Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Jel sa treba neko da te pita "žašto"? :)
 
Evo testa nekih low-capacity flasheva koje imam:

flashtoolkitkingstondat.png


flashtoolkitverbatimsto.png


Program nije "video" flash od HP-a 256MB, a bas sam se pitao koja je njegova brzina. :)

Bas mi je cudan test na prethodnoj strani za Cruzera. Ta brzina je stvarno mala.
 
Poslednja izmena:
Corsair VoyagerGT

sl1. Corsair VoyagerGT 04GB (očigledno SLC)
sl2. Corsair VoyagerGT 16GB (očigledno MLC)
 

Prilozi

  • Corsair Voyager GT 4GB.png
    Corsair Voyager GT 4GB.png
    43.6 KB · Pregleda: 128
  • Corsair Voyager GT 16GB.png
    Corsair Voyager GT 16GB.png
    46.7 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
Kingston USB flash KDTC10 8GB
 

Prilozi

  • 26088_(1).jpg
    26088_(1).jpg
    19.9 KB · Pregleda: 64
  • FlashToolkit_KingstonDataTraveler C10.png
    FlashToolkit_KingstonDataTraveler C10.png
    47.9 KB · Pregleda: 106
Jel moze neko da predlozi sta kupiti u ovome trenutku sto je ispod 30e ali da ima dobre performanse read/write a da je 16GB, i da je lako naci na nasem trzistu!?
Za sada vidim da Verbatim od 16GB Store'n' GO jede sve USB-e.
Do sad sam imao od 2GB i 4GB od Verbatima i prezadovoljan, ali vidim da ga je teze naci sada u Srbiji.
Thx
 
Verbatim od 16GB Store'n' GO jede sve USB-e.

Thx

ja koliko vidim sa NT Company sajta taj verbatim je ispod proseka

* Brzina čitanja: 18 MB/s
* Brzina upisa podataka: 9 MB/s

Transcend jetflash od 16giga u atomu, upisuje sa 18MB/s a čita 30 MB/s. hiljadu dinara skuplji.
 
ja koliko vidim sa NT Company sajta taj verbatim je ispod proseka

* Brzina čitanja: 18 MB/s
* Brzina upisa podataka: 9 MB/s

Transcend jetflash od 16giga u atomu, upisuje sa 18MB/s a čita 30 MB/s. hiljadu dinara skuplji.
Koji Trancadent JetFlash posto ima milion vrsta???
Mozes mi postaviti screenshoot-e read/write-a?
Zakljucujem na osnovu dosadasnjeg iskustva sa Verbatimom + ovog sajta http://www.testfreaks.com/blog/information/16gb-usb-drive-comparison-17-drives-compared/
gde je on medju top10!
 
Verbatim..vidim test ovde na Bechu..u ovom topicu par strana ranije:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?p=1775603&highlight=verbatim+16GB#post1775603
Prvi post na gore pomenutom linku!
Pogledah taj post... ako nije problem, objasni lepo sta je tu sto "jede" sve ostale?
Po zvanicnoj specifikaciji je ispod proseka, kao sto rece scheilinkin... po ovoj slici, tj. testu u Flesh Memory Toolkit-u, radi bolje od specifikacije, ali je i dalje tek prosek.

Sto se pak tog Transcend-a tice, rec je o JetFlash 600 seriji... 32MB/s read i 18MB/s write, ima ga u kapacitetima od 4 do 32GB, s tim sto se razlikuju brzine upisa zavisno od velicine (od 12 do onih 18MB/s).
Za njega bi se eventualno moglo reci da "jede" ostale... mada i od toga ima brzih, naravno.
 
Pogledah taj post... ako nije problem, objasni lepo sta je tu sto "jede" sve ostale?
Po zvanicnoj specifikaciji je ispod proseka, kao sto rece scheilinkin... po ovoj slici, tj. testu u Flesh Memory Toolkit-u, radi bolje od specifikacije, ali je i dalje tek prosek.

Sto se pak tog Transcend-a tice, rec je o JetFlash 600 seriji... 32MB/s read i 18MB/s write, ima ga u kapacitetima od 4 do 32GB, s tim sto se razlikuju brzine upisa zavisno od velicine (od 12 do onih 18MB/s).
Za njega bi se eventualno moglo reci da "jede" ostale... mada i od toga ima brzih, naravno.
Da..mislio sam da jede ostale..jos iz vremena kada sam uzeo Verbatim store'n' go od 2GB onaj crveni...i store'n' go plavi capless od 4GB.
U odnosu na ostale USB-e tih kapaciteta pomenuta dva USB-a daju jako dobre rezultate.
Kada sam pisao post nisam video rezultat sa grafikona, vec sam pricao na osnovu steknutog iskustva sa Verbaatimom.
A serija v10 od Trancadenta??
 
