Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Sandisk Extreme 64gb

2.jpg

Corsair Voyager GT 64gb

1.jpg


Testirano na Ryzen platformi, na Intelu se dobiju jos malo bolji rezultati.
 
Ja imam neki Transcend 3.1 USB i on mi nece da radi u televizoru.
Da li je do tv-a i/ili njegovog fw ili je do samog usb3.1 ne znam a i nije mi bitno ali da znas pa da se zavisno od namene i po tome ravnas...
Koje su brzine?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Kontao snimati filmove i serije na njega i gledati preko usb , ipak sam se odlucio za 3.0 . Uzeo sam Sandisk , oko 21 dolar je .
 

Prilozi

  • 20151121_120556.jpg
    20151121_120556.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 75
  • Transcend Jet-Flash 790K - usb2.0 na Z170.jpg
    Transcend Jet-Flash 790K - usb2.0 na Z170.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 67
  • Transcend Jet-Flash 790K - usb3.0 na Z170 pozadi.jpg
    Transcend Jet-Flash 790K - usb3.0 na Z170 pozadi.jpg
    77 KB · Pregleda: 62
  • Transcend Jet-Flash 790K - usb3.0 na Z170.jpg
    Transcend Jet-Flash 790K - usb3.0 na Z170.jpg
    74.6 KB · Pregleda: 68
  • Transcend Jet-Flash 790K na usb3.0.jpg
    Transcend Jet-Flash 790K na usb3.0.jpg
    75.8 KB · Pregleda: 70
Transcend 8GB JF790W deklarisan kao usb3.0 radi ovako:
 

Prilozi

  • Transcend Jet-Flash 790W na usb2.0.jpg
    Transcend Jet-Flash 790W na usb2.0.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 67
  • Transcend Jet-Flash 790W na usb3.0 na Z170.jpg
    Transcend Jet-Flash 790W na usb3.0 na Z170.jpg
    76 KB · Pregleda: 63
  • Transcend Jet-Flash 790W na usb3.0.jpg
    Transcend Jet-Flash 790W na usb3.0.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 61
Read moze da prodje, write los. Ali koliko para toliko muzike.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
S tim da ovaj nema brzine ni približne Extreme-u.

Sent from my S6 Edge
 
Treba da mi stigne Mac Book Air13,3 incha. Kontao na usb da snimam filmove sa torrenta pa da gledam na tv. Malo memorije ima Mek, a ne da mi se zezati sa eksternim hard diskovima.
 
Stigao mi usb, nisam zadovoljan . Write je oko 15 mb samo . Bolje mi je radio stari kingston od 32 gb . Pisao je oko 25 mb.
 
Kakve veze imaju tvoja dva posta sa temom benchmark fleševa?
Van toga što su offtopic koja je njihova poenta kada se ni u jednom postu ne nalazi ni pitanje ni korisna informacija?
 
Kingston Data traveler Elite G2 64GB ODUSEVLJEN!

Kuciste je od metala ,usb je VISE nego kvalitetan za 4500 dinara... sve preporuke vrlo kvalitetno napravljen USB
 

Prilozi

  • a.jpg
    a.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
Iglavnom sam taj bench i radim uradicu kasnije kada stignem kompletno sve evo fotkica uredjaja
 

Prilozi

  • IMG_0493.JPG
    IMG_0493.JPG
    607.9 KB · Pregleda: 80
  • IMG_0494.JPG
    IMG_0494.JPG
    578.5 KB · Pregleda: 95
  • IMG_0495.JPG
    IMG_0495.JPG
    215 KB · Pregleda: 74
Pdlican je uporedi ti ovo
Je drugaxiji bench ocigledno :) verovatbo jer imam matoru verziju app ;)
 
http://www.itsvet.com/flash/mem_kartice_sandisk_flash_64gb_cruzer_extreme-pdaa1-41.i?id=3299

Evo ga prvo sto nij jeftiniji drugo sto je plasticni i gabaritni shit... (najvise zameram plasticnom kucistu koje se raspada) memorije su im ok

Za manje pare kupi se hyperx 128gb koji pojede tog plastikanca u svakom smislu te reci...

http://www.itsvet.com/flash/mem_kartice_kingston_hyperx_savage_hxs3/128gb-pdaa1-41.i?id=4413

Generalno oba flesa su ogromna sa nosenje , i iz tog razloga kupio sam malisu kom su deklarisane brzine 180/70 koje komforno probija, pidam se dal bi imao bolje rezultate da ga gurnem direkt u plocu...
 
Poslednja izmena:
Kod nas se ne isplate SD Extreme, ali sa E-Bay-a je već druga priča. Reći za ovaj flash da je djubre je blago rečeno smešno.
 
Zavrsna izrada jeste djubre... da dam 7000 za flash koji skripuce kada ga vadim ili ubacujem u port? Izgled jeftin. Generalno izgledao kao dt100 koji je imao ocajan kvalitet izrade i takodje se raspadao ali nije bar skripao :-D
 
Hvala, a odakle sa e-bay-a? Tj. koji prodavac.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Izgleda lose, ali najjaci fles. Ubica je SanDisk Extreme.

Sent from my S6 Edge
 
Poslednja izmena:
Priključi ga direktno pozadi na matičnu, tamo su najtačnije brzine.

https://www.ebay.com/itm/SanDisk-64...188946&hash=item1c95ba8bf3:g:4AwAAOSwgZ1XrKHX
Dakle duplo jeftinije od tog tvog, listaj strane u ovoj i onoj drugoj temi pa ćeš videti i testove onih koji su tamo kupili a i koliko ih je uzelo. Garancija važi, pa ćeš videti i čoveka koji je reklamirao direktno proizvođaču i dobio besplatno novi. To je refubrished, a novi oko 30-ak dolara.

Nego da li si ti držao Sandisk u ruci pa da tvrdiš da je đubre od plastike?
Znaš da plastika nije sinonim za loš kvalitet i da se i telefoni od 800€ prave takođe od plastike?

Jel si uporedio koliko hiljada puta je za one stavke veći upis tom "đubretu od plastike", koje je duplo jeftinije? :D
 
Poslednja izmena:
Taj bi trebalo da je ok prodavac. Ako me pamćenje dobro služi, pisao je neko ovde da je uspeo da ostvari WorlWide garanciju za San Disk fleš kupljen na EB, poslali mu iz San Diska iz Češke zamenu, ili beše u pitanju memorijska kartica? Nisam siguran...

Edit: Preteče me Nemanja u vezi garancije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno