Šta je novo?

TS IPTV Informacije, cene, itd.....

Upravo je to i cilj Telekonja! Da nas glupim bojama zavadi i podeli. "Divide and conquer". Mi ćemo da se ložimo međusobno, a oni će da rade šta hoće sa menijima i ko zna čim još što ne primećujemo. :d
Šta će biti ako RTS1 sa 101 prebace na 105 ?? Goreće nečiji serveri!
 
Hehe čitao sam komentare unazad jedno 10-ak stranica sada i moram da kažem da sam se dobro ismejao:D

Pošto vec koristim adsl, razmisljam da od sledećeg (ili onog tamo sledećeg) uzemem ovaj box 4, pa me zanima kako stoji iptv sa kvalitetom slike? Ima li prekida, seckanja nekog ili tako nekih smetnji na kanalima i ako ima koliko su česti?
 
Ја га имам као део бокс пакета од недавно и није било ових проблема. Е сад што се тиче самог квалитета, ја нити имам чиме да га упоредим (имао сам само обичан антенски пријем) нити имам новији телевизор (ел-це-де, лед, плазма), али не верујем да ту има неке велике разлике у односу на конкуренцију.

Оно што је слабост је сиромаштво са напредним могућностима који би могли да иду преко овакве услуге.
 
Pa dobro, valjda će se nešto promeniti uskoro.....nadam se. Čitam komentare svuda po forimima sada i vidim da se dosta, baš dosta ljudi žale na ponudu kanala i razumem ih potpuno. I takođe mi nije jasno zašto Telekom ništa ne radi po tom pitanju kako bi se borio za korisnike što više kad već ima odlicne uslove za to a i za te napredne mogućnosti takođe? Ja planiram da uzmem i fun i hbo paket. Gledao sam nešto sad i Total TV i kad se tamo pogleda cena osnovni + plus + hbo cena mu dođe slicno kao Telekomov osnovni + fun + hbo, malo skuplje ali pošto sam već na adsl-u odlučio sam se da uzmem box.

Jel može neko da mi kaže kad su poslednji put menjali nešto u fun paketu? Čini mi se da ovo stoji već dosta dugo ovako kako je sad.
.......................................

Uh e ovo me plaši http://www.oceni.rs/usluge-i-servisi/ict-servisi/iptv-tv-telekom/comment-page-2/#comments

Od ovih 40-ak komentara vise od 30 se žali na neko zamrzavanje slike i prekida nekih, mnogo bre :sceptic:
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kako se ne bori Telekom..pa od 31. marta se plaća Arena, šta ćeš više..uostalom, kada budeš uzeo taj Box paket, videćeš koliko oni rade na tome da izbace sve kanale koji bi manjini nešto značili, ili ih naplate na neki način..ali zbog toga ćeš imati skoro svaki treći dan u ponudi po jedan novi kanal lokalnih stanica..Pirot,Arandjelovac,Aleksinac i sl. možeš da pratiš dešavanja iz svakog grada, ponaosob..što je super stvar.

Fun paket?,.. čekam dok svi kanali (osim muzičkih) budu imali srpki prevod, a nema nijedan..osim valjda extremni sportovi..tako da.. utom će mi i isteći pretplata..cheers

Ukoliko ipak odlučiš da se zezneš, pa uzmeš IPTV, treba će ti i dodatni alat jer njihova programska šema nije tačna, bar što se tiče tih par kanala koje jedino i pratim..
 
Poslednja izmena:
Kako se ne bori Telekom..pa od 31. marta se plaća Arena, šta ćeš više..uostalom, kada budeš uzeo taj Box paket, videćeš koliko oni rade na tome da izbace sve kanale koji bi manjini nešto značili, ili ih naplate na neki način..ali zbog toga ćeš imati skoro svaki treći dan u ponudi po jedan novi kanal lokalnih stanica..Pirot,Arandjelovac,Aleksinac i sl. možeš da pratiš dešavanja iz svakog grada, ponaosob..to je super stvar.
Jel to sigurno za naplacivanje arene?Arena je trebala da ide u pay paket vrc od januara, ali meni je izgledalo da su, pogotovu posle "ulaska" telekoma shvatili da se ne bi bas dobro proveli sa tom idejom...
 
Ma ne verujem da će izbaciti Arene iz osnovnog paketa. U tom slučaju bi osnovna ponuda bila verovatno jeftinija ali Arena paket bi koštao recimo oko 400 din. što bi teško ko uzeo dodatno. Nikom se tu ne isplati da idu na takav korak, a ko bi pak to stvarno uradili onda definitivno ih nije briga ni za iptv ni za korisnike koji ipak plaćaju njihove usluge.

