Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Ako moze preporuka za kvalitetan/pouzdan/proveren model dvr snimaca marke hikvision ili dahua.
Imamo 8 obicnih analognih kamera (576p) koje su koriscene na nekim jeftinim snimacima i koji crkavaju ili im android aplikacije pocinju zezati.
Nece se unapredjivati kamere na nesto bolje, samo nam je bitna pouzdanost sistema i njihove android aplikacije (da ne mora nista da se placa niti da se pravi port forwarding na ruteru ili podesava ddns).
Ja sam gledao na ovaj model
Dahua XVR5108HS-I3 ili Dahua XVR5108HS-I2
ali mi se cini da je overkill za ono sto mi imamo, jel ima nesto jeftinije a da zadovoljava gore navedene specifikacije?
 
cene na trzistu se jako razlikuju, pa povedi racuna i o tome: https://www.eponuda.com/digitalni-s...ompact-1u-digital-video-recorder-cena-5823084 a sto se tice aplikacije, bolja je stara gDMSS, ali nje nema na google play store, nego je mozes naci na primer na Aptoide i Apkpure sajtu kao prethodnu verziju. Nova android aplikacija im nesto trokira i ljudi se zale u komentarima. Ali xvr dahua mi radi dobro. Hikvision xvr nemam, ali imam jednu kameru i aplikaciju na telefonu hik-connect koja radi bez problema, a za njihove snimace ne znam
 
cene na trzistu se jako razlikuju, pa povedi racuna i o tome: https://www.eponuda.com/digitalni-s...ompact-1u-digital-video-recorder-cena-5823084 a sto se tice aplikacije, bolja je stara gDMSS, ali nje nema na google play store, nego je mozes naci na primer na Aptoide i Apkpure sajtu kao prethodnu verziju. Nova android aplikacija im nesto trokira i ljudi se zale u komentarima. Ali xvr dahua mi radi dobro. Hikvision xvr nemam, ali imam jednu kameru i aplikaciju na telefonu hik-connect koja radi bez problema, a za njihove snimace ne znam
Zar gugle nije rekao da ce u novim verzijama andoird os-a potpuno zabraniti instaliranje apk fajlova van playstore-a?
Nije valjda da cu morati da rutujem novi telefon da bih mogao gledati kamere koje sam legalno platio.
 
to ne zavisi od gugla, samo u telefonu treba da ti je ukljucena opcija za instalaciju aplikacija iz drugih izvora. Bas sam skoro na tv boksu instalirao gDMSS sa Aptoide i radi ok, a na play store ima samo samo taj novi DMSS koji nisam mogao ni da instaliram.
 
Jel probao neko sa =>1080p kamerama i RTX grafickom u chromium browseru (edge/chrome) super resolution opciju?
Utisci?
Pitam cisto iz znatizelje..
 
Kakvo je mišljenje o Xiaomi C400? Primarno mi treba kao baby monitor, ali nekad će u budućnosti biti i sigurnosna kamera.
 
Ako moze preporuka za kvalitetan/pouzdan/proveren model dvr snimaca marke hikvision ili dahua.
Imamo 8 obicnih analognih kamera (576p) koje su koriscene na nekim jeftinim snimacima i koji crkavaju ili im android aplikacije pocinju zezati.
Nece se unapredjivati kamere na nesto bolje, samo nam je bitna pouzdanost sistema i njihove android aplikacije (da ne mora nista da se placa niti da se pravi port forwarding na ruteru ili podesava ddns).
Ja sam gledao na ovaj model
Dahua XVR5108HS-I3 ili Dahua XVR5108HS-I2
ali mi se cini da je overkill za ono sto mi imamo, jel ima nesto jeftinije a da zadovoljava gore navedene specifikacije?
Uzmi XVR5108HS-I3, ugradio sam oko 10 komada i sasvim su ok. Radi preko dahua P2P servisa, sasvim ok.
Jeste overkill, ali mislim da nema jeftinije da nadjes. Ovo stavis i radi i ne mislis.
Takodje DMSS radi sasvim normalno, niko mi se od musterija nije zalio.
 
