Šta je novo?

Veš mašine

Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc oko izbora masine za pranje i sušenje vesa. Budžet nam je oko 70000, tako da znam da ne mozemo bas neku kvalitetnu kupiti za taj novac, ali sta je najbolje u tom cenovnom rangu? Kupili smo u avgustu Gorenje, i pre 2 dana nam se pokvarila, na sred pranja se ugasila i to je to, bili su iz servisa i rekli da posto nije proslo 6 meseci mozemo da menjamo za drugu koju zelimo ili da nam vrate novac, tako da sad ne znamo koju bismo uzeli a da opet ne pogresimo.
 
Pozdrav svima. Potrebna mi je pomoc oko izbora masine za pranje i sušenje vesa. Budžet nam je oko 70000, tako da znam da ne mozemo bas neku kvalitetnu kupiti za taj novac, ali sta je najbolje u tom cenovnom rangu? Kupili smo u avgustu Gorenje, i pre 2 dana nam se pokvarila, na sred pranja se ugasila i to je to, bili su iz servisa i rekli da posto nije proslo 6 meseci mozemo da menjamo za drugu koju zelimo ili da nam vrate novac, tako da sad ne znamo koju bismo uzeli a da opet ne pogresimo.

možda da predložiš prvo šta imaju u ponudi. lg i haier su vrlo pristojne do tog cenovnog ranga.
 
možda da predložiš prvo šta imaju u ponudi. lg i haier su vrlo pristojne do tog cenovnog ranga.
U Gigatronu smo kupili, tako da bismo prvo videli da li tamo imaju neku koja je ok, da bismo brze uzeli novu, ali ako dobijem predlog za neku koju oni nemaju, trazicemo novac da vrate pa da uzmemo na drugom mestu.
 
@Maki M

Za 70k kupite LG ili bosch

edit:
To je budzet za obe masine?
jbga onda samo beko ;)
 
Zdravo, Kupio sam Candy veš mašinu koja ima mogućnost kontrole putem Wi-Fi mreže korišćenjem mobilne aplikacije Candy simply-Fi (aplikacija postoji na Google Play prodavnici). Međutim, povezivanje na relaciji aplikacija - veš mašina je teško izvodljivo. Trebam da pokušam više puta da bi se povezalo. Nekad i ne uspe da se poveže. Kada uspe da se poveže, nije mi jasno kako je uspelo. Pisao sam na mail-ove koje sam našao na Google Play ali niko iz Candy ne odgovara. Pisao sam i na lokalne Candy e-mail adrese, ali ni od njih nema odgovora. Odnos Candy proizvođača prema korisnicima je poražavajući. Recenzije na Google Play su slične mom iskustvu. Moju recenziju na Google Play nisu objavili, ali mogu da je vidim samo kada se ulogujem na Google.

Da li neko ima iskustva sa Candy simply-Fi?
 
Candy je trenutno na ovom forumu najviše napljuvan brend, tako da se u pogrešnoj crkvi moliš.
 
^realno. Jedva cekam da crkne skroz ova moja preplacena candy kombinovana. Za ovih pet godina garancije, 6-7 puta dolazili da je servisiranu. Smece
 
Šteta... Nekad su bili solidno dobar brend. Imam jednu staru 13 godina i taman sam mislio pre par nedelja da će da rikne i ništa :D
Dušu smo joj za sve ovo vreme izvadili
Čak sam bio izabrao i koji sledeći model ću da kupim.
Sad čekam da vidim dokle će ovako razdrndana da radi
 
Gledala sam LG i Bosch za pranje i susenje, ali koliko vidim one su preko 100 000... Sada smo odlucili da uzmemo ipak neku kvalitetniju masinu, i gledamo ovu

HAIER HWD90-B14959U1-S​

Sta mislite, da li je dobra, da li nju uzeti?
 
