Šta je novo?

TWS slušalice

Ja sam uzeo soundpeats free2 classic. Stizu za 2-3 dana pa ako te interesuje napisacu utiske. Uzeo od nasih madjara
 
30€, pogledaj recenzije na netu, pogotovo od flossy cartera, nemaju neke fensi kodeke i anc koji je vise gimmick ali kazu da je zvuk odlican tako da cu javiti utiske. Licno sam se uverio da to sto pise na papiru ne mora uvek da bude u praksi tacno. Neke sluske na papiru losije mogu ti vise prijati od onih 'boljih'
 
Neka preporuka za trening do 50ak e?
 
Da li neko ima Soundcore Space A40?

Posle dužeg istraživanja na njih sam sveo izbor.

Udobne, odlična baterija, rade sa iOS-om, multipoint, više nego ok anc.

3 godine me odlično služe buds plus, verovatno najbolje utrošen novac na neku tehniku, ali bih da promenim malo.
 
Stigle su mi Soundpeats free2 classic. Na prvo slusanje nisam odusevljen, previse visokih tonova za moj ukus, poredio sam ih sa vremesnim tronsmart spunky beat i za moj ukus tronsmart ima bogatiji zvuk i bolje izbalansiran, topliji. Takodje gumica na slusalici je za moj ukus prevelika, tronsmart ima bas kako treba gumice. Jos jedna zanimljivost je da su ove soundpeats svi hvalili kako su male i kompaktne a soundpeats su manje. Da sada biram kupio bih spunky beat opet, steta sto mi je na njima crkla leva sluska skoro skroz.Flossy Carter je bio odusevljen sa free2 classic, cak je i neki lik na yt poredio sve soundpeats sluske u 2022 i free 2 classic je stavio na prvo mesto, meni bas ne odgovaraju za sada. Mada testirao sam ih 10-ak minuta. Kacim i slike cisto vizuelnog poredjenja radi sa spunky beatom
 

Prilozi

  • 20221227_194756.jpg
    20221227_194756.jpg
    151.5 KB · Pregleda: 55
  • 20221227_194734.jpg
    20221227_194734.jpg
    311.8 KB · Pregleda: 40
  • 20221227_194716.jpg
    20221227_194716.jpg
    171.8 KB · Pregleda: 41
  • 20221227_194745.jpg
    20221227_194745.jpg
    196.8 KB · Pregleda: 51
Moze misljenje o budzet TWS bubicama "Jabra Elite 3"?
Mozda ih uzmem u A1 ako iole vrede.
 
Jlab go air sport za 30e ili ima nesto bolje za taj novac?
Koristile bi se za trcanje, bitno je da su glasne i da lepo leze u usima.
Imao sam huawei 4i pre, bile su mi sasvim okej ali su znale da ispadnu iz uva
 
Imate neki predlog za dobre bubice, prvenstveno za trening i trcanje? Moze i za rad u kancelariji.
Imam iPhone, ali ne daju mu se 200e za sluske trenutno. Gledao Xiaomi Buds 3, za nekih 50-60e.
 
@veljkoka pa zvuk je kod free2classic i mini pro dosta sličan, makar po recenzijama koje sam ja gledao, takođe sam video da free2classic nemaju ANC dok mini pro imaju, za trčanje ne znam koje bih ti preporučio od ovo dvoje jer to zavisi od oblika tvog uha i još mnogo faktora... Ja u toku treninga ne mogu da zamislim da nosim in-ear slušalice, nije mi bitan toliko zvuk koliko mi je bitno da ne ispadaju iz ušiju, pa bih se tu pre opredelio za half in-ear zbog komfora i stabilnosti. (iako većinom vežbam bez sluški, krastavac tako sam navikao).
Ukoliko planiraš da ih nosiš i tokom dzoginga onda bih ti preporučio Air 3 Pro (imaju AAC, SBC, aptX Adaptive, ANC koji je skoro isti kao i kod mini pro, sličnu bateriju kao i mini pro, malo lošiji zvuk od mini pro ali ne toliko primetno lošiji).

