Šta je novo?

Valve VR headset

Prijavio bih se za termin između 11:00 i 12:00 u utorak 5.4.
Ukoliko je termin već zauzet u obzir dolazi neki od drugih termina.
E-mail sa podacima je poslat.

Hvala
 
Ja mogu na zadnji u ponedeljak. Od 18-19h
Tako da se vidimo
 
Evo i ja sam zainteresovan. Poslao sam podatke, koji god termin da imate mi odgovara.
 
mislio sam da ce biti vikend, ja bih mogao u utorak, samo eto da vidim da budu i ljudi koje znam tad tu.
 
Za sada imamo 15 prijavljenih, očekivali smo veću navalu s obzirom na faktor zanimljivosti ovakve sprave :) Par ljudi nije ostavilo u mejlu svoj nickname, pisali smo vam, proverite poruke, a takođe par ljudi nije ostavilo broj mobilnog, isto smo vam pisali. Što se tiče termina, koliko vidim samo troje, četvoro ima neki fiksniji termin, ostalima je svejedno ili nisu precizirali. Otuda i ostavljanje kontakta, da se čujemo i pokušamo da se dogovorimo za preciznije vreme kada bi došli da isprobate.

Moramo ovako preciznije da organizujemo kako ne bi bilo bespotrebnog čekanja na red, teško da ćemo sve u minut potrefiti, ali barem okvirno da optimizujemo prijave da svi budu zadovoljni :) Ja sam zadužen da kontaktiram sve osobe koje su se prijavile, tako da očekujte poziv od mene. Neko me zna, neko ne, ostaviću ovde svoje ime - Dragoljub - tako da kada se čujemo, da znate ko sam na forumu i o čemu je reč :) Ovaj isti post ostavljam na dva mesta, unutar vesti na sajtu i u Valve VR temi u Trendovi sobi na forumu. Imamo još dosta slotova, nemojte da čekate, prijavite se, nije tako česta prilika da iskusite ovako nešto, tako da ne oklevajte, nađite vreme da dođete i steknete odlično VR iskustvo.

edit:

Vidim i da ima ljudi koji su pisali u temi "HTC i Benchmark vas pozivaju..." , ali nisu poslali prijavu na [email protected]. Molio bih sve zainteresovane da pošalju sve potrebne podatke - ime, prezime, nickname na forumu i kontakt telefon na pomenutu mejl adresu. Takođe i za termin, ako okvirno znate kad vam odgovara, napišite i to u mejlu.
 
Poslednja izmena:
Ako ima slobodnih termina od 18:00 ja bi došao, možda nisma lepo pročitao ali nisam video koja je lokacija kako bi znao vremenski koliko mi treba da dodjem sa posla dotle?

Nadjoh neku adresu gore u Skojevskom blizu Svetog Luke. Jel tamo?
 
Poslednja izmena:
Ako ima slobodnih termina od 18:00 ja bi došao, možda nisma lepo pročitao ali nisam video koja je lokacija kako bi znao vremenski koliko mi treba da dodjem sa posla dotle?

Nadjoh neku adresu gore u Skojevskom blizu Svetog Luke. Jel tamo?

Nije, Stankom centar na Banovom brdu ispod pozeske, Stevana Brakusa ulica.
 
odlicna lokacija, htc vive pa brdo piva...

62531975.jpg
 
domaca atmosfera, prijatno osoblje, bez formalnosti, normalne cene i lepa basta
 
Svakom po kilo ćevapa i kobaja i po dve litre piva :D Odlična pivnica/kafanica, baš lepo mesto, a odmah je tu prekoputa :)
 
I skripavi sir na zaru, telece kobasice, kobasice od divljaci, a cevapi vrhunski...

I pivo svih vrsta...
 
