Šta je novo?

TWS slušalice

Jel poručivao neko SoundCore Liberty 4NC preko Alija? Koliko vidim dosta je slična cena kao kod nas na KP, ne znam jel vredno rizika, pogotovo kad se uzme u opticaj i činjenica da može carina da me klepi.

Razmišljao sam da uzmem Pixel Buds Pro, ali sad vidim da se ove baš hvale, a i cena im je niža, pa možda odustanem od Buds Pro, ako su ove dosta bolje.
Stigle meni pre oko nedelju dana, uzeh ih za oko 60€ sa novčićima.
NS carina posle mislim dve nedelje pustila bez ikakvih dadžbina. Isto tako su mi stigle i P20i bez otvaranja.
Skroz dobre slušalice.
Ja sam nekako skrptičan što se tiče slušalica na KP jer ima pregršt kopija, eventualno ako je proveren prodavac... 🤷🏻‍♂️
 
Ja poručio Anker P20i ali stižu tek za oko 15-20 dana. Imam običaj da izlistam temu koja me zanima tako da sam i ovu i baš su mi zapale za oko slušalice koje mnogo hvalite i sad ih spominjete- Anker Soundcore Liberty 4NC.
Vidim i na netu da ih svi hvaleeee pa aj da pitam kako ste zadovoljni, kakve su?
P.S. Za slušalice ne bih dao više od 100-120€ pa me baš zato zanima vaše iskustvo za Liberty 4NC.
 
Ja nisam neki audiofil i poznavalc tih stvari ali meni su odlične za taj novac.
ANC ne bih rekao da je nešto najbolje ikada i da kada se uključi se ništa ne čuje ali lepo radi posao u redukciji. Transparency mod znači ovako da čuješ oko sebe ali recimo da za glas osobe koja nije odmah pored bi trebalo da ipak zvuk bude malo više utišan da bi se moglo čuti lepo.
Mikrofon zna da bude loš u smislu da se ne čuješ kada si napolju ako tiše malo pričaš(prigušeno), malo glasniji govor rešava, unutra je dobar.
Baterija je vrhunska, rekao bih da oko 45 minuta slušanja sa pojačanim zvukom na pola i uključenim ANC potroši 10%, što negde dođe blizu tih deklarisanih 8 sati sa ANC.
Aplikacija odlična, tu nema šta da se govori.
Kontrole na dodir lepo rade.
Zvuk mi se čini da je imao više basa na p20i nego na Liberty 4 NC i čak bih rekao da su p20i bile malo glasnije.
 
Poslednja izmena:
E tooo, hvala buraz.
Da, mnogi smatraju da su P20i legendarne slušalice i baš, baš jedva čekam da mi stignu.
Prodavac (provereni) na KP je bio jako ljubazan pa sam mu rekao da mi nebitno da li su crne ili bele boje iako sam prvo hteo samo bele.
 
In 2015, a Japanese company called Onkyo produced the first truly wireless earbuds. They created the first pair and launched them in September 2015, dubbed the "Onkyo W800BT". Onkyo's wireless earbuds have come out, creating precedent and pioneering work in a category that has great potential for consumer acceptance.

Ako ikog zanima. Malopre mi palo napamet da pitam Gugl. Volim Onkyo, uvek su mi delovali kao anderdog firma, ko bi rekao.
 
Kakav je mikrofon?
 
Nemam pojma kakav je mikrofon. 😁
Više sam tekst osoba nego poziv.
Ono malo poziva koje obavljam je preko spikerfona. 😂
Kvalitet muzike preko Spotify je fenomenalan.
 
Većina TWS po vetru nisu dobre, niti kad je bučna sredina. Nisam ja siguran koliko softver može to da reši.

Pretpostavljam da je Buds2 kristalan kad su uslovi dobri?
 
Labave su sve do jedne u tom rangu kada duva vetar ili prolaze vozila.

Isprobao licno na P2 Mini i P3i koji sad koristim, ista prica iako pominju AI neutralisanje buke i slicne gluposti.

Unutra su vec duga prica i dobre su.
 
Људи ми кажу да ме јако лоше чују кад сам рецимо у превозу или напољу а не дува ветар. Ако дува, неупотребљиве.
 
Usmeri rukom zvuk iz usta ka slušalici na takvim mestima. Mislim da je prevoz i gradska buka prekrupan zalogaj za bilo koji indirektan mikrofon toliko udaljen od usta.
 
Не знам уопште на ком принципу ради такав микрофон. Мислио сам на принципу резоновања ушне шкољке/лобање, али изгледа да није тако.
 
Ja recimo na Liberty 4 NC moram napolju malo glasnije da govorim da bi se čulo lepo
Ne vikanje ali malo glasnije, kada sam tih onda se ne čuje lepo
 
Usmeri rukom zvuk iz usta ka slušalici na takvim mestima. Mislim da je prevoz i gradska buka prekrupan zalogaj za bilo koji indirektan mikrofon toliko udaljen od usta.
Ja koristim Huawei freeBuds 5i, bile su oko 50e nove, mogu da ti kazem da im spoljasnja buka jako retko smeta kad pricam telefonom. Skoro sam probao da snimim ulicni koncert, a zaboravio sam da su mi slusalice u usima, skoro da ni jedan ton nije 'dosao' do snimka, jedino kad je prejak vetar slabije se cuje.
Da napomenem da mi je uvek ukljucena opcija ponistavanja suma, (volim kad slusam muziku da se iskljucim totalno), mozda ima i to neke veze. Pre njih sam imao u istoj klasi Realme, sagovornici me nisu culi ako postoji bilo kakav zvuk ispred mene, cak je susaknje papira bilo kriticno.
 
