Šta je novo?

Veš mašine

Pustio kandi prvi put da suši, program sušenje na visokoj temperaturi. Veš potpuno suv izašao, ali poprilično izgužvan. Žena nije baš hepi 😂

Probaćemo i neki drugi program...
Ako veš nije izvadjen iz mašine i lepo složen normalno da ce biti izguzvano.
 
Sta znaci lepo slozen i kada se misli odmah kada zavrsi masina za susenje ili da se izvadi iz masine za pranje i slozi u masinu za susenje?
 
Nista se nije smanjilo...

Izvadjen je odmah nakon sušenja, nema slaganja mora na dasku za peglanje. Konkretno oprane i osušene ogradice za krevetac, posteljina za bebe itd...Iznenadio sam se da je sve to potpuno suvo, ali stvarno ga je igužvalo poprilično...
 
Proslog vikenda je zena prala i susila stvari za buducu bebu, akd je izvadila stvari zamalo da padne u nesvest jer su bile smanjene (ocekivano) ali nije bilo nesto preterano zguzvano, rekla da svakako moram da opeglam bebine stvari u koje ce izaci iz bolnice.
 
Sta znaci lepo slozen i kada se misli odmah kada zavrsi masina za susenje ili da se izvadi iz masine za pranje i slozi u masinu za susenje?
Da se ne izvlači iz mašine guzvan i tako 5-6 stvari ugurava u sušaru.

Ili ako je 2 u 1, da se izvuče istrese i vrati u mašinu jedan po jedan komad.

Ja uvek posle završenog sušenja ostavim 2 sata da radi cooldown, da se ohladi i malo rastrese.

Uvek gledam da stavim bar kilu manje veša odnosno da mašina ima prostora da diše unutra kad tumba.
 
Pustio kandi prvi put da suši, program sušenje na visokoj temperaturi. Veš potpuno suv izašao, ali poprilično izgužvan. Žena nije baš hepi 😂

Probaćemo i neki drugi program...
Uzmi molim te sav ves u kuci koji imas i nadji mi etiketu gde pise da ves treba susiti na visokoj temperaturi u susilici za ves. Ja gde god sam gledao ili nije preporuceno za susilicu ili pise da treba na niskoj temperaturi, trazis ovaj znak
 

Prilozi

  • IMG_9501.jpeg
    IMG_9501.jpeg
    117.5 KB · Pregleda: 56
Mi smo probali sve programe i samo jedan dobro osusi ves, drzimo se pravila da nove stvari nekoliko pranja se ne suse u masini kako bi se smanjila mogucnost smanjenja istih.
 
Nista se nije smanjilo...

Izvadjen je odmah nakon sušenja, nema slaganja mora na dasku za peglanje. Konkretno oprane i osušene ogradice za krevetac, posteljina za bebe itd...Iznenadio sam se da je sve to potpuno suvo, ali stvarno ga je igužvalo poprilično...

I moja stara Candy combo je dobro sušila veš, ali je veš bio uvek manje ili više zgužvan, što nije slučaj sa solo mašinom za sušenje (pod uslovom da se ne čeka mnogo posle završenog sušenja sa vađenjem veša). Ja nisam imao mogućnost podešavanja temperature, pa smo na kraju sušili samo posteljinu, peškire i donji veš. Garderobu više ne.

Jedino da pokušaš da jednovremeno sušiš manje količine veša, možda ti je bubanj bio pretrpan.
 
Otišla mi veš mašina u večna lovišta (bosch clasixx6, crkla elektronika) nakon 11-12 godina intezivnog korišćenja. Moram rešavati što pre novu.
Za zamenu bih gledao bosch serie6, lg, samsung, electrolux. To sam našao da ima 5 godina garancije. Ima li neki model od ponuđenih brendova da se izdvaja ili mogu bilo koji? Budžet, aj da kažemo 70-75 hiljada, ne bih preko ako ne mora. Sušilica mi je electrolux od 7kg tako da mi ne treba velika mašina za pranje (slim modeli stop).
Možda bih uz gigatron kod mogao i onaj osnovni miele za 90k ali koliko čitam on ima plastični kazan ali to opet ne mora da znači da je mašina lošija od onih sa inox kazanom ako je elektronika/ostatak sklopova dobrog kvaliteta.
Bosch nema 5 godina garancije, ali po nekim info biće uskoro (možda u oktobru).
Ja nisam mogao da čekam pa sam uzeo sa 2.
 