A serija v10 od Trancadenta??

Bila je jedna samo serija v10 koja je dosla kod nas (jedna od prvih uvoza) koja je bila neobjasnjivo brza... to se rasprodalo , i ove danas sto se prodaju su klasicne ... ni makac vise preko specifikacije ... A ista nije impresivna :(
 
Poslednja izmena:
Koji Trancadent JetFlash posto ima milion vrsta???
Mozes mi postaviti screenshoot-e read/write-a?
Zakljucujem na osnovu dosadasnjeg iskustva sa Verbatimom + ovog sajta http://www.testfreaks.com/blog/information/16gb-usb-drive-comparison-17-drives-compared/
gde je on medju top10!

a nema ga niko u srbiji očigledno pa da je uradio test sa tim programom, ali na sajtu piše. mislim nije da im 100% verujem ali su jedini koji danas uopšte kače takvu informaciju na sajt. eno čak je i corsair izostavio tako važnu stavku kao što je brzina čitanja i zapisivanja. uostalom kupiću ga pa ću ja okačiti slike
 
Da..mislio sam da jede ostale..jos iz vremena kada sam uzeo Verbatim store'n' go od 2GB onaj crveni...i store'n' go plavi capless od 4GB.
U odnosu na ostale USB-e tih kapaciteta pomenuta dva USB-a daju jako dobre rezultate.
A, pa to bilo davno... ali se secam tog vremena, bio taj Verbatim solidno brz tada :)
Ipak, svasta je izaslo od tog vremena...


2 scheilinkin:
Koji uzimas, 16 ili 32GB?

Ja se nesto razmisljam, jos nisam nacisto, trebalo bi mi nesto vise od 16 giga (i ove novije igre sve vece, isoi znaju da budu i preko 16 giga), pa bas gledam u pravcu onog od 32GB... pa cu da kacim i ja score, mada bi trebalo da budu isti ili bar priblizni, jer dele specifikaciju.
 
I na kraju ostadoh bez saveta sta uzeti od 16GB USB-a a da je do 3000din..
 
uzmi san disk cruzer za 2900din u gigatronu, samo jedino ako si u bg pa da skokneš do njih. razlog je taj što sam ja, ne razmišljajući, poručio isti još prošlog četvrtka. međutim čim se raspitujem o ovom transcendu znači da mi ovaj san disk nije ni stigao, niti su me zvali iz gigatrona da potvrde ili kažu da nemaju na lageru.
e sad, ja ću poručiti ovaj transcend od 16GB (krastavac 8000 din dajem ali samo za 1,5TB HDD, eventualno za popcorn :) ), jer mi flash treba pod hitno. a ovi(gigatron) ako ga pošalju ili ako budu zvali, samo ću da ih #$%& da ne kažem šta :D
 
Pa cini mi se da ce ipak biti Trancadent..moj izbor..
Sandisk Cruzer se najlosije pokazao na testovima koje sam gledao i ima najavece vreme upisa i pristupa podatcima.
 
pazario sam onaj transcend od 16giga

e sad malo zanimljivosti
prva slika je kad ga ubodem na prednji usb na kućištu, baš sam se začudio sa rezultatima, druga slika je kad je uboden direkt na matičnu odpozadi a treća slika je šta piše dok prebacuje fajl na usb, ide od 18-20MB/s. četvrta je sa usb-a na ploči


bilo kako bilo ja sam prezadovoljan zato što za razliku od onog kingstona radi kao da sam sa fiće prešao na ferarija.:wave:
 

Prilozi

  • FlashToolkit_JetFlashTranscend 16GB.png
    FlashToolkit_JetFlashTranscend 16GB.png
    77.5 KB · Pregleda: 95
  • FlashToolkit_JetFlashTranscend 16GB_12.png
    FlashToolkit_JetFlashTranscend 16GB_12.png
    77.6 KB · Pregleda: 101
  • Untitled.png
    Untitled.png
    50.8 KB · Pregleda: 93
  • zadnji usb.png
    zadnji usb.png
    49.4 KB · Pregleda: 92
Odlicno, da te dugo i pouzdano sluzi. cheers
(pu, pu, da ga ne ureknem :p)
 
pazario sam onaj transcend od 16giga

e sad malo zanimljivosti
prva slika je kad ga ubodem na prednji usb na kućištu, baš sam se začudio sa rezultatima, druga slika je kad je uboden direkt na matičnu odpozadi a treća slika je šta piše dok prebacuje fajl na usb, ide od 18-20MB/s. četvrta je sa usb-a na ploči


