Šta je novo?

TWS slušalice

JBuds Air Sport - 60e na kp, da li ih je neko koristio mozda?
Potrebne su mi neke za trcanje i teretanu ali vecina bubica mi ispada iz usiju pa su mi potrebne neke sa tom kukicom ili sta je vec da mogu da ih zakacim za usi.
 
Imaš Galaxy Buds Pro na KP nove za 100e.
Ako imaš Samsung telefon, za te pare ne razmišljaj.
Sad baš češljam temu, u potrazi sam za slušalicama do 100e, ima li šta bolje za te pare od Buds Pro? Bez Samsung telefona gubim neke mogućnosti ili šta?
 
Bez Samsung telefona nemaš malo napredniji Samsungov BT transfer protokol, automatski multipoint sa drugim Samsung uređajima, prostorni (3D) zvuk (YouTube, TikTok...)... ostalo radi koliko znam. Ako je iPhone u pitanju, gube se još neke funkcije.
 
Ne znam kakva je situacija sa APT-X kodecima na iphone-u, ali sa MacBook računarima je tužno koliko lošije sluške zvuče spram android telefona. Čak više ni ne prikazuju koji kodek koristiš kad klikneš na BT ikonicu + Option taster.
 
Ja sam nedavno kupio Galaxy Buds Pro, imam Samsung telefon ali sam ih prvenstveno kupio zbog rada na kompu i video konferencija, da me kabl ne bi vezao tokom dugih sastanaka uz komp.

Posle toliko hvalospeva o ovim slušalicama, da budem iskren, prilično sam nezadovoljan. Par stvari:

- Često se dešava da bluetooth konekcija sa računarom zabaguje i recimo rade samo slušalice a mikrofon ne registruje uopšte. Nekada se reši ponovnom konekcijom a nekada mora restart kompa ili neka slična zezancija. Guglao sam malo o tome i vidim da se dosta ljudi žali po netu.

- Rekao bih da ANC ne radi baš sjajno. Nekoliko puta su se sagovornici žalili da me ne čuju najbolje kada su mi slušalice povezane sa telefonom. Npr ako sam bio u kafiću, rekoše mi da se čujem kao iz bureta i da se čuje buka u pozadini. Takođe su mi jednom rekli da se prekida, za ovo nisam siguran da li je bio problem sa mobilnim signalom ili slušalicama. Takođe sam radio test na računaru da bih čuo kako nekome drugom zvuči (dakle u tihoj kancelariji) dok pričam - i nisam najzadovoljniji rezultatom. Očigledno je da pozicija mikrofona donosi takve rezultate, koliko god tehnologija pokušavala to da nadomesti.

- Phone Link aplikacija na računaru - ako je neko mislio da poveže telefon sa računarom i da se javlja na pozive preko računara i ovih slušalica, to neće moći. Nisam se udubljivao preterano, ali nekom pretragom na internetu bih rekao da je problem sa bežičnim bluetooth slušalicama, jer je istovremeno i telefon povezan preko bluetooth-a, pa to ne može još uvek da radi. Ovo radi bez problema sa žičnim slušalicama.

- Šteta što ne postoji mogućnost da u isto vreme mogu da budu povezane i sa telefonom i sa računarom, to bi olakšalo dosta stvari.

Eto, možda će nekome značiti ko razmatra kupovinu.
 
Pa to im nije bas namena :)
Kupi neke normalne 'velike' sluske za sastanke i razgovore, na kraju dana ovo je namenjeno za slusanje muzike uglavnom. Mikrofon i ANC su tu, ali ne moze da se poredi to sa nekim slusalicama kojima su namena upravo sastanci.
 
"Normalne velike" sluške za sastanke i razgovore sam upravo i odbacio zbog kabla i ne baš prijatnog osećaja posle dužeg nošenja :)
Ali kapiram poentu i donekle se slažem, samo verujem da je dosta ovih problema generalno uzrokovano problemima sa bluetooth standardom i njegovim boljkama, tako da ne verujem da bih se nešto previše usrećio sa nekim drugim modelom.
 
