Šta je novo?

Veš mašine

Za te pare je mogla Liebherr da uzme, sto je uzimala Bosch. Bosch moze za ves masine, susare i sudomasine. Problem ljudi je sto hoce sve istu marku da uzmu, da im se komsije i gosti ne bi smejali sto imaju sve razlicito.

No izlazak servisa, je onako siroka tema, mogu da izadju za dan dva, a mogu i za nedelju i nesto kako se zalomi kome.
Pa ovime si upravo potvrdio ono sto je i ona rekla, da Bosch nije nista spec.
 
Bosch ima dobre frizidere, samo za tu svotu novca je mogla da uzme nesto potencijalno jace. Ništa im ne fali.
 
Isto kao sto nista ne fali ni Gorenje za duplo manje para. Al da ne duzimo vise, odosmo u off.
 
Pitanje.
Za reklamaciju ves masine da li je dovoljno imati racun i onlajn produzenu garanciju ili se mora dostaviti i neki garantni list?
Poslao sam im porudzbenicu, racun i pomenutu onlajn produzenu garanciju, al prodavnica pita za garantni list, koji ko zna gde je...
 
Pitanje.
Za reklamaciju ves masine da li je dovoljno imati racun i onlajn produzenu garanciju ili se mora dostaviti i neki garantni list?
Poslao sam im porudzbenicu, racun i pomenutu onlajn produzenu garanciju, al prodavnica pita za garantni list, koji ko zna gde je...
Zavisi od marke ali bar za Gorenje moraš da imaš popunjen garantni list i račun.Čak znam da sam na prošloj masini posle 3 god.kad je dolazio serviser racun usled stajanja u potpunosti se izbrisao(sada ih obavezno iskopiram) i usvojio je samo sa uredno popunjenim garantnim listom(pecat,potpis i datum).Mislim da bez garantnog lista bi ti prihvatili eventualno samo 2 god. A ovako bar za gorenje masine imas 5 godina
 
Obicno uz gorenje taj garantni list dodje u bubnju masine kad je nova. Dok za beko uređaje su nam rucno popunjavali garantni list sa serijskim brojem aparata itd pa davali pri isporuci ili prilikom placanja u radnji. Sve zavisi od brenda aparata i prodavnice u kojoj je kupljeno.
 
Haier za kombinovanu mašinu HWD90-B14959U1, i nekoliko drugih modela, ima pogrešne "EU Energy" etikete i podatke na sajtu!

Napisali su da ciklus pranja+sušenja potroši 51 kWh!

Naša podrška iz Haira mi nije ništa odgovorila ali su englezi napisali da je to pogrešan podatak.

Na https://icecat.biz/compare/compare?category=1863&products=96212358,115162289 se vidi da npr. za isti model imaju dva "Product code" - jedan ima pravilnu a drugi nerealnu potrošnju. U svakom slučaju troši 308kWh za pranje+sušenje...


Ne kapiram kako im ovaj podatak, koji gleda najverovatnije milioni ljudi širom planete, stoji pogrešan na sve strane.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-02-26 at 08.57.41.png
    Screenshot 2024-02-26 at 08.57.41.png
    170.4 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot 2024-02-26 at 18.39.16.png
    Screenshot 2024-02-26 at 18.39.16.png
    184.3 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Ево једног искуства за Беко машину коју је мајка купила пре неких годину и по, цркао грејач, значи није дуго трајао, али је сервис експресно заменио, и за то све похвале.

Помажу ли соли за омекшавање за то? И ако да, како се дозира, при сваком прању по мало, или повремено већу дозу уз програм за чишћење бубња нпр? Код мене нема каменца, па немам појма шта је евентуално ефикасно.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na Beko kombinovanoj do sada za 4 godine 2 puta menjao grejač, jednom elektroniku (posle 6-7 meseci) i jednom imao čišćenje tunela (za sušenje).
Svaki put je intervencija bila u 2, 3 dana.
Sada je prozujao ventilator, to ću prijaviti ovih dana.
 
Помажу ли соли за омекшавање за то? И ако да, како се дозира, при сваком прању по мало, или повремено већу дозу уз програм за чишћење бубња нпр? Код мене нема каменца, па немам појма шта је евентуално ефикасно.
Ja stavljam za svako pranje malu količinu. Piše na kutiji preporuka za doziranje. Kupujem neko sredstvo u DM za omekšavanje vode, kačio sam slike ovde. Onda se i deterdžent dozira manje - za meku vodu.
 
