Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Da li je neko dobio ponudu za novog korisnika da pored totala tv i eon aplikacie za mobilni,tablet i lap top,moze da koristi eon smart aplikaciju na televizoru.
 
Meni je pre nekih nedelju dana istekla UO za Total TV, pa sam "pregovarao" o produzetku saradnje. Sve u svemu EON smart TV aplikaciju uz TTV ne daju nikako, moze samo kao i do sad EON za mob/tablet/racunar. Na kraju sam potpisao novu UO za TTV uz gratis dodatne kanale za "stare" korisnike, za to se nisu uopste bunili, moze i bez pregovora u poslovnici da se to dobije uz UO. Postoji mogucnost da se u svakom trenutku predje na EON smart TV u toku TTV UO bez penala sa sve popustom u tom trenutku za EON smart box, jer se i dalje ostaje u SBB mrezi (mada to ne isticu bas, ali kad pitas kazu moze).
 
Meni je pre nekih nedelju dana istekla UO za Total TV, pa sam "pregovarao" o produzetku saradnje. Sve u svemu EON smart TV aplikaciju uz TTV ne daju nikako, moze samo kao i do sad EON za mob/tablet/racunar. Na kraju sam potpisao novu UO za TTV uz gratis dodatne kanale za "stare" korisnike, za to se nisu uopste bunili, moze i bez pregovora u poslovnici da se to dobije uz UO. Postoji mogucnost da se u svakom trenutku predje na EON smart TV u toku TTV UO bez penala sa sve popustom u tom trenutku za EON smart box, jer se i dalje ostaje u SBB mrezi (mada to ne isticu bas, ali kad pitas kazu moze).
To sam i ja rekao.Kaze zena zna sta prica to i nudi.Jos sam rekao da koristim nalog od druga za eon smart tv na supernovu internet i blokira mi kanale n1,novu s,sportklub.Kaze nemate problema,sve ce raditi.
 
Iz SBB mi govore da nije moguće ubrzanje neta(VDSL) zbog udaljenosti od centrale, da li je to stvarno tako? Dole su parametri sa ADSL.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-10-12-14-48-10-499-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-10-12-14-48-10-499-edit_com.android.chrome.jpg
    180 KB · Pregleda: 39
Ta linija bi okvirno mogla nekih max 30/4Mbps na VDSL-u.
 
Ta linija bi okvirno mogla nekih max 30/4Mbps na VDSL-u.
I to bi mi bilo okej, nije mi jasan lik iz SBB-a koji mi govori da ne može brži net, još mi ponavlja da je to maksimalna brzina.. A prvi put sam isto odbijen kad sam tražio VDSL, niko mi nije rekao da ne može, već je telekom odbio jer nije bilo slobodnih portova u centrali, što i da razumem(telekom ne želi da da port u prevodu). Sad prvi put čujem da je brži net nemoguć pa ne znam da li da zovem još ili da odustajem.
 
Koristi li neko onaj novi reciver (ne ovaj što se sad testira sa podrškom za DVB-T2) nego onaj mali što je imao softversku grešku gdje nakon nekog vremena "zaglupi" pa je jedino rješenje isključivanje sa napona.
Jesu li riješili taj problem nekim update-om?
 
Koristi li neko onaj novi reciver (ne ovaj što se sad testira sa podrškom za DVB-T2) nego onaj mali što je imao softversku grešku gdje nakon nekog vremena "zaglupi" pa je jedino rješenje isključivanje sa napona.
Jesu li riješili taj problem nekim update-om?
Koristim ga ja na jednom tv-u ali nisu rešili problem zaglupljivanja. Dešava se i dalje ali ređe.
 
@vladazupa1 Hvala na odgovoru ali srećom, dobio sam reciver sa NDS karticom (model koji je bio prije ovog sa IRDETO kodiranjem).
Kaže monter da su dobili samo jednu seriju recivera sa IRDETO kodiranjem i da nemaju svi softversku grešku... Kaže, na 5000 montiranih, manje od 1000 ima grešku.
Teško da će rješavati taj softver jer je to neki Ruski softver i jednostavno, zbog svjetski poznatih dešavanja, od toga nema ništa...
 