Mi u firmi koristimo Xiaomi Earphones 2 za sastanke, odrađuju posao odlično i to imaju po jedan mikrofon u obje slušalice. Do sada se niti jedan sagovornik nije žalio. Galaxy Buds Pro imaju valjda po 3 mikrofona u svakoj bubici tako da mi je baš nejasno kako tu može biti problema, sem ako se sastanci ne održavaju sa motora u pokretu :D
 
"Normalne velike" sluške za sastanke i razgovore sam upravo i odbacio zbog kabla i ne baš prijatnog osećaja posle dužeg nošenja :)
Ali kapiram poentu i donekle se slažem, samo verujem da je dosta ovih problema generalno uzrokovano problemima sa bluetooth standardom i njegovim boljkama, tako da ne verujem da bih se nešto previše usrećio sa nekim drugim modelom.
Prošlo leto sam imao priliku da u ove svrhe koristim neke Bose BT sluške. Velike, naravno, ne bubice.

Ne sećam se koji je model bio i uopšte se ne sećam da li imaju ANC, ali znam da sam u svakom aspektu bio oduševljen njima - lagane, sjajna izolacija spoljnog zvuka (čak i kad ništa ne "svira", zato i nisam siguran da li je bio model sa ili bez ANC-a)...itd. Međutim, jedan dan sam "pohađao" neki online trening i iste su mi bile na glavi preko 4 sata....neverovatno koliko me je glava bolela od njih jer, ma koliko da su lagane (a jesu), posle dužeg nošenja je pritisak na teme postao nesnošljiv. Ponavljam, niti sam ja toliko glavat, niti su slušalice teške, ali prosto sa dizajnom nešto nije kako valja. Sluške koje imam i koje koristim za gaming (neki kinez, sa kablom naravno, od cca 35 evra) su mi 10x udobnije od ovog Bose-a koji je vlasnik platio (doduše pre 3 godine) 250 evra. Naravno, kvalitet zvuka uopšte nije za poređenje, ali sve to džaba kad glavudža boli posle malo dužeg nošenja.... Zato sam i odustao od ovakve kupovine. Ostao sam na jeftinom kinezu, a za bežičnu varijantu sam uzeo (napisah detalje na prethodnoj strani) Sony WF-1000XM3. Rade posao korektno za online sastanke (kad hoću da se šetam po stanu...da kuvam 😁, ili imam slobodu za neke desete stvari), a više nego korektne za trčanje.

Lomio sam se između njih i Senn-a (CX Plus) i uzeo ove samo zato što su bile u datom momentu nekih 20tak evra jeftinije. No, na osnovu onoga što je Duke pisao pre par strana, siguran sam da ne bih pogrešio i da sam uzeo CX plus. U svakom slučaju...velike slušalice za duže vremensko korišćenje/nošenje - nisu najsrećnije rešenje. Problem je u tome što, sve i da možeš da ih probaš negde pre kupovine - teško da možeš da ih probaš na par sati, već svega na par minuta. Teško da je to dovoljno za realan sud o udobnosti.
 
Najveci problem kod nas je sto nemas gde da isprobas sluske. Sto je po meni glupost, imaju alkohol pa mogu da operu silikone posle scakog koriscenja. 4audio mi mi za momentum 3 rekao da ne moze pa ih uzeh na nevidjeno. Jedino bang olufsen izgleda moze da se proba , bar su mi tako rekli i sve se kanim da odem da probam ex ali su mi iskreno van trenutnih mogucnosti mada mislim da su kod nas i preskupe. Plasim se da ako stvarno zvuce kao sto pricaju da cu moratinda skupim lovu za to. Doduse tako su pricali i za liberty 3 pro pa na kraju ispade da jesu ok ali daaaaaleko od najboljih
 