Gledala sam LG i Bosch za pranje i susenje, ali koliko vidim one su preko 100 000... Sada smo odlucili da uzmemo ipak neku kvalitetniju masinu, i gledamo ovu

HAIER HWD90-B14959U1-S​

Sta mislite, da li je dobra, da li nju uzeti?
ja sam nju uzeo. pisali smo o tim modelima ranije. ja sam zadovoljan. ima i mana naravno. piši šta te zanima konkretno.
 
ja sam nju uzeo. pisali smo o tim modelima ranije. ja sam zadovoljan. ima i mana naravno. piši šta te zanima konkretno.
Koje su mane? Nadam se da nije nista ozbiljno, jer smo se jedva odlucili 😯
I kakav je to motor-Direct Motion motor? Posto sam do sad slusala da treba uzimati samo sa inverter motorom.
 
Koliko se razumem to je to, inverter je motor. Imaš 10 god garanciju za njega kada se regneš preko neta.

Mane su nepotrebno dugi programi za sušenje, produžavanje vremena koje mašina odredi, gužvanje garderobe pri sušenju, ručno čišćenje dipkica i dlačica nakon sušenja... Za pranje u principu kida.

Skini oma i softver za nju i poveži je sa wifi i imaćeš brdo drugih programa i opcija.

Nek te služi odlično.
 
Koliko se razumem to je to, inverter je motor. Imaš 10 god garanciju za njega kada se regneš preko neta.

Mane su nepotrebno dugi programi za sušenje, produžavanje vremena koje mašina odredi, gužvanje garderobe pri sušenju, ručno čišćenje dipkica i dlačica nakon sušenja... Za pranje u principu kida.

Skini oma i softver za nju i poveži je sa wifi i imaćeš brdo drugih programa i opcija.

Nek te služi odlično
Uh, sad sam se smorila... To me je nerviralo i kod prethodne masine, one Gorenje koju vracamo. Bukvalno sve to sto si naveo. Sad ne znam da li da je uzmemo, a moramo sto pre da odlucimo.
 
Veruj mi za klasu je bolja od nje. Ako ne i za dve. Sušenje moraš da provališ kako tebi najbolje radi pa makar veš bio malo i vlažan na uštrb gužvanja. Meni je prva kombinovana i progledao sam, ali verujem da mašina za samo sušenje veša sa toplotnom pumpom najbolje radi posao ali krastavac. Nemamo mesta za dve.
Ja sam dugo mozgao i svalako se ne kajem. Raspitaj se za neke LG modele. I njih hvale.
 
Treba mi vaša pomoć a ujedno da napišem i svoje islustvo sa lg kombinovanom mašinom. Zbog nedostatka prostora uzeli smo lg masinu za pranje i susenje. Samo da napomenem da mi ranije nikada nismo imali sušilicu, samo mašinu za pranje veša . Elem, mašina je bila polovna ali kratko korišćena samo godinu dana, tako da je novija uvezena iz nemačke. Što se tiče pranja ok je, mada nekako kao da manje miriše veš. Što se tiče sušenja ima tri opcije obično sušenje, kao za peglanje i eko sušenje. To obično sušenje osuši skroz ali zgužva, za peglanje bude malo vlažan ali kao da je peglan što jw vrlo zgodno. U stvari ja ne znam ni da li to tako treba ili možda ja negde grešim? E sad sve do pre nekoliko dana sve je bilo u redu, ali odjednom posle sušenja veš kreće da smrdi, na neku gumu zagorelu ili ne znađ kako da objasnim, neka vlaga, nemam pojma. U poslednje vreme sam dosta prala i sušila, ali opet ne verujem da je do toga, da li neko zna razlog. Samo da napomenem da ove masine imaju kratak program od 15 mimuta koji uvek uključim nakon sušenja.
 
Nema sanse da ne valja, to je iz Njemacke.
 
