Šta je novo?

TWS slušalice

Lossless je sve Ono gde nema gubitka u odnosu na original snimak, imas FLAC I Wav od 1000 kbps. Premda je Wav cesce oko 2000
 
To je jasno. Govorim o audio fajlovima koji se streamuju: Spotify (nema lossless, maksimalni kvalitet je 320kbps), Tidal ima lossless aka CD Quality (do 1411kbps, 44100 kHz 16-bit). MQA je hi-res audio, ali to je druga i duga priča. Onaj ko streamuje sa Spotify-a koji nije lossless na slušalicama od 130€ kroz telefon - ne verujem da se bavi MQA i plaća duplo više pretplatu.

Ne znam da postoji ijedan streaming servis koji streamuje u WAV formatu, niti vidim smisao toga.
 
Stiglao soundpeats mini pro hybrid, na prvu ruku deluju odlično. Kvalitet izrade, zvuk...


Pozdrav, da li bi mogao da mi pustiš link iz prodavnice gde si uzeo? Thanks.
Vidim da ima zadovoljnih kupaca i preporučuju se pa da ne smaram i ja s pitanjima, uzimam iste.

Koliko ste ih plaćali (generalno pitanje za sve koji su uzeli), čisto da znam dal da čekam neku akciju ili uzmem odma,
ako gledam dobru prodavnicu, trenutno izađu 47.99$ + 1.26$ šiping, da li je to OK cena?
 
SoundPEATS Official Store

Ja sam uzeo ovde.

Sto se tiče cene, jeftinije nisam pronasao. Tako da je meni bilo ok. Verovatno može jeftinije ako naleti neka rasprodaja.
 
Te soundpeats, i Anker su Best Buy, ja mislim do bukvalno 40-100 dolara posle toga tek Sony I Td I Momentum.

Al po meni ovo dvoje nude najvise od TWS. Xiaomi ima neke krs modele i neke super, Realme isto.
Apple ne treba komentarisati super al ograniceno sve. Samsung ima krs onih zastita i gluposti.

Dobri su I Sabat modeli kao i Edifier generalno pogotovo GM serija bese imaju Low Latency kodeka 1 il 2.

Po meni Anker I Sony su Top Pa ostali medju TWS.

Minimum je da ima APTX ili APTX HD. Koji model ima LDAC, LHDC, APTX zajedno a da je zvuk dobar il bolje je top.

Po meni ako izuzmemo zezancije oko sistema, Galaxy Buds one nove su super kod operatera. A Medju ovako za kes.

Ova 2 Ankera u svojoj kategoriji uz SoundPeats. Soundcore Anker Liberty Air 2

A ove sto nema dalje i jos ANC ove Liberty 3 Pro

I Sony WF xm3

Sabbat X12 ULTRA

KP link do X12
 
Poslednja izmena:
Jel ima potrebe/preporuka za neke druge silikonske čepići?

Odlican je zvuk i kod razgovora, samo treba pojacati in call volume. 😁
 
Meni iskreno nije toliko bitno da sluške imaju sve moguće standarde, važno da je zvuk OK, nisam neki audiofil pa da se hvatam za detalje, onda svakako ne bi uzimao sluške od 50$.
Bitno mi je da imaju dobar runtime, dobar bas i da imaju dobar fit u uhu, da zatvore uho lepo a ne da se čuje sve okolo mene.

Sa sony-jem imam lepo iskurstvo sa klasičnim bubicama ali bežične su im preskupe za moj ukus.
SoundPEATS Mini Pro Hybrid Active naručene.
🍻
 
Ljudi, treba mi pomoc: Koje slusalice da kupim da su imaju dobar zvuk i pre svega dobar mikrofon? A da mogu da se kupe kod domacih prodavaca. Gledao sam redmi airdots 3,3 lite, jbt elite 2 i baš ne znam šta da radim. Sta mi preporucujete da mikrofon radi kako treba? Do sad sam koristio Honor Choice i bio zadovoljan svim osim mikrofonom koji je maltene neupotrebljiv
Koristim Ip 11, ako je bitno
A da su do 5000-6000 maksimalno
 
Pozdrav. Pročitah prve dve i poslednjih 10 strana, u principu sve mi je jasno, koliko vidim, prema mojim kriterijumuma, izbor se sveo na PEATS Mini Pro Hybrid.

Naime, planiram iznenađenje za svoju dragu. Svuda ide sa muzikom, sluša rock i elektro, voli basove. Do sada je sve nosila žičane in-ear (trenutno AKG koje idu uz Galaxy S9).

Jedino me brine, pošto ima male uši, da li su Mini Pro i dalje dobar izbor, ili bi joj možda Air 3 Pro Hybrid bile udobnije? Tako mi bar malo deluju po slikama.
Ako neko ima savet, ili izneo neko zapažanje vezano za moju nedoumicu, bio bih zahvalan.
U svakom slučaju, veliko hvala svima na doprinosu.
 
I ja imam WF-1000XM4, za 120e polovne na KP, kao nove :D Odlične.