Najveci problem kod nas je sto nemas gde da isprobas sluske. Sto je po meni glupost, imaju alkohol pa mogu da operu silikone posle scakog koriscenja. 4audio mi mi za momentum 3 rekao da ne moze pa ih uzeh na nevidjeno. Jedino bang olufsen izgleda moze da se proba , bar su mi tako rekli i sve se kanim da odem da probam ex ali su mi iskreno van trenutnih mogucnosti mada mislim da su kod nas i preskupe. Plasim se da ako stvarno zvuce kao sto pricaju da cu moratinda skupim lovu za to. Doduse tako su pricali i za liberty 3 pro pa na kraju ispade da jesu ok ali daaaaaleko od najboljih
Prosle godine sam uzeo Beoplay E8, to su treće njihove koje sam uzeo u poslednje skoro 4 godine. E8 su definitvno odlične a ex imaju prednost što ovaj istureni deo pomaže da se nameste u uvu kada se skinu iz bilo kog razloga. Cena jeste malo veća ali vrede i nećeš pogrešiti ako ih uzmeš
Doduše svaki B&O uredjaj je odličan
 
Ma. Imao sam eq i imale su problem sa distorzijom a ex kod nas kostaju500e,te pare necu dati sigurno mada bolest ne bira iskreno., Sad sam na pi7 imao momentum 3 pre njih pa se vratio na pi7. Daje cena kao i u svetu bilo bi ok ali ovako su 100e skuplje. Momentum 3 imaju identicnu cenu ovde kao i u ostatku sveta
 
Drugari neka preporuka za earbuds budget slušalice ? Koristim bežične slušalice isključivo dok treniram i idem u šetnju, uparene sa iPhone 12 pro max.
Imao sam Airpods pro i otpao mi je deo sa leve slušalice sam od sebe i ne želim da bacam više toliko novca na slušalice...
Preporuak za neke budget sluške koje završavaju posao?
 
Kupio sam Redmi Buds pro 3.
Oduševljen sam kvalitetom za uložene 4500 dinara. (toliko koštaju nove na akciji na sajtu Ananas)
Kvalitet, zvuk, basovi, ne ispadaju... Sve preporuke!!


Gledao sam slušalice u rasponu od 100e do 200e ali sam odlučio da ne bacam novac jer su mi se airpods pro pokvarile za manje od godinu dana.
Ovo je definitivno best buy..
 
Koristi li još neko Redmi Buds 3 Pro?

Na Ananasu je veliko sniženje još sutra, nisam razmišljao o njima međutim ova dobra cena me zaista oduševljava. U opticaju su bile Soundpeats Mini Pro, Samsung Buds 2 ili Pro,Huawei Freebuds 4. Duplo manje bi me izašle ove Redmi 3 Pro pa me zanima vredi li uzimati?
Kupio sam Redmi Buds pro 3.
Oduševljen sam kvalitetom za uložene 4500 dinara. (toliko koštaju nove na akciji na sajtu Ananas)
Kvalitet, zvuk, basovi, ne ispadaju... Sve preporuke!!


Gledao sam slušalice u rasponu od 100e do 200e ali sam odlučio da ne bacam novac jer su mi se airpods pro pokvarile za manje od godinu dana.
Ovo je definitivno best buy..
Da li si isprobao Mi M8 apk za kontrolu slušalica (ukoliko nemaš Šaomi tel)?

Kod njih mi to za sad zvuči kao jedina velika mana, neozbiljno je da nemaju apk za tel drugih proizvođača danas kad to nude brendovi i za slušalice najniže klase poput npr Realme. Izguglao sam ovu Mi M8 ali ona nije zvanično podržana nego je pravio developer entuzijasta
 
Ja odlučio da ih uzmem iako imam Mi True Wireless Earphones 2, ovako na prvu mi se ne čine ništa bolje sluške, čak mi se čine i primjetno tiše nego Earphones 2. To je utisak posle par odslušanih pjesama preko Spotify mada vidjećemo. NC stvarno dobro radi mada mi je to bilo nebitno skroz...
 
Koristi li još neko Redmi Buds 3 Pro?

Na Ananasu je veliko sniženje još sutra, nisam razmišljao o njima međutim ova dobra cena me zaista oduševljava. U opticaju su bile Soundpeats Mini Pro, Samsung Buds 2 ili Pro,Huawei Freebuds 4. Duplo manje bi me izašle ove Redmi 3 Pro pa me zanima vredi li uzimati?

Da li si isprobao Mi M8 apk za kontrolu slušalica (ukoliko nemaš Šaomi tel)?

