Šta je novo?

Kućna multimedija TV za Playstation 5

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

DeLarge

Poštovan
Učlanjen(a)
04.02.2016
Poruke
890
Poena
80
Koji TV koristite za igranje PS5 ?
 
Bacio sam pogled na brzaka u tehnomaniji juce BX je bio, ono crno tamnije od mrklog mraka. Meni je svetao setting pa kontam da je CX bolja varijanta. Vidim ima CX 55 za 1210 na KP.
 
Bacio sam pogled na brzaka u tehnomaniji juce BX je bio, ono crno tamnije od mrklog mraka. Meni je svetao setting pa kontam da je CX bolja varijanta. Vidim ima CX 55 za 1210 na KP.
I mene je zainteresovao sa ovim OLED-ima. :D
Ne znam sta cu.. vrlo moguce da cu malo da pricekam, pa da uzmem tako nesto dobro. Ako vec vredi.. Nisam imao konzolu nikada, pa sada moram da imam sve najbolje. :D
 
Sta mislite o 50q60t? U tehnomaniji je 100k sto je previse za taj tv ali na kp ga ima za 580e sto mi je ok cena za budzet qled.
Nemam nameru da dajem + 1000e. Kontao sam da uzmem 50tu8000 koji je nekih 56k pa onda videh na kp za malo vise novca ima 50q60t. Nije mi bitan 2.1 hdmi a samim tim mi je ok sto je 60hz osvezenje, kapiram da je ovo ok tv za ovu cenu, sutra sam kontao da zovem pa ako neko ima neko misljenje o ovom tv-u rado bih da ga cujem.
 
Nema greske sa OLED. Imam u proseku 10 sati dnevno rada istog kao monitor i za filmove i serije vec 2 i po godine, nikada nikakav problem.
Sto se desktopa tice, tv sam upali screensaver ili podesis u Windowsu da posle 15 minita neaktivnosti gasi monitor, u slucaju da ostaje nesto sto nije staticno na desktopu.

C1 ne verujem da se isplati pored CX(cak su malo unazadili webos interfejs ove godine), jer su to posle C9 i hdmi 2.1 uvodjenna, sve male razlike. Cak je c9 super sto je podrzavao dts, dok od prosle godine LG televizori ne podrzavaju dts, kome je to bitno.

Jedina smislena doplata za novu gen, jeste G1, koji ima novi EVO panel, sa izmenjenim materijalima i koji daje znatno svetliju sliku(oko 20%) u odnosu na ostale oled LG televizore.
 
Hteo bih 50" (imam nekih 2.5m - 3m razmaka pa nebih bas isao na vise od 50"),obavezno 4k... do nekih sta znam 600e mozda.
za tu razdaljinu i 4K minimum je 55", a bolje 65" zbog igranja. ili odvoji vše para ili se približi (bolje ovo drugo)
 
za tu razdaljinu i 4K minimum je 55", a bolje 65" zbog igranja. ili odvoji vše para ili se približi (bolje ovo drugo)
Hm... Sad trenutno imam 40inca i tv mi deluje dosta veliko iz ove blizine gledanja, merio sam 50" i zakljucio sam da mi veca dijagonala ne treba od 50".
Ono cega se vise bojim sto bi na vecim dijagonalama primetio piksele sa recimo 2m.
Idem logikom da mi je bolja malo manja dijagonala koja ima 100% ostru sliku nego veca dijagonala pa da tu i tamo primetim pixele, jer imam oko za to.
Znam da su neki pametni napravili tabelu gde kazu da je nemoguce primetiti razliku sa te i te daljine bla bla... Ali su ti isti pre odredjenog vremena doneli standard od 24fpsa za tv programe jer su rekli da vise fpsa nije potrebno jer ljudsko oko ne vidi razliku bla bla...

Sa mesta gde se obicno sedi pa do ekrana koji cu kaciti na zid imam tacno 2.5m, a posto je ugaona za sedenje onda u jednom cosku imam i 3m dok na jednom mestu imam 2m.
 
piksele na 4K ne verujem da ces videti ali i meni su govorili da lupetam gluposti kad im kazem da vidim piksel na 1080p sa 3 metra, a vid na oba oka imam 120%, vodio klinca kod ocnog pa se oprobao. Ako gledas tabele koje su kapitalisti pravili zavrsices na 75 incha 🤣, ja na 3 metra cu ici na 55icu
 
@MisliM_StvaRnO nije isto 4K i Full HD. Full HD 50-55" može i na većoj razdaljini od te koju si naveo. nije poenta u pikselima već u detaljima
 
Ako nije zurba sacekajte i Sony A90J i A80J, bice zverke sa novim procesorima, a A90J ozbiljna perjanica ko hoce svetao panel i najbolje od Sony-a, naravno bice jaci cenovno i cekamo prve testove koliko je ustvari bolji novi XR procesor koji menja X1 Ultimate. A podrska za HDMI 2.1 se podrazumeva kao i podrska za Dolby vision i za HDR10 kao i DTS kada je zvuk u pitanju..
 
Problem Sonyja i ostalih brendova sem Smasunga i LGa je to sto im funkcije televizora zavise od proizvodjaca procesora, to jest SoC-a, u ovom slucaju Mediatek-a, pa zato i ne mogu imati 2.1 hdmi na vise od 2 slota, pricao k
je bas Vincent skoro o tome.
Ne znam da li i ostale funkcije zavise od cipseta, poput g-sync i freesync ili je to vec do proizvodjaca TVa, ali se nadam da ce imati to.
Samo Samsumg i LG imaju svoje SoC, pa im funkcije ne zavise ni od koga.

Za sada PS5 ne podrzava ni VRR, ali su rekli da ce uvesti, ne secam se da li su rekli da ce ubaciti i freesync podrsku.
 
jel ima radnja u bg koja ima Lg oled cx ili bx i Sony Hx90 u istom prostoru da moze da se to okom uporedi. Sva miseljnja koja imam su na osnovu tekstualnih specifikacija i sugestija a sve deluje kao marketinska patka 2.1 120hz vrr bal bla bla a prosecan korisnik ne moze razliku da primeti... krajnje je vreme da se televizori pocnu prodavati u sobnim uslovima 🤣
 
Ma jok, uzmi xh90, razlike su samo na papiru, nemoj da te loze, ne nasedaj na marketing.
 
@Xeroj87 Tu si u pravu i tu se slazem, prosto nece da ulazu u SoC i to je to, i ja sam bas gledao taj Vincentov video i tako je kako je, ali prosecnom kupcu kojem ja prodajem, tj znaci ne ti, njemu je dovoljno reci da ima HDMI 2.1 i da podrzava glavne feature koje dolaze uz taj standard, G-sync sigurno nece podrzavati, a za Freesync sumnjam jer su specke izasle na zvanicnom sajtu i nema spominjanja, mislim kome treba kao monitor nema sta ide na LG, ali Vincent je isto rekao kada su slicne cene ljudi ce zbog jacine brenda i imena uvek pre uzeti Sony nego LG i tako je i kod nas pogotovo sam to iskusio u Novembru i Decembru, mene unistio BX u poslednjih mesec dana, ali on je 160k u radnji, a moj A8 230k ali opet on se poredi sa CX, slicni su cenovno mada ti to sve znas 😊

@emaremare brt iskreno ne poredis XH90 sa OLED-om, mozes sa nekim Nanocellom ili QLED-om sa slicnom cenom, nikako OLED-om, npr mozes porediti BX i A8 kada je slika u pitanju, zvuk, ali HDMI 2.1 A8 nema i tako je kako je
 
ma ja poredim da vidim sta mi odgovara za upotrebu, licno nisam fan lcd-a nikada ni bio ali dnevna soba je presvetla i 80% gledanja je dnevno gledanje... tako da hocu da vidim na oko sta mi vise lezi, ne sumnjam da ce me oled oduvati barem malo sto sam gledao ima fenomenalnu sliku... svakako ne zurim pa cu da gledam po radnjama...
 
