Šta je novo?

Usluga pomoći na putu

Ja amss ne bi uzimao mnogo lošija ponuda u odnosu na vozzi ili atlas
 
Dobro je imati pomoć na putu, čak iako ne voziš često. Desi se da ne možeš da pokreneš motor, jer se ispraznio akumulator, a onda pomoć dobro dođe.
Zato treba imati onaj mobilni jump starter ili kako se vec zove. Nikako da kupim, a bas je dobra stvar.
 
Zato treba imati onaj mobilni jump starter ili kako se vec zove. Nikako da kupim, a bas je dobra stvar.

I ja to zamalo da uzmem. Ali onda skontam da za 30ak godina koliko aktivno vozim, meni je trebalo jednom. A i tada sam se snašao za 15ak min. Ne znam koliko ima smisla jer bi to naravno već 10x crklo bez da je zaista upotrebljeno. Zamisli tu snažnu LiIon bateriju, leti na 70C u kolima?!?
:(

Ustrebalo mi je jos dva-tri puta, ali za nekog drugog tu pored mene.
 
To mi je nekako slicno kao i pomoć na putu. Najverovatnije ti nece trebati, ali ako zatreba rešavaš problem odmah. Meni se zalomilo da mi je trebalo dva puta do sada za sebe (doduse isti akumulator), a i kul je sto čas posla mozes da uletis nekome kao pomoć. I neuporedivo mi je bolje od kablova jer ti ne treba jos jedan auto.
 
Pa sada... Nekad je možda i moglo baš sve. Ja puntom nisam imao teorije da dam struju sestri na bmw. Onaj je mogao manje selo da napaja para dana 🙂
Ali uvek naleti neko jači... Uglavnom, zimi za neki put, skijanje i slično, obavezno ponese neko kablove.
Još nešto. Ovi kupovni kablovi su đubre teško uglavnom. Nikakva amperaža, uglavnom kratki, pre će da se zapale nego da nešto upale kako treba. Budu vreli posle dva verglanja.
Mi smo ih sami pravili, dva metra dobre crvene i dva crne. Uzmeš dva para klešta za njih. Mislim da ovi moji imaju preko 20 godina.
Nisu doduše ni zime kao nekada, pametna kola te upozore... Uglavnom zatrebaju ali baš retko. Ali kada zatrebaju bolje da su tu. Nije sada to nešto ogromno, zavuče se negde i zaboraviš na njih da su tu.
 
To mi je nekako slicno kao i pomoć na putu. Najverovatnije ti nece trebati, ali ako zatreba rešavaš problem odmah. Meni se zalomilo da mi je trebalo dva puta do sada za sebe (doduse isti akumulator), a i kul je sto čas posla mozes da uletis nekome kao pomoć. I neuporedivo mi je bolje od kablova jer ti ne treba jos jedan auto.

Nismo se razumeli. Uređaj je odličan onda kada ti ustreba, i AKO radi baš tada kada ti ustreba.
A garantujem da posle 2-3-4 godine starosti neće raditi kako treba.

Naravno da uređaj ima smisla samo ako ti je uvek pri ruci, a to zapravo znači da stoji u kolima.
Zimi na minusima, leti na 50-60-70C u kolima na suncu.
Ma da, (pre)živeće dugo...

Car start power boost, pa još ti manji, mogu zaista da upale automobil AKO je baterija u odličnom stanju, AKO je nedavno dobro napunjena, i AKO on sam nije recimo previše hladan.
(Zima, stoji u kolima, napolju -5 (situacija kada će najčešće zakazati naš akumulator)).

Imali smo u firmi neki bolji, profi, čitavo koferče od 15-ak kg. (20-ak službenih vozila).
Posle 2-3 godine je mogao da startuje dizela samo ako si ga upravo skinuo sa punjača, a posle 4-5 godina jedva je startovao benzinca 1.4.
Sve vreme je boravio u kancelarijama, i pravilno je punjen (imao je svoj neki inteligent-battery-managment, proizvođač je napisao da može biti stalno uključen u struju a on unutra nešto pametuje i misli kada kako i koliko da ga puni na osnovu bla.bla.bla...).
Za tih 5 godina koliko smo ga korisitli, upotrebljen je 10-ak puta. Eno ga u garaži, zamena baterije k'o 80% novog uređaja.
 
Poslednja izmena:
Jesmo se razumeli, samo ja nisam išao toliko u daljinu koliko može da traje itd. Slazem se da nije to savršen uređaj, ali uzecu jedan, pa ga mozda i budem testirao, ali se nadam da necu imati prilike.
 