To zvuci bolje od VR-a :D
 
Raste polako interesovanje, za sad 25 prijavljenih. Imam sve informacije zapisane, ali nećemo da otkrivamo podatke javno, tako da samo pišem nick i vreme koje (ni)ste precizirali, možda neko vidi da dolazite, pa se i on prijavi :) Javite ukoliko sam ispustio nekog, mislim da nisam.

1. Floyd - utorak ujutru
2. Hunder - ponedeljak 18-19h
3. Ranger - nije precizirao
4. perapk - bilo koji termin
5. marco89 - nije precizirao
6. Markic - utorak oko 10-11h
7. Boban Golubović - nepoznat nick i broj telefona - utorak između 10 i 13h
8. smith_bre - nije precizirao, verovatno utorak
9. 5ar - bilo koji termin
10. Nenad Jovanić - nepoznat nick - nije precizirao
11. dene - ponedeljak ili utorak nakon 17h
12. srkalo - nije precizirao
13. Lates - nije precizirao
14. mikenziyu - nije precizirao
15. Dusan K - bilo kad nakon 17h
16. ed_hunter3 - verovatno utorak
17. ukiman - oko 10h, verovatno ponedeljak?
18. sirNemanjapro - utorak u 10:00
19. nencak - nije precizirao
20. s_puder - nije precizirao
21. Bompy - utorak posle 17:00
22. mrbug - utorak posle 13:00
23. BataHTC - bilo koji termin
24. Renovatio - bilo koji termin
25. emaremare - utorak od 18h
 
čuo sam se sa smithom, on će u utorak isto kad i ja, samo nije precizirao u mailu.
 
Ajde posto sam bio prvi danas na testu htc vive, da dam neko svoje vidjenje stvari. Prvo bih pohvalio ljude sa bencha koji su omogucili ovu demonstraciju i bili maksimalno gostoprimljivi. :)
E sad, mogucnosti koje uredjaj pruza su zaista interesantne. Uglavnom su bili prostiji demo-i, dok su neki trazili malo vece angazovanje, ali nije bilo mind blowing grafike ako to neko ocekuje. Vecinu ih mozete naci na youtube-u. Osecaj prostora je fenomenalan, interakcija sa objektima je odlicna i kada malo udjete u stos i najprostije radnje postaju zabavne. Nema kasnjenja pri okretanju glave, sve je fenomenalno odzivno i na momente sam se pitao kako su uopste postigli toliko dobru i preciznu interakciju sa objektima. Mislim stojim u praznoj prostoriji, stavim naocare na glavu i buuuuuum, u totalno si drugoj dimenziji! :)
Jedina mana vr uredjaja, ne samo htc vive uredjaja, je rezolucija koja prilicno moze da ublazi osecaj (bar u mom slucaju), ali to je vec problem do grafickog hardvera koji treba da pokrece celu pricu pa ni proizvodjaci vr uredjaja nisu smeli da "pomahnitaju" sa rezolucijom.
Sve u svemu zaista prijatno i zabavno iskustvo. Ko ne veruje imace valjda prilike da proba! :)
 
Ovaj uređaj je zaista fenomenalan, u početku mi je trebalo vremena da ukapiram komande, ali posle par minuta, sve mi je bilo lako. Zaista su odradili sjajno uređaj, nije uopšte težak, lepo pristaje na glavu, grafika je solidna , mada vremenom će poboljšavati uređaje pa će i grafika biti bolja. Jedina stvar koja će biti malo problematična jeste prostor da bi ova stvarčica radila kako treba, traži dosta veliki prazan prostor.
Demo-i su bili sjajni, posebno onaj sa zombijima..
Da zahvalim celom Benchmark timu, što nam je omogućio da probamo ovako nešto.

