Šta je novo?

Tidal-konacno u Srbiji! (Pravila u prvom postu)

Na koliko uredjaja moze da se koristi u Eon premium paketu?

Edit:

Sad sam usao na sajt da proverim, kakva J glupost.. Oni u najjacem paketu daju jedan najosnovniji nalog, gde ni bitrate nije najbolji..
Cekaj stvarno samo jedan tidal account daju za taj najskuplji Eon premium paket? Sto znaci ako se instalira i aktivira na npr mobilnom onda ne bi moglo nigde drugde?
 
Na koliko uredjaja moze da se koristi u Eon premium paketu?
Može do 5 uređaja da se registruje za download i offline slušanje, verovatno samo jedan u streaming (online) istovremeno, nisam probao.
Instalirao na Smartphone, EON Box, Windows... sve na jedan nalog.
 

Prilozi

  • 210602-110508.jpg
    210602-110508.jpg
    18.5 KB · Pregleda: 78
Један уређај ради истовремено. Тидал фамилија је за 6 налога тј 6 уређаја истовремено.
 
Cekaj stvarno samo jedan tidal account daju za taj najskuplji Eon premium paket? Sto znaci ako se instalira i aktivira na npr mobilnom onda ne bi moglo nigde drugde?
Tako sam ja razumeo. Svaki ostali sa hifi zvukom se placa.. Mozda gresim, ne znam.. ispadaju samo preprodavci usluge.. A nisam video ni master kvalitet zvuka u ponudi.
 

Prilozi

  • 2021-06-02_12-24-21.jpg
    2021-06-02_12-24-21.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 76
Znam znam, nego rekoh verovatno se placa bez obzira koji paket imas kod sbb-a..
 
Da, uz EON Premium se plaća pola cene - 450 din za HiFi Tidal.
Ali za tu razliku u zvuku treba i odgovarajuća (skupa) audio oprema i slobodno vreme za slušanje. ;)
 
Stvar potreba... a i godina. ;)

Ja razliku između FLAC i njihovog Master ne mogu da čujem na mojoj opremi (imao trial mesec dana). A u FLACu imam već skinuto sve što me zanima.
Premium online mi je za slušanje u pokretu/šetnji/autobusu/čekaonici, a sa mp3/320kbps "jede" reda 150 MB/h ako sam dobro sračunao.
Master/MQA jede već znatno više i ima smisla slušati ga kod kuće u tišini, preko WiFi, sa DACom, velikim slušalicama itd. Za to ja nemam vremena,
Ali opet, svako ima svoje potrebe... dobro je da ima izbora.

Smeta mi što Android Tidal aplikacija ne šalje broadcast kada se pokrene pa se ne otvara automatski Wavelet koji koristim za korekciju KZ bubica nego moram ručno, dok ostali playeri otvaraju (PowerAmp, Deezer, YouTube Music, Spotify...) i nije baš prepuna raznih opcija.
 
Више сам мислио на разлику између премиум (квалитет мп3) и хифи (квалитет флак и мастер) пакета,
 
Što se tiče Tidal aplikacije, zadovoljan sam. Ima zanimljivih stvari kao npr informacije o albumu, sa druge strane Deezer ima lyrics.
Što se tiče razlike u kvalitetu, primetna je (Deezer HiFi vs. Tidal Premium), što je naravno očekivano i ja to čujem 😀
Ovo je bazirano na danu probe, testiraću još… Nisam se udubljivao u izbor muzike za npr. lokalni sadržaj
 
Okacise kolko videh malopre na njihov sajt sve detalje oko tidal-a konacno.
 
Tidal mi ne radi u linuxu, radi u windowsu ali u Arch linuxu ne radi, javlja da sam robot i lupa blok. Koja je svrha da tog servisa ako ja moram da bi slusao muziku da prelazim u windows. Skoro sve sto slusam ima u flac formatu na disku 1TB, ripovani moji CD
 
Duo paket 450 za premium 900 za hfi 😅
ne znam ponuda ima je krsh izgleda cu na apple music-u zavrsiti
 
Skoro sve sto slusam ima u flac formatu na disku 1TB, ripovani moji CD
Tebi onda ne treba plaćeni streaming servis nego ti treba media server poput Plex-a na kompu koji radi non stop pa slušaj i na telefonu, tabletu. Budi sam svoj streaming provajder :D

Ako ne zahtevaš baš lossless kvalitet onda ne mora ni komp/server koji zvrnda stalno nego upload svoje mp3 fajlove na raspali YouTube Music i eto slušaj kad god gde god.
 
Besplatan Tidal važi samo za EON premium korisnike? Imam Total premium, ali mi traži 450 rsd za pretplatu.
 
Pozdrav drustvo! Slucajno naleteh na ovaj topic pre par dana pa instalirah Tidal da ga probam. Svidja mi se skroz, ali mi je skupa pretlata od 8€ mesecno. Videh da su neki pokrenuli family paket pa ako imaju slobodno mesto neka puste poruku!
 
Evo sad sam pogledao, mene je covek sa foruma dodao u familiju. Par evra mislim da je platio 3 meseca na ebay-u, master.
 
Tebi onda ne treba plaćeni streaming servis nego ti treba media server poput Plex-a na kompu koji radi non stop pa slušaj i na telefonu, tabletu. Budi sam svoj streaming provajder :D

Ako ne zahtevaš baš lossless kvalitet onda ne mora ni komp/server koji zvrnda stalno nego upload svoje mp3 fajlove na raspali YouTube Music i eto slušaj kad god gde god.
Meni je dzabaka jer imam premium nalog na SBB al nisam u win 10 iako imam legalan (bio beta tester) nego u linuxu a oni nemaju podrsku za linux, stavio u arch neki Tidal iz Aura i cim sam startovo lupi mi blok, kaze da sam robot na mojoj IP. Bar su mogli da naprave pakovanje koje pasuje na skoro sve linuxe, raspakujem ga i stavim na /opt i teram. Tako vozim Waterfox, Viber google-earth itd. Pustim povremeno na mobilnom i kad udjem u win kad bas moram, cerka ce to arciti, ona vecno nesto downloduje a ako imaju Koreance za koje je zaludjena ima da arci Tidal ako ima na njemu.
 
Ni preko browsera ti ne radi?
 
Super vest, ali bih skrenuo paznju da MQA je zapravo jedna marketinska objava, ipak je FLAC bolja opcija.
 
mislim da je bilo recino MQA na nekoj od prethodnih stranica. Ima i novi video nakon ispravke ljudi iz tidal-a da je mqa lossless
 
Proradio nekao Tidal na Arch-u, stavio testing setovanje za Arch, probam kad ono radi.
 
Da li ima neki program da se downloduje muzika sa Tidal da je dzabaka ili neki ima reg verziju (flac), naisao sam na album koji nemam Kitaro
 
Ako neko želi Tidal HiFi u zamjenu za SBB EON Smart app, neka se javi na P.P.
 
Nisam upucen pa da pitam. Koja je razlika izmedju Tidal-a i Deezera? Vidim da i Deezer ima flac fajlove. Placa li se Deezer?
 
Nazad
Vrh Dno