Šta je novo?

TWS slušalice

Ove Samsung vakum su bile dobre i još pre 15 godina kad sam ih prvi put dobila uz neki Sony telefon koji je u to vreme bio među skupljim telefonima. Skroz se isključiš iz okolne buke i bukvalno čuješ samo muziku. Verujem da postoje i bolje, posebno ove koje koštaju preko 300 EUR, ali mogu reći da si sasvim Ok. Videćemo sutra kad stignu da li ih i dalje rade dobro. Kažem kupovala sam ih do sad najmanje četiri pet puta, ne bez razloga.

Što se tiče ovih Xiaomi, solidne su kad vežbam u kući, kuvam, pospremam kuću i slično.
Ko priča o 300+e? Ove što sam naveo su 100x bolje od tog samsung smeća koje sam nakupio uz poslednjih par telefona i koristio nikad. Imaš Sennheiser sport tws na KP 120e i uživaj. Ako hoćeš jeftinije ima i toga. Procunjaj malo po netu.
 
O tome kako ko ocenjuje i procenjuje kvalitet zvuka i sam doživljaj istog na određenom uređaju ne vredi raspravljati. Samsung žične bubice su uvek bile i biće ispodprosečne za bilo koga ko je isprobao makar jednom i makar jedne slušalice nekog brenda koji se ozbiljnije bavi zvukom. Eto makar i Sony, imali su odlične bubice koje su dolazile uz neke ranije telefone ne mogu se setiti oznake, u odnosu na bilo koje žične Samsung (čak i ove poslednje šatro Tuned by AKG) one su bile muzički studio.

Po svemu što si napisala, Anker 20i će ti biti i više nego odlične. 20$ na AliExpress ili 2999rsd na Kupujem Prodajem, bićeš prezadovoljna.
Sony vakum slušalice koje nisu bežične su krš krševa. Samsung je za njih Space shuttle. Kažem teško će biti da sam poludela ako sam ih kupovala pet puta do sad, te i nijedne druge. Ne mogu da garantujem da ih i dalje rade dobro jer sam ih poslednji put kupila pre nekoliko godina.

Može li neko ko ima vremena da objasni kako se obavlja kupovina preko aliexpress-a? Nikad nisam ništa kupovala tamo.
 
Moze, u AliExpress temi
 
Sony vakum slušalice koje nisu bežične su krš krševa. Samsung je za njih Space shuttle. Kažem teško će biti da sam poludela ako sam ih kupovala pet puta do sad, te i nijedne druge. Ne mogu da garantujem da ih i dalje rade dobro jer sam ih poslednji put kupila pre nekoliko godina.

Može li neko ko ima vremena da objasni kako se obavlja kupovina preko aliexpress-a? Nikad nisam ništa kupovala tamo.
Registrujes se i ubacis na nalog platnu karticu, prosto je.
 
Koja tuga.. pisao sam skoro da su mi ukrali kutijicu punjac za Samsung Buds2 Pro slusalice. Zvao Begram, kazu nemaju ali moze da se poruci i da ce mozda da se ceka malo duze.. ja reko ok, sacekacu. Proslo vise od mesec dana, zovem ih danas, kazu ne mogu da poruce.. a pritom se niko od njih nije udostojio da me obavesti, nego cekam ko ******.
Cimao sam i Samsung Srbiju ali odbijaju da pomognu.. Stvarno nemam reci, bas sam razocaran u Samsung. Ode 20k ko nista :(
Desilo se i meni isto. Izgubila sam kutijicu za Xiaomi Redmi active buds 4. Svugde su mi rekli da ne može da se poruči samo kutijica, pa sam naručila iste takve slušalice. Kad ove jedne crknu, imaću druge, da ne propadaju bezveze bez punjača.

Punjač sam za sebe nećeš naći skoro sigurno. Naprosto ne rade te rezervne delove jer im se ne isplati. Više im se isplati da ti prodaju nove slušalice.

Baš zbog toga što se vrlo lako gube i punjač i slušalice, nikad ne bih za to dala neke ozbiljne pare, tipa 20 - 30.000, koliko koštaju one stvarno vrhunske.

Realno za tih 20.000 možeš da kupiš dvoje dosta dobrih patika za trčanje. Ne razumem najbolje ljude koji toliko investiraju u nešto šta izgubiš za sekund.

Da napomenem da sam za dva meseca uspela da izgubim i punjač i jednu slušalicu. Pošto nisu skuplje od 30 EUR, i nije neka šteta. Da sam izgubila neke koje koštaju 200 - 300 evra, i te kako bih se iznervirala.
 