Sent from mTalk
 
Veliko hvala Htc-u i Bench-u sto su omogucili prezentaciju i probu ovakvog uredjaja nama smrtnicima...
Prva i najbitnija stvar je da Vive ne zulja i ne smeta. Odmah kod prvih demoa Vive me je stvarno ubedio da se nalazim u prostoru koji je simuliran i to je sustina ovakve naprave...podvodni svet, svemir...i was starting to believe.
Nazvati ovo trecom dimenzijom je kao deminutiv. U ovom trenutku razvoja pc industrije Vive je mnogo vise od 3D-a i to nam bas treba jer nesto revolucionarno mora da pokrene hardware industriju napred (procesor i vga iz 2012. su sasvim dovoljni u 2016.)
Uredjaj koji treba imati svako geek domacinstvo u dogledno vreme (kad dodje dovoljno kvalitetnog software-a za uzivanciju).

p.s. maximalno zavidim svima koji jos nisu isprobali zombie demo...
 
Meni je trebalo pola sata da se snadjem u realnosti posle probe. Fenomenalno iskustvo, veliko hvala ekipi koja nam je ovo omogucila.

Taj osecaj da si tamo i da mozes sve je prosto neverovatan.
 
Probah i ja ovo cudo pa da malo podelim utiske. U startu nisam imao neka velika ocekivanja jer sam uvek razmisljao nesto po sistemu da se prvi macici u vodu bacaju ali definitivno sam dobio vise nego sto sam ocekivao. Ono sto me je najvise iznenadilo je samo kretanje u prostoru i osecaj sveta oko sebe. Sve je islo glatko, nije bilo nekog seckanja i slicno. Svi pokreti glave i kontrolera su zaista dobro preneseni u same demoe.
Kontroleri su stvarno odlicni. Osecaj da pogledas u kontrolere i vidis 2 pistolja je stvarno fenomenalan, jos kad bi imali neki feedback sistem sto nesumljam de ce biti u nekim narednim verzijama.
Mislim da sam tek sad stekao jasniji utisak u kom pravcu sve ovo moze da ide, sto me pomalo i plasi. Jer ne znam kako cu za jedno 10tak godina kada budem imao neku ovakvu spravu u kuci moci da se
nateram da odem recimo na posao ili radim nesto drugo. Ko ce recimo da ide sa oracima na besket ili tenis kada moze sa Djokovicem ili sa sa nekim NBA zvezdama da igra mec dok 10.000 hiljada ljudi
skandira njegovo ime. Vec sada postoje klinike u svetu koje se bave lecenjem zavisnosti od video igara, ali sa ovim u buducnosti ce to da poprimi efekat prave epidemije.
Neke zamerke bi bile kao i kod vecine ljudi koji su probali ovo nesto manja rezolucija i pikselizacija koja je prisutna. Koja doduse nestane kada se koncentrises na akciju.
Mislim da bi tu neki optimum bio 4K da bi dozivljaj bio potpun, sto bi vec moglo da se desi i sa sledecom generacijom uredjaja.
Tehnologija je tu samo je treba primeniti i naravno obezbediti dovoljno jak hardver da to sve gura.
Meni je malo smetala i udobnost same kacige, ili sam mozda ja malo glavatiji i malo vise skakao nego sto treba pa sam se propisno oznojio i usi su mi se nadule ko krofne.
Cak i u sobi sa klimom nosenje ovoga nekih 5/6 sati dnevno ne bi bio bas prijatan osecaj. Popularnost ovakvih uredjaja ce najvise zavisiti od sadrzaja koji proizvodjaci softvera budu ponudili.
Naravno demoi su lepi i mogao bih sa njima de se igram danima ali za odluku da se izdvoji prilicna suma novca, bar za nas obicne smrtnike
morao bi da stoji i odlican sadrzaj koji ce pored dobrog hardvera da zaokruzi ponudu.

Zelim da se zahvalim ljudima iz Htc-a i Bench-a koji su sve ovo omogucili. Nadam se da ce se neko setiti da uradi nesto slicno i sa Oculus Riftom.
 