bilo kako bilo ja sam prezadovoljan zato što za razliku od onog kingstona radi kao da sam sa fiće prešao na ferarija.:wave:
Aj' ga provuci kroz HD Tach i HD Tune ;)
 
hd tune, tach quick i tach long

jel to valja išta pošto se ne razumem
 

Prilozi

  • HDTune_Benchmark_JetFlashTranscend_16GB.png
    HDTune_Benchmark_JetFlashTranscend_16GB.png
    42.2 KB · Pregleda: 73
  • hd tach.png
    hd tach.png
    63.4 KB · Pregleda: 83
  • hd tach long.png
    hd tach long.png
    63.2 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena:
hd tune, tach quick i tach long

jel to valja išta pošto se ne razumem
Ma valja, kako da ne - iako je ispod specifikacije, jasno ti je i samom... ali daj write test iz HD Tach-a, to je ono sto nas je najvise interesovalo :)
 
Utisak Corsair 8gb voyager

file [film] od 720mb

copy tj write ~ 11mb/s



write ~ 92mb/s !?!?! [jedva sam uhvatio printscreen skoro za sekundu je kopirao ]


procenite sami :wave:

ps : formatiracu ga u NTFS da vidim kako se nosi sa gb file-ovima.. i jedno pitanje pre nego sto krenem u format, da li je normalno da su ovolike razlike !?

evo ga update
 

Prilozi

  • fmt.png
    fmt.png
    81.4 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena od urednika:
Ne razumem... jos ce da ispadne da je ovaj Voyager brzi od JetFlash-a 600?!?

Dajte bre read/write iz HD Tach-a, s tim smo se odomacili, pa da tumacimo kako valja :)


P.S. I sigurno ti read nije 92MB/s... :d:d
Nesto iskesirao, sta li je... ali sigurno nije toliki read, znas i sam.

Aj' sto ne moz' sam fles da bude toliko brz, nego sto ne moze ni kroz sam USB port da se progura tol'ka brzina! :p
 
Sta god da mu je uradio svaka chast. Sa fleshke na hdd iskopirao je tek toliko da sam stigao da lupim print screen.

Evo sad cjem read/write iz HD TACH-a. Sorry sto nisam isposhtovao proceduru.

ne radi hd tach na win7 x64bit :/

drugi edit : ono je bio bag def. sada sam kopirao na drugi hdd i read je 29mb ! .. ps kako da omogucim write u ovim testovima ? [ iskren da budem do veceras nikada nista od ovih testova nisam ni koristio ]
 
Poslednja izmena:
Ma valja, kako da ne - iako je ispod specifikacije, jasno ti je i samom... ali daj write test iz HD Tach-a, to je ono sto nas je najvise interesovalo :)

bih ali ne kontam kako da to izaberem. kad ga pokrenem daje mi samo ovu sliku

68702111.png


i ta dva, quick i long, sam i uradio
 
Sta god da mu je uradio svaka chast. Sa fleshke na hdd iskopirao je tek toliko da sam stigao da lupim print screen.
Ma kazem ti, nesto iskesirao... mozda onaj write sto si radio prethodno, ko ce ga znati...
Evo sad cjem read/write iz HD TACH-a. Sorry sto nisam isposhtovao proceduru.
Ma kakva procedura, druze, nema ti ovde procedure... vec cisto da vidimo sta pa oni kazu, nekako sam se navikao da gledam te grafike :)
ne radi hd tach na win7 x64bit :/
Kako ne radi... meni sljaka savrseno? I HD Tach (obican) i HD Tach RW.
Ili to mislis samo na write test, meni on puca... read test radi normalno, identican skor kao na XP-u (32-bit).
drugi edit : ono je bio bag def. sada sam kopirao na drugi hdd i read je 29mb ! .. ps kako da omogucim write u ovim testovima ? [ iskren da budem do veceras nikada nista od ovih testova nisam ni koristio ]
Za tebe, kao i za scheilinkin-a vazi isto: treba vam HD Tach RW ;)
 

Prilozi

  • HD Tach RW.PNG
    HD Tach RW.PNG
    40.5 KB · Pregleda: 53
  • Apacer HT203 full.png
    Apacer HT203 full.png
    36.5 KB · Pregleda: 61
ajd daj neki link odakle da ga skinem. na netu (google) ga nema nigde, a ni na torrent sajtovima
može i na PM ako je problem ovako
 
ajd daj neki link odakle da ga skinem. na netu (google) ga nema nigde, a ni na torrent sajtovima
može i na PM ako je problem ovako
Vidi radi li ovo sto ti wolf okacio... ako ne - davaj mail na PM ;)

Isto vazi i za Okija :p
 
Nazad
Vrh Dno