Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

BE QUIET Pure Wings 2 BL082 140mm high speed
Arctic P14 RGB/ARGB mnogo bolja opcija, sad jedino ako ti se ne svidja izgled Arctic-a (slika ispod) i bas hoces crno i jeftinije onda nema sta da se uzme bas (samo 3x komada Phanteks M25-140 (druga slika dole):

1768917_arctic-cooling-p14-pwm-pst-a-rgb-0db.webp

2176093_phanteks-ph-f140m25.webp
 
P14 ARGB je 2500 kod nas (ako ga ima) a na KP traže 20-25€...radije bih uzeo Silent Wings 4 140 PWM High Speed za 25€, iskreno.
 
P14 ARGB je 2500 kod nas (ako ga ima) a na KP traže 20-25€...radije bih uzeo Silent Wings 4 140 PWM High Speed za 25€, iskreno.
P14 je 17 eur kod Madjara, 20-25 je previse ako traze.

Def Silent Wings 4 140 PWM onda, ionako je najbolji 140mm ventilator na svetu trenutno (obicna verzija, PRO ima probleme)
 
Meni Asus Aura radi odlično sa puno opcija, čak nije ni ARGB- Ja sam ovo namestio da boja ide sa temperaturon procesora. Ko voli disco može da izigrava light show.
Pogledajte prilog 391482

Mozes li mi molim te reci za ovu Auru - da li kada se to jednom namesti onda radi nezavisno, posebno pitam jer teram GNU/Linux - i u tom slucaju bih samo na pocetku morao da boot-ujem SSD sa Windowse i da to namestim - one time.

Dakle ne treba mu neki windows servis da vrti non stop u pozadini to al jok?
 
Ima ovaj porces:
1685616958638.png
Koliko vidim nema ga u Services.
 
Asus ima more procesa za njihov softver.
 
Ovo je jedini koju spominje Aura.
 
a beli? :D
 
 
Danas sastavljao neki PC sa Cooler Master TD300 Mesh kucistem, u njemu 2x Sickleflow 120mm ARGB. Ok ventilatori, izgledaju jako fino u ovom kucistu, guraju dosta vazduha i nisu mnogo bucni. Sve noctue/be quiet su tisi, ali ovo je sasvim OK, glasnije su cuje stock amd wraith stealth. Imam neki Noctua 92mm ventilator koji mi stoji po strani vec mesecima, razmisljam da zamenim ovaj wraith stealth sa njim, ali nisam proveravao jos koju velicinu wraith stealth kuler koristi.
 
Ponešen hvalospevima sa Youtube-a kupio sam 4 P12 Max da bih zamenio obične P12. Malo je reći da sam razočaran. Jednostavno taj motor je bučan. Ne mogu da verujem da niko to nije pomenuo. Samo jedan kanal koji naravno nije mainstream se bavio time ali sam kasnije saznao.
Pojavili su se novi P12 120 pwm pst revizija 4,nema humma vise uopste.
 
Koliko sa video dignuta je snaga sa 0.8 na 1.srafovi su sad crni,i u rasponu od 900-1200 nema onog rezonantnog zvuka vise,za 900rsd sta ces bolje
 
Koliko sa video dignuta je snaga sa 0.8 na 1.srafovi su sad crni,i u rasponu od 900-1200 nema onog rezonantnog zvuka vise,za 900rsd sta ces bolje

Ja imam P12 Silent i ili je kuciste tesko pa ubija vibracije i zvuk, ili oni nemaju te rezonancije (doduse vrte se samo do ~1120).
 
Danas sastavljao neki PC sa Cooler Master TD300 Mesh kucistem, u njemu 2x Sickleflow 120mm ARGB. Ok ventilatori, izgledaju jako fino u ovom kucistu, guraju dosta vazduha i nisu mnogo bucni. Sve noctue/be quiet su tisi, ali ovo je sasvim OK, glasnije su cuje stock amd wraith stealth. Imam neki Noctua 92mm ventilator koji mi stoji po strani vec mesecima, razmisljam da zamenim ovaj wraith stealth sa njim, ali nisam proveravao jos koju velicinu wraith stealth kuler koristi.
Mislim da je 92mm fan sa 80mm rupama, ali nisam siguran.
Ali što bi se mlatio sa tim kad za 2500-2600 din. imaš mnogo bolji i tiši kuler...pa i za manje.
 
Možda ću te Deepcool FC120 da naručim, da probam kakvi su.
 
Deluju dobro, vidim da ih hvale po netu, ali mi se ne sviđa kako se povezuju, imaju neki skrnavi sistem...
 
To jeste mana, nemaju konektor jedan za drugi na bez kabla. Mada i ovi Arctic Bionixi što imam su još gori po tom pitanju.
 
Baš ti treba daisy chain?

Ako ne, nećeš pogrešti sa Silent Wings 4...
 
Pa nije neophodno, živim s ovim, ali smara malo. Drugo, ovi Deepcool su povoljni u 3pack varijanti.
A i Silent Wings nema beli :)
 
@Gulftown

Javi kako zvuce Deepcool-ovi, neki ljudi imaju slican problem kao sa Arctic P12-ca originalno

Deepcool FK92/FK9 je ludacki, isto se cuje na ~1700 RPM kao Noctua NF-A9 na ~1000 RPM (mada nisam siguran da li ima velike razlike u temperaturi 😅 ). Sad jedino sto kakav je 92mm ne znaci nista za 120mm/135mm modele 😅
 
Hoću, javljam. Mene nervira kada ovi jako zavrte, vibrira mi gornja stranica tj. radijator je gore i onda zuji stranica. Možda zbog podloška plastičnih, biće i da je zato.
Mada jedan mi nešto zvecka, pa me nervira. Nisam izvalio koji je. 6 komada imam :D
 
Nazad
Vrh Dno