U odnosu na te "vakum" Samsung slušalice i najjeftiniji Anker tipa p20i ili a20i su spejs šatl. Kakve li su te Žaomi onda tek...
Ako ti se ne čeka Aliexpres, ove navedene imaš i na Kupujem Prodajem za 2-3 hiljade.
Da li ima neka prodavnica u kojoj se slušalice mogu probati pre kupovine?

O tome da sam kupila ko zna šta sve od tehničkih uređaja i upotrebila to dva tri puta u životu. Onda gledam da se dovedemo u red da ne gomilam gluposti bezveze.

Sad su mi stigle Samsung slušalice, meni je zvuk OK. Da li su još nekome ove slušalice Ok ili se ja tripujem?

Napominjem da nisu one obične plastične koje se dobijaju zajedno sa telefonom, nego se ubace u uši i napravi vakum.

https://repromarket.rs/oprema-za-mo...usalice-3-5mm-mikrofon-crne-eo-ia500-bbe.html
 
Tesko da ce ti neko dati da probas bubice u radnji, pre svega jer nije higijenski. Moze to da se dezinfikuje bez problema ali nece to niko da radi.

Za tripovanje oko kvaliteta zvuka imas sledeci problem - to sto cujes smatras da je dovoljno dobro jer mozda nisi cula bolje - i tako ce da ti bude nejasno sve dok ne probas nesto bolje i uocis opipljivu razliku.

Ta razlika je najveca kad probas ultra jeftino i prvi budzet best buy i tu uglavnom bude sok koliko je nesto bolje a sa skokom sa te budzet varijante na nesto skuplje je ta razlika sve manje i manje primetna.

Npr mene je bolelo uvo (pun not intented) za ANC dok nisam video koliko je to lepa stvar na Anker P3i a zatim sam video koliko to moze da bude jos bolje na Anker Q30.

Isto tako sam bio zadovoljan raznoraznim jeftinim sklopocijama od zvucnika dok nisam presao na Microlab FC330 koji je nebo i zemlja u odnosu na jeftinije skalamerije ali je verovatno sklopocija nekom drugom sa kvalitetnijim sistemom.

Ako bas hoces da budes na budzetu ali da imas nesto korektno sto mozda nije apsolutni best buy ali definitivno jeste dobra kupovina - uzmi npr Anker P2 Mini, P20i, P2i i sl.
 
Desilo se i meni isto. Izgubila sam kutijicu za Xiaomi Redmi active buds 4. Svugde su mi rekli da ne može da se poruči samo kutijica, pa sam naručila iste takve slušalice. Kad ove jedne crknu, imaću druge, da ne propadaju bezveze bez punjača.

Punjač sam za sebe nećeš naći skoro sigurno. Naprosto ne rade te rezervne delove jer im se ne isplati. Više im se isplati da ti prodaju nove slušalice.

Baš zbog toga što se vrlo lako gube i punjač i slušalice, nikad ne bih za to dala neke ozbiljne pare, tipa 20 - 30.000, koliko koštaju one stvarno vrhunske.

Realno za tih 20.000 možeš da kupiš dvoje dosta dobrih patika za trčanje. Ne razumem najbolje ljude koji toliko investiraju u nešto šta izgubiš za sekund.

Da napomenem da sam za dva meseca uspela da izgubim i punjač i jednu slušalicu. Pošto nisu skuplje od 30 EUR, i nije neka šteta. Da sam izgubila neke koje koštaju 200 - 300 evra, i te kako bih se iznervirala.

Slažem se u vezi toga oko kupovine skupe potrošne robe. Uspeo sam da naručim samo kutijicu u zvaničnom servisu ipak, ali naučio sam lekciju, za potrošne stvari tog tipa više nikad preko 50e..
 
Onda niko ne bi trebalo da vozi skup automobil, da nosi skupo odelo, da kupuje skup telefon. Sve stvari u životu su potrošne, samo što neko želi/može to sebi da priušti a nekome su Samsung bubice iz telefona vrhunske. Kao što rekoh kriterijumi su različiti i glupo je ubeđivati se, posebno na temi koja nije vezana za to već za TWS.

Kao što sam i ja a i mnogi ovde preporučili, uzmi bukvalno bilo šta od Anker P20 ili A20 serije, do 3000rsd su na KP ne treba ti ni AliExpress, bićeš beskrajno prezadovoljna ako ti je Samsung dobar.
 