Samo da kažem da sam danas konačno probao VR kacigu sa đozlucima (u svim ranijim prilikama sam nosio leće) i mogu da kažem da kolege cvikeraši ne trebaju da strahuju. VR može lepo da se koristi i sa četiri oka umesto dva :)
 
Pridruzio bih se zahvalicama HTC-u i Bench-u, iskustvo je bilo ... apsolutno fantasticno. Demoi su ludo dobro odradjeni, i ako ovo predstavlja pocetak, ne mogu da zamislim sta nas ceka za par godina.
 
Hvala puno ekipi sa Bencha za ovako dobru ideju i realizaciju, ulepsali ste mi dan, vec dve godine sanjam o tome da isprobam VR uredjaj.
Probao sam pre pola godine Oculus Rift DK2, ali bio je RollerCoaster demo, previse intezivan i bila mi je muka, a HTC Vive sto sam danas probao, oduvao ga je za nekoliko koplja.

Bicu izuzetno opsiran, jer toliko sam uzbudjen, da jednostavno moram sve ovo ispisati, pa koga ne mrzi neka cita :)

Pa da bacim koju dok su mi svezi utisci.

Prvo pozitivni:

Prvi utisak, Vau vidim kontrolore na podu, pa vau vidi kako lepo stoje u ruci, kako su detaljni, ostri i kako deluju ko da ih stvarno drzis, odziv im je takodje fenomenaln i totalno prirodan, sto vazi i za samu kacigu.
Kaciga je lagana i uopste mi nije zamarala glavu tokom pola sata koriscenja, kabl pozadi je mnogo tanji nego sto sam mislio i nije mi smetao, nije mi se desavalo da se umrsim u njega, jeste par puta kad je potreban brz okret oko sebe, ali onda ga jednostavno preskocim, imao sam osecaj gde je kad mi je to zatrebalo i tu nikakvih problema nije bilo... Naravno kad ovo nekad bude wireless uredjaj, bice jos veca imerzivna bruka.
Sundjer oko glave je udoban i kad se pritegne dobro kaciga na glavu, ne smeta nesto puno.

Drugi Vau utisak je kod prvog demoa Deep Sea, taj neverovatan osecaj dubine i prostranosti i osecaja da si tamo. Na dnu okeana si, stojis na palubi broda i stvarno deluje ko da si stvarno tu, setas, nagnes se da pogledas na dole sta se nalazi ispod broda, pa taj osecaj otkrica da vidis taj neki novi ugao je tako realan, pa pogledas gore, a ona jato raza prolazi iznad tebe, daleko daleko visoko, a iznad njih refleksija sunca i povrsina vode... to su momenti kad covek zanemi, kad vidis te dimenzije, koje su ogromne i kako si ti tako sicusan u svemu tome, znaci osecaj je epski realan te dubine i velicine objekta.

Treci Vau momenat je kad recimo cucnes da bi dovatio dva pistolja sa poda, pa ih stavis ispred sebe i gledas ih tako u rukama, kako deluju realno i lepo, ko da ih stvarno drzis u rukama, osetis se mocno, a kad pucas, osecas se kao neki kaubojac ili akcioni heroj. i sam taj osecaj pucanja, sa tom palicom koja ima okidac, bas kao na pravom oruzju je savrseno odradjen.

Cetvrti Vau momenat je interakcija sa svim zivim objektima u demoima, sve moze da se dotakne, pomeri, podigne, baci... recimo napumpas balon, pa ga ljuljas malo, pa ga bacis u vazduh i udaris drugom palicom da leti nebu pod oblake, taj momenat je jezivo realan, ko da sam ga uradio u pravom svetu, dakle animacija i fizika su ovde bez premca, na mnogo vecem nivou nego sto sam ocekivao.

Da kazem koju i o manama, bilo bi posteno, jer kao sto su neki vec rekli, ovo je prva generacija i mora imati mana.