Mene su prilično iznenadile Hayloy, sa obzirom da sam se javljao dok vozim bajs i ljudi su izjavljivali da me sasvim korektno čuju.
 
Za razgovor napolju samo Jabra i eventualno high end Sony i tu sve prestaje. Očekivati to od slušalica za 20e pa i Liberty 4NC za 60-70 je prosto previše. :) I to što su strpali za te novce u slušalice da tako zvuče je i preko svakog iole razumnog očekivanja.
 
Pitanje za vlasnike pixel buds pro, da li se zvuk sa slušalice prebacuje na telefon kada se slusalica izvadi iz uveta, ili ostane na slušalici dok se ne vrati u kućište?
 
Људи ми кажу да ме јако лоше чују кад сам рецимо у превозу или напољу а не дува ветар. Ако дува, неупотребљиве.
Realme Air 5 pro uzeo ih i prezadovoljan sam, kako sa slusanjem muzike , skine se realme air app , pa ima vise opcija za stelovanje i ukljuci se čist bas ili dubok bas, kako ko voli , a za razgovor isto odlične , troje kad sam nazvao pitao sam , jel primecujes nesto, sta , kako se čujem, isto svi rekli , kao i na uvetu Xiaomi Mi 11 ultra .
Inače za njih sam se odlučio , trazeci ovde po forumu i po netu , nabasao na netu na tekst gde su bile medju 5, i presudilo sto su na versus sajtu gde ima poredjenje raznorazne tehnike bile u vrhu sa bodovima 97 od 100 , i peta pozicija , ali sve ostale okolo su bile oko 30 ak hiljada din. a ove oko 9.500, e tad neočekivano bio je problem naci ih , izguglo bi neku radnju, dal 8,500 din, ali ih nije bilo na stanju i nigde drugo ih nije bilo, i slučajno nabasam na njih na kp, jedne jedine.
Svaka preporuka za njih, od na 1 mestu za telefoniranje, slusanje muzike , kao i izgled i materijal slusalica i kutijice.






Не знам уопште на ком принципу ради такав микрофон. Мислио сам на принципу резоновања ушне шкољке/лобање, али изгледа да није тако.
na principu 6 mikrofona, pa neki pustaju tvoj glas, a drugi izoluju raznorazne druge zvukove . + treba i u aplikaciji podesiti slusalice zasta se koriste i sta se zeli .
 
Realme Air 5 pro uzeo ih i prezadovoljan sam, kako sa slusanjem muzike , skine se realme air app , pa ima vise opcija za stelovanje i ukljuci se čist bas ili dubok bas, kako ko voli , a za razgovor isto odlične , troje kad sam nazvao pitao sam , jel primecujes nesto, sta , kako se čujem, isto svi rekli , kao i na uvetu Xiaomi Mi 11 ultra .
Ja sam pre ovih imao Realme Buda Air 2, jedina mana im je bila mikrofon, nije blokiranje spoljnih sumova radilo uopste (ako taj model i ima, ne secam se). I dalje su zive, zvuk u njima je sjajan, baterija sto samih slusalica, sto futrole drzi dugo.
 
Nove buds 3 pro ok ali ništa spektakularno...realno ne vidim što bi ih neko uzeo pre zvučnijih imena tipa sony, senn i sl.
 
Realme Air 5 pro uzeo ih i prezadovoljan sam, kako sa slusanjem muzike , skine se realme air app , pa ima vise opcija za stelovanje i ukljuci se čist bas ili dubok bas, kako ko voli , a za razgovor isto odlične , troje kad sam nazvao pitao sam , jel primecujes nesto, sta , kako se čujem, isto svi rekli , kao i na uvetu Xiaomi Mi 11 ultra .
Inače za njih sam se odlučio , trazeci ovde po forumu i po netu , nabasao na netu na tekst gde su bile medju 5, i presudilo sto su na versus sajtu gde ima poredjenje raznorazne tehnike bile u vrhu sa bodovima 97 od 100 , i peta pozicija , ali sve ostale okolo su bile oko 30 ak hiljada din. a ove oko 9.500, e tad neočekivano bio je problem naci ih , izguglo bi neku radnju, dal 8,500 din, ali ih nije bilo na stanju i nigde drugo ih nije bilo, i slučajno nabasam na njih na kp, jedne jedine.
Svaka preporuka za njih, od na 1 mestu za telefoniranje, slusanje muzike , kao i izgled i materijal slusalica i kutijice.







na principu 6 mikrofona, pa neki pustaju tvoj glas, a drugi izoluju raznorazne druge zvukove . + treba i u aplikaciji podesiti slusalice zasta se koriste i sta se zeli .
Да, видим да их нема да се купе. Хвала ти на препоруци. Потражићу их.
 
Nove buds 3 pro ok ali ništa spektakularno...realno ne vidim što bi ih neko uzeo pre zvučnijih imena tipa sony, senn i sl.

Potpuno isto pomislih. Neko se u Senn i Sony otelio da naštimuje sluške da bi dobili zvuk koji imaju a Samsung izbaci Airpods klon i zvekne istu cenu. Nerealno...
 
Nazad
Vrh Dno