Ukratko za zvuk:
1. / 2. Mini Pro
2. / 1. Free2Classic
3. Air 3 Pro

Za ANC:
1. / 2. Mini Pro
2. / 1. Air 3 Pro
3. Free2Classic

Za komfort + IPX zaštita:
1. / 2. Mini Pro - IPX5
2. / 1. Free2Classic - IPX5
3. Air 3 Pro - IPX4

Za bateriju:
1. Free2Classic - 8h/30h
2. / 3.Mini Pro - 7h/21h (greškom sam gore napisao 5h/20h)
3. / 2. Air 3 Pro - 6h/24h

Takodje free2classic nemaju aplikaciju dok ovo dvoje imaju, ukolilo planiraš da igraš igrice na f2c, možda će imati malo veći latency (kašnjenje) u odnosu na ovo drugo dvoje.
I imaj u vidu da se neke specifikacije mogu razlikovati (zbog budućih ažuriranja i slično), pa bih ti preporučio da još jednom proveriš ove informacije kada odlučis koje ćeš uzeti.
Eeee pozz. Mene uhvatila neka prehlada i praznici i ne narucih nista. Ima li neka zanimljiva ponuda trenutno, bilo kod domacih prodavaca, bilo na AE? Naravno ove sounpeats mini pro Hybrid ostaju kao prvi pik. Malo se lomim da malo ulozim vise para, dobijam li nesto za 70- 80EUR recimo?
Ima li tu neki model da vredi da se doplati u odnosu na soundpeats?
 
koje da uzmem za gym, da su preko cijelog uha kozne, naravno BT...cijena do 100 eur ..hvala
 
Stigle su mi Soundpeats free2 classic. Na prvo slusanje nisam odusevljen, previse visokih tonova za moj ukus, poredio sam ih sa vremesnim tronsmart spunky beat i za moj ukus tronsmart ima bogatiji zvuk i bolje izbalansiran, topliji. Takodje gumica na slusalici je za moj ukus prevelika, tronsmart ima bas kako treba gumice. Jos jedna zanimljivost je da su ove soundpeats svi hvalili kako su male i kompaktne a soundpeats su manje. Da sada biram kupio bih spunky beat opet, steta sto mi je na njima crkla leva sluska skoro skroz.Flossy Carter je bio odusevljen sa free2 classic, cak je i neki lik na yt poredio sve soundpeats sluske u 2022 i free 2 classic je stavio na prvo mesto, meni bas ne odgovaraju za sada. Mada testirao sam ih 10-ak minuta. Kacim i slike cisto vizuelnog poredjenja radi sa spunky beatom
Slobodno instaliraj FLAT EQUALIZER - BASS BOOSTER apk. Od lošeg zvuka možeš da napraviš čudo! imaš i opciju za bass boost i da pojačaš zvuk preko dozvoljenog ako su ti sluške tihe. Imaš i moju ocenu na samom sajtu na playstore-u...
 
Bas cu probati.
Mada iskreno nije toliko los zvuk kao sto sam isprva napisao, navikao sam na soundpeats koji ima potpuno drugaciju kalibraciju zvuka. Ovde mi najvise smeta mesanje srednjih tonova, u nekim pesmama na jacem zvuku je tesko razlikovati instrumente, postane haoticno
 
Bas cu probati.
Mada iskreno nije toliko los zvuk kao sto sam isprva napisao, navikao sam na soundpeats koji ima potpuno drugaciju kalibraciju zvuka. Ovde mi najvise smeta mesanje srednjih tonova, u nekim pesmama na jacem zvuku je tesko razlikovati instrumente, postane haoticno
Pa to su onda bas lose sluske, ako ne razlikujes ponekad instrumente
 
Los izraz, odvojenost,separacija instrumenata je losija. Naravno da ih je moguce razlikovati
 
Audio-Technica ATH-TWX9 review: like AirPods Pro with hi-fi sound
https://www.headphonecheck.com/test/audio-technica-ath-twx9/
https://www.soundguys.com/audio-technica-ath-twx9-review-84168/
https://blog.ear-phone-review.com/entry/audio-technica_ATH-TWX9#Pros
https://majorhifi.com/audio-technica-ath-twx9-review/
https://9to5toys.com/2022/12/26/audio-technica-ath-twx9-review/

audio-technica-ath-twx9-review-00011.jpeg
 
Poslednja izmena:
Na ananasu Redmi Buds 3 lite crne koštaju 1999 dinara sa vaučerom za popust, besplatna dostava. Ako nekome trebaju jeftine a solidne slušalice neka pogleda dok se ne rasproda. Bele su do juče bile 1499 ali ih više nema.

Samo da pomenem sopstveno iskustvo ovdje... naručio sam ih krajem prošle godine sa ePlanete na akciji, i prvi par koji je stigao je bio pokvaren odmah iz kutije, i namučio sam se s njima i servisom dok sam dobio druge, ali sad rade kako treba i ona je zadovoljna. Što se kvaliteta tiče, zvuk nije ništa posebno i baterija ne traje dugo u odnosu na druge modele, ali za te pare su vrhunske "kancelarijske" sluške, i supruga ih baš konstantno koristi.
Bolje alternative bi bile SoundPeats Mini Pro ili ukoliko hoćeš iz naših prodavnica onda Xiaomi Redmi Buds 3 Pro koje su pre neki dan bile u Mi radnji oko 4000 dinara, sad su 5000 na popustu :D, ali su opet jeftinije od G-Trona ili Tehnoma...

