Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Sa 1GB test file-om preko USBa, read ce biti realan, a verovatno i write, ako nije enablovao writeback cache explicitno.

Nemoj se falis, da ne izvucem ja Intel X25-E "flesku", da pokazem sta je random read/write preko USBa :D Ima negde vec postavljem test :)
Super je to, ali je glomazno za nosenje, to je iskljucivo za TV tj. unutar kuce.
A ima i ona, bese Kingdian?, varijanta externog SSDa, ali mnogo kompaktnijeg!
 
Televizor sa USB-om nemam pa ne mogu da probam. Evo i Anvil test:
Anvil+USB3+SSD.JPG
AS SSD
AS SSD + USB3 +SSD.JPG
ATTO
ATTO+USB3 +SSD.JPG
Veličina je jedina "mana" ali meni to ne smeta, dovoljno je tanak da stane u svaki džep. Na plus strani su veći upis koji može da izdrži, brzina i ne greje se uopšte. Ovo je jeftin SSD a USB je neki levi koji sam platio 850 dinara. Sa bržim SSD-om i nekim boljim USB-om, eventualno USB-C 2nd gen bi sigurno bilo bolje. Neznam dali NVMe + USB-c 2nd gen može da radi na NVMe brzinama ali sumnjam.
Sa linux-om na njemu ne vidim nikakve razlike u radu naspram priključen kao SATA (imam 2.5" fijoku).
Kingston DT50 Data traveler 16GB, USB3.1
Chrystal + Kingston USB3.JPG
 
Poslednja izmena:
KingDian P10 Portable SSD USB 3.0 240GB

KingDian 240GB 18.10.2018.JPG
 
Sve je to ok, ali flash je flash. SSD ima velicinu i nije bas praktican.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Znam da pazim na stikove, tako da ipak volim da bude kompaktno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovako nekako ali nije baš ovaj:
adapter usb3.JPG
 
Gde su ga uzeo i koliko para?

Ja sam uzeo kod ovog https://www.aliexpress.com/item/Kin...641.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.14234c4dgofujI ali sad nema 240GB i cena mu je MNOOOGO velika, tako da on otpada. Platio 48,11€, prosao bez dazbina, zamolio da napise malu cenu, mislim da sam trazio 18,90€ da pise a on napisao 6$... :D

Ima kod ovog https://www.aliexpress.com/item/Kin...id=0010dd63-eb9b-4e71-8910-11c2efa439a2&tpp=1 za 46,14€ danas.
ovde za 40,47€ https://www.aliexpress.com/item/Kin...lgo_pvid=a89e9ac3-e1d1-4a45-9bda-fab8ab6ef3d5
ovde 40.42€ https://www.aliexpress.com/item/New...lgo_pvid=a89e9ac3-e1d1-4a45-9bda-fab8ab6ef3d5
Kucaj u pretrazi KingDian Portable SSD USB 3.0 pa vidi sta ce ti izbaciti.
 
Da si pogubio usb stickova kao ja, bio bi ti praktičan.
Ja izgubio jedan mozda, i to one neprakticne... ali sada trazim ovaj SanDisk Go, sto sam ranije uzeo, od 64GB, da ga nisam izgubio negde :D

Stigao ovaj kod nas, SD EGO od 128GB, 4640din, isprovericu brzine cim budem imao vremena.
 
Све у свему, своди се на фиоку за SSD па ваљда може да се искористи било која 2,5" USB 3.0 фиока.
Fijoka može da bude još manjasa sve diskom. Rade i 2.5" HDD sa tim adapterima. USB3 daje više struje nego USB2 pa ne mora dupli USB. Ima i USB3 sa dva USB-A a to će trebati za HDD kada se priključi na USB2, specijalno na laptop. SSD-u treba daleko manje struje. Sada ima jeftinih SSD-a a treba samo jedan adpter.
 
Moze li jedna informacija od ovih koji imaju DTEG2/64GB, da li je pri upisu brzina konstantna ili ima minimalna variranja ili ima konstantna variranja?
Isto pitanje i za HXS3/64GB.

CountMike@ mozes li da das neki link za te stvari koje pominjes?

alfaunits@ koliko je moguce sto pre.
 
Poslednja izmena:
Ufff, ovaj flash nije za gledanje :D Sequentials su relativno OK, ali random je beskoristan.
Vredece samo za kopiranje filmova i virtuelnih masina :)
SanDisk Extreme Go.

Ipak je drugi onaj SanDisk Extreme, a isto ima SD CZ80 oznaku.
 
Zar nije oznaka SDCZ800 a ne SDCZ80? Da li je ipak bolji izbor DTEG2?
 
