Šta je novo?

UPOZORENJE! Ne koristite debitne kartice vezane za Intesa Hit za devizna placanja!

Na kojoj kartici je ta opcija?
 
Ako zelis preko u dinarima, niko te ne sprecava da koristis Inspire karticu. Ni tu nije kurs los a zaduzenje je u dinarima. Niko te ne tera da koristis master ne?
Umesto ove izvadis onu karticu i gotovo.
 
Trazim bas tarifnik NLBa, ali ga nigde nema na sajtu :D
Do sada gde sam nasao, ako je dinarksa-only kartica, sve su imale proviziju.
 
Trazim bas tarifnik NLBa, ali ga nigde nema na sajtu :D
Do sada gde sam nasao, ako je dinarksa-only kartica, sve su imale proviziju.

Negde je zakopan, nisam ni ja našao (mrzelo me kasnije - ima valda neka odluka) ali sam izračunao prilikom plaćanja, da je 0.8% na Visa-in kurs, sve ukupno izađe jako blizu srednjeg kursa NBS...

edit:

evo sveže ;) negde na 40~50 strani počinju tarife:
http://www.nlb.rs/pdf/opsti_uslovi_poslovanja_nlb-01-10-2015.pdf
 
Poslednja izmena:
Hmm, pa po tome izgleda da se naplacuje ipak provizija:
"Zaduženje po transakciji
iniciranoj kreditnom karticom u inostranstvu realizovaće se zaduženjem kreditnog računa kartice,
konverzijom EUR iznosa dobijenog od kartičnog sistema (Visa, MasterCard) u dinare, po
prodajnom kursu NLB banke banke (http://www.nlb.rs) na dan zaduženja."
tj. skoro 2%.

Daj neku transkaciju u EUR ili nekoj drugoj valuti i zaduzenje kartice za primer?

EDIT: 9.1.20. Naknada za kupovinu obavljenu u inostranstvu 1% (za sve kreditne kartice, ukljucujuci i Credo)
 
Poslednja izmena:
Pa još u prvom postu sam napisao da ide provizija na 0.8% na Visa kurs ali izgleda da su stvarno podigli proviziju, gledajući zadnju transakciju izađe da je provizija 0.923%. Zadnja transakcija je bila sa datumom izvršenja 20.10.2015, iznos u $ 11.34, moja kartica zadužena za 1.211,42 dinara...
 

Prilozi

  • kurs.JPG
    kurs.JPG
    59.3 KB · Pregleda: 145
Pa onda znaci da nema opcije u dinarima po srednjem kursu zar ne??
 
...kao što sam i napisao u prvom post, veoma blizu srednjem kursu, tj. mnogo jeftinije od duple konverzije za bilo koju valutu osim €...
 
Poslednja izmena:
To je OK, ali ja sam rekao da ne postoji srednji kurs za kartice u dinarima, bez provizije. Ovo je sa provizijom, bez obzira da li je ona 0.5% ili 2.5%, a zvanicno je 1%, kao sto i rekoh u tom postu.
Da li je dupla konverzija ili je nema nije deo toga, na kraju opet placas vise.
 
Znam da mozda nije prava tema i mesto ali mi deluje najadekvatnija za ovo pitanje

Sta se kod Intese najvise isplati za CG od kartica? Kontam placanje gde je moguce Visa Inspier-om a da se na racunu ima dinara da ne bi doslo do te konverzije DIN-EUR-DIN ?(zvuci kao dunav-tisa-dunav). A za bankomate da li ima neki fazon da se podignu pare ili to da to zaboravim zbog provizije?
 
Za CG samo Visa Electron vezana za devizni račun jer je na njemu valuta isključivo EUR koja je tamo legitimno sredstvo plaćanja.

Uopšte van Srbije samo ta kartica

Ima najmanje konverzije i provizije u odnosu na sve druge valute plaćanja.
 
Receno u call centru da debitna kartica Visa Inspire ako na deviznoj partiiji EUR ima sredstva ne vrsi nikakvu konverziju vec skida sa te particije dokle god na njoj ima sredstava a potom konvertuje sa dinarske partije. Da li ima nekoga ko moze ovo da potvrdi?
 
Nazad
Vrh Dno