Šta je novo?

TWS slušalice

 
Blah, pošto mi je za vikend posle 4 godine korišćenja crkla leva slušalica na Soundpeats HD Q30 (desna se i dalje drži bez ikakvih znakova posustajanja), reših da ponovo poklonim poverenje Soundpeats-u, i poručih one Soundpeats Sonic, koje su relativno nahvaljene ovde na forumu od strane više korisnika.

Najviše me privukla velika autonomija rada za jedne bežične slušalice, i to što nisu nabudžene u smislu da ne izviruju mnogo kada ih instaliram u ušnu školjku pa je i "tunel" i hučanje vetra verovatno manje. Svestan sam da kvalitet izrade nije na zavidnom nivou (ali nije bio ni na HD Q30 pa su potrajale godinama).

Inače kupio na Ali Anniversary sniženju za 29USD...

Druga opcija je bila da uzmem Force pro (koje su jako slične ovima koje sam imao) ali me odbio taj dizajn i slušalica i kontrolera jer je identičan onom sa ovih HD slušalica, a taj i nije za pohvalu.

Kontam da mi za slušanje podkasta i drugih emisija na YT bolje i ne trebaju...
 
Nothing Ear (2) announced with improved ANC, LHDC support and personalized sound profiles

gsmarena_001.jpg


Izgleda da su ovaj put napravili dobre TWS.
 
Nothing Ear (2) review

https://www.theverge.com/23649968/nothing-ear-2-review-wireless-earbuds
https://www.wired.com/review/review-nothing-ear-2/
https://www.pcmag.com/reviews/nothing-ear-2
https://www.xda-developers.com/nothing-ear-2-review/

Ovaj put su zvučno dobre (navodno ništa posebno, više ok za tu cenu/klasu) ali visoki tonovi nisu baš sjajni, a imaju i još neke probleme, bagove. Valjda će u verziji 3 konačno napraviti odlične TWS.
Ali dobro, i ovo je napredak u odnosu na neubedljivu prvu verziju. A i sada je još jasnije koliki su plaćenici ovi popularni YT-eri koji su nenormalno hajpovali Nothing Ear 1.
 
Poslednja izmena:
Te sam i ja zeleo(dobar mic, zvuk, solidan ANC, udobnost ok, plus su dobile multipoint sa fw update) , ali uzeh danas anker a40 za 57e sa anker official prodavnice sa AE.Prosto za tu cenu nema razmišljanja.
 
Danas mi ispadne kutijica sa WF-1000XM4 i sad na levoj bubici puca BT konekcija ili zvuk, uglavnom prekida. 🤦

Da li iko u Srbiji radi servis?
 
U, izgledaju interesantno iznutra, verovatno je neki od ovih konektora "ispao" iz ležišta ali nažalost ovakve stvari jednom kad ih otvoriš teško idu nazad.
Potrebno je dosta vežbanja za ovakve operacije i uglavnom jedino što može da se uradi je zamena baterije.

 
Danas mi ispadne kutijica sa WF-1000XM4 i sad na levoj bubici puca BT konekcija ili zvuk, uglavnom prekida. 🤦

Da li iko u Srbiji radi servis?

Probaj prvo "Reset Wi-Fi, mobile networks and Bluetooth" u podešavanjima telefona, pa ponovo poveži slušalice...možda i nije fizičko oštećenje
 
Ako si dobro otkucao oznaku modela, to su over-ear BT slušalice, a ne TWS, pa je bolje da pitaš u ovoj temi.

Ali da ti ipak skratim pretragu, navodno su dosta dobre zvučno (u toj klasi), izrada im nije jača strana ali nije ni mnogo loša.
 
Pozdrav svima. Može li neko da mi potvrdi da li je moguće koristiti ANC na Redmi Buds 3 Pro slušalicama kada su povezane na laptop ? I ima li veze ako je verzija Bluetooth-a na laptopu 4.0 , da li to ograničava ili možda onemogućava upotrebu ? Hvala.
 
Moja preporuka za "anker life2 nc" ,zvuk sasvim dobar bas dobar i jak,što se tiče razgovora anc radi baš dobro probao samo unutra pošto mi juče stigle.Imate utisak da razgovarate preko telefona a ne preko sluške.Za 50 evra koliko me koštale preko aliexxpresa definitvno dobra kupovina po mom mišljenju....za sada prezadovoljan iskreno nisam očekivao ovakav kvalitet u ovom cenovoim rangu
 
Pozdrav narode. Juče sam pazario Reedmi buds 4 pro slušalice. U aplikaciji mi nudi da nadogradim firmware na slušalicama. Može li mi neko reći šta i kako da uradim kako bi to bezbijedno prošlo?
 
kliknes na "yes" kada ponudi. nema filozofije
 
Danas mi ispadne kutijica sa WF-1000XM4 i sad na levoj bubici puca BT konekcija ili zvuk, uglavnom prekida. 🤦

Da li iko u Srbiji radi servis?
Ovo ti je ovlašćeni servis Sonyja i odlični su:
INPUT SZR - NOVI BEOGRAD
Milentija Popovica 18
11000 Novi Beograd
011/2132-877

Inače sam bio u kontaktu sa njima jer mi je crkla baterija na jednoj od slučalica na XM4, što je inače poznat problem. I sad ne mogu da nađem fiskalni račun naravno jer ko zna gde sam ga stavio i mogu da se slikam ili da plaćam popravku 100 eur. Nikad više Sony, a inače su slušalice sranje u odnosu na stare Galaxy Buds Pro, bio sam šokiran kad sam ih kupio (Samsungove sam izgubio pa sam morao da uzimam nešto drugo).
 
