Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Meni od sinoć od 21 h uopšte ne radi Adsl, zvao malo pre podršku ali neće da se jave ovi zaduženi za Adsl kao do sada, nego neka sojka zadužena za Total Tv uzela podatke pa kao ona će da im prosledi jer su zauzeti...

Kod mene je sinoc bila katastrofa, i ugasio sam modem oko 21h da se ne s**** zbog milion pokusaja autentifikacije, i upalio sam ga jutros u 11 i evo do sada je sve ok.
 
Pratim ovu temu mada sam i ja kod Verata ali da kazem da prethodnih par dana net radi katasrofalno,zabode s vremena na vreme da uopste nema protoka mada sve lampice na ruteru uredno sijaju i u logu rutera nema nista neobicno.Nisam ih zvao mrzi me da se cimam pa ako neko ima bilo kakvu informaciju neka napise ovde na forumu.
 
Izgleda da cu biti prvi ovde koji seli SBB ADSL i boga mi bice zanimljivo koliko cu cekati i kad cu dobiti...kupio sam stan u centru koji nema adsl a ima tehnicke mogucnosti,prijavio sam SBB selidbu,kazu da provere tehnicke mogucnosti...nek mi je bog u pomoci...inace sam pod ugovorom od oktobra a selim se prvog marta...javicu utiske ako ih bude,nesto mi govori da mesecima necu imati net...
 
Pročitao sam celu temu za dva dana. :O Sve u svemu, vidim da se totalno tv kao ADSL provajder još uvek kali, a posto koristim usluge totalno tva znam da raznorazni rade u tehničkoj podršci. Takođe sam uvideo da se mučenje oko prelaska na kraju isplati. Ja imam internet 1.5 mb kod telekoma i plaćam ga oko 1580 din.,tako da prelaskom na total tv ADSL bi se meni isplatio čak i sa brzinom od 6mb ako ne može više. Ja živim na nekih 300m od pošte u Pn, zanima me da li je tu centrala. Video sam da mi je kvalitet moje mreže F, pa me to brine, ali je verovatno zbog mojih kablova. ADSL mi se vodi na ćaleta, a on živi u drugom gradu pa bih ja ovako postupio:
1. Otišao sa ćaletom i prebacio ADSL na moje IME.
2. Podneo zahtev telekomu za MIK i naglasio da se selim kod totala sa netom.
3. Pozvao total i rekao bih im da sam raskrstio sa telekomom i da prelazim kod njih i uredno im pročitam MIK.
4. Onda zovem total svaki drugi dan i pozurujem ih dok im ne dosadi.
5. Kada vidim da mi je povećana brzina, odem to telekoma i ponesem opremu i oprostim se sa njima. :D
6. Zovem total i zahtevam router.
7. Kada dobijem router i vidim da je sve ok, odem do telekoma i pitam da li sam zaveden kod totala, da nekom ne padne na pamet da mi obrise MIK.
Molio bih ako gresim negde da me neko ispravi ili da dopuni moj postupak. Hvala.
 
Pročitao sam celu temu za dva dana. :O Sve u svemu, vidim da se totalno tv kao ADSL provajder još uvek kali, a posto koristim usluge totalno tva znam da raznorazni rade u tehničkoj podršci. Takođe sam uvideo da se mučenje oko prelaska na kraju isplati. Ja imam internet 1.5 mb kod telekoma i plaćam ga oko 1580 din.,tako da prelaskom na total tv ADSL bi se meni isplatio čak i sa brzinom od 6mb ako ne može više. Ja živim na nekih 300m od pošte u Pn, zanima me da li je tu centrala. Video sam da mi je kvalitet moje mreže F, pa me to brine, ali je verovatno zbog mojih kablova. ADSL mi se vodi na ćaleta, a on živi u drugom gradu pa bih ja ovako postupio:
1. Otišao sa ćaletom i prebacio ADSL na moje IME.
2. Podneo zahtev telekomu za MIK i naglasio da se selim kod totala sa netom.
3. Pozvao total i rekao bih im da sam raskrstio sa telekomom i da prelazim kod njih i uredno im pročitam MIK.
4. Onda zovem total svaki drugi dan i pozurujem ih dok im ne dosadi.
5. Kada vidim da mi je povećana brzina, odem to telekoma i ponesem opremu i oprostim se sa njima. :D
6. Zovem total i zahtevam router.
7. Kada dobijem router i vidim da je sve ok, odem do telekoma i pitam da li sam zaveden kod totala, da nekom ne padne na pamet da mi obrise MIK.
Molio bih ako gresim negde da me neko ispravi ili da dopuni moj postupak. Hvala.