Stigao iz domace radnje, 175k je bila cena, registrovao i za 5 godina garancije.
Preko LG oled kluba su ponudili i besplatnu montazu, ali sam vec bio namontirao na zid. Tako da su i ti dodatni benefiti veliki +
 
Stigao iz domace radnje, 175k je bila cena, registrovao i za 5 godina garancije.
Preko LG oled kluba su ponudili i besplatnu montazu, ali sam vec bio namontirao na zid. Tako da su i ti dodatni benefiti veliki +
U zdravlju te služio.
Kad stigneš, napiši opis, jer je uvek lepše i imformativnije pročitati opis gadžeta iz prve ruke od krajnjeg korisnika nego neki profesionalni opis (da se ne uvrede benchmarkovci)...
 
^ Hvala!
Mnogo je pipav ovaj LG, tanke su mu ivice, mozda bih i prepustio to ljudima iz lg-a koji monitraju samo oled, ali da kao sto si i rekao ipak sam sam montirao :)
Sto se tice nekog mini review-a posle tacno nedelju dana je da sam bas zadovoljan.
Prvi problem koji sam mislio da ce biti je nivo osvetljenja naspram refleksija jer sa strane imam direktno suncevo svetlo i vidim da je dosta ljudi to brinulo, medjutim ja nemam taj problem, vide se refleksije preko dana ali to je zanemarljivo, cak za obicnu d3 televiziju drzim oled light na 35 bez problema.
Sistem je brz i fluidan, ni tu nisam ocekivao taj nivo brzine. Ima bas dosta podesavanja u opcijama pa to ume malo da zamori, pogotovu sto za svaki source ide pojedinacno podesavanje slike, cak se i njegov web os kotira kao drugi source i mora odvojeno da se podesava od hdmi inputa.
Imam netflix premium i to je najbolja kombinacija sa tv-om, dosta sadrzaja ima dolby vision i sve se automatski pali. Probao sam i plex direct stream sa remux fajlovima od 70-80mbps ide bez stucanja i slika je fenomenalna.

To je neki mini review, ako nekog zanima jos nesto konkretno nek pita jer ne znam na sta bih vise trosio reci kod ovog tv-a :) jedino kad stigne i ps5 cu imati neku dopunu.
 
Mene ovaj klip "ubio" :)


TV će biti na zglobnom nosaču, jer je takva pozicija, ima dosta ograničenja u prostoru. Ima i dosta prozora i svetla generalno, OK roletne se mogu spustiti ako baš bude smetalo. Ali ova klimavost me ne veseli. Kako tebi izgleda to sa snimka?
 
To oko klimavosti je i laz i istina, ne znam kako bih nazvao :D. S jedne strane je istina da je pretanak i da deluje krhko, ali s druge strane kad se namontira na nosac ne vidim nikakav problem, ovde je on samo demonstrirao kako se savija drzeci za jednu ivicu tv od 55".
Ja sam ga isto namontirao na zglobni nosac, bez problema ga rotiram levo,desno i napred, malo je zeznutije kad hocu da ga pomerim unazad jer nosac je malo tvrdji zbog 2 zgloba i treba malo jaca sila za unazad pa se jedino tu zentam ali svakako mi je duzina fixna pa koristim samo levo-desno.

Ostalo sa snimka su budalastine sto su i potvrdili ljudi u komentarima.
 
Sve na snimku je u sustini totalna nebuloza.
Prvo, oled panel moze da se savija, nije osetljiv kao lcd.
Drugo, pomeraj ga za dno tv-a gde je kuciste ako ti je frka, kao da samo hvatanjem za ivice moze da se pomeri...
Ostale gluposti su tek bas gluposti :)
 
Dakle, da naručujem CX? Mada je #offtopic
 
meni je CX55 otkrovenje, na njega sam prosle godine presao sa 4K UHD-LED LG-a koji je kostao oko 100 hiljada u radnjama 2018. i bukvalno ne mogu da se porede ni u kom smislu. Kao da ih razdvaja 20 godina tehnologije, takav mi je utisak.
Za sada sam igrao AC Valhalla i na jednom i na drugom na PS4 i bila je bas primetna razlika, ovih dana valjda stize i PS5 i prilicno sam siguran da ce biti odlican par :)
 
I dalje offtopic: pošto mi je bitna (barem mislim) DTS podrška, šta gubim sa B9 vs CX? Neće next gen konzole raditi na max? RUC (razlika u ceni :)) nije neka, ali mi DTS baš fali, tj smoriću se što neće raditi dosta materijala kojeg se nakupilo.
 
Nazad
Vrh Dno