Šta je novo?

Uputstva za apsolutne pocetnike

Eeeeee kakvi ste vi "amateri" u postavljnaju pitanja kao apsolutni početnici.
Niste vi apsolutni početnici kad već kopate, ne samo da znate da vam treba "novcanik" vec ste ga i kupili, a o zameni kripto valute za neku drugu i povlacenje novca je za mene napredno znanje u baratanju krpitovalutama...

Ovo sto sledi su prava pitanja apsolutnog pocetnika:

1. Sta je SVE potrebno za kupovinu i prodaju krpito valuta?
2. Gde se kupuje?
3. Kako se "tamo negde" šalju novci?
4. Gde i kako se čuvaju kriptovalute?
5. Gde i kako se čuvaju novci ili šta već u procesu kupovine i prodaje kriptovalute?
6. Kako se kupuju kriptovalute?
7. Kako se prodaju kriptovalute?
8. Kako se povlače prave pare, na neki račun u našoj banci (ako može)?
9. Čitajući OVU temu videh da se spominju provizije pa na šta se sve naplaćuju provizije i kolike su za šta sve?
10. Imaju li neki tutorijali za ovako neupućene poput mene, koji su (molim linkove) i šta sve bi trebalo procitati da se konacno informisem o krpitovalutama, trgovini s njima i tome slično?

Haa, ima li iko OVOLIKO neupućen poput mene? :)

Hvala svima koji pristojno, dobronamerno i na korisno uputan nacin odgovore na gore postavljena pitanja, vi ostali nemojte se javljati.
 
Jel moze taj bat fajl da se menja i iz windowsa? Nicehash ja koristim, ne znam kroz njegove komande da li mogu izmene.
 
Koja je najsigurnija opcija kada je wallet u pitanju? Znam da su hardverski walleti najbolja opcija ali kad su u pitanju desktop i browser varijante sta se najvise koristi?Sta konkretno ljudi misle o blockchain.info, electrum i ostalim walletima i konkretan savet sta je meni kao pocetniku najbolje/najsigurnije da koristim za neke manje sume novca?
 
Za manje sume mozes na menjacnici. Za vece hw. Sw razmotri coinomi, ima i drugih
 
Hvala na odgovoru,

Sta je po tebi manja suma? Trenutno imam oko 1500+- rasporedjeno na cex.io i blockchain walletu. Neki plan mi je da uzmem eth za 4-5k i da ga ostavim neko vreme bez ikakvog pipanja , jel u tom slucaju najbolje na hw da nabacim ili su ove opcije dovoljno safe za to?
 
-ttli <n> Lower GPU usage when GPU temperature is above n deg C. The default value is 0, which means do not lower the usage regardless of the
GPU temperature. This option is useful whenever -tmax is not working. If you are using both -tt and -ttli options, the
temperature in -tt should be lower than the -ttli to avoid throttling the GPUs without using the fans to properly cool them first.

 
Hvala.
Tt mi je na 50 a ttl na 52
To mi delije suvise nisko
Safirke 5700 pulse
Na koliko bi mogao da povecam
 
Hvala.
Tt mi je na 50 a ttl na 52
To mi delije suvise nisko
Safirke 5700 pulse
Na koliko bi mogao da povecam
To je neko namjestao tako da bi sto bolje ohladio memoriju. Koje su temperature memorije pri tim podesavanjima?
 
Kako ocitavate temperaturu memorije?
U GPU-z i u MSI AB vidim samo temperaturu za GPU?
 
Ali ja sam ba Win10 + Phoenix mineru
Nemam hive os...

Ako sam lupio nesto pravite se da nisam nista rekao 😁
 
msi afterburner
Tu imaju i temperature procesora, memorije, naponu....
 
Screenshot_20210226_234522_com.anydesk.anydeskandroid.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20210226_234522_com.anydesk.anydeskandroid.jpg
    Screenshot_20210226_234522_com.anydesk.anydeskandroid.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 9
U vezi ezil poola kada nakupim 30 zil-a da li on automatski prebacuje ili kako ide ??
Ili moram da sacekam da iskopa 0.05 eth ???
 
Nema veze jedno sa drugim. Kada dodje vreme isplate, ako imas dovoljno, isplacuje, nebitno koji novcic.
 
A zasto onda meni nije isplatio zil ??? 30.667 imam da li nesto treba da podesim ili da cekam 31.00
 
Sacekaj malo, trebalo bi da puste, meni su pustili jutros u 7:18.
 
Jel moze neko objasnjenje u vezi pracenja cena? vidim da neki od vas prate kako stoji neki alt u odnosu na bitcoin. Zasto je to bolje nego da se prati alt vs USDT naprimer?
 
Eeeeee kakvi ste vi "amateri" u postavljnaju pitanja kao apsolutni početnici.
Niste vi apsolutni početnici kad već kopate, ne samo da znate da vam treba "novcanik" vec ste ga i kupili, a o zameni kripto valute za neku drugu i povlacenje novca je za mene napredno znanje u baratanju krpitovalutama...

Ovo sto sledi su prava pitanja apsolutnog pocetnika:

1. Sta je SVE potrebno za kupovinu i prodaju krpito valuta?
2. Gde se kupuje?
3. Kako se "tamo negde" šalju novci?
4. Gde i kako se čuvaju kriptovalute?
5. Gde i kako se čuvaju novci ili šta već u procesu kupovine i prodaje kriptovalute?
6. Kako se kupuju kriptovalute?
7. Kako se prodaju kriptovalute?
8. Kako se povlače prave pare, na neki račun u našoj banci (ako može)?
9. Čitajući OVU temu videh da se spominju provizije pa na šta se sve naplaćuju provizije i kolike su za šta sve?
10. Imaju li neki tutorijali za ovako neupućene poput mene, koji su (molim linkove) i šta sve bi trebalo procitati da se konacno informisem o krpitovalutama, trgovini s njima i tome slično?

Haa, ima li iko OVOLIKO neupućen poput mene? :)

Hvala svima koji pristojno, dobronamerno i na korisno uputan nacin odgovore na gore postavljena pitanja, vi ostali nemojte se javljati.

Pogledaj sajt iz mog potpisa
Imas upustva za totalne pocetnike i tamo ces naci sve odgovore na pitanja
 
Hocu da kupim neki koin preko uniswap-a , odem na sajt i povezem trust wallet . Da li je dovoljno da na trust walletu imam usdt? sta jos treba?
 
Nazad
Vrh Dno