Pa NatGeo Wild valjda ima isto titlove? Tako piše na njihovom sajtu bar.

Što se tiče kanala imao bih HBO, HBO Comedy, Discovery-je, NatGeo Wild, Mtv Dance i Hits, mada bih voleo i Base da ima isto, pošto je deo MTV platforme al ok. Extreme Ch. sam gledao kod ujaka dok je imao i delovao mi je pre 2 godine kao zanimljiv ponekad, valjda je i dalje. Onda ima AXN, BBC Entertaiment, Travel, ESPN, Eurosport 1 i 2, mozda Cartoon N. ako ima nešto zanimljivo i tako. Slazem se da ponuda mora da bude bolja i u osnovnom i u fun paketu ali šta da se radi sad.

Daleko više me brinu ovi problemi tehničke prirode na koje nalazim sve više i više da ljudi pišu o tome. Iskreno neću sad ako sam ja odlucio da im plaćam nešto i to još odaberem i dodatne usluge da non stop resetujem taj STB, da mi koči kad downloadujem nešto recimo, da nema kanala po 2/3 dana, da mi se prekine slika zbog nekog updateovanja kad gledam neki sportski prenos uzivo itd. Ako smo mi korektni valjda i uredno obavljamo naše obaveze takođe i oni treba da poštuju ugovor i da nama omoguće to što plaćamo?

Ne znam jos raspitaću se još oko ovoga a takođe voleo bih da čujem i još mišljenja u vezi tih tehničkih problema ako ih ima.
 
@rest
Pretražite forum, postoji poseban thread samo u vezi Box paketa.
 
Poslednja izmena od urednika:
@cvijicj

Posto vec imas adsl izbaci log iz rutera da vidimo kakva ti je linija(parica) i da li ima mogucnosti da imas prekide. Ako ti je parica dobra i nisi daleko od DSLAM-a nema razloga da imas prekide.
 
Jel zna neko, da li i dalje postoji opcija da se uzme IPTV besplatno na mesec dana na probu? Secam se da je postojala takva opcija kada su krenuli pre par godina sa IPTV-om.
 
Da li je neko pokusao da otkljuca funkcije na uredjaju. (Izvinjavam se ako sam off,ov je pod itd:): alo:)
 
Jel zna neko, da li i dalje postoji opcija da se uzme IPTV besplatno na mesec dana na probu? Secam se da je postojala takva opcija kada su krenuli pre par godina sa IPTV-om.

Pozovi 9813 i pitaj ih, a ima i neki 9818 broj, ali ne znam da li moze i na taj
 
Poslednja izmena:
Bio sam danas do Telekoma, i moze da se uzme IPTV na probu mesec dana... Jedini problem, da tako kazem, je to sto, ako se posle tih mesec dana vrati oprema i ne potpise se ugovor, sledeci put kada/ako budete hteli u buducnosti da uzmete ponovo IPTV, morate da platite 5000 dinara...
 
E stvarno su.... nemam reci. Onda je taktika odjaviti adsl i ponovo se prijaviti i onda ne moze to da im prodje, ali naravno ovaj put neko drugi(iz kuce) da potpise ugovor
 
To mi je i ovaj iz Telekoma rekao...
Ja sam dosao do zakljucka da se ipak najvise isplati card sharing... Jedina mana je to sto treba malo vise da se ulozi u pocetku, ali se vremenom i to isplati...
 
Iako teška srca to radim, ipak ću pohvaliti IPTV, bar za deo koji mene zanima, a to je edukativni..o čemu se radi, zapravo..? Primetio sam sinoć da postoje prevodi i za najave, reklame i špice izmedju i u toku emisija (mada u principu meni ti prevodi i nisu potrebni, jer mi je english good enough:p..ali i dalje ostaje nerešen problem netačnosti programske šeme.. kada isplaniram da gledam Atentat na Hitlera, ispostavi se da u to vreme ide Šaptač psima..a to je uvek iza ponoći.
Ne mogu da shvatim kako to da na NG je sve uredno i precizno i to sve na srpskom,a ovi naši prepisuju sve pogrešno.
:type:
 
Poslednja izmena:
Meni je sumnjiv sam National Geographic i distribucija koju telekom preuzima. Ko zna, mozda su nasli neku jeftiniju isplativiju varijantu od originala. Pogledajte samo logo. Dva put je veci i izgleda kao na monitorima sa grafikom od 8 bita. Jezivo. Inace, na oficijelnom sajtu NG Srbija je programska sema identicna sa onom od Port.rs, odnosno telekomovog IPTV-ja.
 