Kod njih mi to za sad zvuči kao jedina velika mana, neozbiljno je da nemaju apk za tel drugih proizvođača danas kad to nude brendovi i za slušalice najniže klase poput npr Realme. Izguglao sam ovu Mi M8 ali ona nije zvanično podržana nego je pravio developer entuzijasta

Koristim iPhone 12 pro max, nemaju app za ios.
Svakako zadovoljavaju moje kriterijume :)
 
Imam SoundPeats Sonic, nažalost, izgubio kutijicu za punjenje.

Dajte neki predlog za slične slušalice, idealno ako imaju fizički taster umesto touch kontrole. Naleteo sam na banggood Lenovo LP5 za 22€ ali nemam pojma šta da mislim o njima.
 
Danas stigle Redmi Buds 3 Pro, sinoć ih poručio. Zvuk naspram QCY T1C je mnogo bolji, mnogo bolje leže u uhu i bolje izoluju buku, bez ANC-a. ANC sam probao pored traktora, i radi posao, znatno se smanji buka kada je uključen. Jedino što moram lepo da ih namestim u uho, kako me ne bi žuljale.
 
Predlog za slusalice koje rade super sa IOS-om...a da nisu AIRPODs *ako nesto tako moze da se nadje.

Kupio sam Soundpeats air3 pro koje su odlicne, ali definitivno nisu bas za IOS...
 
Pre nekih 10tak dana sam uzeo Panasonic RZ-S500WE.
Prvenstveno ih koristim za telefonske razgovore (kancelarija, teren), a onda nešto muzike (deezer, tidal).
Više kolega mi je reklo da me čuje bolje ili dosta bolje nego ranije. Doduše telefon koji sam koristio je Galaxy A51, skoro 3 god star pa je možda i mikrofon postao malo lošiji.
Uglavnom, kome su slušalice bitne za telefonske razgovore, za Teams konferencije i sl., dobar su izbor i iznad mojih očekivanja.
Sa kvalitetom zvuka muzike sam zadovoljan i nemam primedbi. Treba uzeti u obzir da imam blizu 50 godina, pa verovatno i nisam baš najbolji tester za te stvari :)
Pri slušanju muzike koristim opciju ambient sound, jer sa noise canceling ništa ne čujem šta se dešava oko mene, što mi ne prija.
 
Predlog za slusalice koje rade super sa IOS-om...a da nisu AIRPODs *ako nesto tako moze da se nadje.

Kupio sam Soundpeats air3 pro koje su odlicne, ali definitivno nisu bas za IOS...
Može kratak "review" ovih Soundpeats slušalica, planiram da ih uzmem...
 
kojih
 
A, u redu. Ako tražiš kvalitetne soundpeats bez "stem"-ova, klasične, preporučujem soundpeats truengine 3 se, ali nov model sa BT 5,2, ili soundpeats sonic isto BT 5,2. kod nas su tu oko 5500-7000. Ja imam 3se više od mesec dana, prezadovoljan sam.
 
Ko ne voli in-ear slusalice nego i da cuje okruzenje oko sebe a da ne zrtvuje zvuk previse, Galaxy Buds live su moj predlog za budget varijantu. Mogu se naci za male pare po oglasima, a skroz korektan zvuk. Kada se koristi jedna, nema bas najbolji zvuk za sagovornika ali je ok. Konekcija lepo radi i ne mora re-pairing.
 
Naleteh na JBL Endurance Race TWS (12300 din.), slušalice imaju IP67 sertifikat (zaštitu od prašine i vlage) a po testovima su sasvim dobre u toj klasi.
Domaći test: https://www.hi-files.com/jbl-endurance-race-tws/
https://majorhifi.com/jbl-endurance-race-review/



Edit

E sad, sudeći po ovom sound demo snimku, zvuk im je prihvatljiv, ok za tu TWS klasu ali je jasno da za iste pare mogu da se kupe klasične in-ear (sa kablom) koje su zvučno bar za klasu bolje. Ali dobro, ipak su ovo sportske TWS, ne može mnogo više da se očekuje od slušalica te cene.
 
Nazad
Vrh Dno