Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Evo konacno sam i ja seljak dobio ADSL :whip:
Dakle,iz uticnice u zidu(telefon) kablic u onaj spliter,iz splitera kablic u ruter u ''adsl'',onaj deblji kablic,kazu da se zove ethernet,iz racunara u broj 4.
Koliko vidim ovo je bilo dovoljno da internet proradi.
Na sajtu total-a sam skinuo neka uputstva,onaj deo gde su kuca ona IP adresa 192.168.1.1 pa admin/admin...
Na onom pocetnom delu,vidim da je to status stoji ovo:

2nswa6a.jpg


Pod Interface setup je sve bili kao kod njih na uputstvu,sa vec ukucanim siframa i slicno,jedino gde se razlikovalo je TCP MTU OPTION,na uputstvu pise da se ukuca 1448 a njima je pisalo 1480. Ja sam prebacio kako je u uputstvu.

Onda sam nasao u uputstvu deo za Maintence---Diagnostic.
U uputstvu je bila slika na kojoj je izabrano PVC1 i svuda je pisalo pass sem za testing atmoam segment ping,tu su pali,ja kad namestim to dobijem ovo:

95rk2e.jpg


A kada prebacim taj pvc na 4 dobijem ovo:

k0r6ft.png


Inace na 4 sam prebacio za ovaj test zato sto mi je u uputstvu pisalo da stavim na PVC4.

Koliko su bitna ova podesavanja uopste?
Iz nekog razloga veza mi je pukla 5 puta u poslednjih 15minuta:)
Posto sam u kuci na sprat,keva dole a ja na gornji sprat,fiksni telefon je dole a racunar gore,na spratu sam izveo uticnicu ali samo net imam na njoj,fiksni nisam kacio,keva se zali da joj susti dole kada podigne slusalicu?!

A brzina je ova:



Prosto mi je neverovatno da sam ovaj test radio desetak puta i download je konstantno kao sa slike ili 9,65.
 
Poslednja izmena:
Nisi dobro povezao zato i puca veza svaki put kada se podigne slusalica na telefonu.Ne sme biti povezan nijedan telefon pre splitera a kod tebe je upravo tako povezan telefon kod keve.
 
Stavio spliter kod keve i na spliter joj zakači telefon, a sebi prikači na modem izlaz iz splitera te žice koje idu na sprat. To ti je naj jednostavnija varijanta da sada ne nabavljaš mikrofilter.
 
Sad sam zbunjen,ne razumem bas najbolje sta treba da radim,dole na spratu kod keve postoji jedan izlaz iz zida za telefon,on je povezan sa kablom do centrale od bezicnog telefona.
Kod mene na spratu postoji jedna uticnica na zidu sa dva prikljucka za telefonski kabal.
Kako sad ja to da ispovezujem da bi radilo normalno,ovi kablovi sto se dobijaju uz ruter su maleni i razdaljina od mog racunara do kevine uticnice je pozamasna!
 
Moras znati gde prvo dolazi signal,kod tebe ili kod keve.Ako dolazi kod keve onda spliter montiras tu i prikacis telefon a iz izlaza za racunar povezujes zice koje idu kod tebe na sprat.
I kablovi koje si dobio su naravno kratki jer nisu predvidjeni za takvu gimnastiku ali zbog toga postoje secice i skalpel.Ali posto vidim da ce to tesko ici kod tebe moras naci nekog iskusnijeg.
 
Znaci ne verujem,kod mene nista normalno ne moze da ide,cekam adsl 4 godine i sad ovo!
A da li mozda moze da se namesti da se kevin telefon prebaci gore kod mee,mislim na glavnu bazu koja se kaci sa kablom iz zida a da njoj ostane samo baza koje ide u struju?
 
Naravno,to i jeste resenje problema.
 
Super ako moze,ajde samo molim te sta sada da radim,doneo sam telefon,tj,glavnu bazu,i gde sta sada kacim? Sta je na prvom mestu,gde sta ide?
 
Nisi odgovorio na pitanje da bi mogli da ti pomognemo. Odakle ti dolazi glavni kabal za telefon? Od krova prema dole ili ide od prizemlja prema spratu? Koliko imas fiksnih telefona u kuci?
 