Elem, razlog posta je drugačiji. Trebaju mi slušalice koje ispunjavaju sledeće uslove:

1. Multipoint povezivanje, iliti na više telefona odjednom
2. Dobre za razgovor, upotreba za muziku irelevantna
3. Što jeftinije, ako se ovo ne podrazumeva :D
 
Nekoliko zapažanja:

  • tips koje dolaze sa bubicama su ćoškaste i uopšte mi ne prijaju, pa sam stavio svoje stare, tj. prebacio ih sa Senfer DT6
  • na ulici nisu bile dovoljno glasne, pa sam instalirao Wavelet APP i videću sutra da li je to pomoglo. Ako ne pomogne, idu na doboš, ne volim da slušam muziku tiše od onoga na šta sam navikao

Bez problema sa konekcijom i baterijom itd zasad, zvuk je sjajan, još ako sam rešio i ovo sa glasnoćom koja mi treba, koristiću ih baš dugo.
 
Ja volim da slušam muziku, skoro da bi mogao reći da mi muzika svira 24h.
Na poslu, kod kuće, dok spavam čak i tad ali nikad, baš nikad ne slušam muziku dok dok vozim bajs ili idem peške.
Možeš da pešačiš po hodniku i desi se neki udes, dvoje se čuknu, jedan odleti na jednu stranu drugi u tvom pravcu i zgazi te ko mrava jer nisi ništa čuo i pomerio se za metar...
 
Da li ima neki poseban razlog zasto je soundpeats mini pro popularniji od H1 npr? Ili je samo cena u pitanju?
Ok, mini su manje pa su mozda malo udobnije, ali ne nadjoh da se skoro uopte pominje H1 model dok su mini pro bas popularne.
 
H1 nema ANC, a i skuplje su pa je to verovatno presudno...
 
Nekoliko zapažanja:

  • tips koje dolaze sa bubicama su ćoškaste i uopšte mi ne prijaju, pa sam stavio svoje stare, tj. prebacio ih sa Senfer DT6
  • na ulici nisu bile dovoljno glasne, pa sam instalirao Wavelet APP i videću sutra da li je to pomoglo. Ako ne pomogne, idu na doboš, ne volim da slušam muziku tiše od onoga na šta sam navikao

Bez problema sa konekcijom i baterijom itd zasad, zvuk je sjajan, još ako sam rešio i ovo sa glasnoćom koja mi treba, koristiću ih baš dugo.

Dalje od 60% mi je preglasno. Naravno da ima razlika u preferencijama, ali u NC režimu na 100% da nekome budu nedovoljno glasne, hm.

Što me dovodi do poente posta - imao sam bag gde, iz nekog razloga, slušalice budu mnoogo tiše, tipa treba mi 70-80% da bude prihvatljivo glasno. Restart telefon je rešavao. Ne znam da li je možda kod tebe isto to, nešto drugo, ili jednostavno voliš da slušaš baš glasno :)

Imam samo Sonijevu Headphones aplikaciju.
 
Uzeh WF-1000XM4 danas. 250 dolara su ovde u Americi, a u Gigatronu 45.000 lol

Prvi utisci odlični.
Stani Neo! :)

We could be looking at a reveal as early as May 2023, but also as late as August 2023. Sony could release the new WF-1000XM5 in May, and position the outgoing WF-1000XM4 as a cheaper alternative.
 
Pa kad si čekao skoro dve godine od izlaska WF-1000XM4 mogao si još par meseci da sačekaš WF-1000XM5 :)
 
Napisao je već da je u Americi i da ih je tamo kupio znatno jeftinije nego ovde....da sačeka WF-1000XM5 kod nas po ceni od 70000 mu vrv nije dobra ideja....
ovu cenu sam naravno lupio, ali ko zna koja će cena biti ako su WF-1000XM4 45000 kod nas
 
Pa vidiš da je napisao da je u Americi kupio XM4 ...
Čim se pojave XM5 pada i cena starijem modelu, a cene kod nas je smešno i komentarisati.
 
Al' živim u Srbiji i u Americi sam bio svega nedelju dana. Mogao sam da čekam XM5, ali tako sam mogao da čekam i sledeće i sledeće, druge prozivođače itd.
 
A i neće te nove WF-1000XM5 biti neko revolucionarno čudo TWS tehnologije nego 90% iste slušalice kao Mark 4 verzija, i to po znatno višoj ceni od Mark 4 koje su na sniženju.
 
Ma da.

Nego, otkako sam zamenio eartips, mnogo su mi prijatnije za nošenje nego dok sam 2-3 dana koristio originalne Sonijeve, plus je bolja izolacija i sad sam baš baš zadovoljan. Videh na Redditu da se još ljudi žalilo, baš neverovatno da je Sony napravio takav propust.
 
Zar nemaju one problem sa baterijom tj starjji fw ih je ubijao do mere da su explodirale? Proveri fw verziju na tvojima
 
Nazad
Vrh Dno