Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Hvala na savetu,
razmišljao sam da li da uzmem Sandisk Ultra dual drive GO od 128GB za 2.400 ili LUXE 64GB za 2.640 i na kraju odustao od kupovine.
Kada rekoste za DTMAX, od 256GB u Gi... oko 8k (na sjajtu stoji 2g.gar.) a u Mon.... oko 4k(na sjajtu stoji 5g.gar.) , da li i tu ima kukolja ili je sve čisto, mislim ima li lošijih verzija ili nema greške gde se god u regularnoj radnji uzme, računam da su obe firme uredu?

Da li DTMAX usb-c može da se koristi isto za skidanje fotki,videa sa fona ili ne?

Imam:
DTEG2 32GB (žao mi što nisma tada uzeo od bar 64GB)
na USB 3.0 sa SSD (OS),
  • upis iso fajl od 7,34GB brzina konstantna oko 93MB/s stim što na tren secne na 86MB/s i ponovo vrati na 93MB/s. i to DTG2 pun u crveno.
  • isti fajl sa DTGE2 na SSD (OS),
krene sa 220MB/s završi na 180MB/s koliko je deklarisan
prezadovoljan sa fleškom.
Destruktivni test,
DTEG2.pngADATA 64GB 3.1 AUV150upis dropuje dok se pronađe pa krene do 60MB/s pa dorp .....drži, pa krene ....opet do 60MB/s pa drop.......zastane pa krene i tako do kraja.
kršić ali služi svrsi.
Destruktivni test,
ADATA UV150.png
SanDisc Ultra 16GB - kupljena u Tehnom... kupljena jer imam dve iste takve koje su extra, a ova krš krševa, kada treba da je izvadim iz kompa ima da se načekam dok je otkači a upis katastrofa, evo i njenog destruktivnog testa,
SanDisc Ultra 16GB.pngImam i neki Kingston 101 II 8GB mislim da je iz 2005-6g. stalno se aka i besprekoran je uvek se isto ponaša, upis 8-11MB/s a ispis oko 20MB/s, uvek isto nema greške.
 
Ja maxu povezujem na ipad i iphone uz dongle bez problema…
 
Pored DTMAX USB 3.2 256gb za 3600din i nema baš smisla uzeti taj.
 
Ja imam max-a iliti usb A u sustini ako zelis full performanse moras imati 3.2 Gen 2 sa uzb 3.1 itd postavljao sam ovde benchmarke…
 
Preferiram USB-A, USB-C se još nije odomaćio a 10 Gb/s USB-A portovi su na većini ploča pa brzina nije problem...
 
Na 3.1 gen 1 je max 500/500 sto mi je maxa izbacivao.. isto toliko imam i na laptopou sa 3.0
 
Upravo stigao Kingston DTMAX C 512GB. 6700din
 

Prilozi

  • Screen Shot 2023-06-20 at 11.15.38.png
    Screen Shot 2023-06-20 at 11.15.38.png
    1,003.5 KB · Pregleda: 69
Prava priča. Neka te lepo služi. Ja uzeo ortaku za rodj isto od 512GB, samo Type A.
 
Ne možeš na gen 1 da dobiješ toliko.
 
Ja sam ga naručio, takođe, treba da mi stigne za neki dan...trenutno imam samo 5Gbps portove ali treba uskoro da promenim ploču.
 
Zao mi da menjam plojku da li bi bilo benefita uz neku pcie usb 3.2 g2?
 
Misliš na PCIe USB karticu sa portovima?
Mislim, imao bi skoro duplo veću brzinu na 10 Gbps portu ali da li je vredno troška za dodatnu karticu?
 
Vec sve odgovoreno sa brzinama. Te brzine samo na 3.2 gen 2.

Na Macbook Pro 14 2021 sam radio.
 
Pozz ljudi, zanima me ovaj usb stick i da li je tacno da su ove brzine, jer ja koliko znam one su samo ostvarive kod tip C sucelja:
Ja bih kupio tip A jer su mi svi laptopi na tip A usb...samo ovo za brzine jel tacno ili se to samo odnosi na tip C, mada na kutiji za tip A pise isto.
 
Brzine su izuzetne ;-) imam fles pola godine vec najbrzi usb na trzistu

Moja jedina zamerka smece kuciste. Sam se uvlaci kada ga ubacujem u port… voleo bih i dolazim u iskusenje da napravim custom case za njega…
 
ovo sto si napisao nije model :)

Ja imam MAXA i fenomenalan je najbrzi usb flash trenutno :)

Ali:
Plastika ocaj
Cesto se zatvara sam kad ga ubacujem u usb
Brzine nisu ni 500mb/s na 3.1gen 1
Isto toliko ima i na 3.0
Mislis na ovaj?
Brzine su izuzetne ;-) imam fles pola godine vec najbrzi usb na trzistu

Moja jedina zamerka smece kuciste. Sam se uvlaci kada ga ubacujem u port… voleo bih i dolazim u iskusenje da napravim custom case za njega…
Cekaj, koliku brzinu cu imati na prastarom usb 3.0 read i write?
 
Mogu to sto sam gore napisao izvlaci na 3.0 oko 450/480 zavisi kako na kom racunaru
 
Mogu to sto sam gore napisao izvlaci na 3.0 oko 450/480 zavisi kako na kom racunaru
to je dosta,nesto znaci kao prosjecan SSD malo losije...mada za oko 40 eura koliko se ovde ceni mogu kupit 1TB SSD sto je bolja varijanta ali nije prakticniji..
a sta se desava sa plastike ne kapiram?
Koji kontroler ima taj stick?
Jel kad iam tu brzinu jel je drzi ili obara, kao kod vecine barem jeftinjaka koje imam?
Ja mozda imam 50 stickova od ovih kao fol brzih obori brzinu na nekih 7MB/s sto je katastrofa!!!

Nego mozda ja gresim zar nije primjera radi bolja opcija kupit obicni SSD,stavit ga u kuciste SATA na USB 3.0 i sigurno će radit brži copy/paste nego bilo koji USB pen drive, barem meni na USB 3.0.
Jedino što nije praktično stalno nositi sa sobom to sranje...
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam testirao prilično brzi Patriot Rage Pro 256GB 3.2 Gen 1 pen drive i moj PNY SSD spojen preko SATA->USB dodatka i rezultati su zanimljivi, čini mi se da se pen drive prilično dobro drži.
Očekivao sam puno veću razliku.
Vrvt IOPS bi bila veća razlika iako znao šta je teoretski IOPS ne znam koliko je meni to bitno za USB pen drive na kojem samo copy paste fajlova.
ne ne ne spusta nista
KOliko si ga platio?
 

Prilozi

  • pny ssd.PNG
    pny ssd.PNG
    41.2 KB · Pregleda: 33
  • rage pro.PNG
    rage pro.PNG
    40.6 KB · Pregleda: 12
Nazad
Vrh Dno