Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Verbatim Store'n'Go 16GB
 

Prilozi

  • VerbatimSTORE N GO.png
    VerbatimSTORE N GO.png
    45.6 KB · Pregleda: 245
Transcend JetFlash V10 16gb

Dakle ocekivao sam da bude malo sporija od V10 8gb koji sam vec posedovao, i rezultate vec postovao. Medjutim neznatno je cak i brza. Ovi modeli su zveri ! Write speed je jednostavno FENOMENALAN. A po ceni od 3k dinara ovaj model cak nije ni skup.
 

Prilozi

  • Bosla_JetFlashTranscend 16GB.JPG
    Bosla_JetFlashTranscend 16GB.JPG
    76.3 KB · Pregleda: 353
Poslednja izmena:
Evo jedan Sandisk Cruzer Contour od 16GB, kupljen pre par meseci:
 
Dakle ocekivao sam da bude malo sporija od V10 8gb koji sam vec posedovao, i rezultate vec postovao. Medjutim neznatno je cak i brza. Ovi modeli su zveri ! Write speed je jednostavno FENOMENALAN. A po ceni od 3k dinara ovaj model cak nije ni skup.

Izgleda ko ekstra sprava, pogotovo za te pare. Mogao si i sliku samog uredjaja da postujes, al dobro, google je tu :)
 
evo i slika ... :)

act_DownloadImg.asp


TRANSCEND-16GBJETFLASHV10-T.jpg



Samo ne razumem na onoj jednoj slici sto pise da je crn , kad se vidi , a i jeste zelen :p Crni je 8gb model xD
 
Poslednja izmena:
Transcend jetflash v8 4gb

Nemam trenutno sliku, ali imam rezultate:
Read speed: 15.8 mb/s

Write speed: 5.9 mb/s
 
Dakle ocekivao sam da bude malo sporija od V10 8gb koji sam vec posedovao, i rezultate vec postovao. Medjutim neznatno je cak i brza. Ovi modeli su zveri ! Write speed je jednostavno FENOMENALAN. A po ceni od 3k dinara ovaj model cak nije ni skup.

Bosla, da li bi mogao da okacis i test brzine FLASHa u zavisnosti od velicine fajlova, pre svega fajlova manjih od 1MB znaci 500kB, 100kB, 10kB.
 
PQI 4 gb

Nije nesto ali to je to...:)
 

Prilozi

  • FlashToolkit_Generic USB Flash Disk.png
    FlashToolkit_Generic USB Flash Disk.png
    55.7 KB · Pregleda: 124
Da li neko imao prilike da testira novije Corsair Flash Voyager-e od 8GB? Razmisljam o njemu i o Transcendu V10....
 
Uzeo sam Transcenda V10 od 8GB, evo rezultata.

Imam prastaru masinu, Duron na 800MHz, pa je zato CPU zauzece 20%, a i nemam usb2.0 na ploci, nego ide preko PCI kartice, pa bi rezultat sigurno bio bolji na normalnom kompu.
Ono sto me cudi je da preko Total Commandera write ne prelazi ~7MB/s:smash:, a isto je i preko Windows Explorera:mad:. Da li neko ima ideju zbog cega se javljaju te razlike i da li mogu da se priblizim tim ~14MB/s?
 

Prilozi

  • v10.JPG
    v10.JPG
    93.5 KB · Pregleda: 117
Imam A-DATA 16GB XPC Xupreme ,zadovoljan brzinom,evo i slika:


Citanje stalno ~30MB/sek a pisanje 6-9MB/sek...
 
Poslednja izmena:
TRANSCEND V35 4GB (ponovo)

domcale
Transcend jetflash v35 4gb
Nemam trenutno sliku, ali imam rezultate:
Read speed: 15.8 mb/s

Write speed: 5.9 mb/s
(ovaj put mu se nesto nece :p )
 

Prilozi

  • FlashToolkit_JetFlashTS4GJFV35.png
    FlashToolkit_JetFlashTS4GJFV35.png
    46.8 KB · Pregleda: 76
Samo da javim, V10 je crko, ostvarivao je write od ~10MB/s na normalnim kompovima, doplatio sam za Flash Voyager i dobio fantasticnih ~5-6MB/s za write. :mad::smash:
Ali ajde, valjda ce biti pouzdan...
 
