Šta je novo?

Tom Clancy's H.A.W.X

Pojavila se full verzija, težina 6.1GB :banana:
 
Kako je demo dobar, to je neverovatno. Odoh da kupujem full :)
 
Nema ga u "prodavnicama" još uvek, barem koliko sam ja primetio.
 
Poslednja izmena:
Full verzija vrlo lepo radi, još samo da iskopam ST90 pa da počnem da tamanim kako valja ;)
 
Poslednja izmena:
Evo probah je u Windows 7 b7000 i najnoviji Catalysti 9.3. Radi vishe nego dobro

Evo rezultata testa

Settings

CPU: 2160@3GHz
RAM: 4GB on def(800)
VGA: ATI 4760 HD on def.
rez: 1680x1050
AA: 2x
vsync: on
View Distance: High
Forest: High
Enviroment: High
Texture Quality: High
HDR: on
Engine heat: on
DOF: on
Shadows: High
Sun Shafts: High
Ambient occlusion (SSAO): Very High
DX10.1: on

Highest FPS: 61
Average FPS: 28


Šteta što ne piše koliko je min fps.
Ovaj SSAO i Sun Shaft kidaju po pitanju performansi.
Interesanto da Dx10.1 off obara afps na 25.

Edit:
Evo testirah josh par stavki. Sve gore je isto kao prvi rez. (dx10.1:eek:n) samo sledeće
-------------------------------
Sun Shafts : Low(off praktichno)
SSAO: Very High
-------------------------------> hfps 63, afps 37
Sun Shafts : Low
SSAO: High
-------------------------------> hfps 65, afps 38
Sun Shafts : Low
SSAO: Medium
-------------------------------> hfps 66, afps 41
Sun Shafts : Low
SSAO: Low
-------------------------------> hfps 74, afps 45
Sun Shafts : High
SSAO: Low
-------------------------------> hfps 63, afps 34
Sun Shafts : High
SSAO: Medium
-------------------------------> hfps 62, afps 29
 
Poslednja izmena:
1680x1050 2xAA DX10.1 sva podesavanja na Max
c2d 3.2ghz 3gb 4850

Highest FPS: 118
Average FPS: 46
 
Posle 5 minuta igre mi je super. Bas dugo nisam igrao ni jednu flight igru pa ne mogu da uporedim. Svidja mi se nizak prelet preko grada, samo nisam video da ima free flight mod. Jedva cekam da otvorim Suhoja.
Na XP 1680*1050 sve na max sa 4xAA V-Sync on, zakucano na 60 fps.
 
Poslednja izmena:
Ja imam utisak kao da previse lako skrecu i reaguju na komande, mada se mozda jos nisam navikao a ionako je u pitanju arkada.
A to da garim koliko mogu i dalje idem nekako sporo stoji.

Evo zavrsih prvu misiju, ovakva igra definitivno dodje kao osvezenje. Samo koji je najbolji nacin da izbegnem raketu kada je neko ispali na mene.
 
Poslednja izmena:
Ja imam (AMD X2 5600+ @ 3,2Ghz, 9600GT, 2GB Ram) average 66FPS a max. 154FPS sa poesavanjima sve na high i on (Vsync off), 4xAA u 1680x1050, DX9.

A inace igra mi izgleda zabavno igrao sam tek par misija, ali svidja mi se akcija i sto je dosta uproscena, lako je upravljanje i pucanje ja igram na Hard jer na Normal bi bila stvarno smesno laka.
To da su avioni spori se cini, jer ipak veliko je to prostranstvo, jedino mi se ne svidja bas grafika, eksplozije izgledaju bezveze kao i teksture iz bliza (ali dobro ipak u vazduhu dim i modeli aviona izgledaju lepo kao i zemlja gledana sa vece visine). Vredi probati igru, ne izlaze cesto ovakve igre.

Najbolji nacin za izbegavanje rakete je neki brzi okret ili izbacivanje flares-a na F.
 
Poslednja izmena:
Evo ja prodjoh 12 misija i zaglavih u Tokyo-u gde sam se smorio za medalju. Chini se da je lako ovo igrati ali nije bash. Ima dosta toga da se urradi. Ma za 3 sekunde mozesh da pogreshish i udaljish se od mesta zbivanja, tj da te odvuche dogfiht i ode cela misija. Ima dosta misija sa jam uredjima. Jedna sa AF1 kome drzish pratnju i spashavash ga od gomile aviona sa pokvarenim com linkom i jamerima. Kao da je neko magnet stavio na CRT monitor.

Ako si ti spor zato ti wingmeni rade na raketni pogon. Praktično je nemoguce preci neshto (ako igrash legalno) ako ne zadajesh njima da neshto obore i urade.

Ja igram sa joystickom. Za dogfight je najbolje ici u Assistance off sa LCRTL ili se podesi neki taster na joyu.

Izbegavanje raketa se najbolje radi sa oduzimanjem gasa i povlačenjem palice nazad u ass off modu naravno. Samo ako se na vreme na vrati da po gasu odesh lepo u stall. Obichno idesh gore i onda se okrenesh naglo dole. U tom manevru obichno dobijesh njega na lock. Flare-ova je suvishe malo da bi se bacali na svaku ispucalu raketu. Mada za razliku od demoa povecali su njihov broj. U assistance off-u lepo vidish gde je raketa i ako je bash frka bacash. Ako ti manevar nije proshao isl. Ma može ladno da se izbegne u poslednjoj milisekundi.

Za razliku od demoa chini mi se da se ove malo teže vadi iz stall-a.
Arkadica nema shta. Stalno morash da pazish na neshto i na neka vremena, da neshto ne unishte isl.
 
Poslednja izmena:
Ovo je najslicnije Ace Combatu, samo sto ace combat ima odlicnu pricu (bar 4 i 5-ti deo), dok ovde i nije bas nesto.
 
Ovo je najslicnije Ace Combatu, samo sto ace combat ima odlicnu pricu (bar 4 i 5-ti deo), dok ovde i nije bas nesto.

Ma ovde kao letish za privatnu avio armiju koju placaju pod ugovorom. Ladno se desilo da migovima i suhojima branish US brodove i slichne "nebuloze". Chak u jednoj misiji idu ameri na amere. Ma ludnica totlana. ,)
 
Poslednja izmena:
ja u demou nisam ni palio assistance off jer mi je mnogo lakse i zanimljivije da sve radim u on-u, nisam jos full nabavio al neverujem da ce se nesto znatno promeniti
 
Glupo je to sto u assstacne modu ne mozete da imate pogled iz kabine inace igra je extra mada nesto mi stuca u dx10.1 modu sve na max,mozda je problem do prenatrpanih hddova :S
 
Glupo je to sto u assstacne modu ne mozete da imate pogled iz kabine inace igra je extra mada nesto mi stuca u dx10.1 modu sve na max,mozda je problem do prenatrpanih hddova :S

Mozda izbeze neki mod za tako neshto. Problem je dakle kamera i brake/throttle koji su limitirani u assistance on modu. Znachi samo treba skinuti limite za ova dva i terash.
 
@ ivica-da problem je sto u asistence modu kobru ne mozes da izvedes koja je jako dobra za izbegavanje raketa,mada me ni ovako ne obaraju :D iako koristim zastareli mig 21 :D

@geble-sta ima da se aktivira na X ili C????C u assistance modu ne radi

Sto se tice seckanja u dx10.1 nasao problem=>VSYNC:On,kad ej na OFF sve je sve ok :D
 
Poslednja izmena:
adj ako nemo moze na PM da mi poshalje put do mega uploada ili rapida da je kupim :D
 
Nazad
Vrh Dno