Ko će tebe pohvatati šta si sve rekao:trust:
Hoćeš reći da sam izmislio da programska šema nije tačna?:sceptic:
 
Poslednja izmena:
To što sam sebi menjaš poruke 10-ak puta najbolje opisuje da ni sam ne znaš šta hoćeš da kažeš. Pre upotrebe leka, detaljno pročitati uputstvo. O indikacijama i neželjenim efektima obratite se lekaru ili apotekaru.
 
Pa tako reci.
Ajde kad si tako elokventan, mogao bi da poguraš da programska šema stvarno bude tačna.
Nemoj da se ljutiš, nisam imao nameru da te iznerviram, samo smatram da će biti korisno i logično za sve korisnike IPTV-a, da programska šema bude ispravna, jer ima nas koji pratimo i serijalne na NG.
 
Meni je sumnjiv sam National Geographic i distribucija koju telekom preuzima. Ko zna, mozda su nasli neku jeftiniju isplativiju varijantu od originala. Pogledajte samo logo. Dva put je veci i izgleda kao na monitorima sa grafikom od 8 bita. Jezivo. Inace, na oficijelnom sajtu NG Srbija je programska sema identicna sa onom od Port.rs, odnosno telekomovog IPTV-ja.

NG je najzad promenio apsect ratio, sada je 16:9 ! nazalost i logo se povecao:) tako isto je i na kablu kod mene kRadijus Vektor
 
Da, 16:9. Nisam primetio. Imam CRT, tek kad stavio sliku na wide, deluje normalno. Mada je cudno za logo, umesto da se smanji on je povecan.
 
"Poštovani,

Kanal History se sigurno neće naći u ponudi Telekoma još izvesno vreme. SBB još uvek ima ekskluzivu za IPTV."

Odgovor zastupnika za ovaj kanal, tako da ono... krastavac:(
 
Za History su na oficijelnom sajtu rekli jednu sjajnu reč koja uopšteno opisuje IPTV "Zadugo".

A na Vukajliji definicija za zadugo:

a:Odoh na Jamajku i ne verujem da ću se vratiti zadugo.
b: brate nemoj predugo
a: ma neću ne brini to je taman
 
Uzeo sam danas IPTV i povezao sve po uputstvu i kada startujem uredjaj nastaje problem. Upali se sve lepo i krene downloading app package i dodje do 32% i tu stane i izbaci cannot download app package i krene sve opet i tako u krug. Zvao sam ove iz korisnickog servisa, uzeli su mi podatke i rekose da ce me neko nazvati.
Dok cekam da pozovu, rekoh da pitam, jel imao neko ovakav problem?
 
Obaveštavamo vas da je od 20. marta u OPEN IPTV punudu nov kanal – TV Enigma.

Dostupan je u okviru Osnovnog paketa na broju 247.

Program TV Enigma se može pratiti na području Prijepolja, Nove Varoši i Priboja.

... ;)
 
Uzeo sam danas IPTV i povezao sve po uputstvu i kada startujem uredjaj nastaje problem. Upali se sve lepo i krene downloading app package i dodje do 32% i tu stane i izbaci cannot download app package i krene sve opet i tako u krug. Zvao sam ove iz korisnickog servisa, uzeli su mi podatke i rekose da ce me neko nazvati.
Dok cekam da pozovu, rekoh da pitam, jel imao neko ovakav problem?

Najbolje i najbrže je da odneseš setup box do korisničkog servisa da ti ga napune ( oko 30min. im treba da ga napune ) jer u protivnom doće ti monter uzeti box pa dok ti ga ponovo ne vrate.
 
Imam osećaj da nas naduvani Vilson posmatra iz generalštaba:cigar:..večeras sam odgledao tri zaredom emisije na NG, a da sam se 'oslonio' na TELEKOMOVU iptv programsku šemu, gledao bih , ono što sam nameravao, al malo sutra.:guitar:
Ne mogu da se oslonim ni na takozvano Autoprebacivanje, šta mi vredi kad programska šema nije tačna.:banana:

uzgred, jel postoji neki način da se 'Mozaik' isprogramira :type:, da u onoj listi budu kanali koji meni odgovaraju, a ne da po nekom nelogičnom rasporedu budu složeni, mislio sam da će se u Mozaiku pojaviti poslednji gledani kanali, ali nije tako, on to prikazuje neku ,opet Vilsonovu šemu i raspored.:party:
 
Nazad
Vrh Dno