Šta je novo?

TWS slušalice

Narucio upravo free2 classic. Nakon dosta review-ova i poredjenja sa air3. svi kazu da je Free2 classic bolji sto se tice zvuka, pisem utiske kad stignu za 10-ak dana
 
I ja sam zainteresovan za neke solidne TWS. Recite mi, posto vidim.da stalno pisete o ovim soindpeats, da li su one neki bestbay u rangu 30-60$. Podrzavaju li neke kvalitetnije kodec-e? Moze li flac da se slusa na ovim slusalicama? Pitam jer se ne razumem, voleo bih i da imam ANC kao opciju kada mi treba. Vidim da imaju poprilicno modela, meni nije problem da platim 10-20€ vise ako to vredi. Ima li nesto bolje u navedenom cenovnom rangu ili samo soundpeats?
 
I ja sam zainteresovan za neke solidne TWS. Recite mi, posto vidim.da stalno pisete o ovim soindpeats, da li su one neki bestbay u rangu 30-60$. Podrzavaju li neke kvalitetnije kodec-e? Moze li flac da se slusa na ovim slusalicama? Pitam jer se ne razumem, voleo bih i da imam ANC kao opciju kada mi treba. Vidim da imaju poprilicno modela, meni nije problem da platim 10-20€ vise ako to vredi. Ima li nesto bolje u navedenom cenovnom rangu ili samo soundpeats?
Ako ćeš sa gumicama, odnosno in-ear do 30€ uzmi free2classic (imaju vecu bateriju od mini pro, od kodeka samo SBC i AAC), do 60€ mini pro (uz SBC i AAC imaju aptX kodeke i preporučio bih ti pre njih nego mini pro HS model koji ima LDAC, baterija slušalica drži do 5h sa jednim punjenjem, a moguca su još 4 punjena uz kutijicu koja u sebi drži još 20h ).
Ako ćeš bez gumica, odnosno half in-ear onda air 3 deluxe (bez HS) koje su oko 40-50€
Ove in-ear (sa gumicama) ulaze dublje u uši, ti ušni kanal i samim tim dobijaš bolju izolaciju i zvuk. Mini pro imaju dobar ANC dok free2classic nemaju uopšte (ali je kod njih izolacija i dalje ok jer su sa gumicama)
 
@Aleksa_Lucic

Iskreno meni jw zvuk jako bitan, voleo bih da imaju podrsku za neki kvalitetan kodek i ANC. Jos jedna stvar mi je bitna, a nisam naveo, cesto dzogiram, da li mogu da se koriste za sportske aktivnosti? Nije problem ni da dodam malo novca ako moze da se nabavi nesto bas kvalitetno? Pretpostavljam da za sport treba da biram gumene nastavke?
 
@veljkoka pa zvuk je kod free2classic i mini pro dosta sličan, makar po recenzijama koje sam ja gledao, takođe sam video da free2classic nemaju ANC dok mini pro imaju, za trčanje ne znam koje bih ti preporučio od ovo dvoje jer to zavisi od oblika tvog uha i još mnogo faktora... Ja u toku treninga ne mogu da zamislim da nosim in-ear slušalice, nije mi bitan toliko zvuk koliko mi je bitno da ne ispadaju iz ušiju, pa bih se tu pre opredelio za half in-ear zbog komfora i stabilnosti. (iako većinom vežbam bez sluški, krastavac tako sam navikao).
Ukoliko planiraš da ih nosiš i tokom dzoginga onda bih ti preporučio Air 3 Pro (imaju AAC, SBC, aptX Adaptive, ANC koji je skoro isti kao i kod mini pro, sličnu bateriju kao i mini pro, malo lošiji zvuk od mini pro ali ne toliko primetno lošiji).

Ukratko za zvuk:
1. / 2. Mini Pro
2. / 1. Free2Classic
3. Air 3 Pro

Za ANC:
1. / 2. Mini Pro
2. / 1. Air 3 Pro
3. Free2Classic

Za komfort + IPX zaštita:
1. / 2. Mini Pro - IPX5
2. / 1. Free2Classic - IPX5
3. Air 3 Pro - IPX4

Za bateriju:
1. Free2Classic - 8h/30h
2. / 3.Mini Pro - 7h/21h (greškom sam gore napisao 5h/20h)
3. / 2. Air 3 Pro - 6h/24h

Takodje free2classic nemaju aplikaciju dok ovo dvoje imaju, ukolilo planiraš da igraš igrice na f2c, možda će imati malo veći latency (kašnjenje) u odnosu na ovo drugo dvoje.
I imaj u vidu da se neke specifikacije mogu razlikovati (zbog budućih ažuriranja i slično), pa bih ti preporučio da još jednom proveriš ove informacije kada odlučis koje ćeš uzeti.
 