Uredjaj kad se nosi pola sata, ipak se zagreje donekle i neizbezno je da ce te se oznojiti, ja sam bio solidno znojav i leti ovo nece biti bas prijatno za koriscnje, i bas je ironija da su oba uradjaja izasla bas na leto, ali osecaj je tolko dobar, da ce te se znojiti ko svinje, ali necete ni pomisljati da ga skidate sa glave. Znaci ja sam se plasio momenta kad ce mi reci da je ovo poslednji demo i da cu morati kacigu uskoro da skinem sa glave.
Pa sad, mozda ovo nece biti uredjaj koji ce se koristiti satima, mada je toliko zarazno da mislim i da oce, no zelim reci da su i tih nekih pola sata i sat toliko upecatljivi, da ce te biti ispunjeni i za to krace vreme zabave.
Takodje treba reci, da obzirom na znojenje, ovaj sundjer oko glave ce se lako i brzo zaprljati i mislim da ce biti potrebno cesto ga prati, sva sreca, dobija se dva, pa mogu da se menjaju dok se jedan pere.

Druga mana, a ovo je mozda subjektivno, jer se samo meni desilo jeste to da mi je slika bila mutna. Desilo mi se to i sa Oculus Riftom DK2, imam malo slabiji vid i teze fokusiram, a ne nosim naocare, tako da mi treba da malo spustim pogled na dole da bi bolje video i fokusirao, ali to nije moguce uraditi kad su ti sociva od kacige fixirana za lice, pokusao sam malo da otpustim kabl, da bi doveo oci pod tim uglom, ali onda kaciga malo spada na nos i teze je disati na nos, pa moras na usta, te je bolje dobro zategnuti taj kais, i onda obzirom da su ti sociva bliza, i vidi se nesto ostrije i ne pada ti na nos, ali obzirom da je stegnuto, nije nemoguca neka glavobolja posle nego vremena, ne znam, ja je nisam imao, ali mi je kaciga pola termina bila zategnuta, pola ne, naravno po mojoj volji.
Ono sto je jako pozitivno jeste to da sam se savrseno osecao posle tih pola sata igranja, sto je totalno suprotno od onoga sto sam doziveo sa DK2, mada za to je mozda i kriv taj intezivni Rollercoaster demo, pa sam za vreme igranja, skidao kacigu kolko mi je bilo neugodno i posle koriscenja sam imao vrtoglavicu i mucninu i boleo me je mozak, verovali ili ne... morao sam da sednem na klupu 10 minuta, da se oporavim, bas sam se uzasno osecao.
Bas zbog toga sam mislio da sam ja jako osetljiv na VR i da sam savrsena osoba za njegovo testiranje i bas mi je dosta laknulo kad sam uvideo da mi HTC ne smeta ama bas uopste, nije bilo nijednog momenta nelagodnosti.
Takodje da dodam da je mozda uredjaj bio malo znojav, pa su se zamaglila sociva od osoba pre mene ili vremenom od mene samog, jer sam se oznojio, ali to je samo teorija, ne znam dal je stvarno tako.

Treca mana - Screen Door efekat, naravno ne primeti se u zaru dozivljaja, ali ako ocete da ga pogledate, videcete ga odmah bez ikakvog problema, ali meni to nije smetalno ni priblizno onoliko koliko sam mislio.

Kad smo vec kod toga, cetvrta mana... osvetljenje ekrana je slabo i boje nisu punchy... ne znam dal je to namerno uradjeno da se ne bi vise nego sto treba zamaralo oko ili je to nedostatak trenutno tehnologije, ali nije isti intezitet osvetljenja i boja, kao kad gledas monitor za kompom... vec je nekako bledunjavo, pomalo providno, ne znam kako da opisem, slika nije upecatljiva. Od svih mana, mozda mi ovo najvise smeta, ali siguran sam da je ovo nesto na cemu ce se raditi, i da ce naredne generacije eliminisati ovaj problem.