Ovi kupovni kablovi su đubre teško uglavnom. Nikakva amperaža, uglavnom kratki, pre će da se zapale nego da nešto upale kako treba. Budu vreli posle dva verglanja.
Mi smo ih sami pravili, dva metra dobre crvene i dva crne. Uzmeš dva para klešta za njih. Mislim da ovi moji imaju preko 20 godina.
Nisu doduše ni zime kao nekada, pametna kola te upozore... Uglavnom zatrebaju ali baš retko. Ali kada zatrebaju bolje da su tu. Nije sada to nešto ogromno, zavuče se negde i zaboraviš na njih da su tu.
Gde kupiti ove kablove za napraviti? Koja debljina preseka je optimalna? Nije loše imati u kolima problem je kad ih nemaš a nemaš ni pomoć na putu.
Lakše je u toj situaciji naći auto koji će pomoći nego kablove...
 
Uzeo sam pre više od 20 godina. Elektro radnje, zaboravio sam presek koji je tačno, 16 mm2 mislim, 300A možda i više... Ima to sada po pokvari sam radnjama🙂
Raspitaj se malo. Ne znam koliko vuku ovi moderni tenkovi od kola.
Ilustracija, našao sad na netu, zašto sam pravio, ustvari svi smo pravili:
C99BF0C7-BC1C-4258-8076-C1392F273742.jpeg
 
Postoje i kvalitetni kablovi za start kola, ali nisu uopšte jeftini. Npr: https://lavauto.rs/product/kablovi-za-startovanje-900a-35mm2-4-5m/9058/
A postoje i fake kablovi za startovanje kola koji i jesu dobar deo tržišta. :(
Npr. levi i desni sa primera što dade Neša na slici.

Bilo šta što jeste bar 16mm^2 je ok za normalna vozila.
Problem sa ovim instalacionim kabelovima (desni primer na Nešinoj slici) je što mogu biti veoma kruti.
Dobri fabrički car-start kablovi bi trebalo da su finožični, sa silikonskom izolacijom što ih čini mekanim i flaksibilnim.
Ali posluže i home made ako je "krokodil" kvalitetan i kabel jeste to što na njemu piše.
Za home made su odlični provodnici što se koriste za aparate za varenje.
 
Poslednja izmena:
Probao sam malopre da kupim paket Vozzi Evropa preko njihovog sajta. Kada sam hteo da platim karticom, umesto 4399,20 din koliko je označeno za ovaj paket, hteli su da mi skinu 5500 din pa sam odbio transakciju. Koja je uopšte cena ovog paketa, zar nije ova koja je označena na sajtu, pa još obećavaju i neki popust?

Probao sam da nazovem i njihov call centar ali za ovakva pitanja, ne rade vikendom..? Hm, hm..
 
A za kakva pitanja rade, da li odgovaraju na pitanja tipa "Može te li mi pomoći?!!!" ?
 
Samo asistencija na putu vikendom, tako kaže automat..
 
Probao sam malopre da kupim paket Vozzi Evropa preko njihovog sajta. Kada sam hteo da platim karticom, umesto 4399,20 din koliko je označeno za ovaj paket, hteli su da mi skinu 5500 din pa sam odbio transakciju. Koja je uopšte cena ovog paketa, zar nije ova koja je označena na sajtu, pa još obećavaju i neki popust?

Probao sam da nazovem i njihov call centar ali za ovakva pitanja, ne rade vikendom..? Hm, hm..
Mislim da je ta cena sa popustom koji se dobija ako kupujes preko aplikacije. Tacno se poklapaju iznosi.

Screenshot_20230326_193447_Chrome.jpg

Screenshot_20230326_193433_Calculator.jpg
 
Instalirao sam i aplikaciju. Kad unesem broj telefona treba da unesem i kod sa SMS-a a kad probam da otvorim poruku, aplikacija me izbaci i vrati se na početak? I tako u krug..
Ovaj početak ne deluje obećavajuće ni malo...Ostaje mi da im pošaljem mail da mi pošalju uplatnicu pa da im tako uplatim, videću koju će cenu tamo staviti. Mada sam se dosta ohladio od ovog Vozzi jer ako ne možeš da se registruješ lako šta će tek biti ako mi nedaj bože zatreba šlepovanje u Grčkoj.
Ovo su problemi u najavi.:unsure:
 
Probao sam malopre da kupim paket Vozzi Evropa preko njihovog sajta. Kada sam hteo da platim karticom, umesto 4399,20 din koliko je označeno za ovaj paket, hteli su da mi skinu 5500 din pa sam odbio transakciju. Koja je uopšte cena ovog paketa, zar nije ova koja je označena na sajtu, pa još obećavaju i neki popust?

Probao sam da nazovem i njihov call centar ali za ovakva pitanja, ne rade vikendom..? Hm, hm..
Ja sam danas naleteo na isti ovaj problem, pa sam i ja odbio plaćanje, ali sam napravio screenshot gde se vide različiti iznosi pa im poslao na email. Nekoliko sati prođe bez odgovora, rekoh aj još jednom da probam, a izgleda nešto jesu čačkali, jer se tad već pojavio tačan iznos sa popustom, dakle 4399,20 dinara. Pola sata nakon toga me nazove čovek, kao vidi da sam uspeo da uzmem paket sa popustom ali eto čisto da pita da li je sve u redu prošlo, pa mi je i na mail odgovorio da je sve sada sređeno.
 
