija notifikaciju isključivo ako je DMSS na ekranu telefona. Ako je pokrenut i poslat u background, ne dobija notifikaciju da je neko zvonio. Ova veza ide kroz Dahua cloud.

Pre dve godine, kada sam ovo monitrao, notifikacije na telefonu su stizale bez problema, do momenta kada sam povezao Dahua ekran. Nakon toga na telefonu uopšte više nije radilo, u DMSS nisam uopšte imao opciju da uključim notifikacije za ovaj uređaj, ali mi nije bilo mnogo ni bitno, pa sam pustio tako.
Sada mi je potrebno da kada neko pozovoni, vidim i na telefonu.
Ja sam prosle godine instalirao jedan Dahua interfon + Dahua ekran, imao sam slicne probleme kao i ti. Koliko se secam na kraju sam odradio update uredjaja, fiksirao im IP adrese, podesio SIp server i tada mi je sve proradilo kako treba. Veza izmedju pozivnog dela i ekrana radi savrseno. Radilo mi je poziv na android telefon. (Vrlo korisno kad nisi kuci a npr dodju da procitaju struju) Zanimljivo je da vlasnik obljekta ima iphone na kome nismo uspeli da namestimo poziv.
 
Moj interfon je star 2+ godine, tako da verovatno sada postoji neki update. Adrese sam odmah stavio statičke.

Momak koji mi je tada ugradjivao interfon mi je prilikom ponude rekao da to može samo da mi ugradi, ali ne i da podešava, jer nije nikada to radio, samo je gledao kako se drugi muče :)
I dao mi je broj telefona od nekog, koga je nazvao inženjer, iz Boma, gde je interfon nabavljen. Kaže najavio je da ću ga zvati za podešavanje. Taj dan sve proradilo, nije bilo potrebe da zovem.
Komplikacije krenule kasnije.

Sistem zapravo radi, samo što uređaji još uvek nisu zreli. Podseća me na period ručnog instaliranja drajvera, pre 20+ godina. Danas ljudi ni ne znaju šta je drajver. Sve je plug and play.
 
Evo kuda vodi video nadzor, pobijes lopove i ides u zatvor, a o lopovima ni jedna rec u medijima, njih ce drzava da cuva da se razmnozavaju 😸

 
Da li si uopšte pročitao tekst?

Ovi su POKUŠALI da ukradu, nisu ništa ukrali.
Vlasnik česmi MOŽDA poseduje video nadzor. Možda ih je video kroz prozor.
Jednog je napao štanglom, a onda je i pucao iz voćnjaka. Nigde opis povreda i gde su zbrinuti.
Zatvorsku kaznu je NAVODNO odležao za nešto pre.

Jedino čemu vredi link koji si ostavio da si mene (I možda još nekoga) navukao da kliknemo na Telegraf.
 
znam koja je to radnja, taj bas upadljivo drzi te cesme uvek na ulici...ali ih niko ne krade.
uvek sam se pitao zasto :rolleyes:
 
@bakara hoćeš da kažeš da on možda uopšte ne prodaje česme, nego ih drži tako da privlače potencijalne lopove, koje čeka da vidi na video nadzoru, pa da ih prebije šipkom?
 
Jedino čemu vredi link koji si ostavio da si mene (I možda još nekoga) navukao da kliknemo na Telegraf.
pa napisao sam u postu cemu vodi, kako te moze isprovocirati na nepromisljene postupke i u takvim slucajevima ni jedan ishod nije dobar. Znaci, ko postavlja video nadzor, treba unapred i da zna sta ce raditi u slucaju da vidi da ga neko pljacka. Video nadzor je sigurno imao, jer je jako malo verovatno da je cele noci dezurao zbog par betonskih cesmi i zardinjera. Tu se namece problem kako u takvim slucajevima oterati provalnike, a mislim da je efikasno resenje i ukljucivanje alarmne sirene i stroboskopskog svetla ili reflektora ili sl. i prijava policiji sa snimcima. A sto se tice telegrafa i klikova, zbog toga ne bih ni postavio link, mnogi su to objavili.
 
@bakara hoćeš da kažeš da on možda uopšte ne prodaje česme, nego ih drži tako da privlače potencijalne lopove, koje čeka da vidi na video nadzoru, pa da ih prebije šipkom?
Prodaje česme i betonske elemente, ali svu robu praktično 365 dana u godini drži neobezbedjenu na ulici, i to baš karakteristicno, neobično bi bilo da niko nije pokušao da nešto odnese.

Verovatno komšije znaju da je komšija nezgodan tip, o čemu govori i tekst u novinama pa ne diraju, onda su naišli momci koji to nisu znali...
 
@Zuel čovek MOŽDA ima video nadzor, a NAVODNO je odležao 8 godina zbog ubistva čoveka. S obzirom da je sada na slobodi, to se desilo pre najmanje 8 godina. Misliš da bi njegova reakcija bila drugačija da ih nije video na monitoru video nadzora, nego kroz prozor?

@bakara izvini, zaboravio sam da stavi tag [sarkazam] [/sarkazam].
 
@Zuel čovek MOŽDA ima video nadzor, a NAVODNO je odležao 8 godina zbog ubistva čoveka. S obzirom da je sada na slobodi, to se desilo pre najmanje 8 godina. Misliš da bi njegova reakcija bila drugačija da ih nije video na monitoru video nadzora, nego kroz prozor?
Ma nije to toliko bitno kako je saznao, mozda i preko tihog alarma ili je ker zalajao ili ga neko obavestio ili je jednostavno bio tu negde. Novinari pretpostavljaju da ima neki videonadzor. Ono najbitnije je kako reagovati a ne pogresiti i ugroziti i sebe i drugoga, jer svasta ljudima padne na pamet u takvim trenucima. Mogli su i ovi da pucaju u njega, a mogao je i da minira eksponate...
Objasnjeno je u drugim clancima zasto je robijao 8 godina, bio je napadnut navodno. Znas vec kako to ide, svi su se branili... ali u sustini problema, ako ne znas kako ces reagovati u slucaju slicne situacije, zivot ti se u nekom trenutku moze drasticno promeniti. I o tome treba razmisljati unapred.
 
Nocas mi je neko napravio stetu na autu ispred garaze,zbog toga resih da kupim i postavim kameru,ne treba mi nista fensi samo da ima dobar snimak i po mraku i da je sto jeftinija,da snima na karticu i da imam pristup preko telefona.
Ako mozete da mi preporucite nesto tako?
 
Ja kao amater i pocetnik u ovoj prici a sa zivotnim iskustvom(godine) preporucujem ti IP Wi Fi kamere sa boljom rezolucijom i sa svojom aplikacijom za nadzor.Bolje ti je da kupis jednu ali vrednu kameru nego neku bas bezvrednu sa nabudzenim funkcijama koje ili na rade ili ce raditi par nedelja i tacka.
Ja na dve razlicite lokacije imam po dve Wi Fi kamere za nadzor.Koristim njihove aplikacije i sve su kamere na 5Ghz .Stavi kvalitetnu sd karticu.
 
Ja koristim Reolink.Od nedavno imas i kod nas.Sacekaj malo mazda ti se jave i iskusniji sa foruma sa nekim drugim predlozima.
 
Nazad
Vrh Dno