Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

As me interesuju samo dve stvari. Prva, kada se bude plaćala Arena da li će morati da dodatno na pored ovih 400din za HD kanale, ili je pretplata sadržana u ovih 400din.

I druga stvar je kako će ovo biti kompatibilno sa akcijom 4mbit+iptv.
 
Zna li neko koji je kod za daljinski za Samsung CRT 72cm 100HZ, kada sam uzeo IPTV kad se pojavio probao sam ja mislim sve kombinacije i nisam uspeo pa ste me sad opet podsetili da pokusam.
 
prijavio sam se pre 2 meseca samo za IPTV ( uzimam roditeljima a njima ne treba adsl ). razvlačili su me mesec ipo dana bez objašnjenja zašto toliko čekam ( a rekli su najviše dve nedelje ) da bi na kuću dobio obaveštenje od telekoma da moj zahtev za izdavanje adsl-a ( ? )ne može da se izvrši dok ne prošire centralu jer nema slobodnih portova. kada sam otišao u telekom da mi kažu o čemu se radi onda su mi tek rekli da je i iptv kao i adsl vezan za to da li ima slobodnih portova iako su mi dotle govorili da je zahtev za iptv u razmatranju. pa, hebiga, zar nisu mogli odmah da mi kažu da nema slobodnih portova prilikom prijave a ne da 100 puta zovem i ništa... i da, ovo najviše i pišem iz razloga da li neko zna da li je stvarno tačno da i za IPTV treba slobodan port kao i za ADSL jer ja njima ništa ne verujem koliko su bahati i baš ih briga... svako kaže drugačije
 
Da li je nekome privremeo iskljucen IPTV na podrucju Rakovice?Navodno su imali neke radove u toku noci.Potom sam upucen da prijavim kvar na 977 koji je bukvalno nemoguce dobiti
 
Da li je nekome privremeo iskljucen IPTV na podrucju Rakovice?Navodno su imali neke radove u toku noci.Potom sam upucen da prijavim kvar na 977 koji je bukvalno nemoguce dobiti

Meni u Subotici ne radi danas IPTV, kada sam ukljucio TV trazi mi PUK kod, ukucam ga i opet ne radi. Pozvao sam 9813 cekao par minuta, oni me uputili na 977 a tu sam cekao 10 minuta, rekli su mi da je neki problem i da ekipa radi na tome. Ali i da ne zna da li ce biti otklonjen u toku dana. :mad:

Ako neko zna nesto vise, neka javi.
 
i da, ovo najviše i pišem iz razloga da li neko zna da li je stvarno tačno da i za IPTV treba slobodan port kao i za ADSL jer ja njima ništa ne verujem koliko su bahati i baš ih briga... svako kaže drugačije

Naravno da je potreban, IPTV prenosi signal preko ADSL modema, u suštini to i jeste "TV preko ADSL veze".
 
ok,hvala na odgovoru. mogli su odmah da mi kažu to...ali ipak je to telekom
 
stavih 16/9 mada nema nikakve razlike,barem ne jos uvek (il sam ja lud :D)
 
I ja sam to podesio na 16:9, nema razlike. Kad na daljinskom od TV-a pritisnem dugme info i dalje pise 4:3.
 
Kod mene te 16:9 opcije nema. Sve sam pretražio po meniju STB-a. Jedino mi nije dozvoljavalo da udjem u Set-top-box Setup.
 
Meni u Subotici ne radi danas IPTV, kada sam ukljucio TV trazi mi PUK kod, ukucam ga i opet ne radi. Pozvao sam 9813 cekao par minuta, oni me uputili na 977 a tu sam cekao 10 minuta, rekli su mi da je neki problem i da ekipa radi na tome. Ali i da ne zna da li ce biti otklonjen u toku dana. :mad:

Ako neko zna nesto vise, neka javi.

Sve se to i meni desilo samo sto ja i danas dan nemam signal :party:
Navodno treba da resetuju Box,za tako nesto im treba 3-4 radna dana,!?!?!?
Zemljo Srbijo :wall::wall:
 
Neradi mi IPTV. Uglavnom kad sam ga doneo probao sam ga i radio mi je. Posle sam ga iskljucio iz struje i sad kad sam ga ukljucio neradi.
Na ekranu mi ispishe greshku: Unable to connect bl bla, press Home to retry. If problem bla bla bla...