Poslednja izmena:
Kabal od telefona koji dolazi sa bandere ulazi u kucu sa krova,uticnica koja je u mojoj sobi je izvucena pre 15 dana a pre toga je postojala(tu je i dalje) ta na donjem spratu kod keve.
 
Probaj da povezes direktno, znaci iz uticnice na spratu direktno u modem. U prizemlju, iz uticnice kabal u spliter a telefon u odgovarajuci ulaz na spliteru.

Ako bude i dalje zezalo javi.
 
Povezao sam onako kako je veljadj rekao da moze,znaci na spratu je premestena centrala,iz uticnice na zidu kablic u spliter,kablic iz centrale za fiksni u spliter,kablic iz splitera na modem,ethernet iz modema u pc.
Koliko vidim veza ne puca vise,nema vise ni sustanja,izgleda da sad sve radi ok.
 
Probaj da povezes direktno, znaci iz uticnice na spratu direktno u modem. U prizemlju, iz uticnice kabal u spliter a telefon u odgovarajuci ulaz na spliteru.

Ako bude i dalje zezalo javi.

Ovo nije ispravno povezivanje.Posto signal dolazi sa krova jedino moguce povezivanje da bi baza telefona bila dole a i spliter,mora se provuci jos jedan kabal iz prizemlja prema spratu.
 
Ok,hvala za ovo,jel moze neko da baci pogled na prvi deo poruke koju sam gore pisao,ovo oko podesavanja i slicno,isto tako me zanima brzina,da li to moze brze da ide?
 
Ovo nije ispravno povezivanje.Posto signal dolazi sa krova jedino moguce povezivanje da bi baza telefona bila dole a i spliter,mora se provuci jos jedan kabal iz prizemlja prema spratu.

Nije preporucljivo ali moze da radi:D. Otvori adsl spliter pa ces da vidis da je izlaz za modem nema nikakavu elektroniku pa je modem direktno vezan na telefonsku liniju.
Dok je pre izlaza za telefon na spliteru elektronika koja sprecava ometanje od telefona.
 
Poslednja izmena:
To je max koliko moze da se izvuce. Ja izvlacim 12.5 mega,a sa novim ruterom cu 2 mega vise. Samo treba kupiti to...
 
Ja izvlacim 16mb, a sa boljim ruterom mogu do 19, zavisi od udaljenosti centrale i od kvaliteta kablova.
 
Ja sam sa TD-854W izvlačio 13-14 megabita, a sada sa 8960N izvlačim od 18-20 megabita. Doduše meni je pre toga callback pravio problem (imam totaltv kuća), pa mi je aneksom ugovora ukinuta obaveza callback-a i risiveri su skinuti sa telefonske veze.
Trenutno stanje je:

Line Rate - Upstream (Kbps): 1023
Line Rate - Downstream (Kbps): 19535
 
I koji ruter na kraju ispada najisplativiji?
 
Jel moze mala pomoc? Kako resiti problem cekanja na novu ip adresu prilikom skidanja necega u Jdownload-eru? Sinoc krenem da skidam neku igru,putlocker linkovi su bili,prvi krene odmah,brzina ekstra,zavrsi se prvi,prelezak na drugi link i posle toga iskace poruka da se ceka nova ip adresa . Ova poruka izlazi za svaki sledeci link i vreme koje otkucava do promene IP adrese od 60minuta.
Imam onaj ruter sto sam dobio od sbb.
 
Ima skripta koja se ubaci u Jdownloader,bar mislim da je tako ako nisam zaboravio pošto sam odtoga odavno digao ruke i skidam samo sa torenta.
 
Ako neko ima skriptu za ruter koji se dobija od telekoma molim da mi posalje.
Evo scripte za TP-link 854W. Radi provereno

<CryptLoad>
<Router name="TP-Link TD 854w" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="POST" action="Forms/tools_system_1">
<Parameter name="restoreFlag" value="0" />
<Parameter name="Restart" value="RESTART" />
</Command>
<Command method="GET" action="progress.htm" />
<Command method="GET" action="navigation-status.html" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="navigation-status.html" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
<Command method="GET" action="status/status_deviceinfo.htm" />
</CryptLoad>
 
Hvala za ovo,nego,jedno pitanje,ova skripta se samo kopira ovde i to je to?
 

Prilozi

  • script.jpg
    script.jpg
    137.5 KB · Pregleda: 88
Nazad
Vrh Dno