Ovo ti je ovlašćeni servis Sonyja i odlični su:
INPUT SZR - NOVI BEOGRAD
Milentija Popovica 18
11000 Novi Beograd
011/2132-877

Inače sam bio u kontaktu sa njima jer mi je crkla baterija na jednoj od slučalica na XM4, što je inače poznat problem. I sad ne mogu da nađem fiskalni račun naravno jer ko zna gde sam ga stavio i mogu da se slikam ili da plaćam popravku 100 eur. Nikad više Sony, a inače su slušalice sranje u odnosu na stare Galaxy Buds Pro, bio sam šokiran kad sam ih kupio (Samsungove sam izgubio pa sam morao da uzimam nešto drugo).
Meni su xm4 dobre, doduse nemam nikakvih problema. Baterija dugo traje. Zvuk za ta mala cudesa uz ANC je dobar, uz Eq.
I unapredjenje su u odnosu na xm3 sto fit sto zvuk,anc. Samsung tws nikad nit sam imao nit cuo tako da ne mogu da komentarisem 😅
 
Hvala, ali već sam bio odneo u servis u 27. marta, takođe ovlašćeni. Zameniili su levu bubicu novom i sad je sve u redu.
 
Jel ima neko iskustva sa ovim slusalicama koje su od danas u lidlu? Vredi li to tih 2300 dinara? Da je ok zvuk, relativno glasan i moze da se poglesa youtube video bez mnogo kasnjenja zvuka… muzika u pokretu, mozda uz neki trening. Ne bi ih ni za sta vise i komplikovanije koristio. Dok ne skupim pare za kvalitetnije dal bi ove radile posao?
 
Bolje naruči Soundpeats sa AliE, nije ne znam koja doplata i biće ti krajnje rešenje. Imaš official Store, sve su jako dobre za svoju cenu.
 
Bolje naruči Soundpeats sa AliE, nije ne znam koja doplata i biće ti krajnje rešenje. Imaš official Store, sve su jako dobre za svoju cenu.
Jedino što treba biti oprezan sa Ali jer taj lik (likovi) sa njihovog ALI official store ponekad ne pošalje plaćenu robu.
Evo mene dva meseca zavlače za Soundpeats Sonic, kao poslao je, a Signapurska pošta kaže da nije, već je samo rezervisao broj bez slanja pošiljke.

Na kraju sam preko KP uzeo SoundPEATS Free2 classic za 2500 din (što je cena sa Ali kad nije neka akcija i što mi je ok), a ovde čekam refund...
 
Ma dobro uzmeš pare nazad. Meni je sve stiglo od njih, napoklanjao sam ih se samo tako.
 
Ja sam od soundpeats uzeo 2x i dobio silikonsku futrolicu za kutiju oba puta. Nekoliko vrsta gumica/sunđera. Neke memory foam, i one koje se vode kao Fiio na aliju.
Za jedne sam dobio i bežični punjač jer kutijica to podržava.
 
Ovo mi je prvi neki iskorak u tws, pre par godina uzeo neke celly i razocarao se. Treba sad bez relativno mnogo cekanja zato razmisljam o njima. Svakako za 2300rsd(neka akcija) nije strasno i ako pogresim, a imaju i 3god garancije pa postoji mogucnost da se ganjam sa njima. Plan mi je da sa njima shvatim detaljnije sta meni treba od slusalica i da se spremim za jesen (posto puno putujem) sa njima ili nekim koje mi vise odgovaraju. Ako nisu to to prosledicu ih dalje, sigurno ce nekome biti dobre, mozda i sjajne. Gledao sam soundpeats, gledao samsung gledao bas bas svasta na aliju ali kad ne znas sta tacno zelis onda sve izgleda zbunjujuce i uvek naginjes ka jacem cenovnom segmentu zbog jedne mogucnosti vise…
Verovatno cu ih uzeti testirati i ako nije to to odmah naruciti sa alija nesto ozbiljnije a ove ce sigurno posluziti dok te ne stignu… A mozda me i oduseve. Svakako ako ih uzmem napisacu prve utiske pa da vidimo da li cu pogresiti ili ne
 
Što uopšte pitaš, ako planiraš da ne prihvatiš nijedan savet, već ono što si inicijalno naumio?
 
Da i ovde priupitam, da li ima smisla kupovati neke bubice iz srednje klase za telefon koji koristim, Xiaomi Redmi Note 11? Budzet mi je do nekih 200e, ne bih isao preko toga, ja se licno dvoumim oko Soundcore Liberty 4 za nekih 130ak eura na KP i Sony wh-1000xm4 oko 200e na KP. Problem je sto moj telefon nema podrsku za ldac.
 
Nazad
Vrh Dno