Sve sam probao. Proverio sam kablove, 10x sam probao restart modema pa sam ga cak i resetovao na fabrichka podesavanja ( odnosno telekomova podeshavanja poshto sam se logovao sa telekom / telekom )... STB je spojen u treci port, tamo i gde je bio kad sam ga prvi put probao... Shta moze da bude problem ?
 
Neradi mi IPTV. Uglavnom kad sam ga doneo probao sam ga i radio mi je. Posle sam ga iskljucio iz struje i sad kad sam ga ukljucio neradi.
Na ekranu mi ispishe greshku: Unable to connect bl bla, press Home to retry. If problem bla bla bla...

Sve sam probao. Proverio sam kablove, 10x sam probao restart modema pa sam ga cak i resetovao na fabrichka podesavanja ( odnosno telekomova podeshavanja poshto sam se logovao sa telekom / telekom )... STB je spojen u treci port, tamo i gde je bio kad sam ga prvi put probao... Shta moze da bude problem ?

Meni je danas blokirao uređaj i morao sam da ga resetujem. Resetovao sam i ruter (hg520s) i stb. Nakon uvodnog ekrana sa onim velikim slovima, pojavio se natpis ispod tih velikih slova , nešto kao UPDATE, please do not restart, pustio sam da se to obavi, čekao sam nekih 5-10 min. Uređaj se zatim sam restartovao i kada se uključio na prvom kanalu, nije reagovao na komande sa daljinskog upravljača. Naravno, čupanje iz struje i evo sada radi kako treba. Primetio sam da je sada dostupno podešavanje uređaja za mod 16/9 format. Inače ovih dana baš nešto zeza i secka iptv. Izgleda da nešto podešavaju, bar se nadam...
 
^^
Ma nije to... Konachno sam dobio teh. pod. i lik mi nije mogao pomoci pa je rekao da je zahtev prosledio tehnichkoj sluzbi, kao mozda ce oni moci neshto da urade... Mada nijedna lampica tu gde se bode lan kabal nesvetli... Nebitno u koji port na modemu zabodem STB lampica neradi - ni na modemu ni na STB-u a probao sam i drugi LAN kabal...
 
^^
Ma nije to... Konachno sam dobio teh. pod. i lik mi nije mogao pomoci pa je rekao da je zahtev prosledio tehnichkoj sluzbi, kao mozda ce oni moci neshto da urade... Mada nijedna lampica tu gde se bode lan kabal nesvetli... Nebitno u koji port na modemu zabodem STB lampica neradi - ni na modemu ni na STB-u a probao sam i drugi LAN kabal...

Onda je to nešto drugo, neka ozbiljnija zeza...
 
Moze da bude da je STB "crko". Ne skroz crko da ne radi vec neka greska softverske prirode. Meni se to upravo desilo pre nekih 6 meseci. Nije hteo da prodje crni ekran unable to connect, ma sta mu radio. Dolazili su mi i tehnicari na gajbu i nisu ni u podesavanjima rutera uspeli nesto da urade, mada to njihovo podesavanje je nabadanje opcija, koje sam znao bolje od njih cemu sluze :)

Tehnicar mi dade savet da prijavim da je STB neispravan i to sam uradio, zapakovao sve u kutiju, odneo u telekom i rekose mi da dodjem sutradan jer sam zakasnio da mi isti dan daju opremu, neki lik sto je izdaje je otisao gajbi ili slicno. Dobio sam nov STB ukljucio ga i radi, znaci do njega je bilo.
 
