Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Možda je glupo pitanje ali, kako da proverim koliko sam daleko od telefonske centrale? Živim u Beogradu, u ulici Klare Cetkin br. 2
 
Poslednja izmena:
Meni je razlika zbog modema oko 3megabita, u tp linku je 13,14 u hg552a1 mi je oko 16, ti si bio na telekomovom internetu koji je non stop aktivan, nabavi od nekog ako mozes telekomov ruter, pa u ubaci u njega pppoe username i password od totala pa pogledaj brzinu onda, ali taj ruter je djubre ko prethodni izgleda. I namesteno ti je 16mb na ruteru, a zasto do tebe dolazi samo 8600 to je ogromna misterija, izgleda da te **** to djubre od rutera na telekomu ima da ti bude punih 16mb videces.

mylo85 e kupio sam hg552a1,ajde molim te posto vidim da se razumes objasni mi koje sve podatke treba da unesem u njega da bi radio preko total mixa.Ako mozes reci gde tacno sta da unesem,jer se slabo snalazim.Hvala ti unapred.
 
mylo85 e kupio sam hg552a1,ajde molim te posto vidim da se razumes objasni mi koje sve podatke treba da unesem u njega da bi radio preko total mixa.Ako mozes reci gde tacno sta da unesem,jer se slabo snalazim.Hvala ti unapred.

Prikljucis hg552a1 otvoris browser kucas 192.168.1.1
Screenshot (111).png
username : admin
password : ztonpk

zatim ides sa desne strane u Basic, pa u Wan i tamo gde ti pise WAN4_INTERNET_R_ATM1_8_35 kliknes tu i uneses svoj pppoe username (koji je u obliku sbb-nekolikobrojeva@sbb) i password, imas ga na papiru uradis save i to je to
Screenshot (112).png
 
Ljudi pomozite, skinuo sam aplikaciju d3go na vivax tabletu i nece da pusta programe, kaze da isključim root, a tablete i nije root ovan.? Jel ima rešenja za ovo?
 
Prikljucis hg552a1 otvoris browser kucas 192.168.1.1
Pogledajte prilog 113235
username : admin
password : ztonpk

zatim ides sa desne strane u Basic, pa u Wan i tamo gde ti pise WAN4_INTERNET_R_ATM1_8_35 kliknes tu i uneses svoj pppoe username (koji je u obliku sbb-nekolikobrojeva@sbb) i password, imas ga na papiru uradis save i to je to
Pogledajte prilog 113236

Mogu li ja da koristim oba modema?I ovaj hg552a1 i ovaj sto sam dobio za zo tal net.Posto mi je kuca na tri sprata.Mogu li na prvom i trecem da stavim po modem?Moze li to da fukcionise?
 
Meni je danas stigao onaj novi fensi ruter - W8951ND. Izgleda da im je ponestalo onih krseva o kojima ste raspravljali ovde. Interesantno je da je brzina konekcije ista kao na Huawei HG520s a SNR margina je cak i bolja.

Untitled20130430191404.png
 
Meni je danas stigao onaj novi fensi ruter - W8951ND. Izgleda da im je ponestalo onih krseva o kojima ste raspravljali ovde. Interesantno je da je brzina konekcije ista kao na Huawei HG520s a SNR margina je cak i bolja.

Pogledajte prilog 113474

Dobar je preko kabla,ali zato preko wifi-dosta zakida na brzini.Dok hg552a1 ima istu brzinu i preko kabla i preko wifi.
 
Dobar je preko kabla,ali zato preko wifi-dosta zakida na brzini.Dok hg552a1 ima istu brzinu i preko kabla i preko wifi.

Da, primetio sam da jako lose radi wifi na njemu. Prvi problem koji sam imao je da uopste povezem android telefon sa njim, po postovima na netu vidim da svi TP-link ruteri imaju problem sa tim. Telefon ga vidi, i vidi jacinu signala ali ne moze da dobije IP adresu od njega. Posle odredjenog vremena se nekako povezao ali ako kojim slucajem neki drugi uredjaj preuzme tu adresu fon opet nece da se veze. Drugi problem je da sam ocekivao da ce imati veci domet s obzirom da je antena velicine omanjeg dilda. :D
 
Posto imam potpisan ugovor na dve godine za total mix zanima me da li recimo ako poskupi total tv ili total net ,moze da poskupi i meni total mix iako imam ugovornu obavezu pod odredjenom cenom?
 
Ako se tebi pod ugovorom promeni cena usluge, imaš fore mesec dana od promene cene da raskineš ugovor (ne plaćaš nikakve penale, ali plaćaš ono što si potrošio po staroj ceni).
 
