Šta je novo?

Veš mašine

Nakon par eksperimenata zakljucak je bio da se to desava ne odredjenim programima.
Rekao sam zeni da ne stavlja omeksivac ako generalno misli da je suvisan. Ariel/Persil i ves je fin.
 
Ja sam izbacio omeksivac. Ne vidim vise nikakav benefit i samo mi ostavlja blato po bubnju.
 
Au, kazem li ovo kevi, samo ce da pogleda me. Zena oduvek godina omeksivac is a must.
Koji tacno prasak vam uspe zameniti omeksivac?
 
Imam problem sa veš mašinom, tačnije sa strujom.
Od kad su počele da niču silne zgrade oko moje kuće, struja mi znatno oslabila.
Toliko je oslabila da pun bubanj preko dana ne može da okreće.
Jedino rano ujutru mašina odradi na jedevite jade.
Mašina je Gorenje oko 15 godina stara.
Zamenio bi je nikakav problem, samo me zanima postojili kakav model da joj manje struje treba?
Kontam da su ove nove mašine efikasnije i da bi tako možda rešio problem.
Ako je neko imao slična iskustva ili šta mi je raditi u ovom slučaju...
 
Ili popravka stare.
 
Svakako, ako je u mogućnos' treba da kupi novu.
 
Uzeću novu, svakako je ova odradila svoje.
Mene je samo zanimalo ovo oko struje
 
Ako generalno imaš neke sumnje u to da je napon nizak, onda nađi nekoga da isti izmeri. Ali da je do toga, svi uređaji u kući bi bili u problemu.
To možeš i sam ispratiti kupovinom merača koji prati potrošnju. Na njemu možeš videti između ostalog i napon.
 
To sam mu više napisao jer se žalio da je mnogo zgrada izgrađeno u njegovom okruženju...
Nije loše imati merni uređaj u kući...
 
Priča da je "struja oslabila pa veš mašina ne može da okreće bubanj" nema nikakvog smisla. Da je napon toliko pao da motor ne može da krene, gomila drugih aparata po kući bi imala još veći problem. 99% je što @bakara kaže, ili je otišao kondenzator (ako je stara mašina sa indukcionim motorom), ili su otišle četkice il' kontrolna elektronika ako je motor sa komutatorom.

Ponešto od toga se lako i jeftino popravlja.

Napon mreže se lako proveri, ako onaj ko to radi išta zna o struji. Ako ne zna, onaj merač potrošnje govori mnogo i onima koji ne znaju (skoro) ništa.
 
Ima li neka mogućnost da se iznad slim mašine stavi obične dubine sušara? Neki univerzalni nosač, neki ram?
 
Priča da je "struja oslabila pa veš mašina ne može da okreće bubanj" nema nikakvog smisla. Da je napon toliko pao da motor ne može da krene, gomila drugih aparata po kući bi imala još veći problem. 99% je što @bakara kaže, ili je otišao kondenzator (ako je stara mašina sa indukcionim motorom), ili su otišle četkice il' kontrolna elektronika ako je motor sa komutatorom.

Ponešto od toga se lako i jeftino popravlja.

Napon mreže se lako proveri, ako onaj ko to radi išta zna o struji. Ako ne zna, onaj merač potrošnje govori mnogo i onima koji ne znaju (skoro) ništa.
Moguce da je do struje. Probaj na produzni.
 
Prvo što sam uradio je da sam izmerio napon. 190V mi je pokazivalo
 
Plaćaš struju svaki mesec. Prijavi i nek se oni bave i rešavaju.
 
Pa izmeri onda napon na svim utičnicama
 
Izmeri napon na sve tri faze i to uradi u glavni ro. i ako je i tamo mali napon prijavi to distribuciji. A ako je neka druga faza bolja sa naponom prebaci mašinu na nju.
 
Uopšte se nisam bavio niti izučavao mašine, kako je stara Gorenje na izdisaju rešio sam da kupim novu.

Ne bih izdvajao previše novca, hajmo reći oko 40k, koju biste mi preporučili za taj novac?

Brend mi je apsolutno nebitan, hteo bih da u nju staje minimum 7kg veša..

Takođe, ne znam da li su lošiji slim modeli? Ako bih mogao da biram i ukoliko nema razlike u odnosu na obične radije bih slim zbog prostora u kupatilu...
 
Kakva su iskustva sa

GORENJE WNHEI 72 SAS​


Vidim da je na akciji a slična je kao ove dve pomenute u postu iznad..
 
Drugari treba mi mala pomoc ili barem neki info oko toga sta da ocekujem... U pitanju je Samsung Ecobubble ves masina.

U poslednje vreme prekida sa radom, tako sto par minuta radi, pa stane, pa opet nastavi sa radom i tako u krug. Nekada zavrsi ciklus, nekada ne.

Inace, kad je prazna, svaki program radi normalno, cim se ubaci ves, pocinje da radi kako sam gore opisao. Svi filteri su ocisceni.

Zvao sam coveka koji popravlja ves masine i elektroniku, sutra ce doci, ali da vidim da li je neko imao slican problem?? Hvala...
 
Kakva su iskustva sa

GORENJE WNHEI 72 SAS​


Vidim da je na akciji a slična je kao ove dve pomenute u postu iznad..
To modeli sa WNHEI oznakom i kombinovane su Hisense.
Drugari treba mi mala pomoc ili barem neki info oko toga sta da ocekujem... U pitanju je Samsung Ecobubble ves masina.

U poslednje vreme prekida sa radom, tako sto par minuta radi, pa stane, pa opet nastavi sa radom i tako u krug. Nekada zavrsi ciklus, nekada ne.

Inace, kad je prazna, svaki program radi normalno, cim se ubaci ves, pocinje da radi kako sam gore opisao. Svi filteri su ocisceni.

Zvao sam coveka koji popravlja ves masine i elektroniku, sutra ce doci, ali da vidim da li je neko imao slican problem?? Hvala...
Koji je model masine i koliko je stara?Da nisi ubacio neki predmet koji ne moze da ujednaci pa onda prekine centrifugu ako kazes da zavrsi sve kad je prazna.
 
Vratice mi pare od kombinovane susare, pa kupujem odvojeno ovaj put.
Da li neko ima iskustvo sa BEKO B3WF U58415 W?
 
To su vrlo slicne masine kao Beko Wue.Jedina razlika je sto su na novijim modelima smanjili malo nivo vode i na en.nalepnici su malo efikasnije.
 
Nazad
Vrh Dno