@vladazupa1 Hvala na odgovoru ali srećom, dobio sam reciver sa NDS karticom (model koji je bio prije ovog sa IRDETO kodiranjem).
Kaže monter da su dobili samo jednu seriju recivera sa IRDETO kodiranjem i da nemaju svi softversku grešku... Kaže, na 5000 montiranih, manje od 1000 ima grešku.
Teško da će rješavati taj softver jer je to neki Ruski softver i jednostavno, zbog svjetski poznatih dešavanja, od toga nema ništa..
Možda u BiH je i dalje moguće dobiti NDS reciver (vidim da si iz Banja Luke), ali u Srbiji nećeš sigurno dobiti NDS, već bagoviti Irdeto jer je takva politika Total TV Srbija. Ja sam se preganjao sa njima više od 2 meseca, na kraju pričao sa šefom njihove napredne podrške i rečeno mi je da NDS reciver ne mogu dobiti čak i da lično kupim isti od nekog (ispravan naravno) jer monteri nemaju pravo da registruju uređaj koji oni nisu doneli, a više nemaju NDS recivere u zalihama. Naravno da ima ljudi koji otkažu ugovor i vrate ispravan NDS reciver ali to više ne dobijaju monteri. Na kraju sam im poslao email sa videom tog Irdeto baga (lično snimio kad se desi) i zahtevao ili da mi daju stari NDS (opcija 1), ili CAM modul (znao sam da to nije moguće za fizička lica) ili Irdeto bez tog baga (što takođe nije moguće jer to treba Vendor da popravi, a ne Total TV)... Posle par dana je stigao odgovor da je direktor odobrio u mom slučaju rešenje problema i da ću biti zadovoljan i da su oni poslali nalog monteru da mi se javi. Zove me monter i u čudu mi kaže da su ga pozvali u centralu da mu daju 1 NDS reciver da meni instalira, i kao mnogi su mu to tražili i da je on lično zvao Total TV ali da je bio uvek odbijen i pitao me kako sam ja to uspeo... Došao, zamenio sa NDS i evo šljaka bez ijednog prekida ili smetnje na moje zadovoljstvo. Irdeto reciver GSH 2721 koji sada dele je teško đubre.
 
@Lik BG Da, iz BL sam. Šta znam, meni monter donese taj sa NDS reciver i to čak u original kutiji, pa rekao bih čak da je nov.
Takođe je rekao da ne ugrađuju Irdeto recivere onima koji već imaju 1 NDS. Da li je to istina, ne znam...
U svakom slučaju, sada imam 2 NDS recivera i EON Smart TV App na Premium paketu.
 
Meni su sad pre 18 dana montirali opremu za total TV i stavili su mi NDS resiver.Mene zanima ako bih nakon isteka ugovorne obaveze uzeo total trio da li taj internet ide preko satelita ili ide nekim drugim sistemom i da da li ima neko ko koristi sad trenutno total trio ima li prekida?
 
Total trio ti ide isto kao Total TV, samo dobijaš još adsl i fiksni telefon.
 
Meni su sad pre 18 dana montirali opremu za total TV i stavili su mi NDS resiver.Mene zanima ako bih nakon isteka ugovorne obaveze uzeo total trio da li taj internet ide preko satelita ili ide nekim drugim sistemom i da da li ima neko ko koristi sad trenutno total trio ima li prekida?
Ja imam Total Trio u premium varijanti. Internet je ADSL ili, ako tražiš dodatak za 50 megabita, VDSL. Prekide nisam primetio. Desi se tu i tamo neki kraći, ali jako, baš jako retko.
 
Da li je neko primetio da više ne dele 5 EON uređaja sa totalom, već 3?
 
Kad je uopšte bilo 5? Ja imam 6 godina Total, uvek je bilo 1/3 EON.
 
Od uvek je na Totalu samo 1/3
 
Ja imam total mix i imam pet uređaja za EON, doduše imam ugovor sa njima 15ak godina, možda je ostalo od ranije. Inače, ugovor mi ističe krajem marta. Zvali su i nude neke filmske kanale tokom cele obaveze i da cena ostane ista. Nista popust, nista gratis meseci..
 
Ja imam Total Trio u premium varijanti. Internet je ADSL ili, ako tražiš dodatak za 50 megabita, VDSL. Prekide nisam primetio. Desi se tu i tamo neki kraći, ali jako, baš jako retko.
Koliko se doplaćuje za VDSL dodatak?
 
100 dinara.
 
Imam jedan ugovor od 2013. kome nije obnavljana ugovorna obaveza, i ima 5 uređaja i dalje, a na drugom ugovoru iz prošle godine imam 3 uređaja. Dobro dođu ti slotovi da se koriste sa Kodijem 😀
 
Super, samo 100 din, očekivao sam više.
 
Izgleda da uskoro slijedi rebrending Total TV satelitske platforme.
U Sloveniji, od 01.05. Total TV mijenja ime u EON Sat pa tako i paketi mijenjaju ime u EON Sat Light, EON Sat Full i Eon Sat Premium.
Takodje, u Sloveniji omogućavaju dokup EON Smart TV slota za Total TV(EON Sat) pakete usluga koji sadrže uslugu interneta. Cijena EON Smart TV slota za Sloveniju je 3.9€.

Dakle, definitivno slijede promjene što se tiče satelitske platforme jer žele da stave pod isti brend poslovanje u svim zemljama u kojima posluju i da sve ide sa jednog satelita.
 
Ako pitaš za EON uz Total TV, da, jedan od 3 uređaja istovremeno.
 
Ja imam Total Trio u premium varijanti. Internet je ADSL ili, ako tražiš dodatak za 50 megabita, VDSL. Prekide nisam primetio. Desi se tu i tamo neki kraći, ali jako, baš jako retko.
Kakav je internet na totalu od 50 mb ako imaš ima li razlike u odnosu na mts?
 
Nazad
Vrh Dno