Onda niko ne bi trebalo da vozi skup automobil, da nosi skupo odelo, da kupuje skup telefon. Sve stvari u životu su potrošne, samo što neko želi/može to sebi da priušti a nekome su Samsung bubice iz telefona vrhunske. Kao što rekoh kriterijumi su različiti i glupo je ubeđivati se, posebno na temi koja nije vezana za to već za TWS.

Kao što sam i ja a i mnogi ovde preporučili, uzmi bukvalno bilo šta od Anker P20 ili A20 serije, do 3000rsd su na KP ne treba ti ni AliExpress, bićeš beskrajno prezadovoljna ako ti je Samsung dobar.
Nećeš tako lako izgubiti automobil, odelo, ili mobilni telefon kao što se gube bežične bubice. U nekom momentu ti samo spadne i odleti u pm. Dva puta smo je tražile drugarica i ja zajedno po pola sata, posle mi je neki lik sasvim slučajno našao i ostavio na klupici.

U životu nisam izgubila ni jedan mobilni telefon (doduše jesam jedan oprala u veš mašini), ali što se slušalica tiče, dva puta za dva meseca (pisala sam već o tome).

Ako ih koristiš kod kuće ili na poslu, naravno da ih nećeš izgubiti nikad, ali ako ideš u prirodu da vežbaš svaki dan po dva sata, računaj da ćeš tamo ostaviti dobar broj slušalica. Iz tog razloga ni ne pomišljam na one koje koštaju preko 30 EUR.
 
Registrujes se i ubacis na nalog platnu karticu, prosto je.
Imam samo Dina platnu karticu. Da li mogu uz pomoć nje da plaćam?

Nije valjda sve isto kao i za online trgovinu u Srbiji?

Evo tih slušalica koje su preporučili forumaši na aliexpress-u:

 
Imam samo Dina platnu karticu. Da li mogu uz pomoć nje da plaćam?

Nije valjda sve isto kao i za online trgovinu u Srbiji?

Evo tih slušalica koje su preporučili forumaši na aliexpress-u:

Ja koliko znam dina nije za placanje na internetu. Probaj ali mislim da moze samo visa i mastercard.
 
Desilo se i meni isto. Izgubila sam kutijicu za Xiaomi Redmi active buds 4. Svugde su mi rekli da ne može da se poruči samo kutijica, pa sam naručila iste takve slušalice. Kad ove jedne crknu, imaću druge, da ne propadaju bezveze bez punjača.

Punjač sam za sebe nećeš naći skoro sigurno. Naprosto ne rade te rezervne delove jer im se ne isplati. Više im se isplati da ti prodaju nove slušalice.

Baš zbog toga što se vrlo lako gube i punjač i slušalice, nikad ne bih za to dala neke ozbiljne pare, tipa 20 - 30.000, koliko koštaju one stvarno vrhunske.

Realno za tih 20.000 možeš da kupiš dvoje dosta dobrih patika za trčanje. Ne razumem najbolje ljude koji toliko investiraju u nešto šta izgubiš za sekund.

Da napomenem da sam za dva meseca uspela da izgubim i punjač i jednu slušalicu. Pošto nisu skuplje od 30 EUR, i nije neka šteta. Da sam izgubila neke koje koštaju 200 - 300 evra, i te kako bih se iznervirala.
Ja nikako da izgubim ove Sony wf-1000xm4 vec 3 god. :unsure:
 
Onda niko ne bi trebalo da vozi skup automobil, da nosi skupo odelo, da kupuje skup telefon. Sve stvari u životu su potrošne, samo što neko želi/može to sebi da priušti a nekome su Samsung bubice iz telefona vrhunske. Kao što rekoh kriterijumi su različiti i glupo je ubeđivati se, posebno na temi koja nije vezana za to već za TWS.

Ja sam samo rekao za sebe, svako kupuje kako želi i u skladu sa mogućnostima..

Nisam neko ko inače kupuje luksuzne stvari, ali sam ovaj put želeo sebe da častim flegšip telefonom i bubicama. I eto, desilo mi se da su mi ukrali kutijicu od slušalica koje su koštale 20k. Iskreno nisam bio spreman na takav trošak, pogotovo ne tokom garantnog roka, iako mogu to da iznesem.

Tako da sam za sad raskrstio sa skupom potrošnom robom do daljnjeg.
 
Upravo sam kupio Anker P20i i prezadovoljan sam. Bolje rade od ovih JBL,koje sam stavio na prodaju. Uskoro ću uzeti još jedan par ovih Anker P20i za sina. Extra su za ovu cenu. Pozz.
 