Da, nešto sam permutovao za Bosch. Svakako i dalje stoji pitanje, ima li neki model da se izdvaja ili mogu bilo šta od toga?
 
Electrolux ima previše dB za moj ukus.
Za sada od mene preporuka za Bosch. Mada i sa njim je neko ovde imao problem neki sa strujom (IIRC).
 
Dok je ne cujes uzivo nista onda.Pise i za gorenje wnei72b da je bucna 74 db na centrifugi,ali je zapravo jako tiha.
 
Sada su mašine glasnije na pranju, nego na centrifugi. Slobodno mogu reći da je moja mašina na centrifugi najtiša na čitavom ciklusu pranja.
 
Onda zemite Bosch, ne čuje se na pranju :)
 
Ne može da stane, pošto je mašina 62.5 cm dubine + debljina akva stop
 
Uzeo Siemens, valjda će potrajati. Made in Germany.
 
Ja nisam ni znao da ih ima u Srbiji. Ko ih prodaje?
 
Ovo je outlet bele tehnike. Mašina ima par ogrebotina inače sve ostalo deluje ok. Dobija se garancija 2 godine, fiskalni račun itd.
Videh da je proizvodnja januar '23.
 
Aha, čuo sam za njih. Oni su tu uvoznici i davaoci garancije, ne ide preko Bosch Srbija.
Siemens su odlične mašine.
 
Poslednja izmena:
Moja prošla mašina je bila Siemens. Potrajala 14 godina (2008 - 2022). Jednom je crkao grejač, zamenio sam ga sam. Kad je prestala da daje znake života, nisam ni pokušavao da je sredim.
Pozdrav
 
Aha, čuo sam za njih. Oni su tu uvoznici i davaoci garancije, ne ide preko Bosch Srbija.
Siemens su odlične mašine.
Da, sve ide preko njih. Rekoše mi i da imaju i na lageru delove za većinu stvari što prodaju.
 
Pozdrav grupi,treba mi preporuka danas mi je crkla masina nepopravljivo.Imala sam gorenje 60065 ,600 obtaja i 6 kg.E sad gledala sam na internetu sta sad uzeti i bas se nesto slabo razumem .Budzet je do 50000 din.Molim preporuke ako moze i model gledala sam neke Bosh i Gorenje.Vidim da ste bas razradili temu i da se razumete molim za pomoc
 
Verovatno si je koristila sa propalim lagerima.Gorenje WNEI84/86BS u toj cenovnoj kategoriji ili dodaj malo za LG F4WV309S3E ili bosch wan28262.
 
Uzeo sam Candy CSWS 485TWME 1S, mašina za pranje i sušenje veša, za 10 ak dana nisam se pokajao...😁

11 godina garancije na inverter motor, 5 godina produzena garancija.

U budzetu ti je, ima za 50 000. Ja sam platio 65. Inverter motor se ne cuje, programa i previse. Suši odlično, skroz suvo, ali guzva. Moracemo da probamo da lepse poredjamo ves po savetima, sledeci put. Bice prilike ide zima. A ima i tu jos programa. Pere jos bolje...Mala bebe, masina radi svaki dan...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230923-232611_simply-Fi.jpg
    Screenshot_20230923-232611_simply-Fi.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 34
Mi smo imali taj problem sa pamukom (sintetiku i mix nismo sušili) na kombinovanoj Candy mašini. Uvek je bio izgužvan.
Kada uporedim svoju solo mašinu za sušejne i staru kombinovanu, kombinovana je imala duplo manju zapreminu bubnja i mislim da je tu problem, jer veš ne može lepo da se tumba. U solo mašinu za sušenje ne vodim računa kako ubacujem veš, nego samo trpam. No tu mi se sada javlja drugi problem, s obzirom da nova mašina za pranje veša ima 50 % veći kapacitet od mašine za sušenje, pa sušenje traje i traje i traje...
 
Vec duze vreme eksperimentisemo sa tecnim deterdzentima, koristili prvo DMov, zeleni i ljubicasti, pa smo presli na neki SKY navodno se pravi od onih kuglica koje se ostete prilikom izrade.
Uvek ali uvek su detinje carape ostajale prljave, kao da nisu ni prane, sve se pere na 40C.
Namerno sam probao nekoliko puta carape da perem na 40 ali praskom (obican Duel) i uvek se opere.
Ne znam kakvi su drugi tecni Ariel, Persil itd, njih nisam ni probao jer im je kao i DMovom jaka cena za pakovanje.
 
Nazad
Vrh Dno