Šta je novo?

Uputstva za apsolutne pocetnike

Meni je cex jednostavnija, posto moze direktno nase kartice da se povezu na nalog, ne mora preko advcash kao za binance.
 
Kao apsolutnog pocetnika zanima me koju bi grafu preporucili za rudarenje,ali da je oko 300 evra?
Znaci nista ekstremno kopanje,vise onako zanimacija i da se dobije neka kinta vise.
Ako sam ja dobro razumeo uz grafu AMD rx 580 (8gb) moze se zaraditi oko 100 evra mesecno cisto sa uracunatom strujom,jel sam ja to dobro skontao?
Da ne bude da se neko cudi i pita ca cudjenjem kako ne znam,sta pitam i sl.,zato i pisem u temi za pocetnike :)
Ako je neko rad malo vise da me uputi u ovo slobodno nek mi kuca u PP da ne gusim ovde temu
 
Vidim stalno nesto pisete buy-sell, pa me interesuje sledece: npr kupio sam sada BTC po ovoj ceni oko 47000 i onda cekam da skoci npr na 55000 i onda izvrsim zamenu iz BTC u $ , trebalo bi da budem na dobitku, ne? zasto bih prodavao (sell) ako mogu izvrsiti zamenu? ili je to isto?
 
OMG druze Tomi,pogledaj neki Youtube,to ti je osnova svega,postavis na menjacnici SELL order i cekas na njegovu prodaju,isto tako si i BUY order postavio,mozda nisi ni znao.
kad shvatis osnovno,onda mozes da se igras sa vise ordera na svaku stranu pomalo il kolko vec ocenis da moze
 
gledaj odma,cinimi se da je dobra prilika za uvecati BTC sad,ja prodao sve na 48 pa uzeo na 46,sad cekamo da vidimo gde da zabodemo,49 npr ako moze pa onda kupovina na 46,5 mozda,i imam pola na jacoj ceni trenutnoj pola na mozda :),al ovako bi mi samo stojao saldo i nebi imao profit+
 
Ja sam kupio na oko 47000 , e sad cekam da ode bar na nekih 60.000 :)
Ne verujem da ce vise padati cena.
@macola265 ajd daj neki link za ono buy -sell order , mozda ti imas nesto vec provereno ( link)
 
nikad to nisam trazio gledati,video sam uzivo kako to radi,i ostao zapanjen,moras sam ako nemas koga pitati uzivo,sve ih vise ima na yt,a ako ti neide engleski imas neki balkantechcrypto nesto tako,vrlo razumljivo prica i ima svasta
 
Na kojim temperaturama drzite grafike da rade? Sta je neka gornja granica gde treba podizati obrtaje ventova?
 
43-45 stepeni. Jedna mi je samo oko 55 a kad je toplije ode do 60. Sad ide toplije vreme pa me zanima kako dodatno hladite grafike?
 
43-45? To su ventovi na auto vrvt? Treba naci balans i da ventovi rade dugorocno, a i da temperature budu pristojne.
 
Moje su na 64 stepeni evo vec 4. godinu, fabricki im je bilo podeseno tt 75
 
To mi je radio dečko koji je sklapao rig. Fan je 94%. Ne znam ni jel to ok pretpostavljam da on zna čim se time bavi
 
Šta planiraš za leto kad se poveća temperatura? Jel mogu obični ventilatori nešto da pomognu?
 
Zavisi od proizvodjaca kartice, ali poenta je ne dozvoliti kartici da ide iznad 65-70 stepeni. Koji miner koristis?
 
U bat fajlu treba da bude komanda za temperaturu, '-tt 65' (ne dozvoljava temperaturu preko 65 stepeni), i '-fanmin 50' (minimalan broj obrtaja fana 50 posto).
50 sam stavio orijentaciono, ti probaj sa tom vrijednoscu pa vidi koje ce temperature biti. Mozes da stavis i 40 a mozda i 60. Jer nije isti broj obrtaja ventilatora na 50% kod svakog proizvodjaca kartica. Kod nekih je to 1300obrt a kod nekih 1600.
 
Hvala, samo da se snađem kako to da podesim pošto sam naravno apsolutni početnik
 
Ne znam, dečko mi je sve to uradio i ja nisam ništa dirao. Izvini ako izgleda glupo ali prosto u to se ne razumem. Imam instaliran hiveos i preko njega pratim
Post automatically merged:

Dečko koji mi je sklopio rig
 
Ne znam kako je to na Hiveos-u. Njega nisam koristio. Pa iscimaja ga opet da ti to lijepo namjesti. Ili ce se valjda ovde neko javiti ko koristi hive.
 
U bat fajlu treba da bude komanda za temperaturu, '-tt 65' (ne dozvoljava temperaturu preko 65 stepeni), i '-fanmin 50' (minimalan broj obrtaja fana 50 posto).
50 sam stavio orijentaciono, ti probaj sa tom vrijednoscu pa vidi koje ce temperature biti. Mozes da stavis i 40 a mozda i 60. Jer nije isti broj obrtaja ventilatora na 50% kod svakog proizvodjaca kartica. Kod nekih je to 1300obrt a kod nekih 1600.
Jel te ne mrzi da napises celu liniju za bat file za Phoenixminer za temp, ventilator, gpu clock i mem clock?
I kako podesiti ako imam vise od jedne karte?
Trenutno koristim AB i sve radi super ali bih voleo i ovako da probam
 
Ne mrzi, naravno. U svakom slucaju sve te komande, i vise, imaju objasnjene u readme fajlu, koji je u istom folderu gdje je i miner.

PhoenixMiner.exe -coin eth -pool eu1.ethermine.org:4444 -wal adresanovcanika -rxboost 1 -cclock 1300,1300 -cvddc 800 -mclock 1850,1850 -mvddc 800 -tt 60,65 -fanmin 40,45

Ovo je u slucaju dvije kartice. Samo zarezom odvojis parametar za svaku sledecu.
 
Poslednja izmena:
Ne mrzi, naravno. U svakom slucaju sve te komande, i vise, imaju objasnjene u readme fajlu, koji je u istom folderu gdje je i miner.

PhoenixMiner.exe -coin eth -pool eu1.ethermine.org:4444 -wal adresanovcanika -rxboost 1 -cclock 1300,1300 -cvddc 800 -mclock 1850,1850 -mvddc 800 -tt 60,65 -fanmin 40,45

Ovo je u slucaju dvije kartice. Samo zarezom odvojis parametar za svaku sledecu.
Hvala puno
Igracu se veceras malo sa ovim
Sad otvorih Readme. Pa zlo i naipako koliko komandu ima 🙂
Nisam imao pojma

Moram samo da provalim foru kako da dok skida DAG file da sve karte budu na default
 
Poslednja izmena:
@Ana3090 pogledaj ovaj video pa probaj da se snadjes, prilicno je detaljno opisano. A bas u vezi podesavanja kloka i fanova je oko 15 minuta videa.

 
Nazad
Vrh Dno