Mene zanima šta bi izabrali izmedju moondrop travel, qcy ht05 / ht07. Slušalice koristim 90% na poslu pa mi je bitno da ne ispadaju, to na prvom mestu i da imaju dobar noise cancelling. Ako je neko koristio pomenute modele lepo bi bilo da podeli iskustva.
Uglavnom budžet mi je do nekih 50-60e.
 
Sta da uzmem od ovog ako moze pomoc SONY WF-1000XM5, SONY WH-1000XM4, BOSE QUIETCOMFORT EARBUDS II?
ANC mi je vrlo bitan.
 
Koristio sam ponekad samo žičane slušalice od Apple-a i kada je bio Anniversary sale na AE odlučim se za soundcore p20i da probam baš TWS slušalice i svide mi se baš, međutim ta ljubav i nije mnogo trajala(ako i mesec dana) jer sam izgubio charging case, tj. negde mi je ispao iz džepa... Tako da sada imam p20i bele koji mi ničemu ne služe, ne znam ni da li bi to iko kupio, da stavim na prodaju, da ne propadaju...
Toliko su mi se svidele da sam odlučio ponovo da uzmem soundcore slušalice ali sam se odlučio za soundcore Liberty 4 NC. Dvoumio sam se između p40i i Liberty 4 NC. LDAC mi ne znači jer slušam muziku na iPhone-u, takođe to što je bolji malo ANC kako kažu mi opet ništa ne znači jer nisam nikada ni probao slušalice sa ANC, jedino eto in ear detection. Na strani P40i je malo bolja baterija i eto manja cena svakako. Na kraju je presudila boja(audiofili na aparatima kada čuju kriterijum za odabir 😂) jer mi se nešto i ne dopada bela varijanta kod p40i. Nisam iskreno ni siguran da li su Liberty 4 NC overkill za mene ili je bolje da sam sačuvao malo novca i uzeo p40i recimo. Pišite šta vi mislite, još nije kasno da se predomislim jer nisu još poslali paket... 😂
 
Kutijica ima da se kupi na sajtu njihovom za 20 dolara ali verovatno kroz taj kanal prodaje ne šalju za Srbiju a svakako se i ne isplati jer toliko su kompletne slušalice i manje uz novčiće. Na AE imaju samo slušalice u kompletu.
 
Koristio sam ponekad samo žičane slušalice od Apple-a i kada je bio Anniversary sale na AE odlučim se za soundcore p20i da probam baš TWS slušalice i svide mi se baš, međutim ta ljubav i nije mnogo trajala(ako i mesec dana) jer sam izgubio charging case, tj. negde mi je ispao iz džepa... Tako da sada imam p20i bele koji mi ničemu ne služe, ne znam ni da li bi to iko kupio, da stavim na prodaju, da ne propadaju...
Toliko su mi se svidele da sam odlučio ponovo da uzmem soundcore slušalice ali sam se odlučio za soundcore Liberty 4 NC. Dvoumio sam se između p40i i Liberty 4 NC. LDAC mi ne znači jer slušam muziku na iPhone-u, takođe to što je bolji malo ANC kako kažu mi opet ništa ne znači jer nisam nikada ni probao slušalice sa ANC, jedino eto in ear detection. Na strani P40i je malo bolja baterija i eto manja cena svakako. Na kraju je presudila boja(audiofili na aparatima kada čuju kriterijum za odabir 😂) jer mi se nešto i ne dopada bela varijanta kod p40i. Nisam iskreno ni siguran da li su Liberty 4 NC overkill za mene ili je bolje da sam sačuvao malo novca i uzeo p40i recimo. Pišite šta vi mislite, još nije kasno da se predomislim jer nisu još poslali paket... 😂

Overkill je Bowers and Wilkins, Technics, Sony, Sennheiser... Soundcore ne može biti overkill. :) Ako si imao novca da ih poručiš a na to još i dobio neki popust i manju cenu od redovne, uživaćeš sigurno... pa možda jednom zameniš i iPhone za nešto pametnije što pruža LDAC opciju i eto sve potaman. 😎
 
Moram pohvaliti Promobi servis, uspeo sam preko njih da naručim zamensku kutijicu za Samsung Buds2 Pro slušalice. Trebalo je mesec dana da stignu, ali vredelo je. Pritom je manje koštalo nego kod slepaca iz Begrama.
 
И ја бих их похвалио, набавили су ми Buds2 десну слушалицу за коректну цену, мало сам чекао, али вредело је.
 
Nazad
Vrh Dno