Poslednja izmena:
Uzmi XVR5108HS-I3, ugradio sam oko 10 komada i sasvim su ok. Radi preko dahua P2P servisa, sasvim ok.
Jeste overkill, ali mislim da nema jeftinije da nadjes. Ovo stavis i radi i ne mislis.
Takodje DMSS radi sasvim normalno, niko mi se od musterija nije zalio.
Pored DMSS Imou i Imou lihe HD isto rade ok ,mozda i bolje za mene
 
Da li ima neke vece razlike izmedju XVR5108HS-I3 i XVR5108HS-I2 ?
Ako budem zeleo da povezem IP kamere koristeci POE kabl (OBICAN CAT5 UTP KABL) sa ovim dvr, da li moram da kupujem POE switch i onda bi pretpostavljam povezivanje bilo na ovaj nacin:
1679876948626.png
Znaci ne treba mi posebno napajanje za kamere jer mi POE switch ovo obezbedjuje?
 
Poslednja izmena:
Pa rekao sam da imam dva stara dvr kompleta sa po 8 analognih kamera. Sada mi treba uredjaj koji ima android aplikaciju koja radi jer ova mi vise ne radi i da podrzava te moje stare kamere a da kasnije mogu da ubacim neku bolju ip kada skupim pare.
 
Onda je XVR pravi izbor a mi smo pogresili :)
Jos jedna stvar koju treba da proveris je koji broj IP kamera moze da se prikljuci na XVR.
na 4 kanalni je to mislim 2 komada, a na 8 kanalni verovatno 4

sigurno ti je to vise nego dovoljno ali ipak da proveris.
 
Pitanje za iskusnije forumase.Dve Reolink kamere IP WIFI rade vec godinu dana i meni zavrsavaju posao.Nekoliko interesantnih fotografija sam snimio i iz galerije telefona poslao na Viber ili WhatsApp.Medjutim danas sam prvi put snimio video zapis od desetak sekundi i iz galerije telefona poslao na WhatsApp i nisam uspeo da posaljem.Dobio sam info da nije moguce poslati video?Pitanje za vas da li je u pitanju format videa ili jednostavno postoji neka frcokla koja ne dozvoljava da video ide van?
 
kako mi to da znamo?
Verovatno je samo u pitanju nepodrzani kodek
 
kinezare jihe sam kacio na dvr-ove su bile sve sa admin i pass prazan, ili sve prayno, velika vecina nema ui za web nego su te varijante sve sa qr kodom, ali ih svaki snimac nadje u pretrazi i prepozna kao onvif sa ovom varijantom admin pa prazno ili bez user i pass-a


Cao, hvala za odgovor. Iz nekog razloga mi nije stigla notifikacija, tek sad vidim poruku. Sniman mi nije opcija jer bi mi trebalo par stotina metara kabla da razvlacim sve ukupno a bas sam uzeo WIFI da to ne moram da radim.

Ranije su IP kamere imale web server i komuniciralo se sa kamerom tako sto uneses njenu fiksnu IP adresu ili onu koju na ruteru vidis da joj je DHCP dodelio. Isao je port pa user name i pass, sve u jednom redu ako hoces da pristupis dikrektno streamu, bez web interfejsa.

Ali ovo su neke ONVIF kamere, koje izgleda da i nemaju web interface nego samo preko aplikacije moze da se komunicira sa njima, a opet sam probao 5 aplikacija i ne mogu sa IP adresom i portom da im pridjem. Kad ukucam adresu i port, dobijem:

This site can’t be reached
192.168.1.*** refused to connect.

Cak sam skinuo i neku ONVIER aplikaciju za Win 10 i Android, koja ih odmah pronadje u mrezi ali mi ne dozvoljava da se ulogujem na njih... probao sam 50 kombinacija sifri, ne samo admin admin.

Sve sto sam korisno sazna je da kamera koristi ovaj SOC:


i u sustini je to genericka kamera koju ko zna koji kinez sklapa, kupi SOC, CMOS ili CCD chip, urade mu plocicu, jedno socivo, malo injection molding plastike, dva motora i eto kamere od 19$ FCO fabrika...

Inace, meni je problem upravo sto ne radi preko APP u lokalnoj mrezi nego sve mora preko clouda i to je ono sto mi pravi sranje. Sav video putuje u Kinu pa nazad kod mene. Ne vidim u realnom vremenu sta se desava. Zato zelim da imam lokalnu aplikaciju koja ce pristupiti strimovima nekako i omoguciti lokalni monitoring :) a naravno da istovremeno sve ostane wireless!

Poslednje gde sam stao, skinuo sam ONVIF Device manager, vidim svi je koriste i lako se loguju na razne kamere iz nje, ali svako od njih ima user i pass za svoju IP kameru.

