Šta je novo?

Veš mašine

Nasao sam citajuci karakteristike Whirpool ves masine da je proizvedena u Rusiji. U ovoj situaciji je signal za izbegavanje te marke.
 
Otkud znam odakle je koji uređaj. Valjda je US brand. Znam samo da je koštala tada 23.000 i jednom smo dali oko 4.000 za zamenu ležajeva. Solidno pere i to je to.
Možda i Harley Davidson sad dolazi iz Indonezije, Mikronezije, Polinezije ili još neke majoneze.
 
ako je masina proizvedena u rusiji ne znaci da neces imati delova sutradan, ne zanosi se.
 
Ne mora da znači da je zemlja u kojoj se sklapa neki uređaj ujedno i proizvođač delova. Evo naš slučaj - dovezu sve iz inostranstva, naši ljudi za male pare to sklope i posle se gotov proizvod vrati nazad u inostranstvo.
 
"
Kada voda prođe kroz magnetno polje kristalizovana struktura čvrstih čestica se menja tako da molekuli vode počinju da se vezuju za njih.
Pripojene čestice nose vodu sa sobom kroz cevi i čitav cevovodni sistem. Kada se nađu pod pritiskom u zatvorenom sistemu ili prostoru, ove čestice se odvajaju.

"
...Kako ne možeš da razumeš? :)
 
Meni je sumnjivo to sa magnetima. Sećam se kad su prodavali magnete za smanjenje potrošnje goriva koji se stavljaju na crevo za dovod goriva i onda nešto rade pa se manje troši gorivo. 🤣
Prevara.
Da to radi već bi proizvođači to ugrađivali.
 
1.200 din regularna cena a daju ga na akciji za 300? Još malo pa će i dodatni gratis. Da to stvarno vredi cenu bi višestruko nabili.
 
"
Kada voda prođe kroz magnetno polje kristalizovana struktura čvrstih čestica se menja tako da molekuli vode počinju da se vezuju za njih.
Pripojene čestice nose vodu sa sobom kroz cevi i čitav cevovodni sistem. Kada se nađu pod pritiskom u zatvorenom sistemu ili prostoru, ove čestice se odvajaju.

"
...Kako ne možeš da razumeš? :)
LOL koliko ovo nema smisla :D
 
Pazario sam beko, na papiru mi deluje jako dobro za te novce.

Cekam da prodju praznici pa da mi je dostave...
 
1.200 din regularna cena a daju ga na akciji za 300? Još malo pa će i dodatni gratis. Da to stvarno vredi cenu bi višestruko nabili.
Postojao je i "model" AM001 (naravno, apsolutno identičan ovom AM002), ali je koštao 2500din :)
Onda verovatno rebrendiran u AM002 za 390 din :)
 
Nekad su bili ozbiljna firma...
 
Valjali su oni te "uređaje" i pre nego što ih je Hisense kupio.
 
Postojao je i "model" AM001 (naravno, apsolutno identičan ovom AM002), ali je koštao 2500din :)
Onda verovatno rebrendiran u AM002 za 390 din :)
Slična sorta TV Shopa, skoro pa pogodih.:giggle:

Nekad su bili ozbiljna firma...
Misliš na vreme kad smo živeli u ozbiljnoj državi?
 
Nisam shvatio iz objašnjenja da li ovo jede kamenac ili ga teleportuje. Kako nestane iz vode? Nešto se događa sa kristalima kad je voda pod pritiskom ali kad uđe u mašinu više nije pod pritiskom. Da li se tad kamenac vraća u prvobitno stanje ili je i dalje "vezan" za vodu itd...
 
Hahaha. Jes u pravu si. U moje vreme alhemija nije bila predmet.
 
Magneti čuda čine. Uklanjaju bolove, pospešuju mršavljenje, poboljšavaju ljubavni život... mogu i siću iz tuđeg džepa da izvuku ako je verovati Kebi iz Sunđer Boba.
Ako vam je previše komplikovano, veš perite demi vodom biće manje kamenca. Isto važi i za pranje zuba.
 
Da. Od kako su neodijumski magneti svima dostupni pun internet sa pronalascima koji prave besplatnu struju. Vrlo jednostavno: uzmeš svećicu (nije važan proizvođač), namotaš par navojaka bakarne žice oko keramičkog dela, zalepiš toplim lepkom na nju neodijumski magnet, zakačiš sijalicu na onu bakarnu žicu i OPAAAA - gori sijalica kao da je u trofaznu struju uključena.
Nikako da nađem vremena da napravim sebi par komada. Treba mi za TA peć. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Verovatno većina mašina ne greje vodu do zadate temperature.
N1 je pre neki mesec objavio priču čoveka koji se ganja sa LG servisom jer mašina umesto zadate temperature od 60C, greje samo do nekih 35-36C. A odgovor servisa je da mašina radi kako treba, a da njegov merač temeperature "nije po LG standardima". Verovatno je isto i kod drugih...
Ali eto, mašina ima energetsku klasu A+++ :)

Mislim da imam sličan slučaj. Ovo nije ni blizu 60. Bolje kupiti najjeftinije djubre nego ovakav LG.
 
Kako merite temperaruru vode u mašini?
 
Nazad
Vrh Dno