Korak 5, nemoj da nosis sve dok ti total ne posalje modem :D, korak 7 znaces cim si na sbb mrezi, videces kada prikljucis njihov modem icices preko njihove mreze.
 
A da li ce total da mi posalje modem, ako ne vratim telekomu njihov? A korak 7 sam napisao, jer ako sam dobro pratio temu, neko je koristio 20ak dana totalov internet i onda mu je odjednom nestalo interneta, kada je pozvao korisnicki servis receno mu je da je doslo do greske, da mu je MIK deaktiviran i da su oni poslali zahtev za aktivaciju novog porta. :D
 
A da li ce total da mi posalje modem, ako ne vratim telekomu njihov? A korak 7 sam napisao, jer ako sam dobro pratio temu, neko je koristio 20ak dana totalov internet i onda mu je odjednom nestalo interneta, kada je pozvao korisnicki servis receno mu je da je doslo do greske, da mu je MIK deaktiviran i da su oni poslali zahtev za aktivaciju novog porta. :D

Hoce, ja sam koristio tako, nisam vratio telekomu modem, dok mi total nije dao novi, a sto se tice koraka 7 to je stvarno tesko da se desi.
 
Ja nisam, van onog mog zezanja sa centralom, imao net nekih pola sata - sat vremena. A i zezanje sa centralom je trajalo maksimalno pola sata, rekord :)

Danas mi je rešen problem sa pucanjem veze sa centralom. Uzrok je callback risivera u TotalTV kuća. Risiveri previše opterećuju vezu, i to je poznat problem tehnici u TotalTV/SBB. Sada je sve u redu sa mojim netom, osim brzine, ali verujem da će to novi ruter da reši, samo da mi stigne.
 
Treba mi pomoć. Sad sam aktivirao d3go i plugin mi stalno kuca: verimatrix viewright has crashed, izbrisao cache i cookies al opet jedno te isto, ima li pomoći? Šta da radim?
 
Danas mi je rešen problem sa pucanjem veze sa centralom. Uzrok je callback risivera u TotalTV kuća. Risiveri previše opterećuju vezu, i to je poznat problem tehnici u TotalTV/SBB. Sada je sve u redu sa mojim netom, osim brzine, ali verujem da će to novi ruter da reši, samo da mi stigne.

Možeš li da opišes šta si uradio tačno?
 
Isključio telefonski kabal iz risivera.
 
Radi, ali kako mi je serviser koji je montirao antenu rekao, radice neki period dok se ne "zakljuca" posle nekog odredjenog perioda. Nije precizirao.
 
Treba mi pomoć. Sad sam aktivirao d3go i plugin mi stalno kuca: verimatrix viewright has crashed, izbrisao cache i cookies al opet jedno te isto, ima li pomoći? Šta da radim?

Iskljuci antivirus program.

Obicno maksimalno dva puta mesecno rade proveru, mada nema pravila, kompjuter sam proverava kad hoce. Kad rade proveru pisace na ekranu: Callback i broj fiksnog, posle toga ako se ne odazove, dobijes poruku da u odredjenom roku aktiviras kabl.
 
Da imao sam avast ali šta god da sam isključivao uvek je kucao. Instalirao sam nod32 jer sam na njega navikao od ranije i sad radi. A za kakvu proveru pričaš?
 
Proveru drugog receivera. Nek npr neuzmes drugi receiver koji se placa valjda 300din mesecno (na phonu sam ne mogu da proverim) i nek ga nedas komsiji / prijatelju koji ce da ima sve kanale kao i ti za sicu od 300 din ili se dogovorite pa placate po pola ceo racun... Takvu proveru.
 