"Poštovani korisniče,
Iskoristite promotivni period i gledajte TV 72h unazad (Pogledaj propušteno i Pogledaj ispočetka) besplatno do kraja maja. Ova usluga važi za sve D3 GO, kao i za D3 korisnike.
Od 01.juna počinje naplaćivanje mesečne naknade za korišćenja TV 72h unazad u iznosu od 100 dinara. Naplata će se vršiti samo ukoliko u obračunskom periodu koristite ovu uslugu, bez obzira kada i koliko puta tokom meseca.
Srdačan pozdrav,


Da li se ovo odnosi i na nas koji smo potpisivanjem ugovora za total mix dobili koriscenje d3go usluge besplatno do kraja ugovora?
Vaš SBB"
 
"Poštovani korisniče,
Iskoristite promotivni period i gledajte TV 72h unazad (Pogledaj propušteno i Pogledaj ispočetka) besplatno do kraja maja. Ova usluga važi za sve D3 GO, kao i za D3 korisnike.
Od 01.juna počinje naplaćivanje mesečne naknade za korišćenja TV 72h unazad u iznosu od 100 dinara. Naplata će se vršiti samo ukoliko u obračunskom periodu koristite ovu uslugu, bez obzira kada i koliko puta tokom meseca.
Srdačan pozdrav,


Da li se ovo odnosi i na nas koji smo potpisivanjem ugovora za total mix dobili koriscenje d3go usluge besplatno do kraja ugovora?
Vaš SBB"

Zvao sam ja sada kazu ne, odnosi se samo na SBB.
 
Zašto je Total TV u Austriji jeftiniji nego u Srbiji i to kod zvaničnog distributera? Tačnije, oni tamo dobijaju HD resiver gratis, a mi ovde plaćamo rentu i za HD i za SD? ,)



http://www.ms-sat.at/digitalni prijemnici.htm

Ovo kako je krenulo, ima TV da uzmem iz Mađarske, a Total iz Austrije. ;) :D

Ne moguda nađem temu vezanu baš za Total TV, pa moram ovde, ako je ima, neka se prebaci.
 
Poslednja izmena:
Ne, jer ne smeju zvanicno da stave da ide vise kanala zbog autorskih prava.
Naravno, ispod pulta ide mnogo vise kanala.
 
Ja gledam RT, SKY NEWS, VIVA, DELUXE MUSIC, PRO 7, SAT 1, 2, RTL.. ma sve što valja na satelitu Astra, našao sam i neki šmrljavi erotski kanal kog ne gledam ali mi je umemorisan. ;)
Dodatne kanale moraš tražiti sam preko transpordera i to ručno, što zna da potraje i da bude zamorno.
Šta bi ti gledao od FTA kanala?
 
Snr margina mi stoji stalno na 6.Da li je to malo?Inace nisam primetio da internet prekida.
 
Linija ti je losa za tu brzinu tako da mozes ocekivati probleme sa pucanjem veze i slicno.SNR margine su ti dotakle dno od 6db i teoretski ispod toga adsl ne bi mogao da radi.Zbog toga ti ni upload nije 1Mb/s nego je manji.Resenje je da trazis da ti smanje brzinu nebi li margine porasle.
 
Line attunetation zavisi od udaljenosti od centrale.Ova vrednost kao i kod mene a ja sam na 2km od centrale.Skoro sam povecao paket na 10/1 paket i morao sam da kupim Zyxel modem ne bi li podigao margine sa 6,5 na 9,5dB.
 
Linija ti je losa za tu brzinu tako da mozes ocekivati probleme sa pucanjem veze i slicno.SNR margine su ti dotakle dno od 6db i teoretski ispod toga adsl ne bi mogao da radi.Zbog toga ti ni upload nije 1Mb/s nego je manji.Resenje je da trazis da ti smanje brzinu nebi li margine porasle.

Druze,ja sam jutros da bi mogao da prikacim adsl,provukao kabal sa tavana do moje sobe.Znaci onaj debeli telefonski kabl sto ide sa bandere do moje kuce sam rasekao i na njega spojio obican telefonski kabl sto sam kupio.Spojio sam tako sto sam upreo zice.Da li mi je zbog toga ta snr margina losa?Izvini na dosadi.
 
Nema to veze ako si dobro udrilovao.Povezao spliter i telefon ispravno?Ne rece koliko si daleko od centrale?
 
Moze da ima veze,meni je to bio pronlem dok nisam spojo zabicama
 
Poslednja izmena:
Nema to veze ako si dobro udrilovao.Povezao spliter i telefon ispravno?Ne rece koliko si daleko od centrale?

Oko 2 km.Spliter sam stavio u dnevnom boravku,jer mi je dole telefon.Znaci stavio sam spliter pre telefona.A gore u mojoj sobi gde mi je komp,stavio sam kabl bez splitera,direktno u ruter.
 
Neće da može tako.Mora spliter gore kod tebe iz njega u ruter i iz drugog priključka dole u telefon.
Probaj raskači telefon odnesi spliter gore i zakači samo ruter pa onda pogledaj parametre.
 
Nazad
Vrh Dno