@Aleksa_Lucic
Hvala druze na iscrpnom odg, po ovome sto si napisao onda mini pro.
Ove mini pro imaju dve verzije, hybrid i HS, na koju si mislio?
A kakve su ove H1 hybrid dual driver, kostaju 60USD?
Jos jedna molba, da li zna neko da li ima neka dobra akcija u SAD, na nekom od njihovih marketa? Imam druga koji treba uskoro da dodje, pa da mi donese?
Eto, ako ima nesto dobro za 60-70EUR, mogao bih i tu kombinaciju?
 
A kakve su ove H1 hybrid dual driver, kostaju 60USD?
Po zvuku su malo bolje od mini pro, ali nemaju ANC, neudobnije su (po recenzijama bar) i imaju lošiji mikrofon. Baterija im je 10h/40h.
Ove mini pro imaju dve verzije, hybrid i HS, na koju si mislio?
Na hybrid.
HS ima LDAC kodek koji je noviji i bolji (što se muzike tiče) nego aptX Adaptive na hybrid-u, ali zato troši više baterije i retko gde možeš da osetiš pravu "moć" LDAC kodeka, što ne znači da se to neće promeniti u budućnosti. Takođe aptX Adaptive omogućava da latency (kašnjenje) bude oko 50ms dok je na LDAC-u oko 200ms, što praktično znači da se sa aptX Adaptive možeš zabavljati i u igrama jer ima brz odziv, uživati u filmovima...
 
@Aleksa_Lucic @veljkoka nema kašnjenja sa HS, imaju gaming mode. Imate YouTube test sa lopticom koja skače, subjektivno kašnjenje uopšte ne postoji. Ni sa jednim od njihovih modela nisam imao kašnjenje koje živ čovek može da primeti. Druga stvar će vam olakšati možda odluku, meni lepše zvuči običan Air 3 od HS. U zoni od srednjih ka visokim je nekako odlučnija i jasnija, ne znam da li je do LDAP ili samog drajvera, pošto je plastika ista. Možda je i do konverzije TIDAL i Spotify ka LDAP odnosno AptX. Možda je i do konkretno mog telefona (Xiaomi 12X). Forsirao sam u 990kbit, ali isto je, tako da i na automatici ima pun protok očigledno.

Razlika je mala, pa je ne bih ni konstatovao da nemam oba para slušalica i da ne mogu oba da se nakače na telefon pa može brzo da se prebacuje sa jedne na drugu ista pesma.

edit: šta mi tek sad pade napamet, možda se membrana drajvera razrađuje vremenom, pa se zato starije slušalice bolje čuju?
 
Membrana/voice coil, takodje mogu da se fizicki za nijansu ,promene vremenom, Ali to ne znaci da ce, da promeni tonalitet primetno.

Vec to znaci ,da kad se razradi lakse dolazi do citavog opsega f,rekfentnog zbog manje napora prilikom reprodukcije.
To je vise izrazeno kod zvucnika doduse nego kod slusalica. Ali Fizicki burn in postoji.
Ali ne menja sustinu I prirodu slusalica.

Razer kraken nikad ne moze da zvuci kao Dt 880 , Sundara ne moze nikad da zvuci kao Koss Kph30i .

Ekstreman primer Al you got the point.

Svaki fon inace farba zvuk, Ali to opet utice razlicito shodno tome kakav je frequency response samog modela.

Sami Kodeci uticu samo na manjak kompresije tj audio fidelity zapravo dolazi do izrazaja ,kod kvalitetnijeg fajla. A I opreme.

Manja razlika nego sto ljudi misle doduse.

Izmedju Sbc non hd I Hd sbc I'ma razlike primetne. Izmedju Sbc I Ldac na kompleksnijim stvarima, dubiozna razlika .

Ali izmedju Aptx Hd I Ldac npr minimalno u korist Ldac. Zavisno od slucaja, gotovo nemoguce izvaliti razliku Ako Fajl nije iznad 800 Kbps.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, da li neko ima iskustva sa LG TONE FREE HBS-FN6B? Trenutno su u jednoj domacoj radnji 6.990.
Imam stariji model, LG FP5 kojim sam dosta zadovoljan, najvise radi ANC koji mi odlicno radi posao u bucnom open officeu.
Sta je bolje po vama u tom price rangeu?
 
@nidza
E nisam već toliko stručan što se tiče razrade membrane drajvera 😂
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, da li neko ima iskustva sa LG TONE FREE HBS-FN6B? Trenutno su u jednoj domacoj radnji 6.990.
Imam stariji model, LG FP5 kojim sam dosta zadovoljan, najvise radi ANC koji mi odlicno radi posao u bucnom open officeu.
Sta je bolje po vama u tom price rangeu?
Anker Soundcore Liberty Serija na akciji kad je . Svaki model od onih Po 7000 pa navise vredi para.

Vrede Soundpeats H1, kao I Sabbat X12 I X12 pro.