Racun

Stigao i prvi racun za IPTV.Pa da kazem sta se meni desilo tj. moje iskustvo mozda nekom pomognem.
Znaci ja sam u promociji ADSL 1MB + IPTV,placam ADSL a IPTV za 1 din. ugovor godinu dana.
Racun za ADSL je OK,medjutim za IPTV je stiglo 120,36 din tj. pod stavkom PRETPLATA ZA POSEBNE USLUGE 99,00 din + 18 % PDV.
Pozovem korisnicki servis i ulozim reklamaciju i pitam sta su mi to naplatili pod POSEBNE USLUGE,oni su rekli da je to opcija SNIMANJE SADRZAJA koju ja niti sam zeleo niti sam koristio,ali je ona u ugovoru bila prijavljena..( mada iskreno nisam ni citao ugovor ) samo sam potpisao.Ulozio sam reklamaciju i ljubazno su rekli da ce mi poslati novi racun sa umanjenom cifrom od 120,36 dinara.Problem sam resio na najbolji nacin,a vi se raspitajte na vreme,da ne bi gubili posle vreme na sredjivanje racuna poput mene.
 
Poslednja izmena:
Meni je na racunu obracunata nekakva naknada za posebne usluge u iznosu od 349din ulozio sam reklamaciju pa cu videti sta ce mi poslati za koji dan..I meni je ukljucena usluga snimanja ali mi je nisu naplatili...A aktivirali su mi i sve pakete juce,jer kako kaze njihov operater po ovoj novoj promociji trebalo bi da je sve ukljuceno po defaultu..Nekako nisam siguran u ovo sto mi on tvrdi posto na sajtu stoji drugacije.Da li cu moci sledeci mesec da ulozim reklamaciju ako me izrade za ove dodatne pakete?
 
Da probam i ovde, kapiram da će biti više onih sa IPTVom :D

Da li neko zna da li je u proteklih godinu dana (preciznije zimus), bio neki paket za Telekom ADSL + IPTV paket gde si mogao da uzmeš 16 MBit paket uz IPTV i da li je bilo kakvih povoljnosti prilikom toga? Tipa: paket od 16 MBita po ceni onog od 8 ili ti IPTV preplata bude džabe ili tako nešto?
 
Da li sacekati par dana sa prijavljivanjem na IPTV ,u smislu da se dobiju novi STP box koji bi podrzavao HD i HDMI vezu, koliko sam razumeo ovi stari tj aktuelni ne podrzavaju ih?

Jel istina da je usluga IPTV napredovala znacanjije zadnjih 1god ,to mi je prenelo par drugara koji me ubedjuju da batalim IKOM,posto vec 5god koristim adsl dodushe ne preko Telekoma?

Pozdrav
 
Stigao i prvi racun za IPTV.Pa da kazem sta se meni desilo tj. moje iskustvo mozda nekom pomognem.
Znaci ja sam u promociji ADSL 1MB + IPTV,placam ADSL a IPTV za 1 din. ugovor godinu dana.
Racun za ADSL je OK,medjutim za IPTV je stiglo 120,36 din tj. pod stavkom PRETPLATA ZA POSEBNE USLUGE 99,00 din + 18 % PDV.
Pozovem korisnicki servis i ulozim reklamaciju i pitam sta su mi to naplatili pod POSEBNE USLUGE,oni su rekli da je to opcija SNIMANJE SADRZAJA koju ja niti sam zeleo niti sam koristio,ali je ona u ugovoru bila prijavljena..( mada iskreno nisam ni citao ugovor ) samo sam potpisao.Ulozio sam reklamaciju i ljubazno su rekli da ce mi poslati novi racun sa umanjenom cifrom od 120,36 dinara.Problem sam resio na najbolji nacin,a vi se raspitajte na vreme,da ne bi gubili posle vreme na sredjivanje racuna poput mene.

+1
samo sam ja to primetio jos prosli mesec da su mi za sept i oktobar naplatili posebnu uslugu po 99din....
i zovem teh.podrsku i objasnili mi upravo to da je do avgusta bilo kao promo snimanje ili nesto slicno i da je trebalo da se automatski ukine....i podnese mi covek zahtev za ukidanje dodatne usluge i kaze da ne moram da platim racun i da ce mi stici novi korigovani a ako platim sledeci ce biti umanjem za tu vrednost...
- juce stize novi racun za oktobar i opet posebna usluga 99 i racun umanjen za 200 i nesto dinara....i nazovem opet i lik mi kaze da je podneto 6.10 a da su tek iskljucili 3.11 a trebalo je za 24h da odrade.....i opet sam podnosio zahtev za reklamaciju...tako da proverite na poledjini racuna sve stavke
 
Nazad
Vrh Dno