Cetvrta mana, kod zadnjeg demoa, ona igra gde seces macem voce i povrce, zaboravih kako se zove... tu sam osetio mali lag u kontrolama od kad zamahnes mac, do momenta kad on udara vocku, a nekad se desi da kad je pogodis, ne poseces je, vec se samo odbije ko kosarkaska lopta od maca. Jedino tu sam primetio taj neki maleni lag, ali mozda je to softverski do same igre, a ne do uredjaja, ali vredi pomenuti.

Peta, pogled u daljinu nije toliko dobar i ostar, kao kad gledas nesto ispred tebe, gubi se preglednost na daljinu, recimo kad pucas na nekog iz velike daljine, tesko ga je pogoditi, jer se nekako slabije vidi... to je do niske rezolucije rekao bi.

Sve u svemu, prezadovoljan sam, ovo je jedno posebno iskustvo, da budes instant transportovan u neki novi svet, i da imas razna iskustva koja ne mozes u stvarnom zivotu.

Demo sa zombijima (kao vecini) :) mi je bio najbolji, najvise mi se svidelo okruzenje i akcija, zombi kad trci ka tebi, kad ti se priblizi, deluje ko da te stvarno neko napada, ko je opasan i ispred tebe, pa onda kad te igra transportuje na most, a desno od tebe velika kola - dzip, koja su tako velika i realna, da ti dodje da posegnes rukom i otvoris gepek, taj momenat mi je bio neverovatan, nesumnjive prisutnosti i verodostojnosti objekta.

Hvala puno jos jednom ekipi sa Bencha za ovu sjajnu ideju i sto je realizovala ovo, jako bi voleo ako je moguce u neko buduce vreme, ponovo nesto slicno organizovati, imam par drugara koji bi bas rado prisustvovali ovome, a ocu i ja jos :)

Dok je VR ovako skup, mislim da ce ljudi koji se odluce da ga kupe i iznajmljuju na dan, kupati sa lovom, jer ja bi platio i vise od 1000 dinara za koriscenje ovog cuda bar na jedan dan.

PS sto se tice cvoka, raduje me da je ovaj uredjaj udoban i sa njima, po recima kolege sa foruma, moracu i to da probam da vidim dal je problem bio do mene, jer mi je i na Oculus Riftu pogled bio malo zamagljen, tj imao sam problema sa fokusiranjem.

Edit

Da dodam jos nesto (verovali ili ne)

Palice su mi ok, lagane su, prijatne na dodir, ali mi jesu definitivno nesto vece nego sto bi voleo, da ne kazem da su malo glomazne.
Takodje onaj deo gde je trigger i gde se drzi je savrsen, ali gore swipe mi se uopste ne svidja i ne reaguje dobro.
Takodje nije bas precizan senzor kad pravis male pokrete kao recimo kad menjas boje u onom demou za crtanje.
Mislim da ce Oculus Touch biti mnogo bolji i skladniji, laksi i prakticniji uredjaj za koriscenje, plus nema swipe, vec pecurku gore, kao sto i treba da bude.
Mozda je za taj swipe ima ta mobilna firma HTC...
 
Poslednja izmena:
Kakav bi to DEMO bio da si Lars Ulrih na nekom mega koncertu Metalike.
 
S obzirom da sam se zbrljao pred kamerom, izmontiraće to Gizmo valjda kako treba :), moram u pisanoj reči da iznesem mišljenje.

Kod mene nije bilo tog inicijalnog "WOW" efekta. Do sada sam samo gledao video snimke demoa i razne promotivne video materijale za HTC Vive tako da sam i samog sebe spoiler-ovo. U suprotnom bih bio iznenađen jedino da nisam koristio internet u prethodne dve godine. Ono što video snimak ne može da dočara to je korišćenje samog uređaja i interakcija koju on pruža.