Ja sam uzeo kada su bile 4000, i zadovoljniji sam nego što sam očekivao. Testirao sam sve sem wifi punjenje i definitivno nisam mogao ništa bolje da kupim za te novce. ANC nije 100% efikasan, ali teško da išta jeste u budžet rangu, ali čak i na ulici filtrira sve sem najglasnijih zvukova automobila i ne kvari kvalitet zvuka, bar ne primjetno (slušam uglavnom Tidal HiFi). Transparency mode je dovoljno dobar da ne moram da ih vadim kad uđem u radnju, apsolutno sasvim dovoljno. Touch kontrole su pouzdane i ne aktiviraju se greškom (iako nosim kapu preko ušiju, moj Samsung A52s recimo konstantno reaguje na tipa ostatke kreme za ruke u džepu i aktivira ekran), mada bih volio da ima i volume control. Udobnije su nego ijedne bubice koje sam ikad koristio, i jedine su koje bih mogao, čini mi se, neograničeno da nosim. Multipoint je pouzdan, konekcija brza, baterija nemam primjedbe...
 
Poslednja izmena:
Za trčanje bolje otvorene sluške zbog lične bezbednosti?

Peatsi Air3 Pro testirane sad u avionu na malo dužem letu, banja kako radi ANC. Može normalno da se čuje osoba pored, a ona se muči vas da razume od buke, prilagodi se čovek tišini.

Jako pohvaljujem, oplemenila mi je slušalica putovanje.
 
Sta mislis, moze li se sa njima trcati?
Ako imas vremena ispisi malo detaljnije utiske.
Ja pod hitno moram da se odlucim isto, najblizi sam ovim mini pro hybrid. Kakav "izvor" muzike koristis? Neki streaming servis ili obican youtube?

Deluje mi da može, isprobacu čim se vreme popravi. Lepo legnu u uvo, a nemaju težinu da ispadnu same. Mislim da ce biti ok.

Jutros su stigle, tako da naknadno pisem utiske.
A izvor muzike mi je Spotify.
 
@masamunea: Ako nije problem, isprobaj lossless stream (ili s telefona). Interesuje me da li možeš da primetiš razliku u zvuku (vidim da imaju aptX/aptX-Adaptive).
 
Za trčanje bolje otvorene sluške zbog lične bezbednosti?

Peatsi Air3 Pro testirane sad u avionu na malo dužem letu, banja kako radi ANC. Može normalno da se čuje osoba pored, a ona se muči vas da razume od buke, prilagodi se čovek tišini.

Jako pohvaljujem, oplemenila mi je slušalica putovanje.
Pa iskreno ja trcim na mestima gde nema neke opasnosti pa samim tim mi ovo ne igra ulogu, ako jw ANC radi dobro na air 3 verovatno je slicna situacija i na mini pro, uglavnom meni je kvalitet zvuka najbitniji zato prednost ide mini pro.
Deluje mi da može, isprobacu čim se vreme popravi. Lepo legnu u uvo, a nemaju težinu da ispadnu same. Mislim da ce biti ok.

Jutros su stigle, tako da naknadno pisem utiske.
A izvor muzike mi je Spotify.
I meni je spotify, ok to je to. Narucene mini pro pa cemo da vidimo...
Hvala svima na sugestijama, javljam utiske kada stignu.
Kako si prosao na carini?
 
Zaboravih... Ja sam porucio na aliju sa njihove zvanicne prodavnice. Mesec ipo je putovalo, madjarska registrovana pošta.
 
I ja sam sa zvanicne, ali se nadam da ce malo brze stici kod mene hahahah.
 
@masamunea: Ako nije problem, isprobaj lossless stream (ili s telefona). Interesuje me da li možeš da primetiš razliku u zvuku (vidim da imaju aptX/aptX-Adaptive).
Izgleda da moj pixel ne podrzava aptX-adaptive. Generalno zvuk je odličan, jedino mi je nekako tih kod poziva, moram da vidim dal tu moze nešto da se uradi.

1000011593.png
 
Probaj da u Developer Options uradiš Disable Bluetooth A2DP hardware offload. I da uključiš LDAC, ako je moguće (od Android 8.0 verzije, na ovamo, može da se uključi LDAC). LDAC omogućava 990 kbps transfer. To i dalje nije lossless, ali je najpribližnije (lossless je do 1411 kbps).
 
Nazad
Vrh Dno