Šta je novo?

Tidal-konacno u Srbiji! (Pravila u prvom postu)

Pa razlika je najveca u tidal master numerama koje su MQA i MQA - 24 bit / 96 kHz. dok je klasican tidal hifi i deezer hifi flac 44.1/16bit. takodje mislim da najslabiji kvalitet na tidal-u je aac 320kbps dok je na deezeru bio 128kbps mada mislim da je i deezer presso na minimum od mp3 320kbps. Inace oba servisa se placaju ta najbolji kvalitet i rade slicnu stvar streamovanje muzike. Sto se discovery-a nove muzike tice / interfejss najbolje skini trial isprobaj oba pa odluci. ako je ono sto ti slusas na tidal master kvalitetu onda je bolje odabrati tidal ako ti je kvalitet bitan i pof uslovom da imas kvalitetan sistem-slusalice itd.
 
Istrazivao sam malo u medjuvremenu. Da ne duzim,interesuje me da li je flac 1000kbs dobar kvalitet(deezer)…? Nemam nista kvalitetno od opreme(neki stari Aiwa trosistemski stub,koga sam apdejtovao sa blutut-om) i solidne Sony klasicne slusalice. Isprobao sam i zvuk je odlican. Bas se vidi razlika u odnosu na Mp3(128 i 328) takodje sa deezera.
 
Sve se plaća, ni kod babe...😁

Razlike su male, suština je ista, servis za striming muzičkog sadržaja. Poenta je da uvek i stalno imaš na raspolaganju muziku visokog kvaliteta, ako imaš interneta naravno.

edit: pretekoste me.
 
interesuje me da li je flac 1000kbs dobar kvalitet(deezer)…?.
FLAC je lossless (Free Lossless Audio Codec) i još open source koder. FLAC praktično zipuje podatke sa CDa na manje od 50% prostora ali se mogu vratiti nazad bez gubitaka da budu identični CDu. Tj. zvuči isto kao CD (obično 16bit/44kHz) i na iole boljoj opremi je zvuk primetno verniji od najboljeg MP3 (320kbps) koji uklanja deo "slabo čujnih" podataka iz zvuka, po cenu ipak znatno većih fajlova/protoka (reda 1400kbps).
 
To sto SBB daje Tidal uz premium nalog to je kvalitet MP3, skinuo sam jedan faj u M4a format pomocu nekog open source programa stavio u player to je sample rate i bit rate kao MP3 file.
 
To sto SBB daje Tidal uz premium nalog to je kvalitet MP3, skinuo sam jedan faj u M4a format pomocu nekog open source programa stavio u player to je sample rate i bit rate kao MP3 file.
Kažeš to kao da je to neko otkriće. Pa na Tidalovom sajtu piše da je Premium AAC 320kbps.
 
To sto SBB daje Tidal uz premium nalog to je kvalitet MP3, skinuo sam jedan faj u M4a format pomocu nekog open source programa stavio u player to je sample rate i bit rate kao MP3 file.
Ja sam na HiFi Family skidao Master pjesme sa tim istim programom, fajl bude preko 70 MB, a bitrate preko 1400 Kbps.
 
Pa nemaju sve numere u master tj mqa neke su max flac 44.1/16bit neke su mac AAC. Niko ne garantuje da ce svaka pesma da bude MQA master kvalitet iako ni to nije bas ono sto se reklamira. Ali eto navodno od streaming platformi je taj master mqa sa tidial-a najjkvalitetniji "mainstream" servis. Mozda se spotify mosernizuje malo kao sto najavljuju ali sumnjam da ce biti losless tu je mozda apple najblizi samo sto im audio proizvodi nisu bas za losless 😅
 
Cini mi se da je trenutno najbolja ponuda Amazon Music HD (flac u 192 kHz), ali nece da prodje sa nasom karticom
 
Kažeš to kao da je to neko otkriće. Pa na Tidalovom sajtu piše da je Premium AAC 320kbps.
Ja sam sve odradio koliko se secam sa svog sbb naloga, imam otiku i premium EON nalog. Nsam ni isao na taj sajt pogotovo sto nije htelo da radi na linuxu, nekakos am ubo iz Arch-a verziju i proradila je, inace zvanicno od SBB dobio sam odgovor da ne podrzavaju lnux. Ispravka isao sam na Tidal sajt da skinem program za win i video da nema nista za linux. Win 10 sa legale licencom retko koristim. Sreca da proradi na linuxu...
 