Ova sto si uzeo je SDCZ800 3.1 a ona provereno dobra koju svi hvale je CZ80 3.0 (stariji model), to se ne gubi, to se cuva.
Moze li neki screen-test tog sto si danas uzeo, ako te ne opterecuje i kakvo je kvaliteta sama plastika i klizac u odnosu na stariju?
 
@alfaunits, jel to onaj sto je oko 4600-4700din? Nije kao 3.0 znaci? Sada cu okaciti rezultate tog mog Extreme.
 
Da, taj. Ma kakvi, ono nije ni za poredjenje :)

E sad... imam jos neku flesku 64GB od nekud, a pojma nemam odakle! Trenutno imam:
- Extreme 64GB
- Extreme Go 128GB
- Ultra 64GB

Moze rezultat sutra verovatno, sada imam samo USB3 samo na piglu Mac-u (gde ne radi USB punom parom jer koriste hubove..) i na matorom kompu, gde ni sam adapter ne moze preko 250MB/s ni teoretski ;) (EC34 card)
Moram da ukljucim Lenovo W540 sutra ;)
 
Evo rezultati Extreme 64gb i Corsair Voyager 64gb. Corsair podbacio, ali mi bas drag stik. :)
Naravno, puni su toliko koliko ih inace koristim uglavnom.
 

Prilozi

  • sandisk.JPG
    sandisk.JPG
    47.3 KB · Pregleda: 47
  • voyager.JPG
    voyager.JPG
    48.1 KB · Pregleda: 46
Gulftown@ mozes li da ocitas info preko ovog pgm ChipGenius_v4_18_0203.exe i da okacis.
Alfa@, OK. i obrati paznju da li je kontinuirana brzina ili ide random, mislm na SDCZ800 i da li ce da radi na starom TV, da li ce TV da ga vidis ako imas takav. Izvini.

nesto onako bzv., gledajuci....videh da ADATA daje 10 god. garancije na flash-eve a Kingston kod nas 5 god. dok recimo za Rusko trziste na flash-eve na koje pise dozivotna garancija (dok traje proizvodnja tog modela) da je 10 god. kod nas ne.
 
Poslednja izmena:
Evo rezultati Extreme 64gb i Corsair Voyager 64gb. Corsair podbacio, ali mi bas drag stik. :)
Naravno, puni su toliko koliko ih inace koristim uglavnom.
Nesto mi se cine malo slabi 4K rezultati (sem 4K Q1T1, koji je OK) naspram mog "boljeg" Extreme (a ja sam njega uzeo Refurb :D).
E ovaj Extreme sto sam juce uzeo (nazovimo ga Shitreme :D) je kao taj Corsair otprilike, ali su seq. mnogo bolji i read je nesto bolji ;) Write je isti skoro :D

Ali to sam imao neki Crapple laptop za probu samo, nije to merodavno :)

@Nesa, sta je to TV? :D
 
Sigurno su bili bolji rezultati kada sam testirao ranije, mozda zato sto je bio prazan, ne znam. Ali ja ga ne bih menjao ni za sta, samo da pozivi jos dugo. :) Danas ce stici Ultra 64gb, pa cu opaliti rezultate.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
kod nas je 6600rsd to je neka razlika koja bila svojevrememo kada se sandisk extreme kupovao ovde i preko tj veca razlika je bila cene Sandisk extreme u srbiji i ebay a
 
Gulftown@ mozes li da ocitas info preko ovog pgm ChipGenius_v4_18_0203.exe i da okacis.
Alfa@, OK. i obrati paznju da li je kontinuirana brzina ili ide random, mislm na SDCZ800 i da li ce da radi na starom TV, da li ce TV da ga vidis ako imas takav. Izvini.

nesto onako bzv., gledajuci....videh da ADATA daje 10 god. garancije na flash-eve a Kingston kod nas 5 god. dok recimo za Rusko trziste na flash-eve na koje pise dozivotna garancija (dok traje proizvodnja tog modela) da je 10 god. kod nas ne.

Evo ti Extreme i Voyager.
 

Prilozi

  • sandisk.JPG
    sandisk.JPG
    80.2 KB · Pregleda: 58
  • voyager.JPG
    voyager.JPG
    82.8 KB · Pregleda: 57
Sandisk krije iznutrice, dok Crosair kaze sta je unutra, ako ne daj boze, pu...pu...pu... bude nekih problema trazis resenje preko VID i PID
 
Isti nand imaju crosair vouager 3.0 i DTEG2 64GB, treba da su vrlo slicni.
 
Nazad
Vrh Dno