E sad neki od njih nemaju klasican Anc.

Ali Anc je gimmick, tj radi Ali je poenta da kad imas kvalitetnu izolaciju I srednje pojacanje .
Neces cuti ni da ti neko direktno kuca iznad glave, Anc degradira zvuk gotovo uvek tonalitetom pre svega.

Ali ne moze svako to da zna.

I ne radi svaki Anc jednako degradaciju.
 
Poslednja izmena:
Znaci, soundpeats mini pro hybrid su za preporuku? Dal mogu da se zakače za dva uredjaja istovremeno?
 
Znaci, soundpeats mini pro hybrid su za preporuku? Dal mogu da se zakače za dva uredjaja istovremeno?
H1 Soundpeats ne moze nazalost simultano na 2 uredjaja izgleda . Al I'ma nekih za slicne pare modela koji mogu,

Ali naravno sa drugacijim driverima.

 
Znaci, soundpeats mini pro hybrid su za preporuku? Dal mogu da se zakače za dva uredjaja istovremeno?
Nemaju multipoint, solidan su izbor za oko 60€.
Što se tiče H1, napisao sam u postu #428 nešto o njima, pa da se ne ponavljam.
 
Ali izmedju Aptx Hd I Ldac npr minimalno u korist Ldac. Zavisno od slucaja, gotovo nemoguce izvaliti razliku Ako Fajl nije iznad 800 Kbps.

1411 je Tidal, ali i sa takvim fajlom je za nijansu šira AptX Adaptive od LDAP slušalice. E, sad, obe imaju integrisan EQ pa se možda to može anulirati.
 
Pozdrav, da li neko ima iskustva sa LG TONE FREE HBS-FN6B? Trenutno su u jednoj domacoj radnji 6.990.
Imam stariji model, LG FP5 kojim sam dosta zadovoljan, najvise radi ANC koji mi odlicno radi posao u bucnom open officeu.
Sta je bolje po vama u tom price rangeu?
Snimio i krenuo da citam i ono sto sam procitao... Nije lepo. Bolji izbor je sljamsung sa svojim buds modelima ali nemoj da mi verujes.
 
1411 je Tidal, ali i sa takvim fajlom je za nijansu šira AptX Adaptive od LDAP slušalice. E, sad, obe imaju integrisan EQ pa se možda to može anulirati.
Ziva istina. Tidal je super za 3e mesečno osećaš se kao ,da nema ni smisla ista drugo. Pogotovo ko nabaci npr Tunepat na PC ako hoće fizički da ima fajlove sa Tidal u kompu.

Sto je tehnički ,ok sasvim dokle god je za privatne svrhe.

Kad se imaju internalne Eq aplikacije je prednost, ali i one su obično ograničenje nego Wavelet, ili Neutron ili Flat Eq.
Mada opet i one koje kao na Xm3 imaju dodatne funkcije za Anc zezancije.

Takve apps je vredno držati.

Tidal i slični su zakon, ranije tražiš ko ludak fajlove na netu.

Jedna stvar inače ako ljudi ne saznaju sami, Ldac kad koristi Pun bandwitch, zapravo snižava trajanje l Baterije pri istom nivou pojačanja u odnosu npr na Aac, ili običan non HD Aptx.
 
Nisi ukapirao, slušalica u sebi čuva EQ. Radi prema tvom ukusu zatim na svakom uređaju na koji je povežeš, tj. stvarno postaje tvoja personalizovana.
 
Aha ima svoju memoriju za profile da kažemo , ko ove Xm Sony ili Neke AKG.

Pa dobro dokle god ima 8 band Eq a ne 4 a da su frekfencije rasparcane, to je mnogo moćno onda.

Da male Anc imaju memoriju, je super stvar s obzirom,da je i to dodatna stavka u već maksimalno nabijen uredjaj.
 
Meni je npr na Buds 2 kašnjenje u zvuku kad su povezane na TV 0.30ms, što se ispegla preko podešavanja.
 
Koja aplikacija kontroliše rad redmi buds 3 pro?
 
Da, videh tu. Ali od zvanične podrške nema ništa jer aplikacija ne podržava ovaj model. Opet poluproizvod od kineza.
 
Ukratko, po specifikacijama izmaju dobru bateriju, ipx4 zaštita, imaju AAC i SBC kodeke, zadovoljavajući zvuk, ok ANC, teško da mogu da ti kažem nešto više jer ih ne posedujem i nisam nešto mnogo čuo o njima.
Bolje alternative bi bile SoundPeats Mini Pro ili ukoliko hoćeš iz naših prodavnica onda Xiaomi Redmi Buds 3 Pro koje su pre neki dan bile u Mi radnji oko 4000 dinara, sad su 5000 na popustu :D, ali su opet jeftinije od G-Trona ili Tehnoma...
 
Nazad
Vrh Dno