Ja sam na HiFi Family skidao Master pjesme sa tim istim programom, fajl bude preko 70 MB, a bitrate preko 1400 Kbps.
Koja je svrha skidanja muzike sa streaming servisa i mlaćenja sa raznim programima kad ima jednostavniji način (torrenti)?
Svrha svih ovih servisa je upravo da se NE SKIDAJU pesme jer su ti STALNO dostupne. Ušteda na skladištenju silnih flacova po hard diskovima, naročito sad kad cene odoše zbog majnera u nebesa.
 
Koja je svrha skidanja muzike sa streaming servisa i mlaćenja sa raznim programima kad ima jednostavniji način (torrenti)?
Svrha svih ovih servisa je upravo da se NE SKIDAJU pesme jer su ti STALNO dostupne. Ušteda na skladištenju silnih flacova po hard diskovima, naročito sad kad cene odoše zbog majnera u nebesa.
Ovo sam uradio samo radi testiranja, da vidim kakva je zaista kvaliteta Master pjesama, a na HiFi sam se pretplatio da bih u svakom trenutku imao pristup muzici u najboljoj kvaliteti.
 
Imam jedan Tidal HiFi nalog u trajanju od 3 meseca (ako se ne varam), pa ko se prvi javi u postu ispod dobija isti na poklon.
 
Da li ovaj premijum nalog što dobijem uz eon premijum može I žena da koristi ili samo ja?
Da li ima smisla staviti ga na tv (nadam se da ima za atv) da nema nesrećnih yt reklama...
 
Žena može da instalira aplikaciju, ali nećete moći istovremeno da slušate muziku. Ako hoćete istovremeno da slušate, morate da se upgradujete na Family account.
 
Nista zeni ;)
Stavio sam ga na android tv, vrlo je jednostavno.
Za nesto sto sam dobio, vrlo sam zadovoljan :) svidja mi se vise od spotify koji sam imao neko vreme
 
Meni se preterano ne sviđa Android TV verzija. Koliko vidim ima opciju samo puštanja video klipova.
 
Iz moj SBB sam aktivirao besplatni Tidal. U Tidalu sam prilikom prijave napravio slovnu gresku u mejlu koji sam prijavio, dakle mejl koji ne postoji. Kako to da ispravm?

Sad mi u Tidalu prilikom prijave nudi opcije
1. da, nastavi (sa tim pogresnim mejlom)
2. ne, promeni nalog.
 
Пошто сам слабије упућен у концепт апликација типа Spotify i Tidal, да ли на Тидал постоје сетови односно миксеви који могу да се стримују? Пошто ми је мукотрпно правити плејлисте, више ме занима да по одређеном жанру музике нађем неки унапред креиран микс и да слушам.
 
Da, i na Tidalu postoji takva opcija. Postoje generisane playliste, a i radiji koji su nešto što liči na Flow na Deezer-u.
 
Gde se nalazi ta besplatna tidal aktivacija, kad udjem u MojSBB sve opcije se placaju za tidal.
 
Nemaš mogućnost.
 
Imam još prazan slot za family ako nekome treba.
 
otkad sam saznao za freezer, ne kupujem tidal qobuz itd....
klasican flac 44kHz mi je OK jer nemam vrhunsku opremu/focusrite interfejs i microlab solo 6c./
uz to imam rezervni spotify premium trajni nalog i tako....
 
Duo premium koliko sam shvatio, ili ako si obnovio UO u navedenom periodu. Screenshot_20210612-130918_Opera.jpg
 
Nazad
Vrh Dno