Treba mi vaša pomoć a ujedno da napišem i svoje islustvo sa lg kombinovanom mašinom. Zbog nedostatka prostora uzeli smo lg masinu za pranje i susenje. Samo da napomenem da mi ranije nikada nismo imali sušilicu, samo mašinu za pranje veša . Elem, mašina je bila polovna ali kratko korišćena samo godinu dana, tako da je novija uvezena iz nemačke. Što se tiče pranja ok je, mada nekako kao da manje miriše veš. Što se tiče sušenja ima tri opcije obično sušenje, kao za peglanje i eko sušenje. To obično sušenje osuši skroz ali zgužva, za peglanje bude malo vlažan ali kao da je peglan što jw vrlo zgodno. U stvari ja ne znam ni da li to tako treba ili možda ja negde grešim? E sad sve do pre nekoliko dana sve je bilo u redu, ali odjednom posle sušenja veš kreće da smrdi, na neku gumu zagorelu ili ne znađ kako da objasnim, neka vlaga, nemam pojma. U poslednje vreme sam dosta prala i sušila, ali opet ne verujem da je do toga, da li neko zna razlog. Samo da napomenem da ove masine imaju kratak program od 15 mimuta koji uvek uključim nakon sušenja.
Koja je oznaka mašine?
Koji je to program od 15 minuta, za šta služi i zašto ga puštaš nakon sušenja? Jel tada prazna mašina?

Proveri da nije nešto ostalo u mašini, pogotovo u prorezima gume na vratima (a i nju proveri da nije oštećena).
Pogledaj da li imaš program za čišćenje mašine, ali i ako nema možeš sama da pustiš, samo kupi sredstvo za čišćenje bubnja (ja sam našao u DM-u Nemačkoj (ali sigurno ima u Srbiji) par proizvoda).
 
Taj program pustam kako bih isprala bubanj od dlačica posle susenja i da prazna ke masina bez centrifuge.
 
A koji je to program koji puštaš? Šta kaže mašina, čemu je on namenjen? I kakav je program (koliko stepeni ima voda, za kakav veš je namenjen...)?
Jel si pregledala bubanj i gumu? Jel ima nešto da se zaglavilo ili da ima oštećenja na gumi?

Pogledaj u uputstvu (možeš da ga nađeš i na internetu) jel ima program za čišćenje.

Pitam ovo jer mislim da pogrešno koristiš taj program i da si tako napravila proglem. Mašina ne bi smela na prazno da radi, osim programa za čišćenje. Ako imaš ostatke dlačica u mašini posle pranja njih skineš vlažnom maramicom ili krpom/sunđerom.

Tokom pranja koristi kalgonit zbog kamenca.
 
Javio mi se problem kod Beko,mada je redovno cistim sircetom i sodom,da mi mirise na budj iz nje?
Sta raditi?
 
A da gurnes nos u odvod pa da vidis da ti odatle ne smrdi ? moguce da kroz crevo vraca miris.
 
Ako je buđ moraćeš opet da je očistiš, a za to bih koristio sredstvo tome namenjeno (pisao sam danas ovde o jednom). Glavni problem je odakle se javlja. Na pamet mi padaju 2 stvari:
  • da ne čistiš dobro (ne radi mašina sam ciklus, nego ti ručno i da onda ne opereš dobro sve; eventualno da ne čistiš dobro duboke ureze gume)
  • da čim mašina završi ti je zatvoriš i onda sva vlaga ostane u njoj
  • velika vlažnost prostorije (ali bi onda video i druge manifestacije tog problema: kondenzacija na drugim uređajima, vlaga/buđ na zidovima...)
  • da je neki drugi izvor (neki od odvoda ili silvnika, ili pak da je vlažna odeća stavljena u tu prostoriju i stojala neko vreme, a da nije mogla da se osuši).
 
Javio mi se problem kod Beko,mada je redovno cistim sircetom i sodom,da mi mirise na budj iz nje?
Sta raditi?
Jel si proverio dal ti radi grejač? Beko ne prijavljuje grešku, sem kad se uđe u servisni meni.
 
Masina kad odradi ostavlja se otvorena da se osusi,mozda gumu ne ocistim kako treba,kako da proverim grejac?
 
Nazad
Vrh Dno