Meni pak sa svakom lozinkom odgovara "Sender not Authorized"

A kada ostavim prazno user name i pass, dobijem:

The HTTP request is unauthorized with client authentication scheme 'Anonymous'. The authentication header received from the server was 'Digest realm="ygtek", qop="auth", nonce="72817B5836C9F442".

Camera ima neki QR code na nalepnici, koji kada se skenira dobije se na primer: "license=HC09224WNOCPS&flag=2"

A kada se aplikacija poveze direktno sa telefonom preko wifi-a koji je ugradjen u kameru, pise da nema lozinke.

Ocigledno da je ovo nekakav P2P protokol ??? i da kamera i aplikacija komuniciraju na taj nacin da ne moze niko da se ubaci u stream.. to je to. Nije to prava IP kamera sa web serverom...

Nemam drugo objasnjenje. Jer je i za aplikaciju i za server nepoznato bilo sta sto se kamere tice sem tog QR coda na nalepnici a kada se skenira, pise gore sta se dobije.. probao sam taj broj i kao user i kao pass sa 50 kombinacija i nista!

By the way, bilo bi dobro da se odvoje teme o video nadzoru, jedna STA DA KUPIM? a druga PODRSKA.
 
a koja je aplikacija koju koristis?
 
Pa rekao sam da imam dva stara dvr kompleta sa po 8 analognih kamera. Sada mi treba uredjaj koji ima android aplikaciju koja radi jer ova mi vise ne radi i da podrzava te moje stare kamere a da kasnije mogu da ubacim neku bolju ip kada skupim pare.

DAHUA XVR5108HS-I3 pentabrid snimac ovo ti najblje resenje, podrzava kamere do 5mpx, mozes ih polako menjati​

kako je napisao gore bakara na ovaj ide +4ip kanala do 8 mpx sto znaci ukupno 12 kamera po dvr (8 na kabel i 4 IP), I3 je noviji model, I2 je se ne uvozi
 
Jel im razlike i2 i i3 velike
 
Samo valjalo bi napomenuti da i ako uređaj podržava kamere od 5MP, ne podržava snimanje u toj rezoluciji.
Ako staviš kameru rezolucije veće od 2MP, rezolucija snimka biće prepolovljena.
 
Onda je XVR pravi izbor a mi smo pogresili :)
Jos jedna stvar koju treba da proveris je koji broj IP kamera moze da se prikljuci na XVR.
na 4 kanalni je to mislim 2 komada, a na 8 kanalni verovatno 4

sigurno ti je to vise nego dovoljno ali ipak da proveris.
Kod mene moze 4+4
 
Cao, hvala za odgovor. Iz nekog razloga mi nije stigla notifikacija, tek sad vidim poruku. Sniman mi nije opcija jer bi mi trebalo par stotina metara kabla da razvlacim sve ukupno a bas sam uzeo WIFI da to ne moram da radim.

Ranije su IP kamere imale web server i komuniciralo se sa kamerom tako sto uneses njenu fiksnu IP adresu ili onu koju na ruteru vidis da joj je DHCP dodelio. Isao je port pa user name i pass, sve u jednom redu ako hoces da pristupis dikrektno streamu, bez web interfejsa.

Ali ovo su neke ONVIF kamere, koje izgleda da i nemaju web interface nego samo preko aplikacije moze da se komunicira sa njima, a opet sam probao 5 aplikacija i ne mogu sa IP adresom i portom da im pridjem. Kad ukucam adresu i port, dobijem:

This site can’t be reached
192.168.1.*** refused to connect.

Cak sam skinuo i neku ONVIER aplikaciju za Win 10 i Android, koja ih odmah pronadje u mrezi ali mi ne dozvoljava da se ulogujem na njih... probao sam 50 kombinacija sifri, ne samo admin admin.

Sve sto sam korisno sazna je da kamera koristi ovaj SOC:


i u sustini je to genericka kamera koju ko zna koji kinez sklapa, kupi SOC, CMOS ili CCD chip, urade mu plocicu, jedno socivo, malo injection molding plastike, dva motora i eto kamere od 19$ FCO fabrika...

Inace, meni je problem upravo sto ne radi preko APP u lokalnoj mrezi nego sve mora preko clouda i to je ono sto mi pravi sranje. Sav video putuje u Kinu pa nazad kod mene. Ne vidim u realnom vremenu sta se desava. Zato zelim da imam lokalnu aplikaciju koja ce pristupiti strimovima nekako i omoguciti lokalni monitoring :) a naravno da istovremeno sve ostane wireless!