Ja sam nekako uspeo da aktiviram aplikaciju i kroz nju sam tražio da platim uplatnicom koju su mi poslali mailom. Na njoj je bio iznos od 4399,20 din. Platio sam putem ebankinga i sad čekam aktivaciju koja će biti za 72 sata.
 
Ja ne znam dal da platim sad ili da čekam 5 dana pred more. Prošle god mi grk pomerio za 10 dana ali je na kraju sve prošlo kako treba ali ove god sam zbog toga malo skeptičan.
 
Popust važi dok traje sajam automobila, tj. do sutra. Iskoristi to.
 
Za vozzi šta znači ako je popravka u inostranstvu recimo 500e da li sam u obavezi da platim razliku ili ako neću vozi auto kući?
 
Trebalo bi da je tako. Prvi put sam sada uplatio kod njih.
 
moje pitanje: U servisu ti pokrivamo popravku do 200€ za intervencije u Evropi. Šta ako je popravka 500e i ja ne želim da platim taj iznos?
Vozzi odgovor:U ovom konkretnom slučaju bi se vodilo kao da ste odbili celu uslugu. Mi Vam pokrivamo iznos naznačen u paketu, razliku doplaćujete Vi. Ako dobijemo pismenu garanciju servisa da vozilo ne može da se popravi u roku od 2 radna dana ostvarujete pravo na šlep do kuće bez doplate ili ograničenja u kilometraži.

a svi znamo koje su cene servisa u inostranstvu naspram Srbije. Popravka bude lupam 500e oni plaćaju 200e ti 300e a platiš pomoć na putu, šta reći......jedina dobra stvar je što besplatno šlepaju do prvog servisa pa tu već se pomoć isplati ako do nje dođe. oni i igraju na kartu da od 100 prodatih polisa 1 ili 2 istu i iskoriste - ČISTA ZARADA.
 
Znaci logicnije je da Vozzi snosi potencijalni trosak od min 1000 EUR za slep i logistiku, zbog potencijalne ustede uplatioca polise koja kosta 5k din, kome se auto pokvario u nedodjiji i koji umesto da resava problem koji ima sto pre, hoce besplatan slep i da kod majstor Zike opravi djuntu za 50 evra?

Stvarno treba nekad biti malo fer i realan.
 
...oni i igraju na kartu da od 100 prodatih polisa 1 ili 2 istu i iskoriste - ČISTA ZARADA.

Pa osiguranja tako i funkcionišu, sva na svetu, otkad postoje...
Srećom, ovakva osiguranja nisu obavezna.
 
Paket Evropa Max pokriva popravku do 400€ ali košta 8800 din. Da imaju paket za 500€ koštao bi verovatno oko 11000 din itd. Pitanje koliko ljudi bi platilo te skuplje pakete. Meni je ovaj od 4400 dovoljan. Ako me zadesi nedajbože kvar, moraću i ja da doplatim neki evro, šta da se radi.. Bar imam organizovanu popravku i prevoz, bolje i to nego sam tražiti majstore u stranoj zemlji.
 
Jesmo se razumeli, samo ja nisam išao toliko u daljinu koliko može da traje itd. Slazem se da nije to savršen uređaj, ali uzecu jedan, pa ga mozda i budem testirao, ali se nadam da necu imati prilike.
Он има опцију и да пуни лаптоп ја сам га више због тога купио
 
Kao sto rece Bata, nece ni jedno osiguranje da ide na varijantu da placa sve, vec svuda ima neko ucesce ili sta god.
Naravno da ce ici na zaradu koliko god moze, pa nisu oni humanitarna ogranizacija. Idu sa racunicom (nadom) da ce biti sto manje kvarova, tako da ce kad saberu sve prodate pakete i oduzmu sve troskove, da ce na kraju dana izaci na plus i to je sasvim normalno.
 
Ja sam nekako uspeo da aktiviram aplikaciju i kroz nju sam tražio da platim uplatnicom koju su mi poslali mailom. Na njoj je bio iznos od 4399,20 din. Platio sam putem ebankinga i sad čekam aktivaciju koja će biti za 72 sata.
Stvarno je bezveze što "ukradu" ta tri dana na aktivaciju.
Npr. ako si kupio paket 1.1.2023., datum aktivacije je 4.1.2023, a datum isteka 1.1.2024.
U redu mi je što su se zaštitili sa ta tri dana, ali računajte onda godinu trajanja paketa od datuma aktivacije.
 
Nazad
Vrh Dno