Samo da javim, V10 je crko, ostvarivao je write od ~10MB/s na normalnim kompovima, doplatio sam za Flash Voyager i dobio fantasticnih ~5-6MB/s za write. :mad::smash:
Ali ajde, valjda ce biti pouzdan...

:laugh:

Verovatno se premorio od tolike brzine. Kvalitet...
 
Poslednja izmena:
na Corsair forumu sam naleteo na zanimljiv program:

http://www.sdcard.org/consumers/formatter/sdfv2000.exe

kada sam formatirao Corsa, write je bio bolji za ~25%, a isti je slucaj i sa Samsungom od 2GB i TakeMS-om od 512MB, znaci, program bi trebalo da radi sa svim fleskama.
posle formatiranja samo treba izvaditi fles, preko safely remove-a, standardno, a zatim ga opet prikljuciti.
 
Apacer Handy Steno AH522 16GB

P.s. Stik je bio više od pola zauzet prilikom testiranja pa ne znam ima li nekog uticaja na rezultate.
 

Prilozi

  • FlashToolkit_        USB FLASH DRIVE.png
    FlashToolkit_ USB FLASH DRIVE.png
    75.3 KB · Pregleda: 106
Poslednja izmena:
Transcend SDHC 8GB memorijska kartica + njen chitach:

attachment.php
 

Prilozi

  • 2009-06-22_004049.jpg
    2009-06-22_004049.jpg
    224 KB · Pregleda: 599
SanDisk Cruzer Micro 8GB

Ni malo skuplji i izvikani stikovi nisu više garantovano i brzi... na moju žalost.
 

Prilozi

  • FlashToolkit_SanDisk Cruzer.png
    FlashToolkit_SanDisk Cruzer.png
    49.6 KB · Pregleda: 131
  • Cruzer.PNG
    Cruzer.PNG
    30.6 KB · Pregleda: 75
transcend 4gb v30
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    110.3 KB · Pregleda: 102
APACER 2GB Handy Steno AH223

attachment.php


PRESTIGIO 4GB Leather

attachment.php
 

Prilozi

  • FlashToolkit_ USB FLASH DRIVE.png
    FlashToolkit_ USB FLASH DRIVE.png
    48.8 KB · Pregleda: 451
  • FlashToolkit_4096MB flash drive.png
    FlashToolkit_4096MB flash drive.png
    48 KB · Pregleda: 453
Kingston data traveler 150 32GB

kingston-data-traveler-150-flash-drive-review-promo.jpg


Formatiran NTFS
Performanse

kingston.png
 
Poslednja izmena:
Kingston DataTraveler G2, 16GB, NTFS:
[img=http://img269.imageshack.us/img269/4605/flashtoolkitkingstondat.th.png]
Kopiranje 700+MB fajla na flash, Total Commander: ~5150 kbytes/s

Transcend JetFlash T5, 8GB, NTFS:
[img=http://img412.imageshack.us/img412/6696/flashtoolkittranscendje.th.png]
Kopiranje 700+MB fajla na flash, Total Commander: ~14500 kbytes/s

Da li je moguce da mi toolkit prijavljuje za Kingstona ovoliko velike brzine upisa, a da pri kopiranju ne mogu da predjem 5MB/s. Probao sam da kopiram i sa Windows Explorerom i TeraCopy, i isti je rezultat.
 
ljudi,nesto mi je skroz neverovatno..imam HDtach (najnoviji malopre skinuo) i testirao sam obe memory stick pro duo (sony),jedna od 4 i jedna od 8GB.e sad,meni u realnom radu ova od 4GB izgleda kopira/cita/radi brze,a HDtach prijavljuje da je average read speed za nju 6.6MB/s a za 8GB 9.5MB/s...sad,gde gresim? :D
 
probaj i sa nekim drugim programom za benchmark usb-ova.. mozda se HD Tach natripovao..
 
Kopiraj preko Total Commandera i imaces realnu sliku.
 
Narode, Corsair Voyager GT od 2GB mi je postao premali. On ostaje kao reyervni i kao extra pouzdano resenje, ali mi treba nesto sa vecim kapacitetom.

posto odavno nisam pratio, sta sad valja i sl.?

Znaci, zanima me nesto sto se moze kupiti ovde, kapaciteta 8 ili 16GB i da bude fine brzine (mada, posle Voyagera ce mi sve biti sporo :d)
 
Nazad
Vrh Dno