Poslednje gde sam stao, skinuo sam ONVIF Device manager, vidim svi je koriste i lako se loguju na razne kamere iz nje, ali svako od njih ima user i pass za svoju IP kameru.

Meni pak sa svakom lozinkom odgovara "Sender not Authorized"

A kada ostavim prazno user name i pass, dobijem:

The HTTP request is unauthorized with client authentication scheme 'Anonymous'. The authentication header received from the server was 'Digest realm="ygtek", qop="auth", nonce="72817B5836C9F442".

Camera ima neki QR code na nalepnici, koji kada se skenira dobije se na primer: "license=HC09224WNOCPS&flag=2"

A kada se aplikacija poveze direktno sa telefonom preko wifi-a koji je ugradjen u kameru, pise da nema lozinke.

Ocigledno da je ovo nekakav P2P protokol ??? i da kamera i aplikacija komuniciraju na taj nacin da ne moze niko da se ubaci u stream.. to je to. Nije to prava IP kamera sa web serverom...

Nemam drugo objasnjenje. Jer je i za aplikaciju i za server nepoznato bilo sta sto se kamere tice sem tog QR coda na nalepnici a kada se skenira, pise gore sta se dobije.. probao sam taj broj i kao user i kao pass sa 50 kombinacija i nista!

By the way, bilo bi dobro da se odvoje teme o video nadzoru, jedna STA DA KUPIM? a druga PODRSKA.
Ti kinezi bas zeznuto ali sve rade . Mozda nisi ukljucio ONVIF.
 

Prilozi

  • 20230329_094216.jpg
    20230329_094216.jpg
    133.9 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_20230329-093918_360Eyes Pro.jpg
    Screenshot_20230329-093918_360Eyes Pro.jpg
    96.5 KB · Pregleda: 26
Pozdrav, trebala bi mi za plac jedna wi fi kamera, koja bi snimala direktno na karticu, znaci bez snimaca..
Zanima me koji je bolji izbor od ove dve Dahua kamere i koja je uopste razlika medju njima.


 
a koja je aplikacija koju koristis?
Aplikacija koju koristim na telefonu i na desktopu je ona koju sam skinuo preko QR code-a sa kutije i sa kratkog (beskorisnog) uputstva od 3 lista koje je bilo u kutiji, zove se CareCam Pro. Ima kineska verzija bez reklama i evropska sa marketa, sa reklamama. Ima i desktop aplikacija, na koju se logujes skeniranjem QR code-a kamerom iz aplikacije, a koji generise desktop aplikacija. I sve je super samo sto tek desktop aplikacija kasni zestoko.

Probao sam i 5-6 raznih kompjuterskih aplikacija koje bi sve redom trebalo da pronadju IP kamere u lokalnoj mrezi. Ali je ili me pronalaze ili je pronadju ali ne mogu da se loguju, traze user name i password.
Ti kinezi bas zeznuto ali sve rade . Mozda nisi ukljucio ONVIF.
Kameri direktno ne mogu da pridjem ni na jedan nacin sem iz mobilne aplikacije CareCam Pro koju sam skinu sa nekog linka putem QR code-a. Desktop aplikacija ne dozvoljava nikakvo podesavanje, samo gledanje, posle logovanja preko QR coda koji generise desktop a skenira i "verifikuje" mobilna aplikacija.

Ima osnovna podesavanja ali nigde nema opcija da se ukljuci ili iskljuci ONVIF.
 
Moze preporuka za kamere, mislim na model?
Potrebno mi je 3 kamere, jedna sirakougaona i 2 normalne. Poželjno je da imaju i noćno snimanje.
Zatim da ima rekorder kome može da se pristupa putem interneta sa IOS i Android platforme.
Cenovni rang srednji,bitno je i da su pouzdane.
Unapred zahvalan.
 
Pozdrav, trebala bi mi za plac jedna wi fi kamera, koja bi snimala direktno na karticu, znaci bez snimaca..
Zanima me koji je bolji izbor od ove dve Dahua kamere i koja je uopste razlika medju njima.


ova IMOU ti ima i zvucnik, i belu diodu (ima kolor mod), ima i sirenu integrisanu...
 
Nazad
Vrh Dno