Хвала, проследићу препоруку. :)
 
Ja sam na Beko kombinovanoj do sada za 4 godine 2 puta menjao grejač, jednom elektroniku (posle 6-7 meseci) i jednom imao čišćenje tunela (za sušenje).
Svaki put je intervencija bila u 2, 3 dana.
Sada je prozujao ventilator, to ću prijaviti ovih dana.
Jesi ti siguran da ti na masini pise beko a ne alfa romeo🤣
 
Ništa novo, stanje redovno:

The quality problems of manufacturing washing machines 2010-2019, why washing machines began to break more​


naleteh na tekst, možda će nekome biti interesantan.


Inače ovo sa Hairovim pogrešnim podacima o potrošnji za mašine je na sve strane... za gomilu mašina. Videćemo šta će napraviti... dođe mi da ih pitam da li im je to politika firme? :D
 
Kad može Volkswagen može i Haier...

PS svi lažu

PSS kako vreme odmiče sve više vidim razlike u pranju između Miele i Haier mašina. Ipak je Miele klasa za sebe.
 
Zavisi od marke ali bar za Gorenje moraš da imaš popunjen garantni list i račun.Čak znam da sam na prošloj masini posle 3 god.kad je dolazio serviser racun usled stajanja u potpunosti se izbrisao(sada ih obavezno iskopiram) i usvojio je samo sa uredno popunjenim garantnim listom(pecat,potpis i datum).Mislim da bez garantnog lista bi ti prihvatili eventualno samo 2 god. A ovako bar za gorenje masine imas 5 godina
Not affiliated, što bi se reklo - ja "vadim" račune preko Mani aplikacije, pa ih backupujem. Skenira se samo kod.
 
@maxy Znam da vecina prodavnica naplacuje dostavu ali neke traze po 1500 dinara za deblokadu bubnja i dostavu.
@The Filozof Deluje zaniljivo Beko WUE 8726 XST ali sam planirao da kupim manju ves masinu.
@Aleksa Beko B3WFU je usla u najuzi izbor iako sam planirao da potrosim nekoliko hiljada manje jer cu morati da platim dostavu i deblokadu.
@NShappy Da li je to curenje o kom pricas cesta pojava kog masina tog proizvodjaca?
@dejca Jesi li kupio nesto preko ekupi? Nisam cuo za dosta prodavnica koje se spominju na sajtu eponuda.
Pretpostavljam da posle dostave ves masine nemam vise kontakt sa prodavnicom nego da je za sve zaduzen servis.

Beko WUE 7722C XW0
Beko B3WFU 78225
Beko WUE 7722 XW0
Beko B3WFU 78225 wb najjeftinija B3WFU masina

Najverovatnije cu da kupim Beko WUE 7722C XW0 ili Beko B3WFU 78225 wb ako ih prodavnice imaju na lageru.
 
Ako je ne koristis toliko cesto onda je i ta beko 7722c ili gorenje 74sbs ok izbor.
 
^
Mislio sam na Beko WUE 7722 XW0 i Beko B3WFU 78225 wb a napisao Beko WUE 7722C XW0.
Mozda bi najbolje bilo uzeti Beko B3WFU 78225 jer Beko WUE 7722 XW0 ima energetsku klasu D.
 
Kad može Volkswagen može i Haier...

PS svi lažu

PSS kako vreme odmiče sve više vidim razlike u pranju između Miele i Haier mašina. Ipak je Miele klasa za sebe.
Pa nisu mnogo slagali. Na sušenju ima D, dok je na pranju A. Onaj ko se razume malo u energetske klase je verovatno zaključio da potrošnja od 55 kWh na 100 ciklusa nikako ne može biti D, već bi bila A.
 
@dejca Jesi li kupio nesto preko ekupi? Nisam cuo za dosta prodavnica koje se spominju na sajtu eponuda.
Pretpostavljam da posle dostave ves masine nemam vise kontakt sa prodavnicom nego da je za sve zaduzen ser
Nisam, planiram frižider kod njih da kupim, imaju ili iste cene ili bolje i od ananasa a piše da je dostava besplatna.
A što bi plaćao deblokadu veš mašine, to je danas tako napravljeno da se odradi sve za max 10 minuta i to ako nisi spretan. Odpozadi imaš obično dve šipke koje treba izvući i to je to. Ukucaj na youbtube sigurno ćeš naći korisne savete.
 
Nazad
Vrh Dno