Ne verujem da može da traži takav aneks tek tako. Ovo su mi oni ponudili sami, posle provere ponašanja ADSL-a. Dok momak koji me je nazvao i proverio situaciju nije rekao u čemu je problem i rekao da će mi poslati aneks, nisam ni znao da može i bez callback-a. Neka tvoj drug prvo prijavi problem, neka ga oni zovu, pa ako je do toga ponudiće mu oni sami taj aneks ugovora.
 
Ne verujem da može da traži takav aneks tek tako. Ovo su mi oni ponudili sami, posle provere ponašanja ADSL-a. Dok momak koji me je nazvao i proverio situaciju nije rekao u čemu je problem i rekao da će mi poslati aneks, nisam ni znao da može i bez callback-a. Neka tvoj drug prvo prijavi problem, neka ga oni zovu, pa ako je do toga ponudiće mu oni sami taj aneks ugovora.

Prvo da mu ukljuce net :D :D :D , poslali mu modem pre 7 dana, navodno telekom jos nije ukljucio port, a obavestili ga da je sve sredjeno :D :D :D
 
Da li je on uključio modem uopšte? Vrlo je moguće da njemu net radi.
 
Da li je on uključio modem uopšte? Vrlo je moguće da njemu net radi.

Jeste bio sam ja kod njega, i onda smo zvali total i kaze total nesto se iskomplikovalo, telekom te jos nije ukljucio :D :D :D, btw. novi adsl prikljucak do sada nije imao adsl, i ovi su mu potvrdili da mu je pusteno, poslali modem, potpisao ugovor, da bi mu posle 7 dana rekli da nije pusteno, ja sam pomislio prvo da callback ometa, ali ipak je ovo :D
 
Poslednja izmena:
Pih,znaci to i mene ceka,dzaba sam prijavio selidbu kad tamo nije bilo ADSL a razmisljao sam da uzmem prvo 1 mesec za 1500din 1.5Mbit telekom da bi ukljucili ADSL pa onda MIK...
 
Poslednja izmena:
Najpametnije je da za prvog provajdera se izabere telekom, da bi se port osigurao i ne bi mogao da uzmes 1 mesec za 1500 din jer taj paket vise ne postoji, mogao bi samo da uzmes do 5 paket za 2000 din ako zelis bez ugovorne obaveze.
 
Rade oba risivera, a iduće nedelje mi stiže aneks ugovora u kojem me oslobađaju callback-a.

Ugovor je stigao prekjuče. Trenutna brzina :

2523164153.png

Zamenio sam Totalov ruter za TP-Link TD-8960N (doduše v1.5, najnovija je v4, ali u netiksu je očigledno još nemaju iako ona ima bolje karakteristike. Možda da sam tražio.....ali sada je kasno):

Screenshot (7).png
 
Poslednja izmena:
znaci ovo je djubre od rutera

sta se moglo inace ocekivati od sbb-a

bitno da uredjaj trosi struju a nasta nema veze

katastrofa :S:
 
Pazi, meni se ovaj ruter prvi dan konektovao čak na manjoj brzini nego totalov. Gasio, palio, restartovao i dalje manja brzina. A juče sam ga restartovao, i sve je krenulo kako treba. Doduše, istine radi, kada su mi rekli da isključim telefonski kabal iz risivera, takođe su napomenuli da će se brzina poboljšavati u narednim danima. Preptpostavljam da ruter i dslam u centrali vremenom (nekoliko dana) postignu optimalnu sinhronizaciju parametara (sada čitam nešto na netu, i vrlo je moguće da sam u pravu, ali to može potvrditi neko ko se bolje razume u ovu tematiku). U svakom slučaju, sada su mi karakteristike linije bolje i zadovoljan sam.
 
Znaci vredi probati sa drugim ruterom...
 
Znaci vredi probati sa drugim ruterom...

Izgleda da vredi ali treba prežaliti 50evra za neki kršteni ruter.I ja kod Verata muku mučim sa onim nesrećnim TP Linkom TD854W,malo malo pa zaglupi i uopšte nema saobraćaja pa samo restart pomaže.
 
Nazad
Vrh Dno