Vizuelno sam imao problema sa pojedinim demoima jel mi se celokupna slika činila mutnom. Ne nosim dioptiriju i probao sam da štelujem točkić za razmak između zenica na uređaju ali mi se taj blur javljao u određenim situacijama. Ponekad bi ga primetio na perifernom delu FOV-a što sam okarakterisao kao normalno jer se valjda fokusiraš na ono ispred sebe, ali opet na drugu stranu sami uređaji u rukama su mi delovali mutnije i primer HTC natpis na njima je bio sav u pixelima. Slično i sa nekim reprezentacijama ručnog naoružanja. Meni su, baš suprotno od jednog od gornjih komentara, udaljeni objekti delovali detaljnije. Valjda su udaljenije pa nisam primećio nesavršenstvo u teksturama. Filipovo mišljenje je da je potrebno malo duže vreme oku da se privikne, ali ne krije i da je tehnologija koju trenutno imamo takva da moraš videti krupne piksele ako su ti oči blizu ekrana i za sada je tako kako je. U više navrata mi je savetovao da ne pravim nagle pokrete vratom u stranu, ne znam da li zbog mogućih blur ili ghost efekata iako ih nije bilo u tim situacijama, a ja nisam bio svestan kako izgleda moje kretanje nekome ko gleda iz pravog sveta.

Najači utisci su mi iz demoa sa dronovima jer su zahtevali kordinisane pokrete rukama i nogama. Zanimljivo je da sam podsvesno osetio toplinu i tinjanje na koži ruke u pojedinim situacijama kada bi laser prošao suviše blizu koju ne mogu da opišem zašto se javila. Feedback koji se dobija od kontrolera je nešto sasvim drugo i mislim da to nije od toga. Mislim i da sam podsvesno otvarao usta kada sam pokušavao da probam neku od krofni u kuhinji. Tako da možemo isključiti i to što nisu zadovoljena sva čula(miris, ukus...). Mozak u trenucima zna da prevari. Uključiti celo telo u interakciju - to za mene čini pravi VR.Tu dolazimo i do sledećeg ograničenja a to je veličina prostorija. Po specifikacijama najveća dozvoljena razdaljina između beam sensora može iznositi do 5 metara, tako koliko god da vam je velik prostor nikad neće biti dovoljno velik da možete da pređete veliku razdaljinu u jednom pravcu. Jedino rešenje je korišćenje pokretne trake za hodanje/trčanje tipa Omni, što iziskuje i dodatna sredsta za investiciju.

HTC-u i Valve-u je potreban killer app da bi se uređaj omasovio. Aplikacija koja će opravdati i za sada visoku cenu koju je potrebno uložiti u opremu. Valve je gamerska kuća i ja trenutno ne vidim kako je to moguće kroz video igre ili demoe koji to pokazuju. I pored toga što je gaming zajednica velika i što se tu obrće veliki novac, mišljenja sam da aplikacija mora biti vezana za drugu oblast, ali možda se nešto i promeni u budućnosti. Facebook već ima kritičnu masu koju samo treba da "natera" da urone u VR sa njihovim uređajem.

Izašao sam napolje sa mislima o mogućnosti samog uređaja i dalje razmišljam o tome, isto kao što sam i razmišljao prethodnih godina. Ograničenja su samo u glavama i sve je u ideji tvorca da od ovog što trenutno imamo napravi još bolji doživljaj. Mlađe osobe obično imaju dosta entuzijazma na početku karijere i mislim da je za njih pravo vreme da se uključe u priču i probaju da celokupni sistem učine boljim dodatnim demoima i mogućnostima, a što da ne i da stariji preispitaju svoje ciljeve i upuste se u VR svet makar kao hobi. Ko zna šta iz toga sve može proisteći.

Još jednom zahvaljujem se Bench redakcije što su nam dozvolili da u ovolikom broju testiramo uređaj. To je pokazatelj koliko se ceni zajednica kada dobiješ ovakav uređaj koji je ekskluziva i do koga se ne dolati lako, pogotovo u našem okruženju, kada ga daš na probu drugima umesto da su odlučili sami da ga testiraju svih ovih dana.

Za kraj nešto najsvežije:

https://www.youtube.com/watch?v=GiDBp6OnsKY&nohtml5=False
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno